نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روزانه 43 ایرانی در تصادفات کشته می شوند
۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶

رئیس پلیس راهور ناجا، گفت: روزانه ۴۳ نفر در تصادفات رانندگی در کشور کشته می شوند.

 
روانشناسی ورزشی صاحب پروانه می‌شود
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۴

رییس کمیسیون روانشناسی ورزشی سازمان نظام گفت: برای جلوگیری از خدشه‌دار شدن اصلالت کار روانشناسی ورزشی، متخصصان این رشته پروانه کار دریافت می‌کنند.

 
۱۵درصد سالمندان کشور تنها زندگی می‌کنند
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶

رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت گفت:15درصد سالمندان در خانوارهای یک نفره هستند که از این تعداد ۱۸درصد مردان و ۸۲درصد را زنان تشکیل می دهند.

 
 بیماری های روانی که قدرت فوق العاده ای به مغز شما می بخشند
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۹

مطالعات متعدد نشان داده که برخی از اختلالات روانی با خود نعمت ها و قابلیت های ذهنی را به ارمغان می آورند که هر انسانی آرزوی داشتن آن ها را دارد و قابلیت هایی فراانسانی شناخته می شوند.

 
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه روبه افزایش است و بخش قابل توجهی از دانشجویان خارجی این دانشگاه از کشور افغانستان هستند.

 
چگونه اعتمادِ از دست رفته‌ همسرمان را برگردانیم؟
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸

اعتماد زیربنای اصلی یک رابطه است و بدون آن تمامی ساختارهای یک رابطه به راحتی از هم جدا می شوند حتی اگر در یک رابطه تمام دارایی و احساس خود را سرمایه گذاری نماییم ولی اعتماد درون آن جای نداشته باشد به طور حتم آن رابطه به جایی نخواهد رسید. مشکلات زوجین زمانی شروع می شود که اعتماد یکدیگر را از دست می دهند....

 
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان از روز دوشنبه ۲۴ مهرماه تا پنج شنبه ۲۷ مهرماه جاری می‌توانند نسبت به ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت در آزمون کارشناسی ارشد اقدام کنند.

 
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴

استفاده مرتب از سونا می‌تواند خطر ابتلای مردان به فشارخون بالا را به نصف کاهش دهد.

 
فرق سايكوز و نوروزها در اختلالات روانپزشكي
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳

روانپریشی(سايكوز) وضعیت غیرطبیعی ذهن است که شامل از دست دادن ارتباط با واقعیت است. افراد مبتلا به روانپریشی ممکن است تغییرات شخصیتی و اختلال فکر را نمایان سازند. بسته به شدت آن، این ممکن است با رفتار غیر معمول یا عجیب و غریب همراه با مشکالت اجتماعی و اختلال در انجام فعالیت های روزانه همراه باشد.

 
جایزه نوبل فیزیک 2017 به سه دانشمند اعطا شد
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱

جایزه نوبل فیزیک به سه دانشمند به دلیل تلاش‌هایشان در زمینه آشکارساز لیگو(LIGO) و مشاهده امواج گرانشی اعطا شد.

 
ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان دوره دکتری اعلام شد
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲

براساس بخشنامه جدید دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان این دوره اعلام شد.

 
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹

رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران، با اشاره به عوارض اختلالات خواب، گفت: بالای ۹۰ درصد مردم به حداقل ۷.۵ ساعت خواب شبانه نیاز دارند.

 
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹

اداره كل امور تربيتي و مشاوره آموزش و پرورش عناوين روزشمار هفته بهداشت روان را كه از روز سه شنبه 18 مهرماه همزمان با روز جهاني بهداشت روان (10 اكتبر) آغاز مي شود را بشرح ذيل اعلام كرد

 
آمار فوتی‌های سال 95 اعلام شد/ علت بیشترین فوتي
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت : در سال گذشته (1395) فوت 369 هزارو 751 تن در کشور به ثبت رسید و براین اساس نرخ عمومی مرگ نیز در این سال، 4/7 در هزار تن جمعیت است.

 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران منصوب شد
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر عباسعلی کریمی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتی، درمانی تهران منصوب کرد.

 
تاثیر ویتامین‌های گروه B،C بر سلامت روان
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹

مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت بجنورد گفت: ویتامین‌های گروه B ،C بر سلامت سیستم عصبی و سلامت روان تاثیر زیادی دارد.

 
معاوضه «خاک‌بازی» با «گوشی‌بازی» چقدر می‌ارزد؟
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

یادش بخیر؛ بازی‌های شیرین دنیای کودکی ما، قایم‌باشک‌بازی، لی‌لی‌بازی، بازی شیر و پلنگ، گِل‌بازی و ... حتما یادتان هست چقدر خاک‌های کنار باغچه‌ها را با آب مخلوط و برای تهیه وسایل بازی آنها را ورز داده‌اید چقدر با لباس گلی مایه ناراحتی مادرتان را فراهم کرده‌اید

 
هوا را از من بگیر، موبایلم را نه!
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

آن‌ها آدم‌های مضطربی خواهند شد اگر فقط برای چند دقیقه از تلفن همراهشان دورشان کنی. آن‌ها آستانه تحملشان بسیار پایین است و بدون تلفن همراه، روزانه استرس زیادی را تجربه می‌کنند. آن‌ها تحت هیچ‌ شرایطی حاضر نیستند، حتی برای یک ساعت از تلفنشان جدا شوند

 
«مدارس مروج سلامت» چه مدارسی هستند؟
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸

کارشناس اداره سلامت جوانان و نوجوانان وزارت بهداشت، جزییات اجرای برنامه‌های سلامت دانش آموزان در مدارس مرج سلامت را توضیح داد.

 
با حکم رییس جمهور «علی اصغر پیوندی» رییس جمعیت هلال احمر ایران شد
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

رییس‌ جمهور در حکمی دکتر علی‌اصغر پیوندی را برای یک دوره چهار ساله به عنوان «رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.