نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
ازدواج سپید یا ازدواج وحشی؟
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷

منظور از «ازدواج سفید» زندگی مشترک زن و مرد بدون ازداوج رسمی است. یعنی به گونه ای که زن و مرد بدون اینکه خطبه عقد یا صیغه بینشان جاری شود برای زندگی زیر یک سقف می‌روند.

 
نظر متفاوت یک کارشناس: کار کودکان می تواند مفید باشد!
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴

کودک کار یا کودک خیابانی با فشارها و استرس های ناشی از کار و از بین رفتن حق و حقوقش مواجه می شود و ناکامی و شکست را بیشتر از کودکان عادی تجربه می کند آن هم در سنینی که هنوز از آمادگی روانی کافی برای این شکست ها و تنش ها برخوردار نیست.

 
روایت زندگی دختران فراری در ترمینال غرب
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲

مددکاران از تجربه‌های کاملاً متفاوت در پایانه غرب می‌گویند؛ مثلا فرار دختری که خانواده بسیار مرفهی داشته. او در مسیر مدرسه با یک کارگر جوشکار آشنا می‌شود و باهم تصمیم به فرار می‌گیرند. پدر و مادر تحصیلکرده دختر برای پی‌گیری به مرکز مداخله بحران مراجعه می‌کنند و کمک می‌خواهند. آنها به مددکاران می‌گویند ...

 
مصادیق خیانت اینترنتی را بشناسیم
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱

از جمله عواقبی که عدم رضایت زناشویی در پی دارد، خیانت است؛ این روزها تب تند استفاده از اینترنت و سایر وسایل ارتباط جمعی منجر به به شیوع مسئله‌ای به نام خیانت اینترنتی شده است.

 
چرا همیشه متاهل‌ها از ازدواج ناراضی‌اند و مجردها را منع‌ می‌کنند؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳

«بچه‌ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید پشیمون می‌شید بدبخت می‌شید بیچاره می‌شید!»

 
پیام اجتماعی آرایش های غلیظ
۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۷

از نظر گافمن، صورت در تعامل چهره به چهره و نیز در عملکردهای اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است. صورت اجتماعی یک صورت عمومی است و نیازمند تغییرات دائمی نقاب موجود بر آن است. آرایش وسیله‌ای برای به دست آوردن این نقاب است.

 
فواید روان شناسانه زندگی دانشجویی که به درد آینده‌تان می‌خورد
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲

به طور معمول تحمل شرایط خاص زندگی دانشجویی بعد از گذشت مدت زمانی از شروع سال تحصیلی به خصوص برای دانشجویانی که برای اولین بار از خانواده دور شده اند، سخت و طاقت فرسا می شود. در این شرایط باید توجه داشت که هرچند زندگی دانشجویی به دلایل مختلفی هیجان انگیز است اما این هیجان واقعاً آینده شما را می سازد ...

 
اگر این نکات را رعایت نکنید قطعاً دچار طلاق عاطفی می‌شوید
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲

زوجین موفق با رعایت نکاتی مانع سردی عاطفی می‌شوند و پایه‌های رابطه زناشویی را مستحکم می‌کنند.

 
دهه 90 افزایش تنهازیستی در ایران
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷

در کوچه های تهران و دیگر شهرهای کشور خانه هایی هست که چراغ آنها تنها برای یک نفر می سوزد، دختران یا پسرانی که در میانه دهه های 30 و 40 عمرشان هستند اما خانواده ای ندارند.

 
از هر سه زن، یک زن هر روز از دست همسرش کتک می‌خورد!
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹

خشونت علیه زنان از دیرباز در جوامع مختلف صرف نظر از طبقه، مذهب و نژاد وجود داشته است. یکی از اشکال خشونت علیه زنان که به‌وسیله افراد غریبه، در بیرون از محیط خانواده و در مکان‌های عمومی رخ می‌دهد، مزاحمت‌های خیابانی است.

