نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲۳
سندروم «طولانی بود؛ نخواندم» چیست؟!
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵

همه شما با سندروم TLDR یا Too long; didn't read (طولانی بود؛ نخواندم) آشنا هستید؛ جمله‌ای که اغلب در کامنت های مربوط به متن‌های طولانی دیده می‌شود. عده‌ای معتقدند چون وقت طلاست، بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن جان کلام گفته شود.

 
چطور به بچه‌ها انگیزه درس خواندن دهیم؟
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

چرا انگیزه دادن به کودکان اینقدر سخت است؟ ما پدر و مادرها اغلب، باورِ نادرست و خنده‌داری داریم که فرزندان‌مان به حرف‌های ما توجه نمی‌کنند مگر آنکه گوش‌شان را بپیچانیم. ولی واقعیت این است که تلاش‌های شما برای ایجاد انگیزه در فرزند‌تان، احتمالا نتیجه‌ی منفی دارند.

 
تکنیک های حضور فعال در کلاس
۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳

شما به هیچ عنوان نباید جمله ای یادداشت کنید بلکه باید به صورت اشاره ای و مختصر از واژه های کلیدی استفاده کنید که چون جرقه ای تمام موضوع را به یاد شما می آورد

 
عدم تمرکز هنگام مطالعه و خیال پردازی
۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۷

بزرگترین علتی که باعث می شود در حین مطالعه خیال پردازی کنیم و ذهنمون سمت افکاری بره که از دایره درس خواندن خارج میشه و حواسمون پرت بشه، نداشتن تمرکز است.

 
راهنمای درس خواندن یک هفته قبل از امتحانات!
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۷

وقتی کتاب ها را روی هم می چینید و به حجم درس های نخوانده زل می زنید، گفتن از برنامه ریزی که می تواند در کوتاه ترین زمان نمره بیست را تضمین کند هم ممکن است حالتان را بهتر نکند.

 
چگونه در نوروز درسخوان شویم؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۴

بی شک دانش آموزان بعد از گذراندن 6 ماه درس خواندن و مدرسه رفتن، دوست دارند که در تعطیلات عید استراحت کامل داشته باشند و از درس خواندن دور باشند. ولی این حالت ممکن است که افت تحصیلی را برای آنها ایجاد کند.

 
چگونه درس‌های مدرسه را در حافظه‌مان نگه داریم؟
۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

اگر می خواهید چیزی یاد بگیرید به دو نوع دانش احتیاج دارید: یکی در مورد موضوع مورد نظر مثل ریاضی، تاریخ یا برنامه نویسی، و دیگری در مورد نحوه ی یادگیری. اما خبر بد این است که سیستم آموزش و پرورش فعلی تنها به یک مورد از این دو می پردازد.

 
مهارت‌ها و استراتژی‌های مطالعه
۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰

مهارت‌ها و راهبردهاي های مشخصی وجود دارند که همه‌ی ما باید با آنها تا حدودی در زندگی خود آشنا باشیم.

 
چرا موقع مطالعه خوابمان می گیرد؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۵

تحقیقات نشان می دهد که خوابیدن بعد از خواندن و یادگرفتن یک مطلب، باعث می شود که آن مطلب بیشتر و بهتر در یادتان بماند

 
چگونه یک کتاب مشکل را مطالعه کنیم؟
۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۰

حتی اگر تجربه‌ی زیادی در خواندن کتاب داشته باشید، قطعاً با کتابی برخورد خواهید کرد که فهم آن مشکل است. ممکن است در هنگام مطالعه، به خاطر موضوع کتاب، زبان، نحوه استفاده از کلمات در متن، یا اجزا و ساختار پیچیده، به کندی پیش بروید. زمانی که در حال تلاش هستید که یک کتاب را بفهمید، ممکن است علت مشکل ...

 
۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴

در دوره امتحانات ضرورت این مسئله را بیشتر حس می کنیم که چگونه قابلیت مغز را برای یادگیری بیشتر در مدت زمان کمتر و تمرکز بیش تر، بالا ببریم.

 
هفت اشتباه که در زمان مطالعه اتفاق می‌افتد
۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۸

اگر دانش‌آموزان برای مطالعه زمان بگذارند، ممکن است به یک اعتماد به نفس کاذب برسند که مطالب را فرا گرفته‌اند در حالی که مطالب زیادی را به خاطر نمی‌سپارند. این اتفاق به این علت رخ می‌دهد که آن‌ها کارا‌ترین روش را برای مطالعه انتخاب نکرده‌اند.

 
۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱

سئوال: سال آينده کنکور دارم. اين روزها با اين که بيشتر وقتم را صرف درس خواندن مي کنم ولي اصلا نمي توانم مطالب را خوب به ذهنم بسپارم و همه مطالب را فراموش مي کنم. چه کار کنم؟

 
درس زیست شناسی را چگونه مطالعه کنم؟
۲۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۶

درس زیست شناسی به خاطر دارا بودن بالاترین ضریب (ضریب ۱۲) در کنکور سراسری گروه علوم تجربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نقش مهم و کلیدی را در ورود شما به دانشگاه به عهده دارد.

 
آخرین تاکتیک‌ها و ترفند‌های مطالعه را یاد بگیرید
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۲۰

چگونه شما حجم زیادی مطلب را از جاهای مختلفی مثل کتاب‌ها و نوشته‌ها را وارد بخش قابل‌اعتمادی از ذهن خود می‌کنید؟

 
فرمول مطالعه در شب امتحان
۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۵

هر اندازه استادان براي ضرورت مطالعه قبل از امتحان استدلال كنند، دانشجويان به اندازه كافي مطالعه نمي‌كنند.

 
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۹

بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر دانشجویان در زمان امتحانات اشتباهاتی انجام می‌دهند که شانس قبولی آنها را کاهش داده و روند امتحان را برای آنان دشوارتر می‌سازد.

 
20 نکته در مورد روشهای غلبه بر شکست و ناکامی تحصیلی
۵ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۶

ناکامي یا شکست تحصیلی یعنی نمره نگرفتن، یاد نگرفتن یا نتیجه مورد نظر را بدست نیاوردن. این یک مسئله است. ناکامی و شکست تحصیلی یک مصیبت، یک فاجعه، یک ناتوانی یا یک بلا نیست که راه حل نداشته باشد.

 
چگونه می توان در عین داشتن یک ناتوانی روانپزشکی در دانشگاه موفق بود؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۹

تصمیم گیری برای گفتن وضعیت خود به دیگران مسئله ای دشوار برای دانشجویان دارای ناتوانی روان پزشكی است.

 
9 روش موثر و شگفت‌انگیز برای درس خواندن
۱۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۵۳

بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.

 
۱۲۳