نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چرا نباید بلافاصله بعد از روشن کردن ماشین، کولر بگیرید؟!
۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۸

دبیر انجمن سرطان شناسی ایران گفت: بلافاصله بعد از وارد شدن به داخل خودرو سیستم تهویه هوا را روشن نکنید. ابتدا پنجره‌های خودرو را پایین کشیده و صبر کنید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد از چند دقیقه می‌توانید کولر خودرو را روشن کنید در غیر این به تدریج ممکن است درگیر بیماری‌های جدی شوید.

 
هر انسان 5 راز مگو دارد
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۰

محققان این 13 هزار راز را در 38 گروه معمول دسته‌بندی کردند و آنها را در اختیار 2000 داوطلب جدید قرار دادند. گروه‌ راز ها شامل دروغ‌گویی، آسیب زدن به دیگران، مصرف مواد مخدر،‌سواستفاده از اعتماد دیگران، خیانت، سرگرمی مخفیانه و گرایش جنسیتی بود.

 
۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴

آیا می دانستید که یک بطری ۲ لیتری پپسی حاوی ۹۰ قاشق غذاخوری شکر می باشد؟ ** آیا می‌دانستید که انسان‌های راست دست به طور میانگین 9 سال بیش از چپ دست‌ها عمر می‌کنند؟ ** آیا می‌دانستید که دارچین بسیار کشنده است اگر به صورت وریدی به انسان تزریق شود باعث مرگ میشود؟ ** آیا می‌...

 
مغز خود را بهتر بشناسید!
۲۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰

تحقیقاتی که بر روی چرت زدن،مدیتیشن و پیاده روی در طبیعت انجام شده نشان داده است که استراحت ذهنی باعث افزایش بهره وری،جمع شدن حواس،حفظ حافظه و تشویق به خلاقیت میشود.

 
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۹

شریفی ها دو دسته اند. عده زیادی از آنها چهره هایی علمی می شوند و قلل مرتفع علم را فتح می کنند. دسته دوم اما ترجیح می دهند خلاف جریان مسیر رود شنا کنند و از آنجا که «شریفی بودن» به عنوان یک برچسب همیشگی روی پیشانی شان سنگینی می کند، آنقدر می جنگند تا در آن حوزه شناخته شوند.

 
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

شاید بارها شنیده باشید که به صنایع ساخت بشر نمی توان 100 درصد اعتماد کرد و آسانسور نیز یکی از همین اختراعاتی است که در صورت خرابی می تواند جان مسافران را به خطر بیاندازد.

 
گُل‌ قشنگی که باعث ایست قلبی می‌شود
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.

 
راست دست ها طول عمر بیشتری دارند
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲

محققان با بررسی‌های جهانی خود همچنین به این نتیجه رسیدند افراد راست‌دست به طور میانگین 9 سال بیشتر از افراد چپ‌دست زندگی می‌کنند.

 
هرگز برای این موارد عذرخواهی نکنید!
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳

عذرخواهی کردن در زمانی که کار ناشایستی از ما سرزده باشد، جزو ضروریات زندگی در کنار سایر انسان‌هاست اما عذرخواهی کردن زمانی که کار خطایی انجام نداده‌اید، می‌تواند از شما شخصیتی ضعیف و قابل نادیده گرفته شدن بسازد.

 
ارتباط بارش سنگین برف و ریسک بالای حمله قلبی
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که پارو کردن برف به خصوص برای کسانی که در مناطق برف‌خیز زندگی کرده و به طور مداوم این کار را انجام می دهند،خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد

 
راز چپ دست‌ها فاش شد
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۰

محققان دانشگاه روهر آلمان دریافتند علت چپ دست یا راست دست بودن افراد عملکرد نخاع آن‌ها در دوران جنینی است و این وضعیت ربطی به مغز ندارد.

 
آیا می دانید چرا در آسانسور آینه نصب می کنند؟
۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵

آیا تا به حال فکر کرده اید که وجود آینه در آسانسور برای چیست؟

 
کارهایی که حتی فکر نمی‌کنید باعث سوزاندن کالری بیشتر می‌شوند/از سرما تا نفس کشیدن!
۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴

بدن به ازای هر یک ساعت لرزیدن حدود 400 کیلوکالری می‌سوزاند تا بتواند خودش را گرم نگه دارد.

 
کلمات فارسی که انگلیسی‌ها استفاده می‌کنند!
۳۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳

به وقت سال ۲۰۱۶میلادی در میان سیل کلماتی که هر روز از زبان های خارجی به زبان فارسی راه پیدا می کنند این بار به سراغ کلماتی رفتیم که از زبان فارسی به زبان های دیگر صادر شده اند.

 
آهنگ و ترانه هایی که از سرشما خارج نمی شوند!
۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴

حتما برای شما هم پیش آمده كه روزی ترانه خاصی به گوشتان خورده باشد و بعد این ترانه به مغز شما چسبیده باشد و در تمام روز در مغزتان تكرار و تكرار شود. برآورد می‌شود كه 90 درصد مردم، دست‌كم هفته‌ای یك‌بار كمابیش دچار همین حالت می‌شوند. شاید ما از كنار این پدیده به‌سادگی عبور كنیم و دیگر به آن فكر نكنیم،...

 
سرگذشت جالب نام های خانوادگی / آيا موروثي هستند؟!
۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶

در این مطلب عوامل پیدایش نام‌های خانوادگی انگلیسی به طور خلاصه معرفی می‌شوند.

 
حقايقي شوکه کننده راجع به مـــرگ!
۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲

حقایقی بسیار جالب و شوکه کننده راجع به مرگ وجود دارد که دانستن آنها بسیار مفید است.

 
بدن تان با شما حرف می زند، با جدیت به هشدارهایش گوش دهید
۲۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۵

بدن انسان روشهای جالب و جذابی برای فرستادن علائم هشدار دهنده دارد که این علایم در واقع اسراری را از درون بدن فاش می کنند. مثلا درد در گردن زمانی رخ می دهد که شما از دست دیگران ناراحت هستید! و یا پایین بودن عزت نفس ممکن است باعث ایجاد درد زانو شود و ....

 
حریم شخصی‌تان تا چند متری شماست؟
۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱

آدم‌ها در اطراف خود حریم‌هایی دارند که تنها افراد خاصی را به آن راه می‌دهند. اگر چه حریم‌ها و اندازه آن‌ها به فرد، فرهنگ و موقعیت وابسته است،‌ اما جایگاه آن در مغز است و ورود به حریم دیگران،‌ در اغلب فرهنگ‌ها ناپسند و ناراحت‌ کننده است.

 
چرا سرماخوردگی درمان نمی‌شود؟
۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۵

ویروس‌های سرماخوردگی به سرعت جهش پیدا می‌کنند و این نیز بر مشکل یافتن دارو اضافه می‌کند.