نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: موضوع جایگزینی یکی از فرزندان فرهنگیان بازنشسته در آموزش و پرورش در حال پیگیری است.

 
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره كشور از تشکیل ستاد مدیریت بحران‌های روانی خبرداد و درخصوص غربالگری روانی دانش آموزان،شیوع خون بازی و خرده فروشی موادمخدر اطراف مدارس و تست روانی رانندگان پایه یک سخن گفت.

 
کاهش عمر مبتلایان به اسکیزوفرنی با سبک نادرست زندگی
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴

یافته های مطالعه ای جدید نشان می دهد مبتلایان به اسکیزوفرنی در صورت استعمال دخانیات، رژیم غذایی ناسالم، کم تحرکی و مصرف الکل، در مقایسه با همتایانشان که این عادات را ندارند، دستکم هشت سال کمتر عمر می کنند.

 
پیشنهاد وزارت بهداشت به هیأت دولت برای پژوهش درباره تأثیر فیلم‌ها و سریال‌های تلخ بر روان جامعه
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱

وزیر بهداشت از تصمیم این وزارتخانه برای پژوهش درباره تأثیر فیلم‌ها و سریال‌های تلخ بر روان جامعه خبر داد و گفت: این پیشنهاد را در هیأت دولت به منظور پیگیری سایر وزارتخانه‌ها ارائه خواهم کرد.

 
حدود ۱۳.۵ درصد مردم ایران افسرده هستند
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان با اشاره به اینکه شیوع ابتلاء به افسردگی در ایران براساس آخرین مطالعات حدود ۱۳.۵ درصد بوده است، گفت: از آنجا که علت اختلالات روانپزشکی چندمحوری است درمان آن نیز چند محوری محسوب می‌شود.

 
لیست کتاب های کار درمان شناختی رفتاری (CBT)
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

«رفتار درمانی شناختی»به شما کمک می کند تا به گونه دیگری اندیشیده و درنتیجه این طرز تفکرجدید شما میتوانید با رفتارهای سالم تر و درست تری در برابرحوادث ناخواسته وناگوار پیرامونتان برخورد نمائید.

 
مواد سمی «تاتو» به سیستم ایمنی آسیب می رساند
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸

ناخالصی های سمی که جوهر مربوط به تاتو (خالکوبی) را تشکیل می دهند می توانند در داخل بدن به شکل نانوذرات حرکت کرده و بر غده های لنفاوی تاثیر گذارند.

 
آندوسکوپی چگونه انجام می‌شود؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵

آندوسکوپی روشی است که پزشک میتواند به کمک اندوسکوپ اعضا داخلی‌ بدن را با مقاصد تشخیصی و درمانی مورد معاینه قرار دهد. در این روش پزشک میتواند تصویر ویدیوئی دستگاه اندوسکوپ را به طور مستقیم بر روی مانیتور مشاهده کرده و بدینوسیله اعضای داخلی‌ بدن را مورد معاینه قرار دهد.

 
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱

عضو پژوهشكده خانواده با تاکید بر اینکه خیانت همیشه ویرانگر زندگی هاست، اظهار داشت: مطالعات نشان داده که در داخل کشور ما نوعا رابطه های مثلثی موفق نیستند و توام با تنش و مشکلات روحی و روانی حداقل برای یک طرف هستند.

 
سبک زندگی دانشجویان در خوابگاه
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

این روزها که نتایج قبولی دانشگاه ها اعلام می شود، عده‌ای باید از شهر خود کوچ کنند و کم‌کم زندگی دانشجویی خود را به عنوان یک «خوابگاهی» آغاز کنند. زندگی خوابگاهی اگر یکی از بهترین قسمت های زندگی آدم‌ها نباشد، حتما یکی از خاطره‌انگیزترین هاست.

 
کم استرس‌ترین شهرهای جهان ‏+ رتبه تهران
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است اما معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را بیشتر کند و به سلامت روحی و روانی افراد تاثیر بگذارد.

 
چه تعداد دانش‌آموز در مدارس تهران تحصیل می‌کنند؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در شهر تهران داریم که ۹۰۰ هزار نفر در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

 
لطفا در محل کار، پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

شاید هرگز ندانید که همکاران سابق شما حتی کسانی که در دل از آن‌ها نفرت دارید ممکن است روزی ارجاع کور شما باشند و به اصطلاح زیر آبتان را بزنند. بله، این اتفاق می‌افتد. پس سعی کنید روی زبان و رفتارتان کنترل داشته باشید و مراقب باشید که هرگز پل‌های پشت سر خود را خراب نکنید.

 
۱۲ عادت روزانه که شما را پیر می‌کند!
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

آیا احساس می‌کنید به سرعت پیر می‌شوید؟ با ما همراه باشید تا نکات و ترفندهای متخصصان را در مورد اشتباهات رایج بدانید و سپس یاد بگیرید که چگونه این فرآیند را معکوس نمایید.

 
علائم هشدار دهنده سرطان روده بزرگ
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰

یک فوق تخصص خون گفت: آزمایش های غربالگری در تشخیص به موقع سرطان روده از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

 
بحرانی بودن وضعیت خانواده‌ها در کشور
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

معـاون رییس‌جمهور در امـور زنان و خـانـواده گفت: خانواده‌‌های ایرانی در حال از دست دادن کارکردهای خود هستند و آنها را یکی یکی از دست می‌دهند.

 
هم‌کفو نبودن باعث تنهایی و بعضا به «خیانت» منجر می‌شود
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰

یک روانشناس و مشاور خانواده به لزوم تعیین مهریه منطقی به عنوان پشتوانه اقتصادی یک زن اشاره و اظهار کرد: بخشیدن مهریه یا بیش از حد پایین گرفتن مهریه، تضییع حقی است که خداوند برای زن تعیین کرده است. مهریه تعیین پشتوانه اقتصادی برای یک زن است که به مجرد احساس نیاز، بتواند خودش را از این جهت غنی اعلام کند ...

 
هر 15 نفر دانش‌آموز، یک ساعت مشاوره
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

معاون مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیازمند تزریق 30 هزار مشاور به مدارس هستیم گفت: در حال حاضر به ازای هر 15 دانش آموز یک ساعت نیروی مشاور به مدارس تعلق می گیرد

 
تعداد هسته ها و مراکز مشاوره فعال در آموزش و پرورش
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 720 هسته و مرکز مشاوره در آموزش و پرورش فعال هستند، گفت: 2700 مشاور امسال به دلیل کمبود آموزگار به مدارس ابتدایی رفتند.

 
تنها 15 درصد مدارس متوسطه دوم «مشاور» دارند
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در تهران به ازای هر 20 دانش‌آموز، یک معلم وجود دارد و در برخی شهرها این نسبت 9 به یک است، گفت: تنها در 15 درصد مدارس متوسطه دوم، مشاور داریم.