نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵

تمامی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران از 27 اسفندماه جاری تعطیل خواهند شد و به دلیل مسائل امنیتی و روانشناختی هیچ خوابگاهی حتی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فعال نمی‌باشد.

 
چطور فکر و ذهن خود را از خیال پردازی های گناه آلود دور کنیم؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۰

سلام؛ ميخواستم بدونم چه جوري بايد فکرمون رو محدود کنيم که به هرکسي و هر چيزي فکر نکنيم؟ آيا اين افکاري که به صورت ناخود آگاه به ذهن خطور ميکنند گناه حساب مي شوند؟ معمولا شنيده ام که در دوران نو جواني و جواني خيال پردازي براي نوجوان يا جوان امري عادي است چگونه از اين خيال پردازي ها جلوگيري کنيم؟

 
انتقاد رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از عدم پرداخت مطالبات وزارت بهداشت توسط بیمه تامین اجتماعي
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۴

رییس کمیسیون اجتماعی گفت: کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی از اقشار زحمت کش جامعه هستند و حق بیمه شدگان است که به سلامت آنها توجه شود و افرادی که بازنشسته می شوند، نیاز بیشتری به خدمات درمانی دارند.

 
آیا غم و اندوه زیاد در مراسم دینی ما سبب نمی شود که افرادی افسرده باشیم؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶

شادی های تولید شده در جامعه غربی، نباید الگوی ما برای شادی آفرینی باشد. شادی اصیل، شادی پایدار و عاقلانه است. نه آنچه با بی اعتنایی به عقل و بدون توجه به عواقب و صرفا برای چند لحظه تولید می شود.

 
اعتیاد جایگزین فقدان شادی در جامعه است
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳

پرفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در همایش «مشارکت سفیران اجتماعی در کنترل و کاهش تقاضای مواد مخدر و روانگردان ها» گفت: اعتیاد، جایگزین شادی هایی است که باید وجود داشته باشد اما در جامعه وجود ندارد.

 
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۱

نخستین جشنواره ملی کتاب اولیا و مربیان با تجلیل از نفرات برتر برگزار شد.

 
ثبت بیش از ٧٠ هزار همسر آزاری در سال
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰

وزیر رفاه گفت: ثبت بیش از ٧٠ هزار همسر آزاری در سال که همسرآزاری جسمی با ٤١ درصد رایج‌ترین آن است نشان‌دهنده صحت این ادعاست که نیاز مبرم به توجه بیشتر به مناسبات اخلاقی درون خانواده داریم.

 
آیین‌نامه فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت ابلاغ شد
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵

آیین‌نامه فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت با امضای دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.

 
چه‌طور در خانه تکانی وسواس را فراموش کنیم؟
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴

زمستان از راه رسیده و نرسیده، استرس برخی خانم‌های خانه دار برای خانه‌تکانی نیز شروع می‌شود. آنها دائماً به گوشه و کنار خانه زل می‌زنند و فکر می‌کنند زمان برای خانه تکانی کم دارند! آنها مضطربند که چگونه خواهند توانست به همه کارها برسند؟

 
پیشنهاد تبدیل دانشگاه‌های کم دانشجو به مدرسه
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۳

دکتر قاسمی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر ظرفیت بسیاری از دانشگاه‌های غیردولتی و حتی دولتی در کشور بخصوص در شهرستان‌ها خالی از دانشجو است. پیشنهاد من این است که مراکز غیردولتی در این شهرها طی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش امکانات آموزشی خود را در اختیار این وزارتخانه قرار بدهند چراکه این شهرستان‌ها ...

 
جزئیات و نحوه برخورداری دانش آموزان از «بیمه حوادث»
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات و نحوه برخورداری دانش آموزان از بیمه حوادث را تشریح کرد

 
میزان جریمه مشمولان غایب تحصيلكرده برای صدور کارت معافیت خدمت
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۷

نمایندگان مجلس در لایحه بودجه 96 میزان جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه را تعیین و تصویب کردند.

 
آمار اشتغال و بیکاری فارغ التحصیلان کشور در مقایسه با کشورهاي ديگر
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱

جلسه ۶۰ کمیسیون نخبگان و آینده‌ نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با محوریت بررسی آمار اشتغال و بیکاری فارغ التحصیلان در کشور برگزار شد.

 
یکی از بنیانگذاران آسایشگاه خیریه کهریزک درگذشت
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵

بانو «اشرف قندهاری» (بهادرزاده)، از بنیانگذاران آسایشگاه خیریه کهریزک، موسس گروه بانوان نیکوکار و خانه مادر و کودک درگذشت.

 
توصیه آقای وزیر به معلمان؛ نمرات دانش آموزان را نخوانید!
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۴

وزیر آموزش و پرورش قرائت نمرات دانش‌آموزان توسط معلم در کلاس را یکی از عوامل منفی مؤثر در تربیت دانست و گفت: با این رفتار، روحیه دانش‌آموزان ضعیف‌تر شکسته می‌شود و اعتماد به نفس آنها از بین می‌رود.

 
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱

این همایش 8 تا 9 اسفندماه سال جاری در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

 
آخرین وضعیت راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد به الکل
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸

«مصرف‌کنندگان الکل در ایران ۳۰ درصد زن و ۷۰ درصد مرد هستند. البته، به‌طورکلی در جهان مسمومیت با الکل در مردان بیشتر از زنان است. با این اوصاف با توجه به 30 درصد مصرف‌کننده زنی که در کشور وجود دارد، هنوز هیچ زنی به مرکز ترک اعتیاد الکل مراجعه نکرده است».

 
اذیت و آزار دختر ۱۳ ساله در اولین قرار اینستاگرامی + عکس متهم
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶

پسر ۱۹ ساله‌ای که در نخستین قرار اینستاگرامی خود یک دختر ۱۳ ساله را مورد اذیت و آزار قرار داده و گوشی تلفن همراهش را به سرقت برده بود، دستگیر شد.

 
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶

به گفته وزیر محترم بهداشت، یک‌چهارم مردم ایران دچار بحران‌های شدید روحی هستند.

 
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی 10 هزار مربی تربیتی و مشاور طی سه سال آینده خبر داد و گفت: به دنبال دریافت ردیف های استخدامی جدید هستیم تا بتوانیم مشکل کمبود نیرو را برطرف کنیم