نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴

«بی‌پولی» و هزینه‌های گزاف درمان ناباروری، همواره یکی از دغدغه‌های زوج‌های نابارور بوده و هست؛ اما طی سه ساله گذشته وزارت بهداشت تلاش کرد تا با راه‌اندازی مراکز درمان دولتی بتواند این دغدغه را کمرنگ‌تر کند و بر همین اساس چندین مرکز درمان دولتی درمان ناباروری با پوشش ۸۵ درصدی هزینه‌ها، در کشور فعال شدند....

 
61 درصد کودکان تنبیه می‌شوند/ مسائل خانوادگی در صدر تماس‌ها
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲

72 درصد تماس‌گیرندگان کودکان خود را تنبیه عاطفی و روانی می‌کردند. این نوع تنبیه شامل مواردی مانند محرومیت، طردکردن، تحقیر، ناسزاگویی، تبعیض یا مقایسه، پرخاشگری و فریاد زدن می‌شود. تنبیه بدنی نیز شامل مواردی مانند انواع کتک زدن، کشیدن مو و پرت کردن است. با توجه به تعداد تماس‌ها مشخص می‌شود که 61 درصد ...

 
روز جهانی اسکیزوفرنی
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷

۲۴ می (سوم خرداد) در تقویم جهانی روز «اسکیزوفرنی» که برخی آن را شدیدترین اختلال روانی می نامند، نام گذاری شده است تا به این طریق توجه جوامع مختلف به این بیماری و حمایت بیشتر از بیماران مبتلا به آن جلب شود. روان‌گسیختگی، اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی یک اختلال روانی است که مشخصهٔ آن ازکارافتادگی فرایندهای ...

 
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران با اشاره به میزان ازدواج و طلاق عنوان کرد: در سال ۶۲، ‌۸۹۰ هزار ازدواج داشتیم که اکنون به ۷۰۰ هزار رسیده در سالهای اخیر سرعت افزایش طلاق کند تر شده و میزان خالص طلاق از ۲.۸ در سال ۸۵ به ۳.۷ در سال ۹۰ و ۴.۱ در سال ۹۵ رسیده است.

 
مدیرکل جدید سازمان جهانی بهداشت انتخاب شد+عكس
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴

تدرو آدانوم از کشور اتیوپی عصر روز سه شنبه و در جریان هفتادمین نشست مجمع جهانی بهداشت در ژنو سوئیس، با رای اعضاء سازمان بهداشت جهانی برای یک دوره 5ساله مدیر کل این نهاد بین المللی شد.

 
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید رویکرد سلامت محور داشته باشند، ایران را در این امر موفق برشمرد و گفت: باید اهمیت سلامت را در تمام دستگاه های اجرایی نهادینه کنیم.

 
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در پیامی با اشاره به برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری گفت: تداوم شادی انتخاباتی در جامعه، نیازمند رفع مشکلات مردم است.

 
جوان‌ترین فارغ‌التحصیلی که قبل از دیپلم، کارشناسی ارشد گرفت+عکس
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶

این دختر علاقمند به ریاضی قرار است قبل از اینکه دوران دبیرستان را در مدرسه به پایان برساند، جشن مدرک ارشد خود را با دانشجویان بگیرد.

 
اوتیسمی‌ها 3 برابر خیال‌پردازتر از افراد عادی هستند
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱

آیا شده صداهایی را بشنوید که هیچ منشا خارجی نداشته‌اند؟ یا حس کردید یک نفر کنار شماست در حالی که کاملا تنهایید و کسی آن دور و بر نیست؟ برخی افراد تجربه‌های زیادی از این دست دارند. برخی دیگر تقریبا هیچ وقت چنین وهم و خیالاتی را تجربه نمی‌کنند. شرایط ذهنی خاصی همچون شیزوفرنی می‌تواند باعث بروز این حالات ...

 
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴

در سال‌های اخیر با توجه به موج مدرک‌گرایی خانواده‌ها هزینه‌های سرسام آوری را برای ورود فرزندان‌شان به دانشگاه صرف می‌کنند که به نظر می‌رسد ورود این دانشجویان به جامعه علمی تغییری در رتبه علمی کشور نداشته و رتبه علمی کشور نیز رو به سقوط است.

 
پرکاری سیستم ایمنی بدن می‌تواند دلیل افسردگی باشد
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶

افسردگی در حال حاضر عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها در جهان بوده و دانشمندان در حال آزمایش روش‌های جدیدی برای درمان این بیماری هستند

 
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ اعلام شد.

 
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳

سامانه نقل و انتقال فرهنگیان از امروز (اول خرداد ۹۶) فعال می‌شود.

 
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵

معاون رئیس قوه قضائیه از زندانی بودن ۲۲۵ هزار نفر در زندان‌های کشور خبر داد و گفت: از نظر تعداد زندانی، هشتم جهان هستیم که این آمار زیبنده کشور نیست.

 
این دارو‌ها قدتان را برای همیشه کوتاه می‌کند
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳

رشد قد تا زمانی که صفحه رشد استخوان‌ها در سنین بلوغ باز است ادامه دارد و پس از آن برای همیشه متوقف می‌شود. اگر می‌خواهید فردی قد بلند و با اعتماد به نفس باشید، باید دور بعضی عادت‌های غلط را خط بکشید.

 
احتمال افسردگی کودکان چاق در بزرگسالی بیشتر است
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲

مطالعه جدید نشان می دهد کودک دارای اضافه وزن با مشکلات بلندمدت سلامت روان مواجه است.

 
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱

یک حساب سر انگشتی نشان می دهد که درآمد این موسسه نزیدک به 900 میلیارد تومان در سال است که در بهترین حالت بین 10 تا 12 میلیارد به عنوان هزینه دستمزد و حقوق، ملزومات اداری، هزینه های جاری، هزینه ساختمان و ... پرداخت می کند.»

 
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول گفت: رای کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه و انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت با توجه به مخالفت وزارت علوم و دانشگاهها منتفی شد.

 
باورهای غلط جنسی
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

جالب است بدانید که هورمون تستوسترون مردانه تنها علت مهم در میل جنسی به حساب نمی‌آید. این هورمون در زنان هم وجود دارد. در حقیقت میل جنسی به موارد زیادی ارتباط دارد.

 
پاسخ سوالاتي در زمینه «بیماری‌های مغز و اعصاب»
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱

سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت «کلینیک آنلاین» مطرح کرده بودند، توسط متخصص مربوطه پاسخ داده شد.