نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال 96) از عصر امروز خبرداد.

 
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷

معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاثیر درس «مهارت های زندگی» و چند درس دیگر در معدل را بازگرداند.

 
تصویب عدم جداسازی دانش‌آموزان عادی و تیزهوش
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان این مطلب که آموزش و پرورش باید شرایطی را به وجود آورد که همه دانش‌آموزان با استعدادهای مختلف در مدارس عادی ساماندهی شوند، گفت: تنها آن دسته از دانش‌آموزانی که استعدادهای بسیار برتری دارند و یا «باهوش» به معنای واقعی تلقی می‌شوند، جداسازی خواهند شد.

 
خشونت‌ورزی محصول خلاصه‌کردن آدم‌هاست
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶

به نظر می‌رسد ترویج رویکرد «کل‌نگر» و نه «جزیی» و «خلاصه‌ساز» می‌تواند همدلی‌آفرین و مانع خشونت‌ورزی باشد، یعنی دقیقاً همان عنصری که در تروریست‌ها خاموش می‌شود تا انسان‌ها بدل به شی شوند.

 
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

معاون آموزش ابتدایی گفت:‌ به استناد آمار ارسالی از مرکز آمار وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 94-95 تعداد دانش‌آموزان مردودی دوره ابتدایی‌، 10 هزار 653 نفر و درصد کل دانش‌آموزان مردودی در دوره ابتدایی در این سال تحصیلی 1/4 درصد بوده است.

 
اعتراض اساتید دانشگاه پیام نور به تغییر اساسنامه دانشگاه
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳

صبح امروز اساتید دانشگاه پیام نور در اعتراض به تغییر اساسنامه این دانشگاه از سوی وزارت علوم تجمع کردند.

 
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

این جمله که «از ارث محرومت می‌کنم» برای بسیاری از افراد آشناست و ممکن است بارها و بارها آن را شنیده باشند. در بیشتر مواقع، این عبارت توسط پدرانی به کار می‌رود که با برخی رفتارهای فرزندان خود مخالف اند و می‌خواهند با این حربه آنها را به انجام رفتارهایی مطابق میل خود مجبور کنند.

 
۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس لو رفتن سوالات امتحان نهایی متوسطه را پیگیری می‌کند.

 
جای خالی شهید حادثه تروریستی در جلسه امتحان +عکس
۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳

در این مطلب تصویری از جای خالی شهید حسن عشوری در جلسه امتحانش را مشاهده می کنید.

 
پاسخ وزارت علوم به اعتراض معیشتی دانشجویان دکتری
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲

جمعی از دانشجویان دکتری دانشگاه های روزانه تهران در اعتراض به شرایط سخت ارایه وام ویژه دکتری، دغدغه های معیشتی، عدم ارایه حقوق ماهانه به این دانشجویان، صبح دیروز مقابل ساختمان مرکزی وزارت علوم تجمع کردند که منجر به پاسخگویی وزارت علوم به تجمع کنندگان شد.

 
«دانش آموز» یا «باربر»؟ مسأله این است!
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷

چه نیازی دارد کتابی به حجم بیش از 200 صفحه (مانند کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم که 208 صفحه است) به دانش آموزان تحمیل شود؟ اگر واقعاً لازم است 200 صفحه مطلب خوانده شود، بهتر است این کتاب به 3 جلد تقسیم شود تا دانش آموز به جای حمل 200 صفحه، تنها حدود 70 صفحه را با خود ببرد و بیاورد.

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵

نقطه کور فيلمي با رويکرد روانشناختي است که به اذعان منتقد برنامه، يکي از ژانرهاي جذابي است که جاي خالي يا کمرنگ آن در سينماي ايران احساس مي شود.

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷

رئیس مرکز جذب وزارت علوم لیستی از ۲۰ دانشگاه و موسسه اعلام کرد که بیشترین و کمترین ارتباط را با سامانه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها داشته اند .

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵

انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه دوم دوره دهم پارلمان انجام شد.

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱

تصاویری جالب از درگیری یک جفت شیر در پارک ملی ماسایی در کنیا

 
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در جمع اصحاب رسانه از جذب ۱۲۸۰ مدرس آموزش خانواده از طریق برگزاری آزمون خبر داد.

 
داستان زندگی ابوالفضل خانجانی کارآفرین نمونه
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳

تعجب علیخانی از روش پولدار شدن مرد روستایی/ تلخ‌ترین حرفی که مسیر زندگی‌ مهمان ماه عسل را تغییر داد

 
کتک درمانی؛ روش مربی متخلف اوتیسم/ موسسه دارای مجوز وزارت بهداشت بوده است
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴

موسسه‌ای که مربی متخلف آن اقدام به کتک درمانی می‌کرده است دارای مجوز وزارت بهداشت بوده و سازمان بهزیستی نظارتی بر روی آن نداشته است.

 
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷

تیم ملی فوتبال ایران که شامگاه دوشنبه بیست و دوم خرداد میزبان تیم ازبکستان بود با برتری 2 بر صفر توانست برای دومین دوره متوالی بطور مستقیم به جام جهانی 2018 روسیه صعود کند. مردم تهران با حضور پر شور در خیابان‌ها به جشن و پایکوبی پرداختند.

 
کودکان و فعالیت های اجتماعی
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۶

دوازده ژوئن (23 خرداد) هر سال بعنوان «روز جهانی مبارزه علیه کار کودک» معرفی شده و روزی برای افزایش آگاهی آحاد مردم در مورد کار کودکان با هدف پایان دادن به هر گونه کار کودک تا سال 2030 در جوامع مختلف می‌باشد.