نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۵ توصیه برای ارتقاء سلامت در زمان پیری
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹

انتخاب شیوه زندگی امروز می تواند به جلوگیری یا به تاخیر انداختن مشکلات سلامت مربوط به افزایش سن در آینده کمک کند.

 
ورود روزانه 1.5 میلیون نفر به تهران/ تراکم جمعیتی به حد هشدار رسید
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۷

رئیس سازمان برنامه و بودجه تهران گفت که تراکم جمعیتی در استان تهران به حد هشدار رسیده است و این تهدیدی برای پایتخت به حساب می‌آید.

 
سردردهایی که پیامد مدرنیته هستند
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰

مدیر بالینی مرکز تحقیقات مغز و اعصاب و علوم شناختی پژوهشگاه رویان با اشاره به اهمیت توجه به سبک زندگی صحیح جهت درمان سردردهای تنشی و میگرنی، گفت: ورود بسیار پرشتاب مدرنیته به کشور ما، سردردهای ناشی از اضطراب و استرس و نیز بیماری های مغز و اعصاب را به دنبال داشته است.

 
با روانشناسان آشتی کنیم
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴

بهداشت روانی در درون مفهوم کلی بهداشت قرار دارد و بهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقش‌های روانی و جسمی ، بهداشت به معنای نبود بیماری یا عقب ماندگی نیست.

 
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶

نوربالا با اشاره به اینکه حدود 22 درصد از افراد دارای همسر به اختلال روانی منجر دچار هستند گفت: مجردها از سلامت روانی بهتری نسبت به متاهل‌ها برخوردارند.

 
نگرانی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت درباره تغییرات این آزمون + پاسخ وزارت بهداشت
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

در هفته های گذشته انتشار مواد دروس و ضرایب آزمون دکتری سال تحصیلی 98-97 روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت. با توجه به اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی و اطلاعیه منتشر شده تغییراتی در منابع برخی دروس و ضرایب آزمونی به وجود آمد که این تغییرات موجبات نگرانی داوطلبان را فراهم آورد به نحوی که برخی دانشجویان ...

 
بکارگیری بیش از 1300 کارشناس سلامت روان در طرح تحول سلامت
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت روان، گفت: سلامت روان از نظر بهداشت و پیشگیری و همچنین درمان مهم است و اگر به سلامت روان توجه کنیم به پویایی و مولد بودن انسانها کمک می کند و اگر مورد کم توجهی قرار بگیرد، می تواند برای فرد، خانواده و جامعه، آسیب زا باشد.

 
محیط های شغلی کشور گرفتار اضطراب و استرس هستند
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: وزارت بهداشت وظیفه دارد شرایط سلامت روان را در محیط کار فراهم کند.

 
وضعيت سلامت روان افراد بالاي 15 سال در كشور
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶

مشاور وزیر بهداشت در حوزه سلامت روان گفت: زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب هستند و حدود ۱۰/۲۹ درصد افراد در کشور علائم افسردگی را به صورت بارز دارند.

 
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶

لایحه سلامت روان در حالی پس از سالها کش و قوس برای تصویب به دولت ارسال شده که کارشناسان معتقدند غلبه نگاه پزشکی بر رویکرد خدمات اجتماعی و مددکاری تنها یکی از انتقادات وارده بر لایحه است.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است که اگر کنکور برای عده‌ای سودهای کلان به همراه نداشت، این روند گزینش دانشجو تاکنون برچیده شده بود.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴

مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور گفت: مددکاران سازمان بهزیستی وضعیت زندگی فرزندان ترخیص شده را تا ۵ سال پس از ترخیص بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهند.

 
مزاحمت کلامی به زنان در خیابان‌های فرانسه ممنوع شد!
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵

بر اساس یک قانون جدید در فرانسه که قرار است به تصویب برسد، مردانی که در خیابان‌ها به زنان تعرض کلامی کنند، جریمه خواهند شد.

 
اعلام روز شمار بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷

عناوين روزهاي بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان که از 24 الي 30 مهرماه نامگذاری شده است، اعلام شد.

 
۳۰۰میلیون انسان افسرده در جهان/ اهمیت بهداشت روان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴

وزیر بهداشت، گفت: لزوم توجه به موضوع سلامت روان آن‌گاه روشن‌تر می‌شود که بدانیم بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان دچار افسردگی و بیش از ۲۶۰ میلیون نفر دچار اختلالات اضطرابی هستند.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

جزئیات مدارک اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در بخشنامه ای توسط معاونت آموزشی دانشگاه اعلام شد.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

رئیس انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران با اشاره به اینکه اکثر دردهای مزمن منشأ روانشناختی دارند، گفت: آلودگی محیط، روابط اجتماعی و مشکلات روانشناختی از علل ایجاد درد به شمار می‌رود.

 
شیوه رفتاری والدین با دروغ کودکان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

چهره عصبی، مضطرب و ناراحت یکی از نشانه های دروغگویی در کودکان به دلیل ترس از برخورد والدین و اطرافیان است.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲

ما می‌دانیم با دو بروشور؛ یک جلسه برای والدین و کودکان برپاكردن در مدارس، با یک سخنرانی، روزنامه‌دیواری تهیه‌کردن و... کودکان ما در برابر آسیب‌های جنسی واکسینه نمی‌شوند، بهتر است به‌جای تجویز قرص‌های آموزشی و کپسول‌های پرورشی که سالیان متمادی است بی‌تأثیری و آنی‌بودن خود را اثبات كرده‌اند، برحسب تخصصمان،...

 
یک بیمار مبتلا به «سل» ۱۵ نفر را گرفتار می‌کند
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰

یک فوق تخصص ریه با بیان اینکه انتقال بیماری سل مربوط به سل ریوی است، گفت: به طور معمول هر بیمار مبتلا به سل دست کم حدود ۱۵ نفر را به این بیماری مبتلا می کند.