نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

جزئیات مدارک اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در بخشنامه ای توسط معاونت آموزشی دانشگاه اعلام شد.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

رئیس انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران با اشاره به اینکه اکثر دردهای مزمن منشأ روانشناختی دارند، گفت: آلودگی محیط، روابط اجتماعی و مشکلات روانشناختی از علل ایجاد درد به شمار می‌رود.

 
شیوه رفتاری والدین با دروغ کودکان
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

چهره عصبی، مضطرب و ناراحت یکی از نشانه های دروغگویی در کودکان به دلیل ترس از برخورد والدین و اطرافیان است.

 
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲

ما می‌دانیم با دو بروشور؛ یک جلسه برای والدین و کودکان برپاكردن در مدارس، با یک سخنرانی، روزنامه‌دیواری تهیه‌کردن و... کودکان ما در برابر آسیب‌های جنسی واکسینه نمی‌شوند، بهتر است به‌جای تجویز قرص‌های آموزشی و کپسول‌های پرورشی که سالیان متمادی است بی‌تأثیری و آنی‌بودن خود را اثبات كرده‌اند، برحسب تخصصمان،...

 
یک بیمار مبتلا به «سل» ۱۵ نفر را گرفتار می‌کند
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰

یک فوق تخصص ریه با بیان اینکه انتقال بیماری سل مربوط به سل ریوی است، گفت: به طور معمول هر بیمار مبتلا به سل دست کم حدود ۱۵ نفر را به این بیماری مبتلا می کند.

 
اکثر ازدواج‌های ناموفق از روی هیجان و اجبار است
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴

استاد تمام دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی تهران گفت: بهداشت روان نقش به سزایی در حفظ ازدواج و رابطه سالم دارد که در سایه آن عشق، عاطفه و تعهد بین زوجین ایجاد می‌شود.

 
بهداشت روانی زیر سقف مشترک از نگاه قرآن
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹

بهداشت روانى عبارت است از ایجاد تعادل شخصیتى در درون، میان آن‏چه فطرت و غریزه نامیده میشود؛ و در بیرون، میان آن‏چه تعادل ارتباطى میان فرد و محیط را بر هم می‏زند.

 
۶ دانشگاه ایرانی در بین ۸۰۰ موسسه برتر جهان قرار گرفتند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۱

برمبنای اعلام نظام رتبه بندی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، ۶ دانشگاه ایرانی در بین ۸۰۰ موسسه برتر دنیا طبق رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند.

 
آقا! چرا همسرت شاد نیست؟
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

در زندگی مشترک، ایجاد رابطه‌ای که همیشه پُر از عشق و شور و سازگاری باشد، کار راحتی نیست. اما راههایی وجود دارد که می‌توانید به همسرتان کمک کنید تا جایی که ممکن است شاد و راضی باشد.

 
روانپزشکان ایران در بیمارستان میلاد گردهم می آیند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، گفت: حیطه کار روانپزشکی بسیار گسترده بوده و بسیاری از مسائل اجتماعی در ارتباط با حوزه روانپزشکی است.

 
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹

بیش از ۱۰۰ روانشناس با برگزاری تظاهراتی در نیویورک آمریکا خواستار کناره‌گیری دونالد ترامپ از قدرت شدند.

 
افزایش مرگ‌های عصبی در ۲۵ سال گذشته
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

شمار مرگ های ناشی از اختلالات عصبی نظیر آلزایمر، پارکینسون، سکته مغزی و صرع بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵، تا ۳۶.۷ درصد افزایش داشته است.

 
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از امروز یکشنبه 23 مهر آغاز می‌شود و تا 30 مهرماه ادامه دارد.

 
عوامل موثر در کاهش سن قاتلان
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶

امروزه اخبار زیادی می‌خوانیم از قاتلان کم‌سن؛‌ قاتل 14 ساله ملیکا، دختر هفت ساله هفتکلی یا قاتل 17 ساله ستایش،‌ دختر هفت ساله افغانستانی. این تصور در اذهان قوت می‌گیرد که سن ارتکاب قتل پایین آمده است.

 
باغبانان نور در دنیای تاریکی
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵

امروز در تقویم (23 مهر) به عنوان روز جهانی عصای سفید نامگذاری شده تا فرصتی باشد برای بررسی و ارزیابی مشکلات، چالش‌ها و موانع پیش روی نابینایان سراسر جهان. در ایران برخی افراد نابینا برخلاف محدودیت‌های زیادی که با آن روبه‌رو هستند‌ به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند؛ موفقیت‌های علمی و تحصیلاتی نابینایان ...

 
هشتمین جایزه علمی «دکتر کاردان» اهدا می‌شود
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹

هشتمین جایزه علمی «دکتر علیمحمد کاردان» به رساله‌های برتر دکتری در رشته‌های علوم تربیتی و روان‌شناسی اهدا می‌شود.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹

در پی انتخابات هیات مدیره دوره سیزدهم انجمن فیزیک ایران، دکتر محمد رضا اجتهادی، استاد دانشگاه صنعتی شریف به ریاست انجمن فیزیک ایران برگزیده شد.

 
ترفند‌هایی برای تربیت صحیح کودکان
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷

یک مشاور کودک و نوجوان گفت: والدین باید به کودکان متناسب با توانمندی‌هایشان مسئولیت‌هایی را واگذار کنند تا آن‌ها احساس غرور و شخصیت کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹

سرپرست خانه روانشناسان فارس با اشاره به اینکه در بیمارستان کمبود زیاد روانشناس حس می شود، گفت: باید افکار منفی و خاطرات تلخ گذشته بیماران توسط روانشناس مورد بررسی قرار گیرد.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹

در فکر تحصیل در رشته روانشناسی هستید؟ پس بهترین دانشگاه‌های دنیا برای این رشته را در این مقاله بشناسید.