نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نگاهی به نیازها و چالش‌های دختران نوجوان/ آنان بی‌پرواتر از نسل گذشته هستند
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲

بی‌پروایی دختران نوجوان بسیار بیشتر از نسل گذشته شده و بسیاری از مسایل برای این نسل عادی شده است. چون آگاهی‌های نوجوانان از مجاری غیر از خانواده مانند فضای مجازی تأمین می‌شود. طبیعی است که چون دریافت اطلاعات یک دختر با بیست سال پیش متفاوت است، مشکلات او نیز متفاوت و پیچیده شده است.

 
جسد بنیتای ۸ ماهه کشف شد+عكس
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵

جسد بنیتای ۸ ماهه در حالی کشف شد که این کودک روزها در خودرویی که با آن ربوده شده بود در کنار خیابان مانده بود.

 
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳

دانش‌آموزان پایه نهم برای تحصیل در پایه دهم باید در یکی از رشته‌های نظری یا شاخه‌های کاردانش ‌و فنی‌و‌حرفه‌ای تحصیل کنند که لازمه موفقیت در این رشته‌ها، شناخت کامل از شرایط تحصیل و انتخاب شغل آینده در آنهاست.

 
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶

ستاد‌های ثبت نام آموزش و پرورش برای رفع مشکلات ثبت نامی دانش آموزان در مناطق مختلف در نظر گرفته شده است.

 
جمعیت دخترهای در سن ازدواج کمتر از پسرها
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

سیدحسن موسوی چلک، رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۰۰ پسر، ۸۲ دختر در سن ازدواج در کشور وجود دارد این در حالیست که میانگین سن ازدواج در حال افزایش و به کمتر از ۲۵ سال رسیده است؛ البته میانگین سن ازدواج در میان تحصیلکردگان بیش از جمعیت عمومی کشور است.

 
عکس/ محل چسباندن آدامس در مازندران!
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰

در مازندران محلی وجود دارد که مردم می‌توانند آدامس خود را به آنجا بچسبانند.

 
«فرهاد رهبر» رئیس رسمي دانشگاه آزاد شد
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳

«فرهاد رهبر» در جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه های شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد.

 
پیامک تبریک روز دختر
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷

در ایران ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها را روز دختر می نامند. اس ام اس های تبریک این روز خجسته را در این بخش ببینید.

 
به این 7دلیل ایرانی‌ها می‌میرند!
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹

سازمان جهانی بهداشت برای موفقیت ایران در نظام ثبت مرگ در نظام مراقبت سلامت، جمهوری اسلامی ایران را مورد تقدیر قرار داد.

 
با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۸

بهترین راه پیشگیری از مرگ‌های ناشی از سیگار این است که از همان کودکی، آموزش داده شوند.

 
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۸

پوشش گسترده تصاویر خودکشی در فضای مجازی به رُمانتیک کردن این پدیده در جامعه می انجامد!

 
فرهنگ «هیس!»، سنگر کودک آزارها
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴

«مسائل مهارت‌های اجتماعی را باید اهل فن آموزش بدهند. متأسفانه کسانی که راجع به آموزش مسائل جنسی به فرزندان من و شما صحبت می‌کنند کسانی هستند که صلاحیت این کار را ندارند و این بحثی است که سالیان سال به شکل تابو باقی مانده است»

 
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶

«مواد مخدر دولتي» بين معتادان توزيع مي شود تا رابطه آنها و قاچاقچي ها قطع شود

 
ضرورت شناسایی و درمان رفتارهای غیرمتعارف کودکان با تشکیل «پرونده سلامت روانی»
۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴

یک رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی با اشاره به ویژگی‌های افرادی که دست به قتل و یا تجاوز کودکان می‌زنند، گفت: از نظر رفتارشناسی احتمالا اینگونه افراد در دوران کودکی مورد آزار جنسی و یا خشونت‌های مختلف رفتاری قرار گرفته‌اند؛ اما مشکلات آنها بدون درمان و روانکاوی به شکل انباشتی از عقده‌ها در روح و ذهن آنها ...

 
۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷

مدیرکل امور تربیتی و مشاور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ظرفیت مدارس دولتی در رشته تجربی محدود است، گفت: اگر دانش‌آموزی اصرار به ثبت‌نام در رشته تجربی دارد اما ظرفیت مدارس دولتی تکمیل شده باشد می‌تواند به مدارس غیردولتی مراجعه کند.

 
پیشگیری، حلقه مفقوده آسیب‌‌های اجتماعی
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱

جامعه ایرانی در گذار از سنت به مدرنیته در حال پوست اندازی است برای واکسینه کردن این جامعه از انواع آسیب‌‌‌‌‌ها توجه به بهداشت روانی جامعه و آموزش مهارت‌‌های زندگی ضروری به نظر می‌‌رسد.

 
هم خانواده آتنا و هم خانواده قاتل نیاز به حمایت روانی دارند/ مرگ تدریجی دو خانواده
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹

اين اطلاع‌رساني بايد طوري باشد که مردم بدانند اگر شخصي مثل قاتل آتنا گناهي مرتکب شده، اين گناه دامنگير زن و بچه و خانواده‌اش نيست. در اين حادثه هم خانواده آتنا و هم خانواده قاتل آتنا نيازمند دريافت حمايت‌هاي رواني و عاطفي هستند.»

 
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰

رييس سازمان بهزيستي كشور در پاسخ به «اعتماد» با تاكيد بر مخالفت سازمان بهزيستني كشور با هرگونه ايجاد شهرك و مركز اردوگاهي براي نگهداري گروهي زنان آسيب ديده، تاكيد كرد كه سازمان بهزيستي طبق قانون برنامه ششم توسعه، تنها مرجع صدور مجوز و تشخيص تخصصي ايجاد مراكز بازتواني زنان آسيب ديده و ساير آسيب ديدگان ...

 
تابوی الکل و فانتزی های ذهنی دوران جوانی
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴

«اعتراف می کنم منابع، ساختار و امکانات مناسب و کافی برای مبارزه با اعتیاد الکل را در کشور در اختیار نداریم. نباید غفلت کنیم و بگوییم وضعیت، خوب است بلکه باید برای مقابله واقدام به موقع، ساختاری قوی ایجاد کنیم.»این بخشی از گفته های علیرضا نوروزی،رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت ...

 
کودکانی که فرصت کودکی ندارند!
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱

کودکی دوره‌ای از شور و نشاط و سرزندگی و آرزوهای کوتاه و محدود برای انسان است که اگر با دیدی اسطوره‌ای به آن نگاه شود، فرصتی برای انسان‌شدن ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر کودکی دوره‌ای از زندگی است که فرد اگر بتواند تمام ابعاد آن را طی کند، قادر است تصویری درست برای آینده تعریف کند.