نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چقدر در تربیت کودکتان موفق بوده اید؟+ تست روانشناسی
۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶

یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده درباره سبک فرزندپروری هلی‌کوپتری و ایده آل توضیحاتی داد.

 
تاثیر مشاوره بر مسیر شغلی دانشجویان نابینا
۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴

نتایج تحقیقات بر روی دانشجویان نابینا نشان می دهد که مشاوره مسیر شغلی با رویکرد حکایتی بر انطباق پذیری مسیر شغلی این دانشجویان موثر است.

 
همه از دست این امیر 4 ساله فراری هستند!
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱

امیر پسر 4 ساله‌ام خیلی پرخاشگر و بی‌ادب شده است. مهد کودک هم نمی‌رود و نمی‌دانم حرف‌های بد و دعوا کردن را از کجا یاد گرفته است.

 
از هر 4 ایرانی یک نفر اختلال روانی دارد!
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳

حادثه هایی چون قتل وآزار جنسی آتنا وستایش که به فاصله های نه چندان زیاد از هم خبری و رسانه ای می شوند یک خطر جدی را به ما یاد آور می سازد که در بیخ گوش ما بیماران روانی بسیارند و باید هوشیار بود. هشداری که شاید روانشناسان و روانپزشکان بارها وبارها آن را مطرح کرده بودند ولی برای مقابله و پیشگیری از آن ...

 
اعزام گروه‌های روانپزشکی به پارس‌آباد/خانواده آتنا تحت‌مراقبت پزشکی و سلامت روان
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱

بعد از ماجرای قتل آتنا اصلانی دختر هفت ساله اردبیلی، جسته و گریخته اخباری درباره شرایط روحی نامساعد خانواده آتنا و همچنین خانواده قاتل وی را شاهدیم؛ بر همین اساس معاون دفترسلامت روان، اعتیاد و اجتماعی وزارت بهداشت از اعزام گروه‌هایی از روانپزشکان و روانشناسان به پارس‌آباد اردبیل و تلاش برای برگرداندن ...

 
غریبه‌ها را با عنوان «عمو» و «خاله» به کودکان معرفی نکنید
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲

یک روانشناس با تاکید بر اینکه کودکان و نوجوانان نباید به شکل مستقیم در معرض اخبار مربوط به قتل و تجاوز قرار بگیرند، به خانواده‌های توصیه کرد: از آنجا که این اخبار معمولا در شبکه‌های رسمی و در ساعات پرمخاطب تلویزیون پخش می‌شوند، لازم است تا والدین میزان آگاهی کودکان را مدیریت کنند تا موجب هراس آنها نشود...

 
جای خالی بیمه خدمات روانشناسی در سبد سلامت
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳

از صنف مهندس و پزشک و دندانپزشک تا افراد فاقد مدرک و تحصیلات، مدعی و ارائه­دهندۀ خدمات روان‌شناسی هستند و شگفت­آور است که مشتری هم دارند! حتی در رسانه ملی برنامه ثابت دارند.

 
اختلالات اضطرابی در کودکان
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶

روانشناسان معمولا اختلالات روانی کودکان را به دو گروه عمده اختلالات برونی‌سازی و درونی‌سازی تقسیم می‌کنند.

 
نامه روانشناسان مطرح آمریکایی برای عزل ترامپ
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

چندین تن از روانشناسان برتر دانشگاه‌های مهم آمریکا در نامه‌ای سرگشاده‌ به کنگره خواستار عزل قانونی رئیس‌جمهوری آمریکا شدند.

 
برگزاری آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته روانشناسی بالینی
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

برگزاری آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته روانشناسی بالینی در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان

 
علت تمايل كمتر مردان به دريافت خدمات مشاوره و روان‌درمانی
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱

ما ایرانیان به دلیل تفکر خودمدارانه باور داریم که کلید حل مشکلات دیگران در اختیار ماست و راه‌حل بسیار آسان‌تر از آن چیزی است که علم روانشناسی با تحقیقات فراوان به آن رسیده است. این اندیشه محوری خودمدارانه که برخاسته از زندگی عملی روزمره است بینش شهودی روزمره می‌نامند.

 
عواملی که سبب تجاوز به کودکان می‌شود
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷

متخصص روانشناسی سلامت با اشاره به حادثه ناگوار قتل آتنا اصلانی و ابعاد روانشناختی این موضوع گفت: ایجاد نظام غربالگری سلامت روان در جامعه ضرورت دارد.

 
هشدار به بروز برخي بداخلاقي هاي کمپین هاي روان شناسان و مشاوران در فضای مجازی
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

قابل توجه کمپین های جامعه روان شناسان و مشاوران در فضای مجازی

 
تأثیر چشمگیر فاکتورهای روان‌شناختی بر سلامت سالمندان
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸

مطالعات جدید تاکید دارد که عوامل و فاکتورهای روانی چون اضطراب و افسردگی بیش از بیماری‌های جسمی بر وضعیت آرامش و آسایش سالمندان تأثیرگذارند

 
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳

تعدادی از انجمن های علمی روانشناسی در مورد تجمیع و تلفیق رشته روانشناسی و مشاوره در مقطع کارشناسی نامه ای به دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول و ارتقا علوم انسانی نوشتند.

 
چگونه با یک فرد خودشیفته زندگی کنیم؟
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۰

خود شیفتگی یک بیماری خیالی در فیلم و داستان ها نیست، بلکه یک اختلال جدی دردسته بیماری های اعصاب و روان است و نیاز به درمان جدی دارد.

 
خودکشی را تاب بیاوریم!
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸

روانشناسان می گویند که خودکشی همینطور اتفاق نمی افتد. اینگونه نیست که کسی شب بخوابد و بی هیچ پیش زمینه و نشانه ای صبح از خواب بیدار شود و خودش را حلق آویز کند. خودکشی نشانه دارد و بعضا نشانه هایش خیلی هم آشکار و واضح است.

 
زندگی با شکاک ها
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹

وقتی کنارش نیستید، تمام فکر و ذکرش این است که کجایید و چه می کنید و حتی وقتی کنارش نشسته اید، دوست دارد به مغزتان راه پیدا کند و فکر و خیال های تان را بخواند.

 
تاثیر افسردگی بر مغز زنان و مردان متفاوت است
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷

مطالعات اخیر محققان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد افسردگی بر مغز زنان و مردان اثر متفاوتی دارد و با آگاهی از این واقعیت می‌توان راهکارهای درمانی موثری به کار بست.

 
درمان انواع ترس‌های مرضی با فناوری واقعیت مجازی در کشور
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶

محققان کلینیک مغز و شناخت وابسته به پژوهشکده علوم شناختی و دانشگاه علوم پزشکی ایران، با استفاده از واقعیت مجازی برای درمان اختلالات روانپزشکی و عصبی نظیر انواع ترس‌های مرضی و توانبخشی شناختی و حرکتی راهکار جدیدی ارائه کردند.