نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روانشناس ها فال‌گیر، طالع بین و معجزه‌گر نیستند
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸

روانشناسان بخاطر دروس تئوری ارائه شده در دوره لیسانس و توجه کم به جنبه‌های کاربردی، پس از دریافت لیسانس روانشناسی کار خاصی برای انجام دادن ندارند.

 
وقتی مردها به دروغ ابراز عشق می کنند
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

گاهی با وجود این همه ابراز عشق همسران، باز هم حادثه تلخ جدایی به وقوع می‌پیوندد. در این زمان فرد متوجه می‌شود که این فرد عاشق،‌ دروغگویی بیش نبوده است.

 
راهی جدید برای درمان ریزش مو
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷

محققان در دانشگاه کالیفرنیا طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سلول‌های ایمنی خاص می‌توانند رشد مو را تحریک کنند

 
چه مریضـم امروز!
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳

خود‌بیمار‌انگار یا هایپوکاندریاک، در اصطلاح روان‌شناسی و روانپزشکی، به شخصی اطلاق می‌شود که با برخورداری از سلامت بدنی و جسمی، خود را بیمار می‌پندارد و همواره از دردها و تکالیف فرضی شکایت می‌کند. معمولا با آن که معاینات و بررسی‌های پزشكي مکمل این افراد، هیچ مشکلی را نشان نمی‌دهد، اما فرد خودبیمارانگار ...

 
کم‌خوابی منجر به «خودخوری» مغز می‌شود!
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰

به گفته محققان بی‌خوابی‌های مزمن باعث می‌شود مغز انسان برای افزایش پاکسازی سلول‌های فرسوده خودخوری کند.

 
برنزه کردن جرم شد!
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳

یک مسئول سازمان غذا و دارو می‌گوید: «دستگاه‌های سولاریوم فاقد هرگونه مجوز برای تولید، ورود و ترخیص بوده و تامین، نگهداشت، عرضه، مصرف و کاربری این اقلام جرم است.»

 
پاسخ لاریجانی به اعتراض پاتولوژیست‌ها
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای برگزاری دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی و توانمندسازی دانش آموختگان دوره های تخصصی این رشته گفت: در تنظیم آیین نامه اجرایی این قانون از نظرات صاحبنظران در گروه های مرتبط بهره برداری شده و مسلما برگزاری این دوره ها زمینه های ارتقای ...

 
دروغ می‌گویید؟ دماغتان دراز نمی‌شود اما مغز و جسمتان عذاب می‌کشد
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸

قطعا تا به حال بارها و بارها این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند "دروغ نگویید وگرنه دماغتان دراز می‌شود!" یکی از درس‌های پایه‌ای که در دوران کودکی به بچه‌ها در اشکال مختلف تعلیم داده می‌شود پرهیز از دروغگویی است. اما دروغ‌گویی علاوه بر روابط، بر مغز و بدن افراد تاثیر می‌گذارد.

 
آیا مسواک روزه را باطل می‎کند؟
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸

یکی از مسائل مورد مبتلای تمام روزه‎داران مؤمن حکم مسواک در زمان روزه‎داری است.

 
کنگره سراسری «روانشناسی خانواده» در کرمانشاه برگزار شد
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۸

با حضور دکتر غلامعلی افروز کنگره سراسری روانشناسی خانواده در دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

 
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گلستان معتقد است به دلیل افزایش نزاع و درگیری، نظام تربیتی و آموزشی کشور نیازمند بازبینی است.

 
چرا افسردگی در ایران افزایش یافته است؟
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹

وزیر بهداشت نگران افسردگی ایرانی‌هاست. او معتقد است در این سال‌ها اقدامی اساسی برای مبارزه با این بیماری انجام نشده. نگاهی به کلینیک‌های روان‌شناسی و خلق‌وخوی مردم نگرانی او را تایید می‌کند. در این شرایط چه بر سر سلامتِ روان ایرانی‌ها آمده‌است؟

 
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۶

بعضی بیماران توجه ندارند که روزه واجب است و ثواب دارد اما اگر سلامت‌شان را تهدید کند، نه تنها واجب نیست و ثوابی ندارد بلکه حکم حرمت هم دارد.

 
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی برای خودسازی جسم و روح است و توجه به روزه و روزه داری به عنوان یک اصل برای حفظ سلامتی و دوری از بیماری ها است.

 
از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟ + تست
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۷

یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده در خصوص تصویری که ما در ذهن دیگران از خود ساخته‌ایم تا چه حد با شخصیت واقعی‌مان مطابقت دارد، توضیحاتی را ارائه داد.

 
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۱

تاثیر شادی بر ما برخلاف غم است. وقتی غمگین هستیم احساس بی‌حالی و کناره گیری می‌کنیم، اما وقتی شادیم احساس علاقه و معاشرتی بودن خواهیم داشت و در بیشتر موقعیت‌ها خوش‌بین می‌شویم.

 
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی و دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای بر لزوم طی‌کردن دوره تکمیلی تخصصی برای توانمندسازی متخصصین رشته‌های علوم آزمایشگاهی تاکید کرد.

 
پزشکان عمومی باید در خط اول نظام سلامت باشند
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: پزشکان عمومی باید در خط اول برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع قرار داشته باشند.

 
اگر به تازگی طلاق گرفته اید این مطلب را بخوانید
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۸

نوشتن یادداشت‌های روزانه به سلامت کسانی که به‌تازگی طلاق گرفته و یا جدایی عاطفی را تجربه کرده‌اند کمک می‌کند.

 
افسردگی منجر به سرطان می شود؟
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۹

نتایج آخرین بررسی ها نشان می دهد افرادی که دچار علائم افسردگی به مدت طولانی هستند بیشتر در معرض مرگ و میر ناشی از سرطان قرار می گیرند.