نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲
انتخاب رشته کنکور تجربی: دندان‌پزشکی، داروسازی یا پزشکی!
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶

هفته های میانی مردادماه، روزهای پر التهابی برای داوطلبان کنکور و خانواده های آنهاست. نتایج اولیه کنکور سراسری منتشر شده است و حالا داوطلبان باید بر اساس رتبه و تراز علمی، آینده خود را در یک فرمیک صفحه ای انتخاب رشته رقم بزنند.

 
حلقه مفقوده در انتخاب رشته کنکور سراسری
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸

چه بسیار دانش‌آموزانی که به سختی و با پشت سر گذاشتن سد کنکور دانشجو شده‌اند و با زحمت و مشقت زیاد، چهارسال و بیشتر رشته‌ای را در مقطع کارشناسی می‌خوانند ولی نه در دروس آن رشته و نه در شغل آینده خود توفیق چندانی کسب نمی‌کنند.

 
نرم افزار رایگان انتخاب رشته (صفحه ویژه انتخاب رشته کنکور)
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱

فرصتی کوتاه برای تصمیمی بزرگ و سرنوشت‌ساز

 
قبولی ۷۴۷هزار نفر در کنکور/ انسانی و پیام نور دارای بیشترین ظرفیت
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰

انتخاب رشته کنکور ۹۶ برای مجازین به انتخاب رشته نیز از روز ۱۹ مردادماه آغاز می شود و تا ۲۳ مردادماه ۹۶ ادامه خواهد داشت.

 
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰

ترجیح شما با توجه به رتبه تان بعد از دانشگاههاي دوره های روزانه كدام است؟

 
فرایند بی‌کارآفرینی با مدرک مهندسی!
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰

امروز پنجم اسفند روزی است که به نام روز مهندس در تقویم نامگذاری شده است. رشته مهندسی جزو رشته‌های پرطرفدار در کشور ماست. آمار و ارقام درباره بیکاران فارغ التحصیل در این رشته ها چه می‌گویند؟

 
رتبه اولیهای کنکور چه رشته و کدام دانشگاه را انتخاب کردند
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲

رئیس سازمان سنجش گفت: در مجموع پنج گروه آزمایشی ۳۳ درصد دانشگاه تهران، ۲۳ درصد دانشگاه صنعتی شریف و ۱۸ درصد دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کردند.

 
مدرک هایی برای دم کوزه / رشته های دانشگاهی که 20 سال دیگر هیچ آینده ای ندارند
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳

پیش‌بینی می‌شود با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از رشته‌های دانشگاهی کارایی خود را از دست داده و طی سال‌های آینده منسوخ شوند.

 
آنچه برای ورود به رشته ریاضی باید بدانید
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷

عضو هیأت‌علمی گروه ریاضی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در سال‌های اخیر گرایش نسبت به رشته ریاضی افت پیدا کرده و بحران کم‌علاقگی موجب شده است حتی کسانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند هدف‌شان تنها اخذ یک مدرک است.

 
سه انتخاب اول رتبه‌های برتر کنکور علوم تجربي كدامند؟
۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۳

رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به ترتیب در صدر سه انتخاب اول رتبه‌های برتر کنکور قرار دارند.

 
نتایج کنکور امسال چه پیام‌هایی دارد؟ / غول پوشالی!
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵

کاهش تعداد داوطلبان از یک‌سو و افزایش چشمگیر ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از سوی دیگر باعث شده در رشته‌های علوم ریاضی و علوم انسانی بیش از 100 هزار صندلی خالی وجود داشته باشد.

 
۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱

سال تحصیلی جدید با تغییر در چهره رشته های دانشگاهی آغاز می شود، تغییراتی که از حذف چند رشته مشهور و اضافه شدن برخی دیگر از رشته های جدید خبر می دهد.

 
حراج علوم انسانی به نفع بچه زرنگ‌ها!
۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳

روانشناسی، علوم سیاسی، مددکاری اجتماعی و... فکر می‌کنید باید چه رشته‌ای در دوره دبیرستان خوانده باشید تا بتوانید این رشته‌ها را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنید؟ علوم انسانی؟ تصورتان اشتباه است!

 
راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 منتشر شد + دانلود
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

مطالعه این راهنمای گام به گام زمان زیادی نمی برد و از خطاهای احتمالی در مسیر انتخاب رشته که منجر به استرس و نگرانی داوطلبان وخانواده ها می شود تا حد زیادی جلوگیری می کند.

 
تمام آنچه باید درباره انتخاب رشته بدانید/ امکان انتخاب ۱۵۰ کدرشته
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۵

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون از ساعت ۸:۰۰ صبح روز شنبه ۲۳ مرداد ۹۵ تا روز پنجشنبه ۲۸ مرداد ۹۵ در باجه های روزنامه فروشی سراسر کشور توزیع می‌شود.

 
آشنايي با رشته‌ مشاوره و تفاوت آن با روان‌شناسي
۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

رشته‌هاي راهنمایی مشاوره و روانشناسی بالینی در 30 واحد درسی باهم تفاوت دارند. البته اگرچه سایر واحدهاي درسي آن‌ها مشابه‌اند اما اين، لزوماً بدان معنا نیست که به یک شیوه‌ی یکسان آموزش داده می‌شوند، بلکه تأکیدات در هر رشته متفاوت با ديگري است.

 
فریب انتخاب رشته های تضمینی را نخورید
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱

مرحله انتخاب رشته در آزمون سراسری مرحله ای است که اگر پذیرفته شدگان کنکور به درستی از آن نگذرند تمام زحمات آن ها هدر می رود.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸

براساس خصوصیات شخصیتی و حتی روحیات‌تان در دوران كودكی و نوجوانی، تحصیل در كدام رشته‌های تحصیلی و فعالیت در كدام مشاغل می‌تواند پرنده كوچك خوشبختی‌تان را تا آخر روی شانه‌های‌تان نگه دارد و ویژگی‌های شخصیتی شما با كدام یك از مشاغل بیشتر جور در می‌آید.

 
کدام دانش آموز، کدام رشته؟!
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴

تاملي بر مشاوره هاي عجيب و غريب انتخاب رشته دبيرستان!

 
رشته‌های کم تقاضایی که آینده شغلی خوبی دارند
۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱

مهمترین معضل هر کشور در بخش اشتغال و بازار کار، بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است. اینکه بگویم کدام رشته دانشگاهی پردرآمد است، درست نیست.

 
۱۲