نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشرفت و رشد این رشته با مشکل مواجه می کند.

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳

کمبود خواب شدید در ایام امتحانات عوارض جبران ناپذیری برای بدن به همراه دارد.

 
چرا دختران و پسران ایرانی ازدواج نمی کنند؟
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶

سن یک میلیون و 300 هزار مجرد در کشور از حد متعارف ازدواج گذشته است. این آمار در حالی است که تنها 320 هزار نفر از مجردان را مردان مابقی یعنی 980 هزار نفر را زنان مجرد تشکیل می دهند. بنابراین تعداد زنان هرگز ازدواج‌ نکرده بالای سن متعارف و قبل از تجرد قطعی سه برابر مردان است

 
پازل ناتمام وزارت بهداشت
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

دیروز برای وزارت بهداشت، روز سرنوشت سازی بود، نمایندگان مجلس شورای اسلامی گرد هم آمده بودند تا در جریان بررسی جزییات لایحه برنامه ششم، ماده ٨٧ این لایحه را تصویب کنند؛ قرار بر تایید یا رد پیشنهاد انتقال سازمان بیمه سلامت و شورایعالی بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت بود....

 
معاشرت با بستگان ،موثر در کاهش استرس
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

استرس یا فشار روانی که بسیاری از عوامل آن بیرونی است، به یکی از معضلات فراگیر زندگی صنعتی بدل شده است؛ پزشکان قرار گرفتن در اجتماعات دوستانه و شرکت در ورزش های دسته جمعی را راه حلی موثر برای کاهش استرس می دانند.

 
دوران طلایی روانپزشکی خیلی زود به پایان رسید
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

امروزه بیش از هر زمانی افراد دچار مشکلات روانی درمان دریافت می‌کنند و دارو مصرف می‌کنند، پس چه قضیه‌ای در کار است؟ به نظر من نبود دقت و عینیت در تشخیص و درمان بیماری روانی پیشرفت در این زمینه را متوقف کرده است.

 
می خواهم راز بیماری‌ام را بدانم! چرا پزشکان حقیقت را به بیماران نمی‌گویند؟
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۴

مرز پنهان کاری پزشک برای درمیان گذاشتن حقیقت با بیمار تا کجاست؟

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۶

زرشناس با بیان اینکه حرص و اضطراب، محصول منطق سودانگار جامعه مدرن است، گفت: دانش باید ما را با حقیقت آشنا کند نه اینکه بر توهمات ما بیفزاید ولی روان شناسی مدرن حقیقت بشر را فراموش کرده است.

 
«سایکو» پر از زندگی و سوءتفاهم‌ها / نمایشی روان‌شناسی که در تماشاگر امید و باور می‌کارد
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۳

علی‌اصغر راسخ‌راد از اجرای نمایش جدید خود به نام «سایکو» خبر داد و گفت: سایکو سایبرنتیک علم نوپایی به معنای کنترل مغز است و این نمایش از این منظر روان‌شناسی نگاهی به زندگی‌های امروز، سوتفاهم‌ها و آنچه بین خانواده‌های جوان می‌گذرد، دارد.

 
نحوه ثبت خاطرات در مغز چگونه است؟
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲

دانشمندان برای اولین بار موفق به کشف مکانیزمی شدند که امواج ریتمیک مغز را تنظیم می‌کند. این امواج نقشی کلیدی در تثبیت خاطرات در حافظه دارند

 
پزشکان به‌جای درمان به پشگیری اهتمام کنند
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: توجه به عوامل اجتماعی سلامت مانند درآمد و آموزش بیشتر عدالت در سلامت را محقق می‌کند و از پزشکان انتظار است که بیشتر به پیشگیری از بیماری‌ها اهتمام داشته باشند.

 
مشهورترین اثر بنیانگذار روانکاوی روانه بازار شد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱

فروید در کتاب «تاویل رویا» دنیای پنهان و پیچیده ناخودآگاه را می‌کاود.

 
۱۰ تلاش آرایشی خانم‌ها که هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲

از این ۱۰ کار که نتیجه آن هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد، خودداری کنید.

 
کلید درمان کبد چرب در دستان آنتی اکسیدان ها
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

نتایج مطالعات جدید نشان می دهد مصرف آنتی اکسیدان ها در درمان کبد چرب غیرالکلی موثر است.

 
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

اعضای هیئت علمی گروه روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی نامه ای به وزیر بهداشت حمایت خود را از تولیت وزارت بهداشت در صدور مجوز و نظارت در فرایند پذیرش و آموزش دانشجویان این رشته اعلام کردند.

 
تولیت نظام سلامت در وزارت بهداشت متمرکز شد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند سازمان فوریت‌های پیش بیمارستانی اورژانس کشور وابسته به وزارت بهداشت تشکیل شود.

 
بیماران روانی در طول سال فقط ۵۶ روز حق بستری با بیمه دارند
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴

مدیرکل دفتر سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: بیماران روانی شدید در طول سال فقط می توانند از ۵۶ روز بیمه استفاده کنند و مجبور می شویم آنها را ترخیص کنیم.

 
انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت منتقل شد.

 
در مغز افراد چاق چه می‌گذرد؟
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

چاق بودن علاوه برتمایل به پر خوری می تواند اثرات فیزیکی مخربی را نیز بر بدن بگذارد و باعث بی تحرکی و کندی در حرکت و سرعت عمل شود.

 
انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم هزینه‌بر است
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه جدا کردن رشته روانشناسی بالینی از بدنه وزارت علوم ضربه سنگینی به این رشته خواهد زد، گفت: در تصمیم‌گیری‌ها همواره باید به جامعیت علم و سیاست‌گذاری هر دو به یک اندازه اهمیت داده شود. قربانی کردن یکی از این موارد به صلاح جامعه علمی کشور نیست.