نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲۳۴
قلدری در نوجوانان
۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۱

قلدری رفتاری تکراری و پرخاشگرانه با هدف آسیب رساندن به شخص دیگری است. با توجه به عواقب طولانی مدت قلدری باید به نوجوانان آموخت که در برابر شخص قلدر بایستند .

 
کتاب های مناسب برای کودکان کدامند؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴

انتخاب کتاب مناسب همواره از دغدغه های والدین بوده و هست، حالا این پرسش ذهن پدر و مادرها را به خود مشغول کرده که در بازار کتاب، چه کتابی برای فرزندانشان مناسب است.

 
50 اقدام فوری برای مهار اضطراب
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷

اضطراب بر خلاف ترس طبیعی، یک عامل حقیقی ترس آور یا خطرناک یا آسیب رسان وجود ندارد بلکه فقط به طور خودکار و ناخود آگاه ذهن آدمی دچار احساس خطر می شود و هر گاه ذهن در اثر تنش های روانی و استرس های عصبی و حوادث ناخوشایند و ناگواری که در زندگی مکررا رخ می دهد از روال عادی خارج شود و حساسیت بیش از حد به ...

 
مشهورترین اثر بنیانگذار روانکاوی روانه بازار شد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱

فروید در کتاب «تاویل رویا» دنیای پنهان و پیچیده ناخودآگاه را می‌کاود.

 
جهان شگرف روان آدمی
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱

سوسیوبیولوژی بالینی، شامل حوزه‌هایی مانند: روان‌شناسی تکاملی، روان‌پزشکی تکاملی و روان‌درمانی تکاملی می‌شود.

 
یار مهربان ...
۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰

24 آبان در سال 1372 به عنوان روز کتاب و کتابخوانی تعیین شد. این روز، یکی از روزهای هفته کتاب نیز می‌باشد.

 
101 تکنیک بازی درمانی
۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱

پیشنهاد کتاب/ «101 تکنیک بازی درمانی»؛ هیدی جرارد کادوسون، چارز ای. شافر؛ الله محمد اسماعیل؛ دانژه

 
چرا ایرانیان بیشتر کتاب‌های روانشناسی عامه‌پسند می‌خوانند؟!
۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵

محبوبیت و پرطرفداربودن برخی از این کتاب‌های روان‌شناسی و موفقیت، به گونه‌ای است که گاه برخی از این کتاب‌ها جماعت مختلفی اعم از تحصیلکرده، استاد دانشگاه، زنان خانه‌دار و حتی نوجوانان را به خود مجذوب می‌کند و برخی از این کتاب‌ها به چاپ چندم می‌رسد.

 
اصول پدري و مادري فلسفه و هدف هاي پرورش تعليم و تربيت+ كتاب
۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

متأسفانه در دنیای امروز برای پدری و مادری، نه دوره‌ای می‌بینیم و نه اجازه‌ای می‌گیریم! "انتشارات باهدف" نیز برای دستیابی به این مهم، با قلمی ساده اما پر معنا به چاپ کتابهایی در این حوزه همت گمارده تا سهمی اندک اما ماندگار در شناساندن و شناختن شیوه های نوین تربیتی داشته باشد.

 
آموزش مستقیم یا غیر مستقیم در کودکستان
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳

در آموزش غیر مستقیم هدف وسعت پیدا می کند و مفاهیم، متعدد و گوناگون می شوند. هر کودکی، هر قدر که بخواهد و بتواند، کشف می کند و یاد می گیرد. محدوده ای برای او تعیین نمی شود.

 
هفت آرزو، هفت وصیت
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

« گفت‌وگو با زمان» مجموعه مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها یا پیام‌های توران میرهادی در دوره‌ای بیش از پنجاه سال است. بررسی‌ها، درهم‌کرد و دسته‌بندی اندیشه‌های او کاری است که در این کتاب انجام شده است. هر بخش از این کتاب به موضوعی ویژه اختصاص دارد که موضوع کار یا علاقه ایشان بوده است.

