نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
معیارهای انتخاب همسر از نگاه پیامبر اکرم(ص)
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۴

ازدواج در نگاه هر کس معیارهایی دارد. با این حال، معیارهایی که بزرگان دین معرفی کرده اند، سالم ترین و مطمئن ترین معیارها است.

 
روح انسان در موقع خواب کجا می‌رود؟!
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷

روح انسان در هنگام خواب از بدن خارج می شود و به هنگام بیداری به بدن باز می گردد.

 
آیا می‌توان فطریه را به اقوام مستحق داد؟
۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷

رهبر معظم انقلاب در پاسخ به یک استفتا، نظر خود را درباره امکان استفاده از زکات فطره برای اقوام و خویشان مستحق را بیان کردند.

 
آثار ایمان به خدا در زندگی
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲

ایمان به خدا مقاصد و آرمانها و خواسته هایی از ما را كه به حكم طبیعت و غریزه بر محور فردیت و خودخواهی است از ما می گیرد و در عوض مقاصد و آرمانهایی به ما بر محور عشق و علاقه معنوی و روحانی به ما می دهد و در رسیدن انسان به مقاصد و آرمانها و در پیمودن راه بسوی آن مقاصد و اهداف مدد می دهد.

 
چرا باید در ماه رمضان روزه گرفت؟
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷

ماه مبارک رمضان یکی از بهترین ماه‌های خداوند است؛ اما چرا این ماه برای روزه گرفتن انتخاب شده است؟

 
آیا مسواک روزه را باطل می‎کند؟
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸

یکی از مسائل مورد مبتلای تمام روزه‎داران مؤمن حکم مسواک در زمان روزه‎داری است.

 
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳

خداوند تبارک و تعالی با مثال‌هایی در قرآن کریم علاوه بر اینکه قدرت خود را به بشر متذکر می‌شود، انسان را از گمراهی به سوی هدایتی آشکار سوق می‌دهد.

 
در تنهایی چه می گذرد؟!
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

فرانسیس بیکن، فیلسوف شهیر انگلیسی، می‌گفت فقط دو نفر از تنهایی لذت می‌برند: یکی خدا و دیگری موجود ددمنش. در این جمله واقعیتی نهفته است. تنهایی هم می‌تواند زمینه‌ساز پلیدی‌ها باشد، هم می‌تواند مقدمه نیل به کمالات روحی و معنوی باشد، پس باید دید که کدام راه مطلوب و توصیه‌شدنی است: گریز از تنهایی یا خیز ...

 
آیات قرآن درباره حجاب
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵

در این پست تعدادی از آیات قرآن را در موضوعات مختلف حجاب و عفاف جمع آوری کردم. همانطور که می دانید بیشتر آیاتی که در قرآن در مورد حجاب و عفاف وجود دارد در سوره های نور و احزاب آمده اند ولیکن در این پست سعی شده مجموعه ای کوتاه و مفید از سوره های دیگر که آیاتی در این باب دارند جمع آوری شود که امیدوارم ...

 
آیا غم و اندوه زیاد در مراسم دینی ما سبب نمی شود که افرادی افسرده باشیم؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶

شادی های تولید شده در جامعه غربی، نباید الگوی ما برای شادی آفرینی باشد. شادی اصیل، شادی پایدار و عاقلانه است. نه آنچه با بی اعتنایی به عقل و بدون توجه به عواقب و صرفا برای چند لحظه تولید می شود.

 
آیا سرنوشت ما از قبل نوشته شده یا سرنوشت راخودمان میسازیم؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸

برخی افراد معتقد هستند که سرنوشت انسان از قبل تعیین شده است و ما نقشی در آن نداریم.

 
جایگاه خدا در انسان‌شناسی قرآنی
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۴

هنگام بحث از انسان از دیدگاه قرآن همواره باید این نکته را در نظر داشت که جهان‌بینی قرآن خدا مرکزی و خدامحوری است، نه انسان مرکزی و انسان‌مداری.

 
آیه ای از قرآن بر روی جلد مجله تایم+ عکس
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲

هفته نامه تایم در جدید ترین نسخه خود آیه ای از قرآن کریم روی جلدش منتشر کرده است.

 
بررسی علل بی‌حجابی در جامعه
۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷

وقتی به ریشه بی‌حجابی می‌نگریم، می‌بینیم حجاب از عوامل خوشبختی است و موجب سلامتی روحی و روانی و تکامل فرد و جامعه می‌گردد و برهنگی و بدحجابی، سقوط و انحطاط معنوی و فکری و پیامدهای شوم بیماری روانی و در نهایت جسمی را به ارمغان می‌آورد.

 
آشنایی با الفبای تربیت دینی کودک
۱۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸

یکی از روان شناسان می گوید: «از حکیمی پرسیدند: از چه زمانی باید تربیت را آغاز کرد؟ حکیم در پاسخ گفت: از بیست سال قبل از تولد و اگر به نتیجه لازم نرسیدند، معلوم می شود که باید زودتر از آن شروع می کردید»، حال واقعا چه زمانی این معنویت به درد او خواهد خورد ؟

 
ویژگی‌های یک رفیق خوب از منظر رسول‌الله(ص)
۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷

«همنشین» اثری تدریجی و ناخودآگاه دارد؛ نگاه کن چه کسی همنشین توست، غذایت را به کسی بده که او را برای خدا دوست داری و غذای کسی را بخور که تو را به خاطر خدا دوست دارد.

 
همدردی های شوهرانه!
۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۸

سرماخوردگی زمستانه که می رسد، ممکن است سراغ هر یک از اعضا خانه بیاید. قضیه وقتی حاد می شود که این سرماخوردگی خانم خانه را مبتلا کند که در اینصورت ستون خانواده سست می شود و در این زمان همدردی های شوهر علاوه بر کمک فرزندان می تواند به خانم خانه بگوید که مهم تر از سلامتی تو چیزی در دنیا نیست.

 
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۳

فضای مجازی یک فرصت مناسب است، طلاب از امکاناتی که وجود دارد به خوبی استفاده کنند و از فضای مجازی جهت نشر دین حداکثر استفاده را ببرند.

 
راه کارهاى درمان حسادت از دیدگاه اسلام و روان شناسى - بخش اول
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۳

بهترین روش براى درمان حسادت کدام است؟

 
و ناگهان مرگ در یک دقیقه !
۲۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۲

خیلی اوقات ما انسان ها زمان زیادی را برای پاک کردن و زیباسازی ظاهرمان صرف می کنیم اما تا به حال شده است که با خودمان بیاندیشیم که چگونه می توانیم درونمان را پاک کرده و نورانیتی برای باطنمان ایجاد کنیم؟