نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲
برنامه زمانبندی برای امتحانات
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷

اگر برای امتحانات خود، با تدبیر برنامه ریزی کنید نه تنها در طول سال، بلکه برای امتحانات هم آماده خواهید بود. هدف انسان به منزله چراغی است که راه را به او نشان می دهد و آن را به مقصود می رساند. برنامه زمانبندی برای دوره امتحانات باید بسیار منطقی و اصولی باشد.

 
راهنمای درس خواندن یک هفته قبل از امتحانات!
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۷

وقتی کتاب ها را روی هم می چینید و به حجم درس های نخوانده زل می زنید، گفتن از برنامه ریزی که می تواند در کوتاه ترین زمان نمره بیست را تضمین کند هم ممکن است حالتان را بهتر نکند.

 
خانوادگی سر جلسه امتحان!
۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰

فصل امتحانات برای دانش آموزان مثل فصل برداشت محصول برای کشاورزان است. یکی از مهم ترین وظایف والدین آرامش برقرار کردن در خانه است

 
راهکارهایی برای کنترل اضطراب امتحان
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴

دی ماه با روزهای امتحانی اش، برای خیلی از دانش آموزان زمستان را همراه با اضطراب های تلخ امتحان سردتر می کند. این امر طبیعی است و همه ما پیش از امتحان درجاتی از نگرانی یا تنش را تجربه می کنیم.

 
در فصل امتحانات چگونه درس بخوانیم؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۱

درس خواندن در شب های امتحان یکی از معضلات تاریخی دانشجویان بوده است. به خصوص آن‌هایی که زمان مفید طول ترم را از دست داده‌اند و حالا با زمانی محدود و حجم بالای درس‌ها مواجه هستند. راهکار این معضل چیست؟ بهترین روش درس خواندن کدام است؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها شما را به خواندن این مطلب دعوت می‌کنیم.

 
وقتی همه خانواده امتحان دارند!
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹

این روزها، روزهای سخت خانواده‌هایی است که بچه‌های مدرسه‌ای و کنکوری دارند. شایدقدیم تر‌ها پدر و مادرها اصلا نمی‌فهمیدند امتحان بچه‌ها کی شروع شد و کی تمام! اما این روزها پدر و مادرها به قول خودشان همراه بچه‌ها یک بار دیگر دیپلم می‌گیرند و کنکور می‌دهند و در واقع در تمام مراحل درس خواندن و امتحان دادن ...

 
امتحاناتت را قورت بده!
۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۵

می دانیم که بسیاری از شما مخاطبان موفقیت، این روزها یا درگیر امتحانات پایان سال یا کنکور هستید و در این گیرودار مسائل زیادی در برابر شماست که باید آنها را بشناسید و برای هر کدام راه حلی مناسب انتخاب کنید؛ انتخابی که نتیجه درس خواندن ها و حتی بخش مهمی از زندگی، شغل و آینده شما را تعیین خواهد کرد: -- ...

 
اضطراب امتحان مفید یا مضر؟
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹

نگرانی های مرتبط با امتحان درمدارس و مراکز آموزشی و استرس حاصل از آن یکی از چالش های مهم دانش آموزان و خانواده های آنها به ویژه در پایان سال تحصیلی است. موضوعی که برخی پزشکان ،آن را به شرط کنترل و هدایت و به کارگیری از روش های آرامش بخش ، برای کسب نتایج بهتر آموزشی مفید می دانند.

 
مهارت كنترل اضطراب امتحان
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۲

نتايج تحقيقات نشان مي دهد كه اضطراب امتحان مي تواند عملكرد تحصيلي دانش آموز را تحت تأثير قرار دهد و متقابلاً عملكرد تحصيلي نيز مي تواند باعث اضطراب امتحان در دانش آموزان گردد.

 
چگونه استرس امتحانات را کم کنیم؟
۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۲

فصل امتحانات برای کودکان و همچنین والدین آنها همواره استرس زیادی به همراه دارد.

 
آماده کردن فرزندان برای امتحانات آخر سال
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۷

بسیاری از والدین در این روزها با محدود کردن بسیاری از تفریحات و برنامه‌های خانوادگی توجه شان را به امتحانات فرزند معطوف کرده و با محدود کردن او تصور می‌کنند همه شرایط را برای موفقیت او فراهم کرده‌اند.

 
راهکارهاي تسلط بر استرس شب امتحان
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۰

يزان بالاي اضطراب امتحان اثر ناتوان کننده بر فرد دارد و موجب مي شود تا دانش آموز خود را ملزم در به دست آوردن موفقيت در سطح بالا و نيز نگراني در مورد توانايي هايش براي رسيدن به آن کمال مطلوب ببيند.

 
خانه‌ای آماده برای روزهای امتحان
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۹

وقتی زنگ مدرسه می خورد، بیش تر از هر چیز در این فکر هستی که وقتی به خانه رسیدی، چگونه به ترتیب به کارهایت برسی. با خودت قرار می گذاری که خیلی سریع استراحت مختصری بکنی و در سه ساعت کل درس ریاضی را یکبار دوره کنی.....

 
آشنایی با شرایط استرس زا در فصل امتحانات و راه های مقابله با آن
۱۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۲

علت تشویش بیش از اندازه گروهی از دانش آموزان، عدم استفاده درست آنها از نیروی فکری - ذهنی شان است.

 
امتحانات و نکات مهم آن
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۶

برای هر امتحان مجموعه صفحاتی را که باید بخوانید مشخص کنید. و برای آمادگی هر چه بیشتر زمان بندی لازم برای یادگیری را انجام دهید.

 
چند راهکار برای کاهش اضطراب امتحانات
۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۵:۰۷

هنگامی که والدین شرایط سختی را در ایام امتحانات برقرار می کنند و فرزند خود را از گرفتن نمره کم و یا عدم قبول شدن ترسانده و تهدید می کنند.

 
باز هم امتحان / خرداد و استرس‌هايش
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۳

   

 
اضطراب آزمون و چگونگی کنترل آن
۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۵

   

 
ویژه نامه ایام امتحانات دانش آموزان
۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۳

     

 
۱۲