نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲۳
چگونه نابغه ریاضی شویم؟
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳

دانشمندان برای رفع مشکل میلیون‌ها دانش آموز در سراسر جهان در یادگیری و حل مسئله‌های ریاضی توصیه‌های جالبی دارند.

 
ایرانی‌ها توهم باهوشی دارند!
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱

اینکه «ایرانیان باهوش‌ترین مردم جهان هستند» در سال‌های گذشته تقریبا تبدیل به ضرب‌المثلی معروف میان ایرانیان شده است، اما این در حالی است که اگر نتایج تحقیقات انجام شده در این باره توسط دانشمندان انجام شده، مطالعه شود ابطال این گزاره ثابت می‌شود.

 
چرا حلقه ارتباطي افراد باهوش تر گسترده نیست؟!
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹

برخی از ارتباطات اجتماعی عامل مهمی برای شادی و لذت محسوب شوند، اما افراط در آنها اثرات مشابهی چون برخی از وابستگی ها را دارا می باشد

 
دختری با بالاترین ضریب هوشی +عکس
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹

این دختر با بالاترین ضریب هوشی رکورددار جهان است.

 
آیا EQ شما هم مانند IQتان بالاست؟
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳

همه ما خیلی راحت ممکن است کنترل احساس خودمان را از دست بدهیم؛ دقیقا به همین دلیل است که هوش هيجاني/ احساسي ما یعنی EQ یا EL حائز اهمیت می‌شود.

 
چرا باهوش‌ها احمق‌اند؟!
۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

وقتی مردم در موقعیتی متزلزل قرار می‌گیرند، به‌دقت اطلاعات را نمی‌سنجند یا به داده‌های آماریِ مرتبط توجه نشان نمی‌دهند. برعکس، تصمیم‌های آن‌ها بسته است به فهرستی طویل از میان‌برهای ذهنی؛ یعنی میان‌برهایی که اغلب باعث می‌شود تصمیم‌هایی احمقانه بگیرند.ادامه....

 
افراد با هوش هیجانی بالا این ویژگی ها را دارند
۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۰

در این مطلب ویژگی‌های مشترک افراد دارای «هوش هیجانی» بالا معرفی شده است.

 
ضریب هوشی در حدّ نبوغ چقدر است؟
۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲

هنگامی که مردم دربارۀ آزمون‌های هوش حرف می‌زنند، غالباً به بحث دربارۀ «ضریب هوشی نوابغ» می‌پردازند. اما واقعا نمرۀ یک نابغه براساس معیار هوش چقدر است؟!

 
۶ راه برای بالا بردن هوش احساسی
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۴

«وقتی سلامت احساسی ما در وضعیت بدی باشد، اعتمادبه‌نفسمان هم همینطور خواهد بود. در چنین مواقعی باید ببینیم چه چیز باعث ایجاد مشکل برایمان شده است تا بتوانیم از لذت ساده شاد بودن لذت ببریم.» -- جس اسکات (Jess Scott)

 
همه چیز درباره هوش هیجانی
۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۴

متاسفانه اغلب ما حتی دید و شناخت درستی نسبت به احساسات خودمان نداریم و نمی‌دانیم در شرایط مختلف چگونه با احساسات خود مقابله کنیم و یا با آن کنار بیاییم.

 
پاسخ به سوالات رايج درباره هوش
۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲

هوش چيست و چگونه رشد مي کند؟ بهترين خوراکي ها براي هوش!

 
هوش اجتماعی به چه دردی می خورد؟
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۱

تا به حال آدم هایی را دیده اید که به دلیل سهل انگاری و خطای خودشان، دچار دردسر می شوند اما بعد از خلاصی از دردسر دوباره همان رفتارها را تکرار می کنند؟

 
هوش هیجانی چیست؟
۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۹

هوش هیجانی اصطلاحی است که روان‌شناسان برای توصیف این که چگونه افراد مختلف می‌توانند به خوبی احساسات خود را مدیریت کرده و نسبت به دیگران واکنش نشان دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 
23 عادتی که شما را باهوش و دقیق میکند
۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۵

در این مقاله اقدامات ساده‌ای را گرد آورده‌ایم که اگر به عادات روزانه‌مان اضافه شوند می‌‌توانند ما را به فردی باهوش‌تر و دقیق‌تر تبدیل کنند.

 
بررسی رابطه هوش معنوی با خودکارآمدی عمومی در دانش آموزان
۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۳

امروزه نتایج اکثر پژوهش­ها به نقش هوش معنوی و معنویت در مسائل روانشناختی مرتبط با سلامت اشاره داشته اند.

 
چه کنیم با این باهوش‌های درس نخوان؟
۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۲

همه ساله تعداد قابل توجهی از كودكان دارای هوش متوسط و حتی بالا از نظر انجام تكالیف مدرسه دچار ضعف بوده و حتی مردود می شوند.

 
هوش کودکان نابغه این 9 نشانه را دارد
۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲

بسیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودک خردسال خود را در سر می پرورانند، اما بیشتر کودکان فقط از نظر والدین خود نابغه هستند. با وجود این برخی کودکان واقعا بااستعداد هستند؛ آیا کودک شما نیز جزء این گروه است؟

 
رابطه هوش هیجانی با جنسیت و زندگی زناشویی
۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۱۸

توانایی کنترل احساسات ،هیجانات،همدلی و مدیریت روابط خود و دیگران، تمایز گذاشتن بین آنها و استفاده از اطلاعات حاصل از آنها در تفکر و اعمال خود: شخصی که EQ بالایی دارد سه مؤلفهٔ هیجان‌ها را به طور موفقیت آمیزی با یکدیگر تلفیق می‌کند (مؤلفهٔ شناختی، مؤلفهٔ فیزیولوژیکی و مؤلفهٔ رفتاری).

 
افراد باهوش این کارها را نمی کنند!
۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۳

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید، انسان های موفق با فکرهای بزرگ و روحیه خوش‌بین و مثبت‌گرا چطور فکر می کنند؟ چه در مغز آنها می گذرد که تا این اندازه موفق هستند؟ دید آنها به دنیا چیست و چه کارهایی برای ارتقا روح و توسعه دید خود انجام می دهند؟

 
بالاترین بهره‌ی هوشی!
۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۸

آنهایی که بهره‌ی هوشی بالای 200 دارند "نابغه‌های غیر قابل اندازه گیری" خوانده می‌شوند. در این جا ما به صحبت پیرامون برخی از آنهایی که چنین بهره‌ی هوشی بالای دارند و این که چه چیزهایی در این ارقام بالا سهم دارند می‌پردازیم.

 
۱۲۳