نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
تلاش کودک‌تان را ستایش کنید نه ضریب هوشی‌اش
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۹

در اینجا نمونه هایی می آوریم تا نشان دهیم والدین کجا مرتکب اشتباهاتی مشابه می شوند. یکی از این اشتباهات، اغلب ناراحت کننده ترین چهره ها را به وجود می آورد؛ به گونه ای که معلم کودک هم می تواند آن را ببیند: کودک باهوشی که از یادگیری و آموختن متنفر است.

 
15 عامل موفقیت که در مدرسه یادتان نمی‌‌دهند!
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۳

مدرسه مسائل اساسی زیادی از جمله ریاضی، زبان، علوم، انضباط و علوم اجتماعی به شما می آموزد تا بتوانید در زندگی به موفقیت برسید. اما تمام چیزهایی که ارزش دانستن دارند روی تخته سیاه مدارس نوشته نمی شوند. حداقل تا به حال که این طور بوده است.

 
۱۰ کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی‌دهند
۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱

ما همه اشتباه می‌کنیم اما افرادی که از اشتباهات خود درس می‌گیرند، افراد موفق هستند.

 
ویژگی های یک تصمیم خوب کدام اند؟
۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۸

همان شانسی که یک بار درِ خانه ی هر کس را می زند ممکن است به یکباره سر راه شما قرار بگیرد و شما نتوانید آن را تشخیص بدهید و تصمیم درست را بگیرید.

 
۸ راه بازیابی خلاقیت در مواقع فرسودگی ذهنی
۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۰

هیچ چیز مثل احساس فرسودگی روانی نمی تواند موتور خلاقیت ذهن شما را خاموش کند.

 
۲۱ نشانه که ذهن شما قوی‌تر از متوسط است
۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۷

تقویت قدرت ذهن مستلزم ممارست هرروزه است و باید خودتان را وادار کنید قوی‌تر شوید، خوش‌بینی واقع‌گرایانه را حفظ کنید، و حدو مرزی برای سلامتی‌تان تعیین کنید.

 
رابطه جالب نوروتيک بودن و خلاقيـت
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵

آيا فکر کردن زياد، روان‌رنجوري را شعله‌ور مي‌کند؟

 
این 10 نکته خلاقانه مخصوص افراد خلاق است!
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

واقعیت ها و نظریه های زیادی در مورد خلاقیت وجود دارد که هرکدام از آنها ما را به سمت فهمیدن اینکه چگونه یک ذهن خلاق کار می کند، سوق می دهد.

 
6 درسی که نوابغ به ما یاد داده‌اند
۲۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۱

افراد نابغه در طول تاریخ کارهای بزرگی انجام داده‌اند و بشر وام‌دار تلاش‌ها و شب‌بیداری‌های آن‌ها است.

 
فرد خلاق چطور آدمی است؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۴

خلاقیت در زندگی روزمره دارای اهمیت است خلاقیت منحصر به آثار بزرگ هنری یا اختراعات نیست بلکه در کلیه مسائل زندگی می‌توان خلاقیت را مشاهده نمود.

 
پرورش ذهن: ۱۲ روش برای ایجاد خلاقیت
۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۸

عده‌ای بـــا به کار نگرفتن ذهن خود آن را به طرز وحشتناکی بی‌حس و کرخت می‌کنند، چنین رفتاری باعث می‌شود درخت افکار شما هیچ‌گاه به بار ننشیند. اگر نمی‌خواهید ذهنی درمانده داشته باشید و برعکس، در موقعیتهای گوناگون ایده‌های خلاقانه و کارگشا به ذهنتان برسد، مطالعه این نوشتار را به شما توصیه می‌کنیم.

 
۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۱

خانواده‌ها مهمترين نقش در تقويت و رشد خلاقيت از كودكي به فرزندان خود را دارند كه با انجام دادن چند نكته مي‌توانند فرزنداني خلاق پرورش دهند.

 
۲۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸

مهارت تفکر خلاق، هشتمين مهارت از مهارت هاي ده گانه زندگي است. هدف اصلي در مهارت تفکر خلاق آن است که براي مشکل مورد نظر راه حل هاي زياد و فراواني به دست آيد؛ زيرا هنگامي که راه حل ها زياد باشد، فرد مي تواند يکي از آن ها را انتخاب کند و اگر يک راه حل موثر و مفيد نبود، به سراغ راه حل بعدي برود و به بن ...

 
۲۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۵۸

اگر والدین گرامی نتوانند شرایط و زمینه ی مناسب را برای پرورش خلاقیت فرزندشان مهیا نمایند و قدرت متعادل سازی شخصیت آنان را نداشته باشند ، سبب مرگ خلاقیت در فرزندانشان می گردند و ...    

 
تاثیر و نقش بازی والدین با کودکان در خلاقیت
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۵

 

 
۱۵ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۴

تکنیک های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد خلاقیت و افزایش توان حل خلاق مسئله کمک شایانی به توان فرد در تمام مراحل خلاقیت و فرآیند حل خلاق مسئله می نماید...  

 
۶ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۲۶

لحظه به لحظه بر سرعت اطلاعات اضافه می شود و این خود منجربه شتاب بیشتر دانش آفرینی می شود و به دنبال آن بارانی از اندیشه های جدید تولید می شود.  

 
۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۰۵:۴۰

کودکان امروز، لازم است بزرگسالانی خلاق و مبتکر باشند، زیرا جهان به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و آنان نیاز دارند برای رویارویی با مشکلات و فائق آمدن بر آنها خلاقانه فکر و عمل کردن را بیاموزند.  

 
۲۶ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۵

برخي افراد اغلب در محيط کار خسته و بي تفاوت به نظر مي رسند. آن ها وظايف محوله خود را از روي عادت و به صورت تکراري انجام مي دهند. در مورد حل مشکلات و افزايش بهره وري اظهار نظر نمي کنند، دقت و تسلط کافي بر روي عملکرد خود ندارند و گاهي پيش مي آيد که اين افراد از اطلاعات و آگاهي اندکي در مورد وظايف خود ...