نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
گزارشي از کلينيک فوق‌تخصصي مغز و شناخت
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

کلينيک فوق‌تخصصي مغز و شناخت که در خيابان زرتشت تهران واقع شده، پذيراي پير، جوان و کودکان است؛ کودکاني که از برخي اختلالات رنج مي‌برند، کهنسالاني که با مشکلات ناتواني و پيري دست‌وپنجه نرم مي‌کنند و حتي جواناني که با برخي مشکلات فردي، شغلي و... روبه‌رو هستند. اين مرکز براي رسيدگي به مشکلات و درمان هرکدام ...

 
پاي سوداگري به حوزه روان‌شناسي باز شد!
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

چند ساليست بازار همایش‌ها و سمینارهایی با محور موفقیت شغلي و تحصيلي، خلاقیت، شادی، سالم زیستن، خودشناسي، ارتباط موثر با دیگران، رضايت از زندگي زناشويي داغ است و همواره مشتری‌های پروپاقرص خودش را دارد.

 
خدمات روان درمانی مراجعان را روانی می‌کند
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵

در واقع وقتی یک مراجعه کننده پولی برای درمان می‌دهد خودش را موظف می‌داند که جدی‌تر به درمان فکر کند و اگر کم پرداخت کند شاید به این فکر بیفتد که لابد طرف درمانگر خوبی نیست که ارزان حساب می‌کند و اگر رقم بالا باشد هم شاید از مراجعه یا بازگشت برای جلسه بعدی پشیمان شود.

 
پزشک خانواده در مه
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱

قصه پزشک خانواده از آن قصه‌های پر غصه است. از 11 سال پیش که اجرای این برنامه در ایران شروع شد تا امروز در هر دوره‌ای تعریفی از آن شده، می‌گویند تنها راه نجات نظام پر آفت سلامت کشور است اما هیچ کدام از نسخه‌های آن شفابخش نبود، فقط تنها راه نجات را به مسلخ بردند.

 
ایدز دارم؛ اما ترکم نکنید
۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳

در حالی که بیش از سه دهه از شناخت اچ ای وی و بیماری ایدز می گذرد اثرات سوء اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی آن بر جوامع بشری بویژه بر سلامت انسان باعث شده است تا این بیماری در کانون توجه باشد.

 
پاتک پسران مجرد به دختران مجرد
۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴

روزنامه شرق در گزارشی که گفتگو با چند پسر مجرد و دختر متاهل را در خود دارد، به گزارش چند روز پیش روزنامه لس‌انجلس تایمز که در خبرآنلاین منتشر شد، پاسخ داده است.

 
بیمار سرطاني برای مداوا نیاز به عشق دارد
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۰

موسس خیریه سمر گفت: بیماری که با سرطان درگیر است برای مداوا نیاز به عشق دارد، کسی که این بیماری را می‌گیرد، می‌تواند در بهترین بیمارستان درمان جسمی‌اش را انجام دهد ولی وقتی عشق بدون قید و شرط نباشد، بی‌فایده است.

 
مرجع تایید سلامت روانی خلبان‌ها کیست؟
۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱

تمام خلبانان زیر 40 سال را موظف‌اند هر شش ماه یک بار تحت معاینات فیزیکی قرار گیرند. این معاینات در حالت عادی شامل معاینات روان شناسی نمی شود، مگر اینکه پزشک در معاینات فیزیکی به موارد خاصی برخورد کند، آنگاه دستور معاینات روان شناسی نیز صادر می شود.

 
چرا جوانان کمتر ازدواج می کنند و بیشتر طلاق می گیرند؟!
۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴

بالا رفتن سن ازدواج و فرزندآوری جوانان احتمال تولد کودکان استثنایی را افزایش می دهد.

 
طیف گسترده مشکلات بیمارستان اعصاب‌ و روان تبریز
۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶

بیمارستان رازی تبریز به لحاظ فیزیکی و پرسنل یکی از بزرگترین بیمارستان ها در شمال غرب کشور به شمار می رود که با توجه به تعداد زیاد بیماران و امکانات نا کافی نمی تواند خدمات مطلوبی را ارایه کند.

 
چپ دستی و ویژگی های خاص ازدیدگاه پزشکی
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴

چپ دست بودن موهبتی است که از دیدگاه پزشکی و علوم اعصاب شناختی مزایای متعددی برای فرد به همراه دارد، گرچه نظریه های علمی مشکلاتی را نیز برای چپ دست ها متصور هستند.

 
واقعیت تکان‌دهنده درباره قلیان که جوانان نمی‌دانند
۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵

باید چاره ای اندیشید،کاری کرد، وضعیت بسیار نگران کننده و وخیم است،قاچاق سازمان یافته مواد دخانی موضوعی است که کشور را با مخاطراتی جدی مواجه ساخته،مجلس،دولت،دستگاه های نظارتی و انتظامی باید تلاش و همت خود را دو چندان و حتی صد چندان کنند تا این سونامی مهار شود،سونامی که با ساز ناکوک خود،سالهاست بیخ گوش ...

 
روانشناسی بحران/ روح مدیریت بحران خسته است
۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴

با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور ما، ایران در بحث مداخلات روانی و پیشرفته‌تر از آن مباحث روان‌درمانی در شرایط اضطراری، به همان اندازه عقب است که در دیگر مباحث مربوط به مدیریت بحران.

 
خماری زیرنگاه همکلاسی ها/ پدیده اعتیاد دختران زیر 14 سال
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷

تصورش هم سخت است که برخی از دانش آموزان امروزی زیر نگاه بچه‌های دیگر کلاس مواد مصرف کنند. درست زیر پوست این شهر در مدارس شهر اتفاقاتی رخ می‌دهد که از چشم ما دور است، اما وجود دارد.

 
دکترهای خانه نشین/ فرار از بیکاری به قیمت دکتر مهندس شدن!
۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰

در حالی که هر روز بر شمار صندلی های دانشگاهی و تعداد مراکز آموزش عالی افزوده می‌شود، جوانان دانش آموخته به سمت باتلاق بیکاری هدایت می شوند.

 
روایت‌هایی خواندنی از شب‌های اعدام...
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲

حکایت‌هایش از آخرین شب زندگی اعدامی‌ها شنیدنی است؛ از قصه‌های رضایت در وقت‌های اضافه عمر یک اعدامی تا تلخی لحظه جان دادن او...

 
مردمانی که ساز زندگی‌شان کوک نیست/ پاتوق آرامش کجاست؟
۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵

از اینکه جوانی با مدرک کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی کشور در اینجا روزگار را سپری می‌کند، تعجب می‌کنم. مهربان است و از اینکه در این محل نگهداری می‌شود احساس رضایت می‌کند.

 
پاسخ مشاور عالی و معاون سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به هجمه های برخی روانپزشکان
۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴

ما یک سازمانی هستیم که فقط 12 سال قدمت داریم اما نظام پزشکی 60 سال، آنها در حاکمیت نفوذ دارند اما ما هم در این 12 سال خیلی رشد کردیم . روان شناسی و مشاوره در حال حاضر به جایی رسیده که مثل پزشکی در خط مقدم سلامت است.

 
"متاهل ها" حتما این گزارش را بخوانند!
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰

در این مطلب به یکی از مهمترین و رایجترین معضلات پس از ازدواج اشاره خواهد شد.

 
ازدواج مجدد برای چه افرادی توصیه نمی شود ؟!
۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶

آیا همه افراد می توانند پس از ازدواج اول برای بار دوم برای این کار اقدام کنند...