نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴

به دنبال مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ وزیر بهداشت، دکتر محمد آقاجانی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد.

 
ادغام علوم پزشکی در وزارت علوم به نفع کشور نیست/ادغام مشکلات آموزش عالی را حل نمی کند
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: ممتاز بودن آموزش علوم پزشکی در کشور موجب می‌شود مسئولان در وزارت علوم فکر کنند که اگر آموزش علوم پزشکی در وزارت علوم ادغام شود، می‌تواند آموزش عالی را ارتقا دهد، در حالی‌که اینگونه نیست و ادغام این دو حوزه مشکلات آموزش عالی را حل نخواهد کرد و نگرانی ما این است ...

 
افسردگی خانواده فرد معتاد، بلایی ناگزیر
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱

تکه‌های گلدان شکسته‌شده‌ همه جا پخش شده است. با صورتی کبود به‌سمت جعبه کمک‌های اولیه می‌رود. مچ دست کبود و خونی‌اش را با بتادین پاک می‌کند. جای النگوهایی که به زور و کتک درآورده‌شده، هنوز باقی است. ناگهان چشمش به جای خالی فرشی می‌افتد که هفته گذشته جمع کرد و با خود برد. دیگر گریه امانش نمی‌دهد. لعنت ...

 
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ۲ میلیون ۸۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند و سن شروع مصرف به ۲۰ تا ۲۴ سال رسیده است.

 
26 مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰

هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود. ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد

 
ورود روزانه 1.5 میلیون نفر به تهران/ تراکم جمعیتی به حد هشدار رسید
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۷

رئیس سازمان برنامه و بودجه تهران گفت که تراکم جمعیتی در استان تهران به حد هشدار رسیده است و این تهدیدی برای پایتخت به حساب می‌آید.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است که اگر کنکور برای عده‌ای سودهای کلان به همراه نداشت، این روند گزینش دانشجو تاکنون برچیده شده بود.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴

مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور گفت: مددکاران سازمان بهزیستی وضعیت زندگی فرزندان ترخیص شده را تا ۵ سال پس از ترخیص بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهند.

 
مزاحمت کلامی به زنان در خیابان‌های فرانسه ممنوع شد!
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵

بر اساس یک قانون جدید در فرانسه که قرار است به تصویب برسد، مردانی که در خیابان‌ها به زنان تعرض کلامی کنند، جریمه خواهند شد.

 
اعلام روز شمار بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷

عناوين روزهاي بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان که از 24 الي 30 مهرماه نامگذاری شده است، اعلام شد.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

جزئیات مدارک اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در بخشنامه ای توسط معاونت آموزشی دانشگاه اعلام شد.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲

ما می‌دانیم با دو بروشور؛ یک جلسه برای والدین و کودکان برپاكردن در مدارس، با یک سخنرانی، روزنامه‌دیواری تهیه‌کردن و... کودکان ما در برابر آسیب‌های جنسی واکسینه نمی‌شوند، بهتر است به‌جای تجویز قرص‌های آموزشی و کپسول‌های پرورشی که سالیان متمادی است بی‌تأثیری و آنی‌بودن خود را اثبات كرده‌اند، برحسب تخصصمان،...

 
باغبانان نور در دنیای تاریکی
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵

امروز در تقویم (23 مهر) به عنوان روز جهانی عصای سفید نامگذاری شده تا فرصتی باشد برای بررسی و ارزیابی مشکلات، چالش‌ها و موانع پیش روی نابینایان سراسر جهان. در ایران برخی افراد نابینا برخلاف محدودیت‌های زیادی که با آن روبه‌رو هستند‌ به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند؛ موفقیت‌های علمی و تحصیلاتی نابینایان ...

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

ایسنا نوشت: آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های جدی زندگی زناشویی را تجربه کنند. پدیده « کودک همسری» سالهاست که به دغدغه فعالان ...

 
عدم احساس‌تعلق عامل خودکشی سربازان
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۱

حوادث از جنس خودکشی در مورد سربازان در ماه‌های اخیر بارها خبرساز شده است، خودکشی در بین سربازان تصادفی نیست و در نتیجه جریانی از اندیشه‌ها، رفتارها، موقعیت‌ها و روابط بین فردی که اغلب ریشه در قبل از شروع دوره سربازی دارند رخ می‌دهد.

 
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲

بمناسبت بزرگداشت هفته بهداشت روان، تعدای از ائمه جماعت جمعه شهرهای مختلف کشور در بخشی از سخنان خود اهمیت بهداشت روان را بیشتر از بهداشت جسم برشمردند.

 
جوانانی که مقابل چشم هزاران نفر زندگی را دود می‌کنند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸

این روزها مصرف سیگار و موادمخدر توسط نوجوانان و جوانان در گوشه و کنار شهرهای بزرگ و کوچک به راحتی به چشم می‌خورد و قبح این معضل اجتماعی در جامعه ریخته شده است.

 
بهداشت روانی دانش آموزان مستلزم همکاری والدین است
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بهداشت روانی دانش آموزان نیازمند همکاری والدین با مدرسه است.

 
از کجا بفهمیم دختری واقعا زن زندگی‌مان است؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۸

با توجه به انتخاب همسری ایده آل بعنوان یکی از دغدغه های پسران،مجموعه ای از علائمی که نشان می دهد یک دختر، واقعا زن زندگی است را از دید متخصصان بیان می کنیم.

 
کودکان شما این بازی‌ها را می‌دانند؟
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴

زمانی در هر خانه یک حیاط وجود داشت. کودکان و نوجوانان برای بازی، یا در حیاط خانه‌ی همسایه یا در کوچه جمع می‌شدند و بازی می‌کردند اما حالا آپارتمان‌ها چنان قد علم کرده‌اند که فضای بازی کودکان به خانه‌های کودک، مهد کودک‌ها یا در نهایت اگر پدر و مادر فرصت و حوصله داشته باشند، به پارک ختم می‌شود..