نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳

جزئیات مرحله دوم آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ شامل مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی اعلام شد و دانشگاه ها مجاز به برگزاری آزمون تخصصی نیز هستند.

 
ارائه واحد درسی به جای پایان نامه در دانشگاه آزاد!
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: بخشنامه مربوط به دوره های آموزش محور ابلاغ شده است و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد می توانند به جای پایان نامه واحد درسی بگذرانند.

 
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

کارنامه نتایج اولیه و زمان انتخاب رشته‌های کنکور دکتری ۹۶ اعلام شد و داوطلبان مجاز می توانند در هر دو سایت سازمان سنجش و مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنند.

 
۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰

نتیجه اولیه آزمون دکتری سال ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

 
اصلاحات مواد آزمون و رشته‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷

اصلاحات مواد آزمون و رشته‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

 
جزئیات انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از امکان انتخاب رشته جداگانه داوطلبان دوره‌های دکتری این دانشگاه و ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی هم‌زمان با دوره‌های باآزمون خبر داد.

 
فرمول های طلایی قبولی در کنکور 96
۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱

ماه‌های پایانی منتهی به کنکور برخی داوطلبان ناامید شده و دست از تلاش می‌کشند درحالی که برنامه ریزی صحیح در این ایام می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت آنها و کسب نتیجه ای مطلوب داشته باشد.

 
زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 96 منتشر شد
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری 96، روز دوشنبه هفته آینده اعلام می‌شود، گفت: داوطلبان از روز شنبه، 9 تا 13 اردیبهشت ماه امسال فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

 
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷

آزمون پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود و فرصت مجددی برای ثبت نام در ۶ رشته در روزهای ۱۹ تا ۲۱ فروردین ماه ۹۶ در نظر گرفته شد.

 
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰

داوطلبان آزمون‌های علوم پزشکی امسال نیز به روال هرساله با استفاده ار تعطیلات نوروزی خود را برای آزمون‌های مهمی آماده می‌کنند، ثبت نام برای شرکت در این آزمون‌ها حدودا از نیمه‌ اردیبهشت 96 آغاز می‌شود.

 
بیش از ۵۰ درصد داوطلبان کنکور در گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارند
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد داوطلبان کنکور ۹۶ در گروه آزمایشی تجربی قرار دارند، گفت: این آزمون روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه سال ۹۶ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود.

 
گفت و گوي عيدانه با رتبه یک رشته ریاضی کنکور 95
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳

کلاس کنکور نرفتم/ هنوز برای فعالیت در دانش‌بنیان ضعیفم/برای ادامه‌ تحصیل به خارج از کشور نمی‌روم/ شرکت های خصوصی حالشان خوب نیست

 
آیین‌نامه جدید دوره دکتری ابلاغ شد
۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷

با ابلاغ آیین نامه جدید دوره دکتری به دانشگاه ها، دانشجویان این مقطع از سال جاری در شرایط مطلوب تری تحصیل خواهند کرد.

 
اردیبهشت؛ ماه شلوغ آزمون های پزشکی/ برگزاری کنکور ارشد ۹۶
۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۶ در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود. آزمون های متعدد پزشکی نیز در این ماه برگزار خواهند شد.

 
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰

در سال جدید ۱۶ دانشگاه کشور دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند. این پذیرش بدون آزمون و بر اساس آیین استعدادهای درخشان صورت می گیرد.

 
داوطلبان جامانده کنکور دکتری پزشکی در اردیبهشت ۹۶ ثبت نام کنند
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱

داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۶ که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند می توانند در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۶ در این آزمون ثبت نام کنند.

 
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

علیرغم مطرح بودن بحث مواجهه آموزش عالی کشور با پدیده صندلی‌های خالی و اذعان مسئولان آموزش عالی نسبت به وقوع این بحران، امسال ثبت نام آزمون سراسری سال 96 در حالی به پایان رسید که افزایش بیش از 7 درصدی آمار داوطلبان شرکت کنندگان در این آزمون، موجب تعجب کارشناسان عرصه آموزش عالی بود.

 
رقابت ۸۷۸ هزار نفر در کنکور ارشد/ برگزاری آزمون در اردیبهشت ۹۶
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، از رقابت ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ نفر در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در این آزمون خبر داد.

 
افزایش آمار داوطلبان کنکور دکتری/ انتشار کارنامه در فروردین ۹۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار داوطلبان آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ گفت: آمار شرکت کنندگان در سال ۹۶ این آزمون، نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

 
تشریح جزئیات آماری آزمون سراسری سال ۹۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد کارت آزمون سراسری سال ۹۶ از ۱۲تیرماه توزیع و این آزمون ۱۵ و ۱۶ تیرماه برگزار می‌شود.