نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

کسانی که در طول شب به هر دلیلی نمی‌خوابند و یا کم می خوابند دچار اختلالات جسمی و روانی می شوند.

 
حملات تروریستی و آنچه لازم است روانشناسان بر آن تمرکز کنند
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴

اگرچه خوشبختانه ایران از جمله کشورهایی محسوب می شود که حملات تروریستی در آن بندرت رخ می دهد، با این وجود، حتی وقوع یک مورد حمله تروریستی از بار روانی – اجتماعی در خور توجهی برخوردار است و همین امر ضرورت توجه روانشناسان به این امر را دوچندان می کند.

 
اختلال دوقطبی در صدر معضلات روانی
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

بررسي وزارت بهداشت نشان مي‌دهد که در چند سال اخير، بيماري‌ها و اختلالات رواني در ميان ايراني‌ها رو به افزايش است که يک درصد از اين اختلالات در زمره انواع شديد به‌شمار مي‌رود و اسکيزوفرني، اختلالات دوقطبي و جنون ازجمله اختلالات شديد رواني عنوان مي‌شود؛

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲

رییس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این مطلب که در دور جدید انتخابات نظام پزشکی نامزد نخواهم بود گفت : فضای سازمان نظام پزشکی طی چهار سال گذشته فنی و تکنیکال بوده و از آحاد جامعه پزشکی خواستار حضور فعال در این دوره از انتخابات هستم.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶

یک روانشناس بالینی با اشاره به دو حادثه تروریستی امروز در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) عنوان کرد: به پایتخت‌نشینان توصیه می‌شود برای حفظ آرامش خود و جامعه، از اشاعه اخبار غیررسمی و تحلیل آن به شدت خودداری کنند.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴

آخرین اسامی شهدا و مجروحان تروریستی بهارستان اعلام شد.

 
ازدواج هایی که به خيانت و قتل منتهی می شود
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷

پرونده‌هاي همسركشي با انگيزه‌هاي متفاوت تشكيل مي‌شود. پيدا شدن ردي از خيانت، خشونت، اعتياد به مواد مخدر و رفتارهاي ناهنجاري از اين دست از سوي يكي از زوجين مي‌تواند پيامدي مرگبار به همراه داشته باشد، آن زمان كه بنيان زندگي قرار بود بر تحكيم بنا شود، به كابيني از خون تبديل مي‌شود.

 
بازی با فرزندان موجب افزایش «هوش» کودک می شود
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴

محققان به مردانی که تازه پدر شده اند توصیه می کنند سپری کردن زمان بیشتر با فرزندان شان می تواند موجب تقویت رشد فکری آنها شود.

 
«تومور مغزی» شایع‌ترین سرطان کودکان
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

رئیس بیمارستان محک گفت: سن، محل تومور، علائم بالینی، زمان تشخیص و محیا بودن شیوه‌های تشخیص و درمان از عوامل مهم در درمان تومور مغزی است.

 
لاغر شدن بدون زجر کشیدن!
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۳

برای تناسب اندام در برخی از رژیم هی لاغری اونقدر از خوردن منع می شویم که کم کم طراوت و نشاط مان را از دست می دهیم و شبیه افراد بیمار می شویم.در این مقاله می خواهیم قبح این سخت گیری های بی مورد را بشکنیم.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۷

درتاج گفت: ما به دنبال ایجاد یک تفاهم‌نامه بین موسسه امام رضا(ع) و انجمن روانشناسی ایران هستیم تا از این طریق با علوم قرآنی و روانشاسی بیماری افسردگی را درمان کنیم.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹

انتخابات سازمان نظام پزشکی در ۳۰ تیرماه برگزار می شود و مکان ثبت‌نام هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی استان تهران در موزه تاریخ علوم پزشکی قرار خواهد داشت.

 
مشاوره پيش از ازدواج به چه دردی می‌خورد؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۰

شما هرچقدر هم که فکر کنيد بهترين مرد يا زن روي کره زمين را پيدا کرده‌ايد، بازهم به‌دليل هيجانات ناشي از علاقه زياد ممکن است دچار خطا شويد و تصميم اشتباهي بگيريد. مشاوره پيش از ازدواج، همين دوراهي‌ها و چاله‌هايي را که ممکن است در آن بيفتيد و خود و طرف مقابلتان را بدبخت کنيد، برايتان مشخص مي‌کند.

 
فواید روزه داری از دیدگاه روانشناسی مدرن
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۷

یکی از را­ه­های موثر برای افزایش فضای ذهنی از طریق تجربه احساسات ناخوشایند، روزه داری است.

 
نقش پررنگ روانشناس در مراحل درمان طب تسکینی
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰

رئیس بخش طب تسکینی بیمارستان فیروزگر گفت: در طرح طب تسکینی، بیمارانی که از لحاظ مالی، دارویی، روحی و معنوی به بن‌بست می‌رسند، حمایت و مراقبت می‌شوند.

 
اختلال دوقطبی؛ ایستادن میان دو قطب
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴

دوقطبی نوعی اختلال روانی ناشناخته یا کم شناخته است که بسیاری از ما حتی در صورت ابتلا به آن هم ممکن است آن را نشناسیم. موضوعی که می تواند زندگی ما و اطرافیانمان را دستخوش اتفاقاتی کند.

 
آیا در شبکه‌های اجتماعی به زندگی مان متعهدیم؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳

هم‌اکنون روند استفاده از شبکه‌های اجتماعی به گونه‌ای در میان برخی از افراد شدت گرفته است که ساعات طولانی از زمان خود را در طول شبانه روز در این شبکه‌ها می‌گذرانند.

 
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ خبر داد و گفت: داوطلبان از روز یک‌شنبه ۲۱ خرداد تا روز پنج‌شنبه ۲۵ خرداد ماه جاری فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

 
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸

امروزه به مدد تبليغات اغواكننده محيطي و مجازي عده اي روانشناس نما در قبال سكوت نهادهاي متولي و نظارتي به خود جسارت داده اند كه فارغ البال بدون اينكه هيچ مدرك و تحصيلات دانشگاهي مرتبط با علم روانشناسي داشته باشند، دكان هاي زيادي را در سطح شهر به نام برگزاري كلاس ها،كارگاهها و سمينارهاي گوناگون باز كنند ...

 
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴

یکی از اموری که در نظام آموزشی ما وجود دارد امکان جهشی خواندن یک سال تحصیلی در سه ماه تابستان است به این ترتیب که مثلا دانش آموز، کلاس اول را به شکل عادی طی می کند بعد در سه ماه تعطیلی درس های کلاس دوم را می خواند و در صورت قبولی در امتحان، مهر ماه وارد کلاس سوم می شود و عملا یک سال جلو می افتد. آیا ...