نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۰ کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی‌دهند
۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱

ما همه اشتباه می‌کنیم اما افرادی که از اشتباهات خود درس می‌گیرند، افراد موفق هستند.

 
ویژگی های یک تصمیم خوب کدام اند؟
۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۸

همان شانسی که یک بار درِ خانه ی هر کس را می زند ممکن است به یکباره سر راه شما قرار بگیرد و شما نتوانید آن را تشخیص بدهید و تصمیم درست را بگیرید.

 
۸ راه بازیابی خلاقیت در مواقع فرسودگی ذهنی
۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۰

هیچ چیز مثل احساس فرسودگی روانی نمی تواند موتور خلاقیت ذهن شما را خاموش کند.

 
۲۱ نشانه که ذهن شما قوی‌تر از متوسط است
۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۷

تقویت قدرت ذهن مستلزم ممارست هرروزه است و باید خودتان را وادار کنید قوی‌تر شوید، خوش‌بینی واقع‌گرایانه را حفظ کنید، و حدو مرزی برای سلامتی‌تان تعیین کنید.

 
رابطه جالب نوروتيک بودن و خلاقيـت
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵

آيا فکر کردن زياد، روان‌رنجوري را شعله‌ور مي‌کند؟

 
این 10 نکته خلاقانه مخصوص افراد خلاق است!
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

واقعیت ها و نظریه های زیادی در مورد خلاقیت وجود دارد که هرکدام از آنها ما را به سمت فهمیدن اینکه چگونه یک ذهن خلاق کار می کند، سوق می دهد.

 
6 درسی که نوابغ به ما یاد داده‌اند
۲۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۱

افراد نابغه در طول تاریخ کارهای بزرگی انجام داده‌اند و بشر وام‌دار تلاش‌ها و شب‌بیداری‌های آن‌ها است.

 
فرد خلاق چطور آدمی است؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۴

خلاقیت در زندگی روزمره دارای اهمیت است خلاقیت منحصر به آثار بزرگ هنری یا اختراعات نیست بلکه در کلیه مسائل زندگی می‌توان خلاقیت را مشاهده نمود.

 
پرورش ذهن: ۱۲ روش برای ایجاد خلاقیت
۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۸

عده‌ای بـــا به کار نگرفتن ذهن خود آن را به طرز وحشتناکی بی‌حس و کرخت می‌کنند، چنین رفتاری باعث می‌شود درخت افکار شما هیچ‌گاه به بار ننشیند. اگر نمی‌خواهید ذهنی درمانده داشته باشید و برعکس، در موقعیتهای گوناگون ایده‌های خلاقانه و کارگشا به ذهنتان برسد، مطالعه این نوشتار را به شما توصیه می‌کنیم.

 
۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۱

خانواده‌ها مهمترين نقش در تقويت و رشد خلاقيت از كودكي به فرزندان خود را دارند كه با انجام دادن چند نكته مي‌توانند فرزنداني خلاق پرورش دهند.

 
۲۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸

مهارت تفکر خلاق، هشتمين مهارت از مهارت هاي ده گانه زندگي است. هدف اصلي در مهارت تفکر خلاق آن است که براي مشکل مورد نظر راه حل هاي زياد و فراواني به دست آيد؛ زيرا هنگامي که راه حل ها زياد باشد، فرد مي تواند يکي از آن ها را انتخاب کند و اگر يک راه حل موثر و مفيد نبود، به سراغ راه حل بعدي برود و به بن ...

 
۲۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۵۸

اگر والدین گرامی نتوانند شرایط و زمینه ی مناسب را برای پرورش خلاقیت فرزندشان مهیا نمایند و قدرت متعادل سازی شخصیت آنان را نداشته باشند ، سبب مرگ خلاقیت در فرزندانشان می گردند و ...    

 
۱۵ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۴

تکنیک های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد خلاقیت و افزایش توان حل خلاق مسئله کمک شایانی به توان فرد در تمام مراحل خلاقیت و فرآیند حل خلاق مسئله می نماید...  

 
۶ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۲۶

لحظه به لحظه بر سرعت اطلاعات اضافه می شود و این خود منجربه شتاب بیشتر دانش آفرینی می شود و به دنبال آن بارانی از اندیشه های جدید تولید می شود.  

 
۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۰۵:۴۰

کودکان امروز، لازم است بزرگسالانی خلاق و مبتکر باشند، زیرا جهان به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و آنان نیاز دارند برای رویارویی با مشکلات و فائق آمدن بر آنها خلاقانه فکر و عمل کردن را بیاموزند.  

 
۲۶ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۵

برخي افراد اغلب در محيط کار خسته و بي تفاوت به نظر مي رسند. آن ها وظايف محوله خود را از روي عادت و به صورت تکراري انجام مي دهند. در مورد حل مشکلات و افزايش بهره وري اظهار نظر نمي کنند، دقت و تسلط کافي بر روي عملکرد خود ندارند و گاهي پيش مي آيد که اين افراد از اطلاعات و آگاهي اندکي در مورد وظايف خود ...