نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چرا هنوز مجرد هستید؟! با دلایل تنها بودن خود آشنا شوید!
۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰

تا به حال از خودتان پرسیده‌ای که چرا هنوز مجرد هستید؟ آیا هنوز منتظر شاهزاده‌تان هستید که خودش با پای خودش بیاید و وارد زندگی‌تان شود؟ شاید فکر کنید که شما هیچ کنترلی بر این شرایط ندارید اما درواقع این شما هستید که نقش اصلی را در دیدار و رویارویی با مرد یا زن رویایتان بازی می‌کنید.

 
اختلال خود زشت پنداری! مهربان‌تر به آینه زل بزن
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳

وقتی در آینه نگاه می کنید، خود را چگونه می بینید؟ زشت یا زیبا؟ تا به حال به زیباتر شدن فکر کرده اید؟ در طول تاریخ تمدن بشر، سلیقه انسان تغییرات زیادی داشته است. یک روز زیبایی خانم ها در گیسوان مشکلی و مواج آنها نمایان بود و روز دیگر در موهای طلایی و لَخت.

 
روانشناسی بازی کودکان، دخترها و پسرها!
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷

دختر بچه‌ای که در میان بازی‌هایش تمایل دارد سراغ کیف آرایش مادر برود یا حتی با کفش‌های او راه برود کار خطایی انجام نمی‌دهد بلکه شناخت درست را از تشابه‌های جنسیتی‌اش به تصویر می‌کشد.

 
بهداشت روانی زیر سقف مشترک از نگاه قرآن
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹

بهداشت روانى عبارت است از ایجاد تعادل شخصیتى در درون، میان آن‏چه فطرت و غریزه نامیده میشود؛ و در بیرون، میان آن‏چه تعادل ارتباطى میان فرد و محیط را بر هم می‏زند.

 
آقا! چرا همسرت شاد نیست؟
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

در زندگی مشترک، ایجاد رابطه‌ای که همیشه پُر از عشق و شور و سازگاری باشد، کار راحتی نیست. اما راههایی وجود دارد که می‌توانید به همسرتان کمک کنید تا جایی که ممکن است شاد و راضی باشد.

 
اشتغال فرد مبتلا به اختلال دوقطبی !
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵

با توجه به محدودیت های روانی که اختلال دوقطبی برای فرد مبتلا ایجاد میکند شخص مبتلا با مشکلاتی در زمینه های خانوادگی، تحصیلی، شغلی و سایر فعالیت های اجتماعی خود مواجه خواهد شد. این مطلب راهکارهایی برای نگهداری و پیشرفت شغلی به فرد مبتلا ارایه خواهد کرد اما چنان که پیش از این هم توسط تمامی همکارانم توصیه ...

 
معیارهای انتخاب همسر از نگاه پیامبر اکرم(ص)
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۴

ازدواج در نگاه هر کس معیارهایی دارد. با این حال، معیارهایی که بزرگان دین معرفی کرده اند، سالم ترین و مطمئن ترین معیارها است.

 
كودك هم به روان شناس نياز دارد؟!
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

برخی از کودکان می‌توانند به راحتی احساسات خود را بروز دهند. رفتار آن‌ها را به‌دقت تحت نظر بگیرید. اگر رفتاری در او می‌بینید که شما را نگران می‌کند حتماً از یک متخصص کمک بگیرید.

 
راههایی بی‌نظیر برای از بین بردن افکار منفی و مضر
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷

خیلی‌ها در کل زندگی‌شان قربانی افکار منفی‌شان می‌شوند. احساس می‌کنند هیچ کنترلی روی افکاری که به ذهن‌شان خطور می‌کنند، ندارند و حتی از آن بدتر، آن «سر و صدای» مغزی‌شان را که می‌گوید آسمان به زمین می‌رسد، باور هم می‌کنند.

 
چهار حرف راستی که بهتر است به شوهرتان نگویید
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳

در زندگی زناشویی هم، مثل همه موارد دیگر، بی شک راست باید گفت و جز راست نباید گفت. این درست؛ اما هر راست را باید گفت.

