نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
قارچ هایی که مغز افراد افسرده را بازسازی می کنند
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶

محققان دانشگاه امپریال لندن در تازه ترین مطالعات خود اعلام کردند که «قارچ های جادویی » یا همان «قارچ های سیلوسایبین» می توانند مغز افراد افسرده را بازیابی کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

ایسنا نوشت: آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های جدی زندگی زناشویی را تجربه کنند. پدیده « کودک همسری» سالهاست که به دغدغه فعالان ...

 
آیا شما هم دچار فرسودگی شغلی شده‌اید؟
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲

اگر فردی در زمینه کاری خود از خودگذشتگی و انگیزه زیادی داشته باشد اما به نتیجه دلخواه نرسد، نهایتاً ممکن است به سندرومی به نام فرسودگی شغلی دچار شود. نکات بیشتر در این زمینه را در خبر زیر بخوانید

 
جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت به سلامت مردم آسیب جدی میزند
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: بدون شک جدایی آموزش علوم پزشکی از وزارت بهداشت پاسخگویی به نیازهای سلامت مردم را با مشکل مواجه می کند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

رییس کمیسیون روانشناسی ورزشی سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: تیم‌ها و تشکیلات ورزشی تمایل دارند برای بهتر شدن عملکرد ورزشکاران خود از مشاوره روانشناسی ورزشی استفاده کنند، یا از طریق کمیسیون روانشناسی ورزشی سازمان نظام اقدام کنند و یا اینکه با افراد شایسته مشورت کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰

کاهش سطح استروژن در زنان در طول یائسگی موجب تغییرات متابولیک در مغزشان می شود که ممکن است ریسک بیماری آلزایمر را در آنها افزایش دهد.

 
عدم احساس‌تعلق عامل خودکشی سربازان
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۱

حوادث از جنس خودکشی در مورد سربازان در ماه‌های اخیر بارها خبرساز شده است، خودکشی در بین سربازان تصادفی نیست و در نتیجه جریانی از اندیشه‌ها، رفتارها، موقعیت‌ها و روابط بین فردی که اغلب ریشه در قبل از شروع دوره سربازی دارند رخ می‌دهد.

 
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲

بمناسبت بزرگداشت هفته بهداشت روان، تعدای از ائمه جماعت جمعه شهرهای مختلف کشور در بخشی از سخنان خود اهمیت بهداشت روان را بیشتر از بهداشت جسم برشمردند.

 
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶

مدیرکل دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه افسردگی ۳۵۰ میلیون نفر را در دنیا تحت تاثیر خود قرار داده است، اعلام کرد: ۵۹ درصد کسانی که «افسردگی» دارند به صورت همزمان دچار اضطراب می‌شوند و ۲۴ درصد آنها به صورت همزمان اختلال مصرف مواد مخدر دارند.

 
آلزایمر درمان قطعی ندارد/ فریب تبلیغات را نخورید
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۱

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت: اخیرا در فضای مجازی عصاره گل سرخ و زعفران را برای درمان آلزایمر تبلیغ می‌کنند که چنین چیزی صحت ندارد.

 
اشتغال فرد مبتلا به اختلال دوقطبی !
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵

با توجه به محدودیت های روانی که اختلال دوقطبی برای فرد مبتلا ایجاد میکند شخص مبتلا با مشکلاتی در زمینه های خانوادگی، تحصیلی، شغلی و سایر فعالیت های اجتماعی خود مواجه خواهد شد. این مطلب راهکارهایی برای نگهداری و پیشرفت شغلی به فرد مبتلا ارایه خواهد کرد اما چنان که پیش از این هم توسط تمامی همکارانم توصیه ...

 
عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴

این روز‌ها میلیارد‌ها انسان در کشور‌های مختلف جهان از انواع وسایل ارتباطی استفاده می‌کنند، اما این وسایل با همه فناوری‌های پیشرفته‌ای که دارند به شدت بر سلامت جسمی و روحی افراد اثر می‌گذارند.

 
بیش از ۱۵ درصد از ایرانیان افسرده‌اند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵

رئیس سابق انجمن روانپزشکان گفت: بیش از ۱۵ درصد افراد مبتلا به افسردگی هستند که نه تنها در برخی موارد موجب خودکشی می‌شود بلکه کیفیت زندگی این افراد را پایین می‌آورد.

 
توصیه‌های کاربردی برای حفظ بهداشت روان در محیط کار
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰

سازمان بهداشت جهانی شعار امسال روز جهانی بهداشت روان را «بهداشت روان در محیط ‌کار» انتخاب کرده‌ است. این موضوع نشان می‌دهد نهادهای جهانی نیز به این باور رسیده اند که بهداشت روان فرد در محیط کار یکی از عوامل افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری است.

 
مگرمن دیوانه‌ام که به روانشناس مراجعه کنم؟!
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲

پیچیدگی‌های زندگی امروز، انسان را در معرض آسیب‌های فراوانی قرار داده است. آسیب‌هایی که گاه در چشم برهم زدنی خود را به رخ می‌کشند و گاهی نیز آثار آنها را پس از سال‌ها با از بین رفتن سلامت روان می‌توان درک کرد.

 
اضافه وزن کبدتان را چرب می کند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کاهش وزن درمان اصلی کبد چرب است، گفت:افرادی که دارای اضافه وزن هستند برای جلوگیری از عوارض این بیماری باید وزن خود را کاهش دهند.

 
جوانانی که مقابل چشم هزاران نفر زندگی را دود می‌کنند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸

این روزها مصرف سیگار و موادمخدر توسط نوجوانان و جوانان در گوشه و کنار شهرهای بزرگ و کوچک به راحتی به چشم می‌خورد و قبح این معضل اجتماعی در جامعه ریخته شده است.

 
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹

اگر پس از یک روز سخت کاری نمی توانید هنگام به خواب رفتن آرامش داشته باشید، انتظار تجربه خواب با کیفیت بالا و خوب را نیز نداشته باشید.

 
سن ابتلا به اختلالات روانی شدید
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۴

در نشست «نیم نگاهی بر لایحه سلامت روان»، سن کنونی ابتلا به اختلالات روانی شدید 15 سال اعلام شد.

 
عکس/ عملکرد مغز در هنگام افسردگی
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷

مغز عضو کوچک اما حیاتی بدن است که به تمام نقاط بدن برای ادامه حیات دستور صادر می‌کند و تمامی فعالیت‌های انسان تحت فرمان مغز قرار می‌گیرند.