نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۲۳۴
۱۰ سوالی که هر شب قبل از خواب باید از خودتان بپرسید
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱

کارل سندبرگ (Carl Sandburg) معتقد است «هر انسانی باید ساعتی را با خود خلوت کند و این سؤالات را از خود بپرسد: من کیستم، کجا هستم و قرار است به کجا بروم؟» در این مقاله به ۱۰ پرسشی اشاره می‌شود که می‌توانید هر روز از خودتان بپرسید تا بفهمید دقیقا کجای این زندگی قرار دارید.

 
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷

جراحی افکار ما سخت تر و تاثیر گذارتر از جراحی های دیگر است.

 
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

دلنوشته ارسالی ندا یارمحمدی- کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 
بخشش در روابط انسانی
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸

انسانهای بخشنده پارادایم ذهنی متفاوتی دارند. آنها بصورت صریح یا تلویحا می دانند که با بخشش به آنها افزوده می شود. می دانند که با بخشش خود را دگرباره می آفرینند.

 
فرزندان ما ناجیان ما نیستند
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰

در قبال رسیدگی و عشقی که به فرزندانمان میدهیم آنها را مدیون و بدهکار و ناامن نکنیم، به آنها کمک کنیم زندگی های مستقل و ذهن های آرام داشته باشند. فرزندان ما ناجیان ما نیستند.

 
16 فکر سمی را از سرت بیرون کن
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۱

ریشه خیلی از مشکلات، خطای فکری است. افسردگی، احساس نبود خوشبختی، فشار روانی شدید، احساس ناکامی، ترس، مشکلات ارتباطی با دیگران، احساس گناه بیجا و ... از پیامد های این خطا های فکری است.

 
جملات زیبا، آموزنده و دلنشین / تصويري
۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۴

مواظب باشید به چه کسانی دست میدهید ؛ تا همه چیزتان را از دست ندهید!

 
سی ویژگی یک استاد دانشگاه
۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۶

استقلال فکری خود را در شرایط متفاوت اجتماعی و سیاسی حفظ کند؛ با هم‌قطاران خود در سطح بین‌المللی در ارتباط باشد؛ حداقل به یک زبان خارجی مسلط باشد...

 
نامه ی مادر به فرزندش...
۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۴

فرزند عزیزم: آن زمان که مرا پیر و از کار افتاده یافتی، اگر هنگام غذا خوردن لباس هایم را کثیف کردم و یا نتوانستم لباس هایم را بپوشم، اگر صحبت هایم تکراری و خسته کننده است؛ صبور باش و درکم کن! - به یاد بیاور وقتی کوچک بودی مجبور می شدم روزی چند بار لباسهایت را عوض کنم. برای سرگرمی یا خواباندنت مجبور ...

 
6 توصیه ارزشمند یک پدر به دخترش
۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۳

انسان در مسیر رشد از افراد بسیاری اثر می‌پذیرد و تحت تأثیر دیده‌ها و شنیده‌های بسیاری است. همه آنهایی که اطراف او هستند و به نحوی در او اثر دارند مدل و الگوی او محسوب می شوند. اما پدر از همه آنها مهمتر و مؤثرتر است و این اهمیت و تأثیر تا سنین جوانی همچنان ادامه دارد.

 
درس هایی که باید تا پیش از ۳۰ سالگی بیاموزید!
۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۶

برای اینکه از همان ابتدای جوانی بتوانیم با روش درست زندگی آشنا شویم، باید مسایلی را یاد بگیریم و تمرین کنیم که عقل و دل هر دو آن را تایید می کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۷

نیکولای گوگول یک نردبان چوبی خواست، چاپلین حتی در لحظات آخر هم دست از شوخی برنداشت و با کشیشی که بر سربالین او حاضر شده بود مزاح کرد، چرچیل از خستگی مفرط خود سخن گفت و برنارد شاو از اینکه در حال یک تجربه جدید است خرسند بود.

 
۱۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۰

 آدما از درونشون به اطراف نگاه می كنن.كسی تب داشته باشه گرمشه،كسی سالمه همونجا سردشه. یكی تو این دنیا آنقدر زیبایی می بینه مست میشه،كسی هم هیچ لطفی در طبیعت نمیبینه!كسی كه به شما ناسزا بگه،هرچی بگه بدون، درون خودش وجود داره. و الا نمی گفت.(كافر همه را به كیش خود پندارد،از كوزه همان برون طراود ...

 
۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۹

وقتی فرزندتان از دیگران یا عوامل بیرونی انتظار دارد که موجب شادی اش شوند، نا امیدی را در وجودش پایه ریزی می کند. این وابستگی باعث تحقیر او می شود زیرا باعث کنترل مردم و شرایط نیست. وقتی به فرزندتان آموزش می دهید که خوشحالی از درون ناشی می شود، به او حس داشتن اعتماد به نفس برای تجربه آرامش، محبت، لذت ...

 
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۰

کمی منتظر باشید تا تصاویر لود شوند...

 
جملاتي زيبا درباره كار و تلاش (به مناسبت هفته مشاغل)
۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶

به مناسبت هفته معرفي مشاغل

 
19 سخن زیبا و تاثیر گذار!
۳ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۱

با دنیا و زندگیِ زمینی بر سر مهر باش

 
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۷

اگر زرین کلاهی عاقبت هیچ / اگر خود پادشاهی عاقبت هیچ / اگر ملک سلیمانت ببخشند / در آخر خاک راهی عاقبت هیچ / باباطاهر

 
۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۶

change your life

 
۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۰

دکتر محمود سریع‌القلم

 
۱۲۳۴