 
رفتارهایی که برای دوست داشتنی‌تر شدن واجب است!
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹

اینکه همیشه با دیگران خوش اخلاق باشید، کار راحتی نیست، مخصوصا زمانی که روحیه خوبی ندارید یا با فردی که باعث آزارتان می‌شود، مواجه هستید. اما اگر تلاش کنید تا ابتدایی‌ترین کارها مثل لبخند زدن یا احوالپرسی را انجام دهید، می‌توانید فضایی خوشایند برای خودتان و اطرافیان به وجود بیاورید.

 
چگونه اعتمادِ از دست رفته‌ همسرمان را برگردانیم؟
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸

اعتماد زیربنای اصلی یک رابطه است و بدون آن تمامی ساختارهای یک رابطه به راحتی از هم جدا می شوند حتی اگر در یک رابطه تمام دارایی و احساس خود را سرمایه گذاری نماییم ولی اعتماد درون آن جای نداشته باشد به طور حتم آن رابطه به جایی نخواهد رسید. مشکلات زوجین زمانی شروع می شود که اعتماد یکدیگر را از دست می دهند....

 
فرق سايكوز و نوروزها در اختلالات روانپزشكي
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳

روانپریشی(سايكوز) وضعیت غیرطبیعی ذهن است که شامل از دست دادن ارتباط با واقعیت است. افراد مبتلا به روانپریشی ممکن است تغییرات شخصیتی و اختلال فکر را نمایان سازند. بسته به شدت آن، این ممکن است با رفتار غیر معمول یا عجیب و غریب همراه با مشکالت اجتماعی و اختلال در انجام فعالیت های روزانه همراه باشد.

 
۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰

اگر شما هم دچار این ضعف بزرگ هستید با کارهایی که به شما پیشنهاد می‌دهیم این ایراد بزرگ را از خود دور کنید. اعتماد به نفس کاملاً اکتسابی است که از بدو تولد پایه‌های آن در ذهن هر یک از انسان‌ها گذاشته و با مرور زمان این امر گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

 
تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳

دخترها و پسرها هر کدام خصوصیات خاص خود را در رابطه عاطفی دارند که در اکثر مواقع مشترک است. برخی ها این رفتارها را رفتارهایی کلیشه ای قلمداد می کنند اما ثابت شده که تمام آنها واقعیت دارند.

 
آقایان! لطفا همسرتان را به بقیه ترجیح دهید!
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

شما انتخاب کرده‌اید با همسرتان ازدواج کنید چون او، دختر مورد علاقه‌تان بوده است. یعنی باید بقیه‌ عمرتان با او به عنوان دوست داشتنی‌ترین فرد زندگی‌تان رفتار کنید.

 
قربانیان‌ آزار را درمان کنیم، نه طرد
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸

خبرهایی که مربوط به آزار و اذیت در جامعه به گوش می‌رسد، روح انسان را متاثر و تا مدت‌ها ذهن را درگیر می‌کند. این مساله همیشه بوده و تا ابد نیز خواهد بود.

 
اگر از زندگی خسته شده اید، بخوانید!
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵

اگر گاهی احساس می‌کنید زندگی چنان سخت است که ارزش زیستن ندارد، متن زیر را بخوانید.

 
لیست کتاب های کار درمان شناختی رفتاری (CBT)
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

«رفتار درمانی شناختی»به شما کمک می کند تا به گونه دیگری اندیشیده و درنتیجه این طرز تفکرجدید شما میتوانید با رفتارهای سالم تر و درست تری در برابرحوادث ناخواسته وناگوار پیرامونتان برخورد نمائید.

 
اختلال یادگیری چیست؟
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷

اختلال یادگیری به معنی نارسایی در یک یا چند فرایند روانشناختی در زمینه فهمیدن و به کار بردن زبان اعم از کلامی یا نوشتاری است که به صورت نارسایی در زمینه گوش کردن، فکر کردن، صحبت کردن،هجی کردن یا خواندن، نوشتن و حساب کردن بروز می‌کند.