نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نظر متفاوت یک کارشناس: کار کودکان می تواند مفید باشد!
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴

کودک کار یا کودک خیابانی با فشارها و استرس های ناشی از کار و از بین رفتن حق و حقوقش مواجه می شود و ناکامی و شکست را بیشتر از کودکان عادی تجربه می کند آن هم در سنینی که هنوز از آمادگی روانی کافی برای این شکست ها و تنش ها برخوردار نیست.

 
مقررات جدید دانشگاه آزاد درباره اعمال نمرات مردودی در معدل
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به آخرین تغییرات آیین نامه آموزشی دانشگاه گفت: اگر دانشجویی در درسی بیش از یک نمره مردودی داشته باشد تنها یک نمره مردودی در معدل او لحاظ می شود.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر برخورد کامیون با دانش‌آموزان در محور روستایی لاشار شهرستان نیکشهر چهار دانش آموز جان باختند.

 
چرا روابط دختر پسر و دوستی های قبل از ازدواج اشتباه است؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳

روابط آزاد دختر و پسر و شکسته شدن قبح چنین روابطی، باعث ایجاد روحیه بی اعتمادی و بدبینی نسبت به همسر می شود و این ذهنیت آزار دهنده در فرد شکل می گیرد که آیا همسرش پیش از این، چنین رابطه ای را تجربه کرده است یا نه؟ و یا ممکن است همسرش در زندگی به او خیانت کند؟ این بی اعتمادی و شک هیچ گاه فرد را رها نمی ...

 
داشته‌های «کنکوری» را از دست ندهید
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱

کمتر از سه ماه به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 96 مانده است و داوطلبین به شدت مشغول مطالعه و جمعبندی برای شرکت در کنکور هستند.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم گفت: یکی از مسائلی که این روزها مطرح است موضوع تنظیم یا آموزش روانشناسان برای مداخله موثر در شکست‌های عاطفی دانشجویان است که با توجه به فضای دانشگاهی که وارد می شوند و سنی که در آن قرار دارند، در تعامل با جنس مخالف قرار می گیرند و در این مسیر ممکن ...

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه برای برخی از افراد خاطی در تدوین 58 مقاله ردشده از سوی "نیچر" رای نهایی صادر شده است، گفت: تنزیل مرتبه و تعلیق از فعالیت از جمله مجازات‌هایی است که برای این افراد در نظر گرفته شد.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه اندازی رشته های روان شناسی اعتیاد، آسیب های اجتماعی با گرایش های اعتیاد در برخی از دانشگاه های مادر خبر داد.

 
صرف حضور در جلسات روان درمانی متضمن تغییر فرد نیست
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

ابراهیمی مقدم گفت: اینکه بگوییم چون فرد به جلسات روان درمانی می‌رود، پس لزوما تغییر می‌کند، این سخن درستی نیست.اگر فرد واقعا باور داشته باشد که رفتارهایش اشکال داشته و برای برطرف کردن رفتارهای اشکال‌دار واقعا تلاش کند، احتمال اینکه در آن تغییر به وجود بیاید، هست.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از تهیه برنامه عملیاتی پیشگیری از خودکشی در محیط های دانشجویی خبر داد.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵

پژوهشگر علوم روانشناسی گفت :اگر انسان حتی با یک حیوان ارتباط عاطفی برقرار می کند دل بسته آن می شود چه برسد به اینکه با کسی یک رابطه عمیق عاطفی، روحی، جسمی و ذهنی برقرار کند و بخواهد قطع کند آسیب های بعضا جبران ناپذیری به همراه دارد.

 
روان شناسی کشور در حال خروج از پیله است
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸

محمدباقر حبی معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور گفت: آنچه مسلم است علم روان شناسی کشور در حال خروج از پیله و گسترش کاربردی است.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰

در علم روان شناسی و روان درمانی، شاخه‌ای به نام هنر درمانی (Art therapy) وجود دارد که روان شناسان با استفاده از شاخه‌های هنری، دیداری و شنیداری اقدام به درمان یا بهبود حال بیماران می‌کنند.

 
چگونه با همسر "یک‌دنده" خود کنار بیایم؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۷

زندگی با یک فرد خودخواه شرایط چالش‌برانگیزی را ایجاد می‌کند اما می‌توان با رعایت نکاتی این موقعیت‌های سخت را مهار کرد.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸

آموزش و پرورش برای اسکان سفرهای نوروزی فرهنگیان خدماتی را در نظر گرفته که آدرس این مراکز را در مطلب زیر مشاهده می‌کنید.

 
حمایت استانداری فارس از احداث پارک سلامت روان شیراز قابل‌ تقدیر است
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹

مشاور عالی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور حمایت مجموعه استانداری فارس از احداث پارک سلامت روان شیراز را قابل‌ تقدیر دانست.

 
آینده مبهم؛ در سایه بی‌توجهی به مشاوره قبل از ازدواج
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱

‌لازمه موفقیت و به ثمر نشستن ازدواج نیز مشورت با مشاور و افراد با تجربه است که نادیده گرفتن ضرورت مشاوره در ازدواج مساوی با نادیده گرفتن آینده خود است

 
عدم پوشش بيمه درماني براي بيماران رواني در ايران
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹

يکي از مشکلات اساسي بيماران رواني از هر نوع اختلالي، اين است که بيمه پوششي براي حمايت از آنها وجود ندارد و به همين دليل بخش عمده‌ای از مردم به روان‌پزشک مراجعه نمي‌کنند.

 
روایت زندگی دختران فراری در ترمینال غرب
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲

مددکاران از تجربه‌های کاملاً متفاوت در پایانه غرب می‌گویند؛ مثلا فرار دختری که خانواده بسیار مرفهی داشته. او در مسیر مدرسه با یک کارگر جوشکار آشنا می‌شود و باهم تصمیم به فرار می‌گیرند. پدر و مادر تحصیلکرده دختر برای پی‌گیری به مرکز مداخله بحران مراجعه می‌کنند و کمک می‌خواهند. آنها به مددکاران می‌گویند ...

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳

طرح ملی تربیت مربی مهارت های ازدواج یک گفتمان مشترک میان روانشناسان و مشاوران کشور ایجاد کرده است