 
فارسی را درست بنویسیم، گذاشتن و گزاردن
۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸

این روزها یکی از اشتباهات بسیار رایج نزذ فارسی زبانان، کار برد دو فعل «گذاشتن» و «گزاردن» به جای یکدیگر است، به ویژه در نوشتن ترکیبات آن ها، مانند; قانون گذار، بنیادگذار، نمازگزار، خدمت گزار و مانند آن ها. نخست باید دانست که نوشتن این دو فعل به صورت «گزاشتن» و «گذاردن» نادرست است و درست آن ها همان ...

 
وقتی همه مسئولند
۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸

ذهن بشر توان این را دارد که مسائلی را از منهای بی نهایت تا بعلاوه بی نهایت مطرح کند. بنابراین حوزه مسئولیتش هم از منهای بی نهایت شروع می شود و به بعلاوه بی نهایت خاتمه می یابد.

 
کتاب بخوانید تا بیش‌تر عمر کنید
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰

نتایج یک تحقیق نشان داده که مطالعه کتاب به افزایش عمر کمک می‌کند.

 
مشاوره پيش از ازدواج (نظريه و كاربست)
۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۶

مفتخريم جديدترين كتاب در زمينه مشاوره پيش از ازدواج كه اولين كتاب نظريه هاي مشاوره پيش از ازدواج است و يك رويكرد بسيار كاربردي بنام رويكرد ريسك فاكتورها (عوامل خطر) كه توسط مؤلفان در آن معرفي شده است را با نگاهي كوتاه و اجمالي به مطالب آن خدمتتان معرفي كنم تا در صورت تمايل به معرفي آن،جامعه بزرگ ...

 
روش‌هایی برای شناخت کتاب‌های زرد و غیر مفید روان‌شناسی
۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۳

بر اساس آمار رسمی کتاب‌های پرفروش، کتاب‌های روان‌شناسی بعد از کتاب‌های مذهبی در رده دوم قرار دارند و این یعنی اقبال زیاد مخاطبان به کتاب‌هایی که به موضوعات روان‌شناختی همچون افزایش اعتماد به نفس، برطرف‌کردن افسردگی و اضطراب و دستیابی به موفقیت می‌پردازند.اما با نگاه به کتاب‌های پرفروش در زمینه روان‌شناسی ...

 
7 کتاب که مطالعه آنها برای کارآفرینان لازم است
۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸

مطالعه کتاب ابزار خوبی برای تغییر طرز فکر و باز کردن ذهن شما به روی راهکارهای جدید است. هنگام مطالعه متوجه می‌شوید که مردم در این دنیا تقریباً با همان مشکلاتی مواجه‌اند که شما هستید.

 
نگاهی به اصول مصاحبه انگیزشی در درمان اعتیاد
۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۵

ميگنا: مصاحبه انگیزشی یکی از مهم ترین شیوه های مداخله و درمان به شمار می رود. انگیزش، مفهومی پویا است، نه ایستا. این مفهوم به عنوان جهت گیری هدف دار، نیت مند و مثبت به سوی بهترین علائق شخصی تعریف می شود.

 
از هوش هیجانی تا هشیاری هیجانی
۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۱

امتیاز هوش هیجانی (emotional intelligence) که با شاخص EQ بیان می‌شود، نسبت به هوش کلاسیک (intelligence) که با شاخص IQ نشان داده می‌شود، این است که بیشتر قابلیت تغییر و آموزش دارد و نیز پیش‌بینی‌کننده بهتری برای سلامت جسمی و روانی است.

 
انتشار کتاب «روانشناسی و مشاوره دانش‌آموزی»
۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۶

کتاب «روانشناسی و مشاوره دانش‌آموزی» تالیف مهدی اسماعیل‌تبار که به پرسش‌هایی پیرامون زندگی دانش‌آموزی پاسخ می‌دهد، منتشر شد.

 
۱۲۳۴