نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲۳
اختلالات، كميودها و نیازهای ارضا نشده تروریست ها چیست؟!
۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳

خشونت، پرخاش و پرخاشگری واژگانی اند که گاهی مترادف هم به کارگرفته می شوند؛ ولی هر عملی که سبب آسیب رساندن به شخص، شیء یا حیوان می شود یا با چنین قصدی صورت می گیرد، پرخاشگری نامیده می شود و مشابه تعریف فوق برخی معتقدند که خشونت کنشی عامدانه برای آسیب رسانی فیزیکی به شخص دیگر است.

 
«خودت را بشناس»، یک شعار متزلزل و مبتذل!
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸

هم‌زمان با پیر‌شدن، تقریباً تمام سلول‌های بدن ما جایگزین می‌شوند و این جایگزینی بارهاوبارها تکرار می‌شود. باوجوداین، آیا هویت ما همچنان دست‌نخورده باقی مانده است؟ آیا هویت با ویژگی‌های مادی‌ گره خورده است یا اینکه بخش‌هایی از ذهن برای هویت‌بخشی به ما ضروری‌تر هستند؟

 
رفتار شناسی انتخابات از دلبستگی روانشناختی تا گرایش سیاسی
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱

مشارکت سیاسی از مولفه‌های مهم در انتخابات به شمار می رود که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، از شاخصه‎های توسعه سیاسی محسوب می شود.در واقع مشارکت، نوعی تعهد و قبول مسئولیت فردی و اجتماعی است که به حضور مردم در عرصه های مختلف تداوم می بخشد.

 
هفت نظامِ اصلی خانواده در دنیا
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۹

در یک‌سومِ انتهاییِ قرنِ بیستم، سنِ ازدواج زنان بالاتر رفت، بیشتر از همه در پاکستان، و کمتر از همه در بنگلادش. در دهۀ ۱۹۹۰ میلادی، امید‌به‌زندگیِ زنان از مردان پیشی گرفت، اما این مزیتِ طبیعیِ زنانه همچنان به‌شکلی غیرطبیعی برای زنان این منطقه اندک است.

 
آمار تکان‌دهنده از خودکشی دانش آموزان ژاپنی!
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷

سالانه ۴۶۰۰ دانش‌آموز ژاپنی خودکشی می‌کنند!/ بیشترین آمار متعلق به روز بازگشایی مدارس است

 
چرخه خود‌تقویت‌کننده فقر و قابلیت‌های روانی
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰

شرایط اقتصادی و اجتماعی زندگی افراد فقیر ممکن است ریسک‌گریزی و تنزیل زمانی آنها را تحت تاثیر قرار دهد، حتی اگر ترجیحات ذاتی زمانی و ریسکی آنها با افراد ثروتمند یکسان باشد. به عنوان مثال، افراد فقیر اغلب اوقات به بازارهای اعتبارات دسترسی ندارند و مجبور به قرض‌گیری از کانال‌های غیررسمی هستند.

 
رأی الکترال چیست؟
۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸

در این گزارشی به توضیح روند انتخاباتی آمریکا و وظیفه مجمع گزینندگان می پردازیم.

 
چرا گاهی آدم‌های خوب، بد می‌شوند؟!
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳

از زمانی که علم به وجود آمده، همیشه برسر این موضوع که ذات انسان خوب است یا شر و این‌که رفتارهای خوب یا بد او از طبیعتش ناشی می‌شود یا از نحوه تربیت، تحصیل و محیطی که در آن رشد کرده، مورد بحث بوده است.

 
چرا ایرانی ها لباس مشکی دوست دارند؟!
۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳

رنگ‌هاي تيره آدم را غمگين‌تر نشان مي‌دهد، اما بعضي‌ها معتقدند كه رنگ‌هاي تيره مجلسي‌ترند و آدم را لاغرتر نشان مي‌‌دهند، اما واقعيت اين است كه ريشه تثبيت مدل‌هاي پوششي را بايد در تاريخ، روحيه و اقليم يك سرزمين پيدا كرد و درباره رنگ هم شايد بايد به همان رجوع كرد.

 
اگر آینه جهیزیه عروس بشکند، چه اتفاق شومی رخ می‌دهد؟!
۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸

مطالعات روانشناختی خرافات نشان می‌دهد که معمولا در مواقع حساس و لحظه‌هایی که عدم اعتماد و اطمینان به آینده وجود دارد خرافات زاده می‌شود و در رویایی با مسائلی چون تولد، مرگ، مرض، قطحی، فقر و حوادث طبیعی و اتفاقاتی از این قبیل همیشه برای بشر منبع اضطراب بودند و احساس شک و ترس و خشم به دنبال داشته‌اند ...

