نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نگاهی به روانشناسی پول خرج کردن
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱

عادات صرفه‌جویی و خرج کردن چگونه در ذهن ما برنامه‌ریزی شده‌اند؟ آیا تابه‌حال به اینکه چگونه از پول خود استفاده می‌کنید، فکر کرده‌اید؟ ممکن است که شخصی صرفه‌جو باشید و هر زمان که به موجودی بانکی روبه‌‌رشد خود نگاه می‌کنید احساس خشنودی کنید و درهنگام نیاز به خرید ناخرسند شوید، یا شاید یک معتاد به خرید ...

 
«مردانه شدن» بازار اشتغال/خروج سالانه ۶۰۰هزار زن از بازار کار
۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸

با افزایش ۱۱.۱ درصدی شاغلان مرد در سال۹۴ نسبت به سال۸۴، تعداد شاغلان زن با کاهش ۱۲.۶ درصدی مواجه بوده؛ بدین ترتیب می‌توان گفت با پدیده مردانه شدن اشتغال و زنانه شدن بیکاری مواجه هستیم.

 
حکایت تفاوت زنان و مردان در دنیای اقتصاد
۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱

آمار سال 2015 کمپانی «مدیریت سرمایه گذاری بلک راک» از زنان و مردان شاغل نشان می دهد 63 درصد از مردان شاغل سرمایه گذاری را در دوران بازنشستگی خود آغاز کرده اند، در حالی که این آمار در زنان 53 درصد است. به طور متوسط حساب بازنشستگی مردان 50 درصد از حساب زنان پرتر است.

 
چرخه خود‌تقویت‌کننده فقر و قابلیت‌های روانی
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰

شرایط اقتصادی و اجتماعی زندگی افراد فقیر ممکن است ریسک‌گریزی و تنزیل زمانی آنها را تحت تاثیر قرار دهد، حتی اگر ترجیحات ذاتی زمانی و ریسکی آنها با افراد ثروتمند یکسان باشد. به عنوان مثال، افراد فقیر اغلب اوقات به بازارهای اعتبارات دسترسی ندارند و مجبور به قرض‌گیری از کانال‌های غیررسمی هستند.

 
هشدار ۵ میلیون بیکار تا سال ۱۴۰۰/اضافه شدن ۸ میلیون نفر به سن کار در ۱۰ سال گذشته
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۶

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بررسی وضعیت بیکاری و تبعات اجتماعی و اقتصادی آن، سه رویکرد برای توسعه اشتغال‌زایی طی سالهای برنامه ششم توسعه را به دولت پیشنهاد داد.

 
نبرد بی‌پایان همسران بر سر مسائل مالی/ چطور این جنگ را متوقف کنیم؟
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۹

مسائل مالی شاید اولین دلیلی باشد که زن و شوهرها بر سر آن بحث و مجادله می کنند. با این حال همیشه راهی برای گفتگوهای منصفانه و عاقلانه مالی وجود دارد تا زوج روز را با عصبانیت به پایان نرسانند.

 
چگونه از تناقض انتخاب به نفع خودمان استفاده کنیم؟
۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱

دیگر آن دوران به پایان رسیده است که محصولی را طراحی کنیم و انواع و اقسام مشخصه‌ها و ویژگی‌های پر زرق و برق را در آن قرار دهیم و انتظار داشته باشیم مشتری احتمالی به‌واسطه‌ی گستره‌ وسیعی از امکانات که در اختیارش قرار می‌گیرد محصول ما را انتخاب کند. با وجود تمام مشغله‌ای که مخاطبان هدف ما دارند و فرصت ...

 
۷ شیوه برای حفظ بهترین کارمندان‌تان
۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱

کارمندان گرانقیمت‌ترین بخش هر سازمانی هستند. حقوق و مزایایی مثل بهداشت و درمان و تعطیلات بیش از هر مقوله‌ی دیگری برای شرکت‌ها هزینه دارد. آدم‌ها گران‌بها هستند. جذبِ فقط یک کارمند هزاران دلار هزینه دارد.

 
اگر بدهی و قسط دارید بخوانید!
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۶

آیا شما هم درحال پرداخت بدهی‌ها و اقساط بی‌شمار خود هستید؟ نگران نباشید چون شما تنها نیستید. به عنوان مثال، در آمریکا بدهی کارت‌های اعتباری از مرز 712 میلیارد دلار عبور کرده است. به طور میانگین، هر خانوار 15 هزار دلار بدهی کارت اعتباری دارد.

