نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴

پروفسور پارتهیبا ۱۴۵ مدرک تحصیلی را در طول ۳۰ سال کسب کرده است. درست مثل بعضی از ماها که 30 ساله دنبال یه مدرکیم

 
۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵

رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قانون اجازه به کارگیری بازنشسته‌ها را به هیچ نهادی و از جمله آموزش و پرورش نمی‌دهد.

 
۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰

اگر شما هم دچار این ضعف بزرگ هستید با کارهایی که به شما پیشنهاد می‌دهیم این ایراد بزرگ را از خود دور کنید. اعتماد به نفس کاملاً اکتسابی است که از بدو تولد پایه‌های آن در ذهن هر یک از انسان‌ها گذاشته و با مرور زمان این امر گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

 
۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱

بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در برخی از رشته‌ها بیشتر از رشته‌های دیگر است که باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

 
برگ‌ریزان کودکان اتیسم در خلاء حمایت بیمه‌ها
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

می‌گویند اتیسم به هیچ چیز جز خودش شباهت ندارد، ‌گاهی رفتار کودک آنطور که کتاب‌ها نوشته‌اند، می‌شود و گاهی با آن تفاوت دارد. کودکان طیف اتیسم گاهی با یکدیگر نیز متفاوت هستند، اما همه آنها در یک مورد با هم مشترکند؛ بیمه نشدن خدمات توانبخشی. خدمات مورد نیاز آنها مانند بسیاری از اختلالات دیگر تحت پوشش بیمه ...

 
تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳

دخترها و پسرها هر کدام خصوصیات خاص خود را در رابطه عاطفی دارند که در اکثر مواقع مشترک است. برخی ها این رفتارها را رفتارهایی کلیشه ای قلمداد می کنند اما ثابت شده که تمام آنها واقعیت دارند.

 
علت کهیر زدن افراد عصبی مشخص شد
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰

کهیر یا اورتیکا یکی از تظاهرات بیماری‌های آلرژیک و نوعی تورم قرمزرنگ پوست است که با خارش و گاهی سوزش و به‌ندرت با درد همراه می‌شود.

 
سئوالی که نباید از دانش‌آموزان پرسیده شود
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸

به یاد دارم در کنار شور و شوق روز اول مدرسه، دلهره‌ای عجیب وجودم را فرا گرفته بود حسی که همراه با ترس، شرم و سرافکندگی بود؛ از سئوال «پدرت چه کاره است؟» می‌ترسیدم. آن سال برای فرار از پاسخ دادن به این سئوال زیر نیمکت پنهان شدم.

 
حالِ خوب، تاثیر واکسن آنفلوآنزا را بهبود می‌بخشد
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷

متخصصان علوم پزشکیِ انگلیس در یک مطالعه جدید به نقش شرایط روانی و خلق و خوی فرد در زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا در بهبود تاثیر حفاظتی این واکسن پی بردند.

 
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶

«برادرم خسرو» ظرافت‌هاي ژنتيك موجود در اختلالات رواني را به خوبي آشكار ساخته است

 
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳

متخصص روانشناسی کودک گفت: والدین بجای ارایه پاداش بی دلیل به کودک که موجب لجبازی یا تقویت روحیه زورگویی در آنان می شود، از جدول رفتاری برای اصلاح رفتار فرزندان خود استفاده کنند.

 
دلم برای تلگرام می سوزد
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

ابزارهایی مانند تلگرام، فرصت‌های جدیدی فراهم کرده‌اند که دسترسی آسان‌تر به شمارۀ تلفن خانم‌ها یکی از آن‌هاست. جامعه ما در خصوص ارتباط با جنس مخالف، آدم‌های محروم بسیاری داشته است.

 
کتاب روان شناسی سلامت به «محسن حججی» تقدیم شد
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳

کتاب«روان شناسی سلامت، مفاهیم بنیادی در روان شناسی سلامت»توسط حسن احدی عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و افشین رباطی تالیف شده به محسن حججی شهید مدافع حرم تقدیم شد.

 
بروز افسردگی در بین بیماران مبتلا به سرطان شایع است
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶

طبق نتایج یک تحقیق جدید، افسردگی در بین بیماران مبتلا به سرطان، امری شایع است که معمولا نادیده گرفته می شود.

 
وراثت علت اصلی بروز اختلال اوتیسم در کودکان
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱

طبق نتایج یک مطالعه جدید، وراثت در ۸۳ درصد موارد ابتلا کودکان به اختلال اوتیسم نقش دارد.

 
اگر هر شب در ساعت مشخصی از خواب می پرید،بخوانید
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴

بیدار شدن در هر ساعت از شب نشانه چه مشکلی در بدن است؟

 
آیا نامزدم روانی است؟
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳

یکی از سوالات مهم برای بیماران روانپزشکی و خانواده ایشان این است که آیا می‌شود درباره بیماری روانپزشکی فرد به نامزد یا خواستگار فرد بیمار چیزی نگفت؟ سوالی که پاسخ به آن می‌تواند در زندگی و آینده فرد نقش‌بسزایی ایفا کند.

 
۷ روزه متخصص پوست و مو شوید
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱

گرایش به زیبایی، باعث شده تا عده ای از این فرصت برای کسب درآمدهای هنگفت سوءاستفاده کنند و سلامت مردم را به خطر بیاندازند.

 
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: در سال تحصیلی جدید ۹۷ نفر از رتبه های اول کنکور دانشگاه شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

 
کمال‌گرایی والدین دانش آموزان را دچار استرس می‌کند
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶

یک عضو انستیتو روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: کمال‌گرایی والدین به خصوص در والدینی که تنها صاحب یک فرزند هستند دانش آموز را دچار استرس و اضطراب و احساس مسئولیت بسیار سنگینی می‌کند.