نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
موارد ممنوعیت و خطرناک بودن حجامت
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران گفت: تبلیغاتی با عناوین حجامت برای همه، حجامت در فصل یا ماه مشخص و... فقط روشی برای گمراه کردن افراد است.

 
این افراد اصلا نباید انار بخورند!
۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰

طبق بررسی های انجام شده، خاصیت آنتی اکسیدانی انار ۳ برابر چای سبز است و آب انار از تجمع پلاکت ها در عروق خونی جلوگیری می کند.

 
افسردگی یا سرماخوردگی روانی!؟
۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۹

افسردگی یا سرماخوردگی روانی یکی از شایع ترین بیماری ها در جوامع کنونی بشری می باشد و بدون شک جزء معدود بیماری هایی قلمداد می شود که علل پدیدآورنده آن، اگر نگوییم بیشمار اما بسیار زیاد و متنوع می باشد.

 
درمان درد سیاتیک با طب سنتي
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹

دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک از جمله رایج‌ترین دردهای شایع در جوامع امروزی است. امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که تجربه یک بار گرفتگی عصب سیاتیک را در زندگی ‌تجربه نکرده باشد.

 
قوی‌ترین تکنیک‌های جوش‌زدایی در طب سنتی
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۴

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: استفاده از نسخه های طبیعی، درمان مشکلات صفراوی و ترک عادات غذایی نادرست در درمان جوش‌های پوستی بسیار موثر است.

 
20 تداخل غذایی خطرناک را بشناسید
۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳

گاهی تاثیرات تداخلات غذایی در چندین سال بعد به صورت بیماری‌های مختلف و صعب العلاج بروز خواهد کرد و حکمای طب ایرانی معتقدند که مصرف هم زمان برخی غذاها تولید بیماری می‌کند.

 
زنجبیل سموم بدن را از بین می‌برد
۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸

تخصص طب سنتی با اشاره به خواص درمانی زنجبیل گفت: این ماده غذایی ملین طبع، بازکننده عروق و گرفتگی‌های کبد است.

 
شناخت خلط سودا و عوارض رسوب آن در بدن
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰

یک کارشناس طب سنتی گفت: مقدار کم سودا در بدن حیاتی است، اما رسوب آن در هرکدام از اندام‌های بدن به‌دلیل غلیظ و سنگین بودن آن غلبه سردی و تولید بیماری می‌کند و موجب واریکوسل، چسبندگی عصب در دست، تنگی کانال نخاع، ام‌اس، افسردگی, کیست و فیبروم می‌شود.

 
تفاوت های طب سنتی و  پزشكي
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۸

یکی از اشکالات بزرگ طب رایج يعني پزشكي امروزي مسئله جزءنگری آن است.

 
با طب سنتی از بوی بد دهان خلاص شوید
۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۶

بوی بد دهان دلایل متفاوتی دارد. بنابراین در وهله اول باید علت را بررسی كرده و سپس درصدد درمان برآیید. در این مطلب متخصص طب سنتی به شما كمك می گوید چگونه از بوی بد دهان خلاص شوید.

 
پیری زودرس و کم‌خونی با مصرف بیش از حد ترشی‌ها
۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۳

یک متخصص طب سنتی گفت: افراد کم‌خون باید از مصرف زیاد ترشی‌ها بپرهیزند چرا که ترشی‌ها خون سازی را کم می‌کنند، همچنین ترشی‌ها آسیب به معده, ضعف اعصاب و موجب بروز ایجاد بیماری‌های عصبی در دراز مدت و پیری زودرس می‌شود.

 
۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۹

برخی افراد این باور غلط را دارند که اهدا خون همان کار حجامت را انجام می دهد و بی‌توجه به تفاوت این دو مقوله اهدا خون را جایگزین حجامت می‌کنند.

 
سوداوی مزاج‌ها بخوانند
۳۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۱

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: یأس، ناامیدی و ناراحتی‌های فکری و روحی از نشانه‌های غلبه مزاج سودا در بدن است که با شناخت طبع و رعایت رژیم غذایی مناسب با این طبع می‌توان از این نشانه‌ها پیشگیری کرد.

 
۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۶

پزشکان اعتقاد دارند حجامت نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها، مخصوصا بیماری های مزمن و مرتبط با سبک زندگی دارد. از دیرباز هدف اصلی در حجامت ارتقای سلامتی جسمی و روحی بوده است.

 
خوراکی‌های مفید و مضر برای سردمزاج‌ها
۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۵

متخصص طب سنتی با اشاره به خصوصیات افراد سردمزاج گفت: مصرف بیش از حد مواد لبنی، ترشی و نشاسته برای افراد با مزاج سرد مضر است و در مقابل خوردن خوراکی‌های شیرین مثل سکنجبین و مربا به آنها توصیه می‌شود.

 
افراد باید مزاج خود را بشناسند
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۴

مزاج افراد سوداوی مزاج سرد و خشک است. چهره این افراد تیره و پوستشان خشک و بی طراوت است"سیاهی خون و غلظت آن" از علائم دیگر آنان است و این افراد معمولاً لاغر اندام هستند.براین اساس افراد باید مزاج خود را بشناسند.

 
کاهش و درمان درد با بادکش و حجامت
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۰

بادکش درمانی در طب سنتی ایرانی ـ اسلامی یکی از ارکان درمانی مکمل و پیشگیری‌کننده به حساب می‌آید و از آن می‌توان برای کاهش یا بهبود برخی بیماری‌ها همچون دردهای استخوانی ـ مفصلی، گرفتگی‌های عضلانی، خستگی‌های مزمن، دردهای مبهم بدنی، التهاب بافت‌های نرم عمیق یا زیر پوستی، ضعف در خونرسانی و دفاع بدن و برخی ...

 
پیشگیری از ۱۳۰ بیماری با حجامت
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱

یک پزشک طب سنتی با اشاره به پیشگیری از ۱۳۰ بیماری با حجامت، بهترین ایام و روزها برای حجامت را تشریح کرد.

 
کندر، درمان موثر سرطان
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷

صمغ کندر فرآورده گياهي است که در عطر و خوشبوکننده ها نيز به کار مي رود. هزاران سال است که صمغ کندر در طب نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.

 
زودرنجی و شکاکیت از نگاه كارشناس طب سنتي
۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۳

یک کارشناس طب سنتی گفت: افرادی که دچار غلبه سودا هستند خشکی در بدنشان غلبه دارد, جزنگر, حساس, زودرنج و شکاک می‌شوند، بروز انواع اگزماها و حساسیت‌های پوستی, دعواهای زن و شوهرها خود نشانه افزایش سودا در خون است.