نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳

موافقان واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در حمایت از این اقدام به رئیس جمهور نامه نوشتند.

 
لزوم بازگشت تولیت سلامت روان به وزارت بهداشت
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

انجمن علمی روان‌درمانی در بیانیه‌ای با تأکید بر لزوم بازگشت تولیت سلامت روان به وزارت بهداشت اعلام کرد: کمیته‌ بین‌رشته‌ای «سامان‌دهی آموزش و خدمات سلامت روان» تشکیل شود.

 
پذیرش دانشجو کاهش می‌یابد
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

نمایندگان مجلس، تکالیف آموزش عالی و علم و فناوری را در برنامه ششم توسعه مشخص کردند که طبق آن، تا سال ۹۶ باید سهم دانشجوی خارجی در کشور ۸ برابر شود.

 
افزایش تحکیم خانواده و کاهش میزان ریسک پذیری با مشاوره های قبل از ازدواج
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴

دکتر ناصر صبحی در برنامه راديويي "صبح و گفتگو" گفت: تحقیقات داخلی و خارجی به وضوح نشان می دهد هرچه جوانان موقع انتخاب و در مراحل مختلف تشکیل خانواده از آموزش ها و مشاوره های لازم برخورداربشوند، میزان خطر و ریسک پذیری بسیار پایین می آید و تحکیم و تعالی خانواده بالا می رود.

 
ساعت خشم، چه ساعتی است؟
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲

خشم به یکی از مهم‌ترین حالت‌های عاطفی انسان اطلاق شده و به عقیده روانشناسان کاملا قابل کنترل است.

 
افسردگی به اندازه چاقی و کلسترول برای قلب خطرناک است
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵

نتایج یک مطالعه نشان داده است که خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی بر اثر افسردگی به اندازه خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی بر اثر چاقی و سطوح بالای کلسترول، جدی است.

 
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۴

رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی از نقش کمرنگ مشاوران مدارس در انتقال مفاهیم عمیق تربیتی و اجتماعی انتقاد کرد و گفت: آموزش و پرورش به حوزه امور تربیتی و مشاوره به عنوان ضعیف‌ترین بخش خود می‌نگرد و مشاوران مدارس کسانی هستند که درگیری‌های شغلی و دغدغه‌های شخصی شان به قدری زیاد است که نمی‌توانند به دانش آموزان ...

 
محرومیت مبتلایان به اختلالات روان از پوشش بیمه بستری
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۰

براساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت در سال 1391 حدود 23.6 درصد جمعیت 15 تا 64 سال یعنی حدود 12.5 میلیون نفر از جمعیت کشور به یکی از انواع اختلالات روانی مبتلا هستند اما حدود 65 درصد این تعداد هیچ خدمتی نگرفته‌اند زیرا گران بودن خدمات روان پزشکی و روان درمانی و همچنین بیمه نبودن این خدمات مانع از مراجعه ...

 
برترین های جشنواره رازی معرفی و تجلیل شدند+تصاویر
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۲

محققان برتر حوزه علوم پزشکی در قالب بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی و تجلیل شدند.

 
26 رفتار که باید به کودکتان بیاموزید
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

کودکان معمولا به طور عامدانه بی‌ادب نیستند، در اغلب موارد مسئله این است که آنها اصول رفتار مودبانه را یاد نگرفته‌اند.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو، گفت: با شماره گیری ۱۴۹۰ یا ۱۹۰، می توان به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم متصل شد و از مشاوره دارویی بهره برد.

 
۲۰ سال بی توجهی به مامایی باعث شد آمار سزارین ایران جهانی شود
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱

وزیر بهداشت گفت: آمار سزارین ما اگر جهانی شد به دلیل کم توجهی به مامایی بود و همانطور که این بی توجهی ۲۰ سال به طول انجامید، جبران آن نیز به همین مدت زمان توجه و پیگیری نیاز دارد.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به مواد ارجاعی از کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه با دو هفته مرخصی تشویقی برای پدران موافقت کردند.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰

دروس ریزشی: دروس در صورتی در لیست ریزشی‌ها قرار می‌گیرند که بیش از 70 درصد از دانشجویان در آن درس نمره قبولی کسب نکنند، و بیش از 50 دانشجو آن درس را انتخاب کرده باشند. شرکت یا عدم شرکت در آزمون دروس ریزشی به اختیار خود دانشجویان است.

 
کمبود پزشک متخصص در ایران
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

قائم مقام وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر نسبت تعداد پزشک متخصص کشور حدود ۴۸ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، در حالی که در اروپا این نسبت ۳۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر است.

 
سلول‌های مغز سن افراد را نشان می‌دهند
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که با بالا رفتن سن، سلول‌های مغز تغییراتی را از خود نشان می‌دهند که با بررسی و مطالعه این تغییرات خاص می‌توان سن فرد را تشخیص داد.

 
خواص درمانی و باور نکردنی چغندر
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰

چغندر یک ریشه گیاهی باستانی محسوب شده که در درمان بسیاری بیماری ها مانند سرطان و پیشگیری از ابتلا به انها با تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸

نهمین جشنواره وب ایران آغاز به کار کرد. در این جشنواره، مردم می توانند به سایت مورد علاقه خود رأی دهند. وب سایت « میگنا » به عنوان مرجع اخبار و تحلیل های روان شناسی و مشاوره ایران هم اکنون به «جشنواره وب و موبایل ایران» پیوست.

 
چطور با یک استاد بد کنار بیاییم؟
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۰

هیچ چیز به اندازه یک استاد که ضعیف‌تر از انتظارات دانشجویان باشد نمی‌تواند هیجان شروع یک ترم خوب را از بین ببرد.

 
آمار و اطلاعاتی از وضعیت دانشجویان و دانشگاه های ایران
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۹

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت جذب دانشجوهای خارجی، افزایش 8 برابری جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های ایران را از جمله برنامه‌های وزارت علوم ایران ذکر کرد.