نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
تعرفه ثبت‌نام آزمون‌های سال ۹۶ ابلاغ شد
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱

تعرفه دریافتی ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۶ ابلاغ شد.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰

دروس ریزشی: دروس در صورتی در لیست ریزشی‌ها قرار می‌گیرند که بیش از 70 درصد از دانشجویان در آن درس نمره قبولی کسب نکنند، و بیش از 50 دانشجو آن درس را انتخاب کرده باشند. شرکت یا عدم شرکت در آزمون دروس ریزشی به اختیار خود دانشجویان است.

 
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

تقویم آموزشی برخی دانشگاه ها در نیمسال دوم تحصیلی 96-95 اعلام شد.

 
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با ارائه آمار نهایی آزمون ورودی دوره دکتری گفت: تعداد 260 هزار و 83 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 96 ثبت‌نام کردند.

 
آغاز ثبت نام پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران
۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱

ثبت نام برای شرکت در دهمین دوره پذیرش دانشجویان پزشکی از مقطع لیسانس سال 96 از شنبه 25 دی ماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

 
آغاز مرحله تکمیل ظرفیت دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰

ثبت‌نام انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.

 
۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: کارنامه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است.

 
تاریخ جدید امتحانات دانشگاه ها+جدول
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶

در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام تعطیلی رسمی روز سه‎شنبه 21 دی ماه از سوی هیات دولت، زمان تعیین شده برای برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها در این روز تغییر یافت.

 
جدول تقویم آزمون های وزارت بهداشت در سال ۹۶
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

تقویم آزمون های علوم پزشکی سال ۱۳۹۶ منتشر شد و بر اساس آن ۳۱ آزمون در حوزه های مختلف ارزشیابی، دستیاری، جامع، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در رشته های علوم پزشکی برگزار می شود.

 
دانشگاه آزاد پتانسیل جذب ۷۰ هزار دانشجوی دکتری دارد
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸

رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد پتانسیل جذب ۷۰ هزار دانشجوی دکتری را داراست که فقط نیمی از این ظرفیت را طی سال های اخیر جذب کرده است.

 
افزایش ۵۰هزار نفری داوطلبان دکتری/ متقاضیان کنکور ارشد کم شدند
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش آمار داوطلبان دکتری و کاهش آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ نسبت به سالهای گذشته خبر داد.

 
ثبت نام آزمون های PHD وزارت بهداشت از اول بهمن ماه
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: ثبت نام آزمون های دکتری تخصصی وزارت بهداشت در بهمن ماه صورت می گیرد که این آزمون در روزهای 3 و 4 خرداد ماه برگزار می شود.

 
اعلام نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی 96 دانشگاه آزاد
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درباره جزئیات ثبت نام آزمون گروه پزشکی 96 این دانشگاه بصورت مشترک با وزارت بهداشت توضیح داد.

 
اعلام جزئیات ثبت نام و برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری علوم پزشکی ۹۶
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۵

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، زمان ثبت نام و برگزاری کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی در سال ۹۶ را اعلام کرد و گفت: ثبت نام آزمون دکتری تخصصی( ph.D) بهمن ماه انجام می‌شود و آزمون کتبی، اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

 
پذیرش دانشجوی ارشد مجازی در دانشگاه علم و صنعت
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۰

دانشگاه علم و صنعت از مهرماه سال ۹۶ برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی اندازه گیری جریان سیلات به صورت مجازی دانشجو می پذیرد.

 
برنامه زمانبندی برای امتحانات
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷

اگر برای امتحانات خود، با تدبیر برنامه ریزی کنید نه تنها در طول سال، بلکه برای امتحانات هم آماده خواهید بود. هدف انسان به منزله چراغی است که راه را به او نشان می دهد و آن را به مقصود می رساند. برنامه زمانبندی برای دوره امتحانات باید بسیار منطقی و اصولی باشد.

 
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳

نتایج سومین آزمون استخدامی بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

 
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۳

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور دربارة برخي اصلاحات در مواد آزمون و رشته‌هاي امتحاني مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد سال 1396

 
آغاز ثبت نام  آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته امروز منتشر می شود و ثبت نام از ساعت ۲۱ (۹ شب) آغاز می شود.

 
جدول رشته‌هایی که بازار کار ندارند
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶

با توجه به رشد رشته های دانشگاهی و تاحدی غریبه بودن آنها با بازارکار، مسئولان و مدیران وزارت خانه ها برای کاهش بیکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان به تکاپو افتاده اند.