 
ایرانی‌ها چگونه گذران وقت می‌کنند؟
۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸

ایرانیان به طور میانگین دو ساعت و 52 دقیقه در طول شبانه روز را به فعالیت‌های شغلی اختصاص می‌دهند.

 
برای موفقیت مالی، ریاضی یاد بگیر!
۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۶

زندگی شما مجموعه ای از نتایجی است که هرکدام به دنبال یک تصمیم به وجود آمده اند. این تصمیمات در طول زمان رفته رفته شرایط پیرامون شما را شکل می دهند و کیفیت انجام امور را معین می سازند.

 
واقعا چرا می خواهید پولدار شوید؟!
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰

ساختار طبیعت یا هر چی، به هر حال برای مردها از ابتدا برنامه ریزی شده است که باید روزی روزگاری وارد بازار کار بشوند و پول در بیاورند و بالاخره بازوی اقتصادی باشند و چرخ زندگی را با هر زور و زحمتی بچرخانند.

 
۱۰ کار اشتباهی که ۱۰ دقیقه اول کار خود انجام می دهید
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۱

چند دقیقه نخست کار تاثیر بسیار زیادی روی ادامه دادن ۸ ساعت کاری و کار مفید شما می گذارد.اگر سروقت به محل کار خود نرسید یا با انبوهی از ایمیل مواجه شوید تمرکز خود ار ازدست می دهید و بدون انگیزه بقیه ساعات را می گذرانید.

 
هفت ترفند محرمانه ثروتمندان برای ثروتمند شدن
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۷

اگر بپرسید راز پولدار شدن چیست، احتمالا سخت کار کردن، زندگی کردن زیر سطح ایده‌آل مالی و پس‌انداز کردن هر مقدار پول ممکن، پاسخ خیلی‌ها به پرسش شما در مورد رازهای ثروتمند شدن خواهد بود.

 
روانشناسی اجتماعی چیست و چه جایگاهی در تبلیغات دارد؟
۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲

اگر تبلیغات را فرایند نفوذ در مردم از طریق ارسال پیام با هدف تغییر رفتار آن‌ها بدانیم، می‌توانیم روانشناسی اجتماعی را دروازه نفوذ بر مردم بنامیم.

 
آیا پول خوشبختی می‌آورد؟
۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۱

:«آیا پول/ثروت خوشبختی می‌آورد؟» شاید قدمت این سؤال به قدمت اختراع پول/مالکیت خصوصی باشد. اما این مناقشه‌ای است که در دهه‌های اخیر هم‌زمان با تولید داده‌های معتبر و جامع آماری، بسیار بررسی‌ شده است.

 
9 اشتباه که در دهه 30 زندگی مرتکب می شوید
۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۹

تصمیماتی که در دهه 30 زندگی می گیرید می تواند اثرات بلند مدتی بر زندگی شما بگذارند. ممکن است فرصت هایی را از دست بدهید که هیچ گاه در زندگی به دست نمی آیند.

 
نگاهي به نحوه هزينه کرد درآمد زنان شاغل در خانواده
۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴

پـــول مـــن، پـــول تـــو؟ يــا پـــــــول ما؟

 
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰

بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی چنین تعریف شده است: «عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون». به تعبیری دیگر، بازنشستگی رسیدن به شرایطی است که بر اساس آن فرد توان کاری‌اش کاهش یافته و دیگر قدرت و توانایی سابق را برای ادامه فعالیت و کار ندارد.

 
یادی از دکتر عظیمی؛ دیدگان نگران «توسعه» ایران
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۶

«صادق بود و بی‌ریا و از کویر برخاسته بود و می‌دانست معنای بودن، فهمیدن و دانستن را، هرچند با رفتن او نه زمان از حرکت باز می‌ایستد و نه تلاطمی در دریای سیاست و اقتصاد روی می‌دهد، اما آنان که دستی بر آتش دارند، خود بهتر می‌دانند که «حسین عظیمی» گوهری بود بی‌بدیل که سال‌ها باید تا جای او در عرصه خدمتگزاری ...