نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
افزایش 363 درصدی خودکشی با داشتن بیماری‌های مزمن
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

بر اساس یک‌سری مطالعات جهانی مشخص شد، افرادی که مبتلا به بیماری‌های مزمن آسم، دیابت و کرون هستند تا 363 درصد بیش از دیگران ممکن است به خودکشی دست بزنند.

 
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

برای قبل از 15 سالگی باید یک‌سری مهارت‌های خویشتنداری را به شیوه آموزشی در مدارس گسترش دهیم و حتی از کارشناسان و اساتید درخواست کنیم که جزوه‌ها و کتب آموزشی مدونی را در این خصوص تدوین کنند و فضا را برای توانمندی افراد ایجاد کنیم تا این‌که در این ارتباطات آزاد به آسانی درگیر روابط ناسالم نشوند.

 
استرس منجر به کاهش شیرمادر می شود
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

استرس روانی و جسمی تاثیر مستقیم بر تولید شیر سینه دارد.

 
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

یک روانشناس گفت: معمولا بسیاری از زندانیان و محکومان به قتل مهمترین عامل وقوع جرم خود را کنترل نکردن لحظه‌ای خشم دانسته و آن را عامل اصلی تباهی زندگی خود و دیگران میدانند.

 
کدام ازدواج‌ ها آسیب‌ پذیرتر هستند؟
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱

یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: اگر جوانان آمادگی مواجهه با تعارضات را نداشته باشند، زندگی مشترک موفقی را تجربه نمی‌کنند و در معرض آسیب‌های بعدی و طلاق قرار می‌گیرند.‌

 
امیدی تازه برای درمان کودکان مبتلا به اوتیسم
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰

دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه حس لامسه در اختلال طیف اوتیسم مهمترین نقش را دارد، گفت: این یافته‌ها می‌تواند دیدگاه هدفمند برای بهینه‌سازی درمان اوتیسم فراهم‌ کند.

 
تاثیر مطالعه بر سلامت روان و احساسات
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

مطالعه فعالیتی است بسیار مفید که بر توانائی های ذهنی، روحیات و احساسات تاثیرات شگفت انگیزی دارد.

 
یاد بگیریم بدون احساس گناه نه بگوئیم
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰

ملاحظه‌کاری و توجه به دیگران از ویژگی‌های مثبت و ارزشمند در فرهنگ ایرانیان است که موجب شده تا حد زیادی از صراحت کلام از جمله "نه" گفتن در برخورد‌های روزمره و تعاملات اجتماعی کاسته شود.

 
آموزش و مدیریت راهکارهای کنترل خشم
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

خشم یکی از هیجان‌های غریزی و پاسخی به احساس ناکامی و ترس در انسان است که در صورت افسارگسیختگی، به رفتارهای انفجاری، پرخاشگری و آسیب به دیگران تبدیل می‌شود، شناخت عوامل شکل‌گیری و ریشه‌های اصلی آن بهترین مسیر برای کنترل خشم و جلوگیری از پرخاشگری است.

 
استفاده از روانشناس تربیتی برای حل مشکلات سلامت روان دانشجویان
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸

معاون مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: ادارات مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی باید برای حل مشکلات دانشجویان در حوزه مشاوره و سلامت روان، از یک روانشناس تربیتی استفاده کنند.

 
مرگ آنقدرها هم که فکر می‌کنید ترسناک نیست
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴

آیا فکر مردن شما را می‌هراساند؟ مطالعه جدیدی اطمینان خاطر می‌دهد که این ترس‌ها غلو شده‌اند.

 
استاد پیشکسوت روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درگذشت +عكس
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹

دکتر مهدی بیگدلی، استاد پیشکسوت گروه روانپزشکی دانشگاه، روز جمعه بر اثر بیماری سرطان خون، دار فانی را وداع گفت.

 
بر سر دوراهی انتخاب روانپزشک یا روان‌شناس؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸

حتما برای شما هم پیش آمده که درباره مراجعه به روانپزشک یا روان‌شناس دچار تردید شوید و یا ندانید که در شرایط بحرانی کدام یک از این دو تخصص به درد شما می خورد و اصلا فرق این دو رشته با هم چیست.

 
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی استعفا داد و در نامه ای به رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی دلایل آن را شرح داد.

 
باورهای غلط در مورد افسردگی
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴

افسردگی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دنیاست. اما هنوز باورها و عقاید اشتباهی در مورد آن وجود دارد.

 
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸

طبق آمار جدید دولت آمریکا، شمار آمریکایی های مصرف کننده داروهای ضدافسردگی در طول ماه گذشته تا ۶۵ درصد نسبت به سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ افزایش یافته است.

 
سه مورد از شايع‌ترين علائم افسردگي در مردان
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸

متاسفانه، مردان به مراتب کمتر در شناخت نشانه‌هاي افسردگي خود تبحر دارند. يک مرد بيشتر احتمال دارد احساسات خود را پنهان يا هيجانات منفي را انکار کند.

 
چرا بعضی‌ها از فال لذت می‌برند؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲

در بحث فال گرفتن، اولین موضوعی که مطرح می‌شود این است که فرد می‌خواهد از موضوعی در آینده باخبر شود و اضطراب‌ها و نگرانی‌های خود را رفع کند یا اقدامی در جهت بخشش کارهای گذشته‌اش و برای فراغت از احساس گناه انجام دهد.

 
داروهای روانپزشکی را بخوریم یا نخوريم؟!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰

اگر نگاهی به منابع تخصصی روانشناسی بیاندازیم بارها با این جمله روبرو می شویم که «انسان، موجودی زیستی، روانشناختی، فرهنگی و اجتماعی است». بُعد زیستی و فیزیولوژیک انسان، یکی از همان ابعاد غیر‌قابل‌انکار است.

 
در هر سنی چگونه ضریب هوشی‌ خود را افزایش دهیم؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹

بخشی از هوش ذاتی و بخش بیشتر آن اکتسابی است پس می‌توانید با انجام برخی تمرین‌ها سطح هوش خود را حتی در سال‌های میانسالی افزایش دهید و قابلیت یادگیری درهرسنی داشته باشید.