 
مسابقه مارك بازي و برندپرستي میان جوانان!
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶

برند بازی از پدیده های نوظهوری به شمار می رود که درطول سالیان اخیر به عنوان یکی از معضلات اجتماعی، ،اقتصاد خانواده و آینده جوانان را تحت الشعاع قرار داده،معضلی که فارغ از تفکیک میان طبقات اجتماعی ،افکار بخشی های وسیعی از گروه های جمعیتی جوان جامعه را به خود مشغول ساخته است.

 
پا در سنت و دست در مدرنیته
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷

میگنا: وضعیت کنونی جامعه جوان ایران؛ نسلی که اکثرا دلباخته ارزشهای سنتی و مجذوب مدرنیته جهان امروزی است. وقتی میگوییم جدال سنت و مدرنیته منظورمان همان خانمی است که مطابق با سنت گذشتگان و تاریخ ایرانی اسلامی اش مهریه تعیین میکند و مطابق با ارزشهای جامعه غربی حق طلاق را هم میخواهد!جدال سنت و مدرنیته یعنی ...

 
چهار گفتار در باب معلولیت
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲

انسانی به لحاظ روانی سالم تلقی می شود که در مسیر رشد قدم بردارد و به سمت خودشناسی و تفرد بیشتر حرکت کند. در طی این طریق تنها ابزاری که نیاز است شعور و آگاهی است.

 
سیاست‌های کلی خانواده برای اجرا ابلاغ شد
۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶

سیاست‌های کلی خانواده از سوی جهانگیری معاون اول رییس جمهور برای اجرا به معاونت امور زنان و خانواده ابلاغ شد.

 
من، رضا یک پایان‌نامه فروشم!
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵

«رضا» یک دانشجوی نخبه جامعه شناسی است که این روزها به خاطر مشکل اقتصادی برای دانشجویان ارشد زیادی پایان‌نامه می‌نویسد.اما خودش هنوز نتوانسته‌است لیسانس بگیرد.

 
انتقال معتادان از بهداشت به بهزیستی
۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴

بیش از 90 درصد درمان کسی که ماده محرک مصرف می‌کند روانی- اجتماعی است و نیاز به جلسات روان‌درمانی و مشاوره و تغییر سبک زندگی دارد؛ اما همین افرادی که محرک مصرف می‌کنند در مراحلی از درمان نیازمند دارودرمانی هستند یا ممکن است بیماری‌های همراه مانند اختلالات روانی، سایکوتیک، پارانویا و بدبینی داشته باشند ...

 
سلفی با مرگ!
۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳

«موضوع آن گاه شکل ناگوارتری به خود می‌گیرد که این فضای عمومی بخشی از جامعه نخبگان کشور را هم با خود همراه می‌کند و نخبگان سیاسی و اجتماعی سعی می‌کنند تا از این قافله عقب نمانند و به جماعت سلفی‌گیران با مرگ می‌پیوندند. این رابطه ناکارآمد دوسویه جامعه را به سمت بی‌تفاوتی بصری و در نهایت انفعال در برابر ...

 
وقتی فردی فدای بیماری روانی دیگری می‌شود!
۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۶

ظن بد و بدگمانی(بدبيني) یکی از مشکلات نسبتا شایع و البته بسیار دردسرساز در خانواده‌هاست و کانون گرم خانواده را دچار آشفتگی می‌کند. کم نیستند افرادی که دچار مشکل بدبینی هستند و نسبت به اخلاق و رفتار دیگران حتی نزدیکانشان هم شک و تردید دارند. بدگمانی و بدبینی تفسیر نادرست از رفتار دیگران است.

 
۳۰ ویژگی افرادی که انرژی مثبت دارند
۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

به جای اینکه حسادت بورزند، کار و خلاقیت خود را سه برابر می‌کنند

 
چرا شاد نیستیم؟
۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰

شادی یک نوع نشاط درونی است که با رضایتمندی فرد در ارتباط است.