 
حقایقی درباره دروغ، بر مبنای پژوهش های جهانی
۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۸

بیشتر مردم، روزانه دست کم یک بار یا دو بار دروغ می گویند، یعنی تقریبا معادل تعداد دفعاتی که میان وعده روزانه می خورند یا دندان شان را مسواک می زنند. چه مرد و چه زن، اگر گفتگوهای شان با دیگران، بیش از 10 دقیقه طول بکشد، تقریبا یک پنجم حرف های شان، دروغ هایی خواهد بود که تحویل دیگران می دهند.

 
یونیسف چه وظایفی بر عهده دارد؟
۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

یونیسف معتقد است مراقبت از کودکان و حمایت از حقوق آنان اساس و بنیاد پیشرفت انسان است.

 
اقتصاد یا فرهنگ: کدام «شادی آفرین» است؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۱

«شاد بودن تنها انتقامی است که می توان از زندگی گرفت». این یکی از نقل قول های معروف چه گوارا، چریک، سیاست مدار و انقلابی مارکسیست زاده آرژانتینی در آمریکای لاتین است.

 
تشخیص افتراقی مرض خواری و خودباختگی!
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۹

خودباختگی یا از خود بیگانگی حالتی روانی است که ممکن است در یک نفر یا یک گروه (سطح جامعه) به وجود بیاید. در این حالت فرد خود را بی ارزش می‌داند. در نتیجه ارزشها و هنجارهای خود را هم بی اعتبار می‌شمارد. بنابر این سعی می‌کند ارزشها و هنجار فرد دیگری (یا گروه دیگر) را که از نظر او کامل و آرمانی هستند را ...

 
نوستالژی؛ خاطره بازی ساده یا بیماری همگانی؟
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱

وی فرهنگ های لغت نوستالژی را «حسرت گذشته» معنی کرده اند. در فرهنگ ها آمده: «واژه nostalgia از دو کلمه یونانی ساخته شده است: nostos که به معنی «بازگشت به خانه» است و algia که معنی «درد» می دهد.»

 
چرا تهرانی ها نسبت به کارهای تحقیقاتی بی اعتماد هستند؟
۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۴

در کلانشهرهایی مانند اصفهان، تهران، مشهد و... چون اعتماد مردم به مردم و اعتماد مردم به دولت اندک است، طبیعی است که مردم به فعالیت های تحقیقاتی دولت اعتماد نمی کنند. بر همین اساس دیده می شود که مردم به وسایل ارتباطی هم قدری مشکوک می شوند و در مواردی تصور امنیتی دارند.

 
نگرشی بر اكثر ایسم ها بصورت مختصر و زیبا
۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۴

ايسم در لغت به معناي: اصالت، اصول، رويه و نمونه آن است و در حالت پسوندي معناي: مکتب از آن گرفته مي شود، اين پسوند (شيسم، سيسم، سيزم) از واژه شيسما (Schisma) گرفته شده که در زبان يوناني به معناي شکاف است و در ابتدا در مورد مسلک ها و انشعاب هايي به کار مي رفته که کليسا و مذهب مسيح منشعب مي شده اند و به ...

 
چه کسانی اهل مد هستند؟
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰

همه ما، چه بخواهیم و چه نخواهیم به نوعی تابع مد هستیم و از آن پیروی می‌کنیم اما چه کسانی بیشتر انرژی خود را برای همگام بودن با مد روز می گذارند.

 
چرا نباید به فرادرمان گران اعتماد کرد؟
۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۲

افراد زیادی طرفدار روش های درمانی غیرآکادمیک برای درمان بیماری های صعب العلاج هستند و از تجربه اثربخشی روش هایی مانند هومیوپاتی، طب سوزنی، گایروپراکتی، «عرفان حلقه» و انرژی درمانی در درمان چنین دردهایی می گویند.

 
چرا ما ایرانی ها علاقه ای به عذرخواهی نداریم؟
۲۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۰۹

پذیرش اشتباه یکی از آن عنصرهای کلیدی در جامعه رو به پیشرفت است. این که به خودمان بیاییم، نگاهی به گذشته بیندازیم، حساب و کتاب سود و زیان کنیم و بگوییم، اشتباه کردیم و این اشتباه را به زبان بیاوریم.

 
۱۲۳