نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
پسرها بیشتر در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸

به گفته محققان، شیوع اختلال اوتیسم در پسرها بیش از دخترهاست.

 
تعریف «مشاور» در نظام تعلیم و تربیت
۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰

«مشاور»، فردی حقیقی یا حقوقی است که واجد صلاحیت‌های حرفه‌ای، تخصصی، اخلاقی و آگاه به اصول مشاوره است و در یکی از رشته‌ها و گرایش‌های روان‌شناسی و مشاوره حداقل در سطح کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده و تجربیات لازم را کسب کرده است.

 
آیا بیدار کردن افراد با صدای بلند، منجر به جنون و سکته می‌شود؟
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹

یک روانشناس بالینی درباره مطالب منتشر شده در فضای مجازی که بیان می‌کند، بیدار کردن فرد با صدای بلند منجر به جنون و سکته خواهد شد، توضیحاتی ارائه داد.

 
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

ابهامات بخشی از برنامه ششم توسعه دستاویز اختلافات دو سازمان بهزیستی و نظام روانشناسی جهت صدور مجوز راه اندازی مراکز خدمات مشاوره ای شده است.

 
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶

مدیرکل دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: ۱۲.۵میلیون نفر در ایران مبتلا به اختلالات روانپزشکی هستند که ۲.۲ میلیون نفر مبتلا به اختلالات شدید افسردگی هستند.

 
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷

یک روانپزشک گفت: یکی از مهمترین اقدامات برای بهبود سلامت روان جامعه، تلاش برای انگ زدایی نسبت به افراد مبتلا به اختلالات روانی است که متاسفانه هنوز در جامعه رواج دارد.

 
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲

رشته مشاوره بلاتکلیف مانده است، بین راه‌های غیرکارشناسانه که گاه تصمیم بر حذف این رشته می‌گیرند و گاه آن را به دانشگاه باز می‌گردانند و موجب شدت یافتن مناقشه‌ها و اختلافات استادان رشته‌ مشاوره و روانشناسی شده‌اند.

 
نقش معلم در بهداشت روانی دانش آموز
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶

معلمان در تامین بهداشت روانی دانش آموزان نقش موثری دارند زیرا نفوذ آنان در بین دانش آموزان نسبت به سایر اطرافیان در سطح بالاتری قرار داشته و این موضوع تاثیرپذیری بیشتری را به دنبال دارد.

 
با روانشناسان آشتی کنیم
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴

بهداشت روانی در درون مفهوم کلی بهداشت قرار دارد و بهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقش‌های روانی و جسمی ، بهداشت به معنای نبود بیماری یا عقب ماندگی نیست.

 
بکارگیری بیش از 1300 کارشناس سلامت روان در طرح تحول سلامت
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت روان، گفت: سلامت روان از نظر بهداشت و پیشگیری و همچنین درمان مهم است و اگر به سلامت روان توجه کنیم به پویایی و مولد بودن انسانها کمک می کند و اگر مورد کم توجهی قرار بگیرد، می تواند برای فرد، خانواده و جامعه، آسیب زا باشد.

 
محیط های شغلی کشور گرفتار اضطراب و استرس هستند
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: وزارت بهداشت وظیفه دارد شرایط سلامت روان را در محیط کار فراهم کند.

 
وضعيت سلامت روان افراد بالاي 15 سال در كشور
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶

مشاور وزیر بهداشت در حوزه سلامت روان گفت: زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب هستند و حدود ۱۰/۲۹ درصد افراد در کشور علائم افسردگی را به صورت بارز دارند.

 
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶

لایحه سلامت روان در حالی پس از سالها کش و قوس برای تصویب به دولت ارسال شده که کارشناسان معتقدند غلبه نگاه پزشکی بر رویکرد خدمات اجتماعی و مددکاری تنها یکی از انتقادات وارده بر لایحه است.

 
۳۰۰میلیون انسان افسرده در جهان/ اهمیت بهداشت روان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴

وزیر بهداشت، گفت: لزوم توجه به موضوع سلامت روان آن‌گاه روشن‌تر می‌شود که بدانیم بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان دچار افسردگی و بیش از ۲۶۰ میلیون نفر دچار اختلالات اضطرابی هستند.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

رئیس انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران با اشاره به اینکه اکثر دردهای مزمن منشأ روانشناختی دارند، گفت: آلودگی محیط، روابط اجتماعی و مشکلات روانشناختی از علل ایجاد درد به شمار می‌رود.

 
شیوه رفتاری والدین با دروغ کودکان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

چهره عصبی، مضطرب و ناراحت یکی از نشانه های دروغگویی در کودکان به دلیل ترس از برخورد والدین و اطرافیان است.

 
اکثر ازدواج‌های ناموفق از روی هیجان و اجبار است
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴

استاد تمام دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی تهران گفت: بهداشت روان نقش به سزایی در حفظ ازدواج و رابطه سالم دارد که در سایه آن عشق، عاطفه و تعهد بین زوجین ایجاد می‌شود.

 
بهداشت روانی زیر سقف مشترک از نگاه قرآن
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹

بهداشت روانى عبارت است از ایجاد تعادل شخصیتى در درون، میان آن‏چه فطرت و غریزه نامیده میشود؛ و در بیرون، میان آن‏چه تعادل ارتباطى میان فرد و محیط را بر هم می‏زند.

 
روانپزشکان ایران در بیمارستان میلاد گردهم می آیند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، گفت: حیطه کار روانپزشکی بسیار گسترده بوده و بسیاری از مسائل اجتماعی در ارتباط با حوزه روانپزشکی است.

 
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹

بیش از ۱۰۰ روانشناس با برگزاری تظاهراتی در نیویورک آمریکا خواستار کناره‌گیری دونالد ترامپ از قدرت شدند.