نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳

آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، روانشناسی بالینی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۶ وزارت بهداشت امروز پنجشنبه چهارم خرداد ۹۶ با رقابت ۱۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب برگزار شد.

 
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴

در سال‌های اخیر با توجه به موج مدرک‌گرایی خانواده‌ها هزینه‌های سرسام آوری را برای ورود فرزندان‌شان به دانشگاه صرف می‌کنند که به نظر می‌رسد ورود این دانشجویان به جامعه علمی تغییری در رتبه علمی کشور نداشته و رتبه علمی کشور نیز رو به سقوط است.

 
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ اعلام شد.

 
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول گفت: رای کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه و انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت با توجه به مخالفت وزارت علوم و دانشگاهها منتفی شد.

 
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹

مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از ۷ خردادماه خبر داد و گفت: داوطلبان به مدت یک هفته فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

 
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۴

ششمین دوره آزمون صلاحیت بالینی ۴ خرداد ۹۶ برگزار می شود و داوطلبان دستیاری که تاکنون موفق به کسب گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی نشده اند، می توانند در این آزمون شرکت کنند.

 
بورس تحصیلی طولانی مدت حذف شد
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به حذف بورس تحصیلی طولانی مدت و تقلیل آنها به ۶ تا ۹ ماه گفت: در سال گذشته حدود ۱۵۸۰ نفر در همین راستا به برخی کشورهای جهان اعزام شدند.

 
چگونه در مصاحبه دکتری پذیرفته شویم؟
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

فنون و مهارت هاي موفقيت در مصاحبه هاي علمي در گفت و گو با عليرضا محمدي، استاد دانشگاه

 
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: نتایج نهایی آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی اعلام شد و بخشی از ظرفیت پذیرش تکمیل نشد و خالی ماند.

 
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶

روزهای ماه رمضان برای داوطلبان کنکور چالشی در ساعات مطالعه محسوب می‌شود که باید با اتخاذ تکنیک‌های موثر آن را مدیریت کرد.

 
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹

رئيس پژوهشكده سلامت دانشگاه علوم پزشكي شيراز می گوید: در تعريف سلامت 4 بعد در نظر گرفته شده است كه شامل سلامت جسم،سلامت روحي - رواني، سلامت اجتماعي و سلامت معنوي مي شود

 
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸

سخنگوی دانشگاه آزاد درخصوص نحوه پذیرش رشته محل های مشترک میان وزارتخانه های علوم و بهداشت در این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

 
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از روز یکشنبه 24 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود، ‌گفت: علاقه‌مندان تا 31 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند تا در این دوره‌ها ثبت‌نام کنند.

 
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵

در حالی که پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور دکتری، هزینه خریداری کارت اعتباری انتخاب رشته ۱۵۰ هزار تومان، دفترچه تغییر کرد و این هزینه به ۴۰ هزار تومان کاهش یافت.

 
حداکثر سن متقاضیان ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی 22 سال تمام است
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش وپرورش گفت: حداکثر سنّ متقاضیان ورود به پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی در آزمون سال 96، 22 سال تمام است.

 
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۹

معاون آموزشی و تحصیلات دانشگاه آزاد گفت: انتخاب رشته دکتری تخصصی سال ۹۶ دانشگاه آزاد از ساعت ۲۰ امروز آغاز می شود.

 
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷

سؤالات هريك از رشته هاي امتحاني آزمون كارشناسي ارشد سال 1396، در سايت سازمان سنجش قرار داده شد كه از طريق لينك هاي زير قابل دريافت است:

 
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری، در مجموع 30 درصد است که 25 درصد مربوط به پایه سوم متوسطه و 5 درصد مربوط به دروس پایه پیش‌دانشگاهی است.

 
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

جدا از اينکه دانش‌آموزي به ادامه تحصيلات علاقه‌مند باشند يا نه، صندلي خالي براي همه در دانشگاه‌ها وجود دارد. تا جايي که طبق آمار، تعداد داوطلبان آزمون ارشد هر سال نسبت به سال قبل کاهش داشته و کنکور از رونق افتاده است.

 
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳

آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۶ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از صبح امروز پنجشنبه ۷ اردیبهشت با برگزاری آزمون در ۱۱ کدرشته و ۳۶۲ هزار داوطلب آغاز شد.