نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲۳
معمای تست رورشاخ حل شد!
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۷

وقتی به یکی از تصاویر لکه‌ای و انتزاعی آزمون رورشاخ نگاه می‌کنید فرقی نمی‌کند یک پروانه ببینید یا یک فیل رقصان، انسان‌های غرق در خون یا هر تصویر ذهنی دیگری. در هر حال پاسخی که می‌دهید برخی از تاریک‌ترین و پنهان‌ترین زوایای ذهن شما را اشکار می‌کند.

 
معرفی، نمره گذاری و تفسیر تست شخصیت mmpi
۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۵

تست شخصیت mmpi را می‌توان یکی از مهمترین و معتبرترین پرسشنامه‌های شخصیت دانست که لازم است نتایج آن توسط متخصص روانسنجی تفسیر و تعبیر شود.

 
آيا در جمع احساس راحتي مي‌كنيد؟
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۴

در اين آزمون بايد تصور كنيد كه در جمعي حضور داريد كه مي‌خواهيد با فردي آشنا شويد، قبل، بعد و در حين اين ارتباط شما با خودتان چه فكرهايي مي‌كنيد؟ هر مورد را با دقت بخوانيد، در طول اين ارتباط تا چه حد افكاري مشابه آن‌چه در اين آزمون آمده به ذهن شما خطور مي‌كند؟

 
6 سوال ساده که خودشیفته ها را لو می دهد!
۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳

نارسیسم نوعی عشق افراطی به خود محسوب می شود که طی آن فرد هنگام گفتگو با دیگران تنها به موضوعاتی علاقه نشان می‌دهد که خودش مطرح می‌کند و تمایلی برای شنیدن حرف‌های مردم ندارد.

 
این پرسشنامه سطح پرخاشگری شما را اندازه می گیرد
۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷

برای اینکه پرخاشگری خودمان را رفع کنیم، اولین قدم آن است که بدانیم چه قدر پرخاشگریم.

 
آزمون‌هاي شخصيت‌شناسي قابل اعتمادند؟
۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸

آزمون‌ها به 2 گروه تقسيم مي‌شوند؛ آزمون‌هاي عيني و آزمون‌هاي فرافکن.

 
شخصیت شناسی: شاد هستید یا غمگین؟
۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۴

آیا شما انسان شادی هستید؟ شاید هم بقیه فکر می کنند آدم شادی هستید اما خودتان چنین احساسی ندارید و برخلاف ظاهرتان، شادی را با تمام وجودتان احساس نمی کنید.

 
تست/ کودک درون تان سالم است يا بيمار؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴

اگر کودک درون شما آزرده شده باشد، همين مسئله باعث خواهد شد که شما در طول زندگي با مشکلات زيادي رو به رو شويد...

 
در شرایط پراسترس چه احساسی دارید؟ / تست سلامت
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۲

مقیاس سلامت، مشتمل بر دو نوع آزمون مجزاست که توسط دکتر جارد کاس در سال 1989 برای ارزیابی سطح سلامت روان و میزان مثبت اندیشی افراد تهیه و تنظیم شده است. پرسش های این دو آزمون، طیفی از نمرات [از 1 تا 7] را در بر می گیرد و شما باید پاسخ خود را در نقطه ای از این طیف انتخاب کنید.

 
تست روان‌شناسی: شنونده خوبی هستید یا نه؟
۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۵

تکنیک «شنیدن فعال» بیش از هر چیز به ابراز همدردی اهمیت می‌دهد. همدردی و ابراز آن به خوبی می‌تواند میان افراد ارتباط قوی ایجاد کند.

 
آزمونی برای سنجش سطح استرس
۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۶

آزمون استرس، اقتباسی است از آزمون حوادث هولمز و ریح که عمدتا برای افرادی در سنین دانشگاه طراحی شده و سطح استرس و عواقب زیانبار استرس را می سنجد. در این آزمون، به هر رویدادی امتیاز مشخصی داده می شود که بیانگر میزان سازگاری فرد با آن تغییر تنش زاست.

 
در زندگي آرامش داريد يا نه؟
۲۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳

آرامش يکي از نعمت هايي است که زماني قدر آن را خواهيد دانست که آن را در زندگي تان نداشته باشيد و آن را از دست بدهيد. وقتي آرامش نداشته باشيد مهم نيست چه چيزهايي داريد چراکه هيچ لذتي از داشته ها و زندگي تان نمي بريد.

 
آیا شما شوهر خوبی هستید؟ (تست)
۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۴

روابط بین همسران یک جریان پویاست و مدام تغییر می‌کند؛ به همین سبب حتی بهترین رابطه‌ها هم به مراقبت و پرستاری نیاز دارد و بهتر است هر چند وقت، مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 
تست/ شاد و سرزنده‌اید، یا غمگین و دلمرده؟
۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۹

شاید بد نباشد میزان شادیتان را با یک آزمون بسنجید، آن هم آزمونی که دانشگاه آکسفورد طراحی کرده است.

 
تست / مدیریت كنترل خشم
۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵

خشم یک عکس العمل قدرتمند است که می تواند بر ارتباطات اجتماعی و خانوادگی شما تاثیر بگذارد . پس چه بهتر که برای جلوگیری از ابراز آن با روش های نادرست و صدمه زننده ، راههای مدیریت آن را بیاموزیم .

 
با پاسخ به 20 سوال به سرماخوردگی روحی خود پی ببرید!
۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۹

افسردگی از شایع‌ترین تشخیص‌های روانشناسی و اصلا شاید شایع‌ترین بیماری روحی- روانی باشد به همین دلیل است كه افسردگی را به عنوان سرماخوردگی روانی هم می‌شناسند. اما به چه كسی می‌گوییم افسرده؟

 
تست روان‌شناسی: تشخیص میزان اعتماد به نفس
۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷

معمولا افراد زمانی که می‌خواهند تصمیم به کاری بگیرند، در قدم اول با خودشان فکر می‌کنند که آیا از پس انجام آن برمی آیند یا نه؟ اگر جوابشان مثبت باشد، برنامه‌ریزی می‌کنند تا در انجام آن کار موفق شوند، اما اگر تصور کنند که موفقیت در آن کار در حد توانشان نیست، از انجام آن منصرف می‌شوند.

 
نمره اعصاب شما چند است؟
۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰

آیا شما از آن آدم‌هایی هستید که زیر فشارهای زندگی، به هم می‌ریزند و تسلیم می‌شوند یا این‌که با صبر و اعتماد به نفس، در برابر مشکلات زندگی مقاومت می‌کنید و می‌ایستید.

 
تست خشم :  Anger Test
۲۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۴

به اعتقاد برخي روانشناسان، پرخاشگري شکل ديگري از افسردگي است. به عبارتي، پرخاشگري خشم عليه محيط بيرون است و افسردگي غالبا خشم عليه خود است.

 
۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۰

آزمون سنجش خلاقيت «تورنس» يکي از معتبرترين آزمون هاي روانشناسي در زمينه سنجش خلاقيت است.

 
۱۲۳