نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چرا از ظاهر خود ناراضي هستيم؟
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۴

افرادي كه به سندروم خودزشت‌پنداري دچار هستند، وقتي خود را در آيينه نگاه مي‌كنند، اصلاً از ظاهر، چهره و اندام خودشان راضي نيستند و با ديده‌اي بسيار بد به خود مي‌نگرند.

 
از هیپوکندریا چه می دانید ؟
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۱

درعلم روانپزشکي به شخصي که از سلامت بدني برخوردار است ولی خود را بيمار مي انگارد هيپوکندرياک يا خودبيمارانگار گويند.

 
آسيب به خود يا خودزنی چيست+ درمان
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۳

هر گونه جراحت عمدی که شخص به بدن خود وارد کند به عنوان خودزنی یا خودآزاری تعریف می شود.

 
هر کودکی بیش فعال نیست!
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۲

کودکان بیش‌فعال معمولا دارای این سه شاخص مهم رفتاری هستند؛ کم‌تمرکزی در عین هوش بالا، فعالیت بدنی بیش از اندازه و مهار نشدنی، شتاب و عجله در رفتار.

 
اختلال بیش فعالی یا «ADHD»؛ وقتی فکرتان بال درمیاورد!
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰

اختلال بیش فعالی یا «ADHD»، یکی از اختلال های شایع است که مبتلایانش را دچار کمبود تمرکز می کند و خود را با بیش از اندازه فعال بودنشان نشان می دهد.

 
علل سادیسم یا دگر آزاری جنسی
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴

سادیسم در زنان در مقایسه با سادیسم در مردان کمتر بی‌رحمانه یا کمتر خشونت آمیز نیست بلکه تنها احتمال دارد زنان سادیستیک راه و روش متفاوتی از مردان برای ابراز تمایلات سادیسمی خود انتخاب کنند، روشی که با ذات طبیعی و آنابولیک زنان هماهنگی بیشتری داشته باشد.

 
فوبیا؛ تو می خندی، او می ترسد!
۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۵

فوبیا بیماری پیچیده ای است؛ بیماری ای که به ترس از حیوانات و ارتفاع و سخنرانی محدود نمی شود. در فهرستی که روان پزشکان پیش رویشان دارند، نام ترس های عجیب تری هم به چشم می خورد. ترس هایی که باورکردنشان برای آدم های سالم آسان نیست.

 
با بيماري اوتیسم آشنا شويد
۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۸

اوتیسم Autism نوعی اختلال رشدی است كه با رفتارهای ارتباطی ، كلامی غیر طبیعی مشخص می شود . علائم این اختلال در سال های اول عمر بروز می كندو علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد.

 
اختلال سیکلوتایمی یا حواس پرتی چیست؟
۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۷

پرش افکار و حواس پرتی از علائم ابتلا به اختلال خلق ادواری است. مصرف مشروبات الکلی، کاهش خواب، افزایش انرژی، پرحرفی بیش از حد و خودبزرگ بینی از دیگر علائم ابتلا به اختلال خلق ادواری یا سیکلوتایمی است.

 
دژاوو؛ بهترین نشانه بیماری صرع و اسکیزوفرنی!
۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷

کلمه دژاوو توسط دکتر ورنون پنه در سال ۱۹۷۹ تبدیل به یک واژه جهانی شد. دژاوو در معنی به معنای "هر تصور ذهنی نامناسب از آشنایی تجربه حاضر در گذشته نامعلوم" .

 
تراجنسي ها این روزها چه مشکلاتی دارند؟
۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۱

يکي از مهمترين وجوه هويت انساني، هويت جنسي است. اينکه انساني زن ناميده شود يا مرد، پس از هستي و حيات او مهمترين وجه شناسايي و ارزش‌گذاري هر فرد توسط خود و محيط پيرامون آن فرد است.

 
مبتلایان به این اختلال روانی می خواهند اعضای بدنشان را قطع کنند!
۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

اختلال هویت تمامیت بدن یاBody integrity identity disorder یک اختلال روانشناختی است که مبتلایان به ان احساس می‌کنند که یک یا چند عضو سالم بدنشان در واقع متعلق به بدن انها نیست و اگر ان عضو یا اعضاء را جدا کنند زندگی راحت‌تری خواهند داشت.

 
اختلالات روانی که نویسندگان را تهدید می‌کنند
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲

مطالعات حاکی از آن است که افراد خلاق شامل هنرمندان، دانشمندان و نویسندگان بیشتر از عموم مردم تحت درمان بیماری‌های روانی بوده‌اند و بیشتر از سایر اشخاص به بیماری‌های روانی مبتلا می‌شوند.

 
8 نشانه فیزیکی ابتلا به اختلالات روانی
۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲

مشکلات سلامت روان می تواند سلامت فیزیکی را نیز به طور مستقیم نشانه بگیرد و آن را تحت تاثیر منفی قرار دهد و حتی در بسیاری موارد، برخی بیماری های مزمن فیزیکی ناشی از اختلالی مانند افسردگی است.

 
کلاستروفوبیا یا تنگناهراسی چیست؟
۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰

اینکه ترانه علیدوستی به‌عنوان یک سوپراستار در مورد اختلال روان‌پزشکی خود در توییتر صحبت کرده، قدم بزرگی است برای از بین بردن انگ و باورهای نادرستی که در مورد اختلالات روان‌پزشکی در جامعه وجود دارد.

 
اعتیاد به اینترنت: علائم، علل و پیامدها/ مقاله
۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳

اعتياد به اينترنت در زیرمجموعه اختلالات تکانه‌اي آمده است و نوعي استفاده از اينترنت است که بتواند مشکلات روان‌شناختی، اجتماعي، درسي و يا شغلي در زندگي فرد ايجاد کند (كاپلان و سادوك 2007)

 
آیا شما یک معتاد اینترنتی محسوب می‌شوید+تست
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹

این افراد ترس شدیدی و اضطراب شدیدی دارند که مبادا تلفن همراهشان را از دست بدهند. و یا پیامی ارسال شود که آن فرد متوجه نشود. این حالت طبق گفته ی پزشکان کاملا عصبی است و فردی با این ویژگی ها جز معتادان به حساب می‌آید. معتادانی که به جای مواد مخدر ،گوشی میکشند.

 
مروری بر اختلالات دفع در کودکان
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۵

کودک دچار بی‌اختیاری موضوع غالباً احساس شرم می‌کند و ممکن است خواهان اجتناب از موقعیت‌هایی باشد که ممکن است به خجالت زندگی او انجامد. (از قبیل اردوی مدرسه) میزان تخریب حاصله تابع تأثیر آن بر عزت نفس کودک، میزان طرد اجتماعی از سوی همسالان و خشم و تنبیه و طرد از سوی مراقبان است.

 
چه تفاوتی بین پنیک واقعی و حملات پنیک وجود دارد؟!
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴

علائم پنیک بعضا آن‌قدر حاد و نگران‌کننده هستند که فرد را به اتاق اورژانس می‌رسانند. در این شرایط، طوری به نظر می‌رسد که فرد دچار حمله قلبی شده است.

 
۱۱ خصوصیت که همکار شما یک بیمار روانی است!
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱

رهبران کسب‌و‌کار ۳ برابر بیش‌تر از افراد معمولی در معرض ابتلا به بیماری روانی قرار دارند. می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان با یک همکار یا مدیر روانی سر کرد، مطلب زیر را بخوانید.