نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
اگر شما این نشانه‌ها را دارید، بی‌شک خودشیفته‌اید!
۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰

خودشیفته‌ها باور دارند که زاویه دیدشان برتر از دیگران است و تلاش آنها این است که توجه دیگران را به دیدگاه خودشان جلب کنند. بسیاری از آنها تصور می‌کنند که ارتباطشان با خدا، از دیگران قوی‌تر است و دوست دارند مردم این ارتباط و حس روحانی‌ عمیق‌شان را تحسین کنند.

 
علل سادیسم یا دگر آزاری جنسی
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴

سادیسم در زنان در مقایسه با سادیسم در مردان کمتر بی‌رحمانه یا کمتر خشونت آمیز نیست بلکه تنها احتمال دارد زنان سادیستیک راه و روش متفاوتی از مردان برای ابراز تمایلات سادیسمی خود انتخاب کنند، روشی که با ذات طبیعی و آنابولیک زنان هماهنگی بیشتری داشته باشد.

 
کودک درون خود را دریابید
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴

کودک درون در علم روانشناسی جنبه کودک گونه وجود انسان است. درحقیقت بخشی است که هنوز می تواند از اتفاق های جالب، حتی بسیار کوچک، لذت ببرد و شاد شود. از این مقاله غافل نشوید.

 
چرا با دیگران سازش نداری؟
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹

شخصیت به معنای الگوهای معینی از رفتار و شیوه‌های تفکر است که نحوه سازگاری شخص را با محیط تعیین می‌کند و تمام ویژگی‌های فرد را دربر می‌گیرد.

 
آشنایی با پنج ویژگی شخصیتی بزرگ همراه با مثال
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴

باز و پذیرا بودن، سازگاری و موافقت، عصبانیت، برون گرایی و وظیفه شناسی پنج ویژگی شخصیتی هستند که عموماً در افراد دیده می‌شوند.

 
چگونه با شخصیت خود آشنا شویم؟
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۴

شخصیت شما بر هر چیزی که به شما مربوط می شود تأثیرگذار است؛ از انتخاب دوستانتان گرفته تا کاندیدا هایی که در یک انتخابات سیاسی به آنها رأی می دهید. با این وجود بسیاری از افراد به شناخت ویژگی های شخصیتی خود زمان زیادی اختصاص نمی دهند.

 
ماجرای خودشیفتگی، از فروید تا نظریات اخیر
۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵

خودشیفتگی از بحث‌برانگیزترین موضوعات روان‌شناسی است. زیگموند فروید معتقد است خودشیفتگی مشکلی صرفا زنانه است و راه درمانی هم ندارد، چرا که فرد خودشیفته در مقابل اقدامات درمانی مقاومت می‌کند.

 
بهترین عیدی ها بر اساس شخصیت های افراد
۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵

در این مطلب سعی كردیم افراد را بسته به بارزترین ویژگی شخصیتی‌شان به چند گروه تقسیم كنیم و بگوییم برای هر كدام چه هدیه‌ای می‌تواند مناسب باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید كه عادت به هدیه دادن دارید و برای‌تان مهم است آنچه به عزیزتان هدیه می‌دهید موردپسند او باشد، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

 
اهميت شناسايی تيپ های شخصيتی دانش آموزان برای انتخاب حرفه و شغل
۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۹

هرگاه روان شناسان مشاوره، علاوه بر عملکرد تحصيلی متقاضيان شغل، در مورد شخصيت آنها نيز اطلاعات داشته باشند، راهنمايی های کارآمدتری می توانند ارائه دهند.

 
شخصیت شناسی یا روانشناسی شخصیت
۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴

رشته روانشناسی شخصیت به بررسی ابعاد مختلف شخصیت انسانها می پردازد.

 
اختلال شخصيت ضد اجتماعي
۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰

انواع مختلفي از رفتارهايي که مطابق ارزش‌هاي جامعه و قانون ارتکاب به آنها «نهي يا جرم» تلقي شده است، در افراد دچار "شخصيت ضد اجتماعي" ديده مي‌شود.

 
نگاه تیپ های شخصیتی مختلف به مرگ!
۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۰

در این مطلب درباره مرگ و نگاه تیپ های شخصیتی مختلف به آن، از دکتر حامد محمد کنگرانی، روان پزشک و عضو کمیته های روان درمانی و رسانه انجمن روان پزشکان ایران پرسیده ایم.

 
مدیریت موثر: درون‌گراها درمقابل برون‌گراها
۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

برای انجام یک پروژه کاری، چطور باید شخصیت‌های متفاوت را مدیریت کنید؟

 
رابطه شخصيت و فيلم هاي مورد علاقه
۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۴

جالب است بدانيد تحقيقات اخير روان شناسان نشان مي دهد بسياري از خصوصيات شخصيتي و اخلاقي افراد را مي توان از روي ژانر فيلم هايي که به تماشاي آن علاقه دارند شناخت.

 
16 واقعیت حیرت انگیز در مورد روان شناسی انسان
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶

رشته روان شناسی شامل مطالعه ذهن و رفتار و ارتباط بین آنها است. هدف روان شناسی شناخت فرد همانند رفتار اجتماعی او است. اگر چه برخی از الگوهای رفتاری و دلایل آنها بدیهی به نظر می‌رسند، اما برخی از این الگوها هنگام بررسی کاملاً حیرت آور به نظر می‌رسند.

 
تعريف شخصيت يا شاکله
۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۸

مفهوم شخصيت با توجه به ديدگاههاي روانشناسان در مورد انسان و رفتار او تغيير کرده و به شکلي خاص ارائه مي شود.

 
کمال گرایی افراطی
۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۰

آیا کاری را که انجام می دهید باید کامل و بی عیب و نقص باشد؟ و به خودتان و دیگران خیلی سخت می گیرید ؟ شاید شما هم دچار کمال گرایی افراطی شدید!

 
ابعاد شخصيتي تست میرز - بریگز/ عناوين شغلي هر شخصيت
۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۸

افراد مختلف تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند که در زیر هر کدام از این تیپ ها توضیح داده شده است. شما چه تیپ شخصیتی دارید؟

 
چگونه یک شخصيت کاریزماتيك داشته باشيد؟
۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۸

آدم های کاریزماتیک دنیا را تحت تأثیر قرار می دهند، آنها پروژه ها، یا کمپانی ها، یا امپراطوری های جدیدی را بنا می کنند.

 
مراحل رشد شخصیت در انسان
۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۶

رشد شخصیت، رشد و ارتقای الگوهای رفتاری است که موجب متمایز شدن فرد می‌شود. رشد شخصیت با جلو رفتن روحیات، عادات و محیط فرد اتفاق می‌افتد.