نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
«پدر» بر شکوه دستان پینه بسته‌ات بوسه می‌زنم
۲۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵

«پدر»؛ عرق جبین تو، جان‌مایه حیات هر انسانی است و در فراز و فرود‌های زندگی، لنگرگاه امن و مطمئن خانه و کاشانه هستی؛ ضمختی دستان تو حکایت غریبی از تنگناهای روزگار است و نقوش نقش بسته بر پیشانی‌ات، یادگار اوج تلاش و پشتکار.

 
تشخیص اولیه شما برای اختلال این کیس روانی چست؟ + عکس
۲۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴

فردی که ادعای خدایی در روی زمین می‌کرد طبق اعلام نظریه پزشکی قانونی تحویل مرکز روان درمانی امین آباد شد.

 
میانگین سن ازدواج و پدر شدن مردان ایرانی
۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، میانگین سن ازدواج مردان ایرانی را کمتر از 30 سال اعلام کرد و گفت :63 درصد مردان ایرانی متاهلند و بیش از 45 هزار تن از آنان در فروردین امسال با تولد نخستین فرزندنشان، پدر شدند.

 
مشق اعتیاد، جریمه دانش آموز
۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹

«دانش‌آموز معتاد» یعنی آنکه درصدی از دانش‌آموزان ولو اندک، معتادند و عامل آن هم کاستی‌های آموزشی یا پرورشی است.

 
دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود!
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰

پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: 91 هزار و 850 نفر در ۱۱ ماه سال گذشته به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 0.7 درصد کاهش یافته است.

 
زمان امتحانات دانش آموزان بدلیل تقارن با ماه رمضان تغییر نمی‌یابد
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰

وزیر آموزش و پرورش گفت: نمی توان امتحانات خرداد ماه دانش آموزان را تغییر داد زیرا ماه رمضان زمانی شروع شده که نه می توانیم قبل آن و نه می توانیم بعد آن این امتحان را برگزار کنیم.

 
دلنوشته برای آنها که پدر خود را از دست داده اند
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹

روز پدر نزدیک و ما برای آن دسته از افراد که پدر خود را از دست داده اند، متن زیبایی را آماده کرده ایم تا در مورد پدر خود در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

 
سردردهای خطرناک را بشناسید
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۶

دبیرعلمی بیست وچهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی با اشاره به علائم سردردهای خطرناک گفت: سردردهای همراه با علائمی همچون کاهش هوشیاری ممکن است خطرناک بوده و باید جدی گرفته شود.

 
هفت نظامِ اصلی خانواده در دنیا
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۹

در یک‌سومِ انتهاییِ قرنِ بیستم، سنِ ازدواج زنان بالاتر رفت، بیشتر از همه در پاکستان، و کمتر از همه در بنگلادش. در دهۀ ۱۹۹۰ میلادی، امید‌به‌زندگیِ زنان از مردان پیشی گرفت، اما این مزیتِ طبیعیِ زنانه همچنان به‌شکلی غیرطبیعی برای زنان این منطقه اندک است.

 
چاره‌ای برای زنان اگر مورد ضرب و شتم شوهر قرار گرفتند/ با «ترنج» آشنا شوید
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

کاربرانی که از پس هزینه‌های سنگین مشاوره حقوقی و روانشناسی برنمی‌آیند ولی به آن نیاز دارند، می‌توانند از طریق بخش مراکز مشاوره رایگان ترنج از لیست وبسایت‌هایی که مشاوره حقوقی و روانشناسی رایگان ارائه می‌دهند استفاده کنند.

 
زنگ خطر «نااميدي نسبت به آينده» در جامعه ايراني
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸

«نااميدي نسبت به آينده» از جمله مهم‌ترين دغدغه‌هاي شهروندان و کارشناسان اجتماعي ايران در سال 96 است. نتايج تازه‌ترين گزارش آينده‌پژوهي ايران نشان مي‌دهد که مسائل اجتماعي همچنان در اولويت نگراني‌هاي جامعه ايران نسبت به آنچه قرار است در آينده اتفاق بيفتد، قرار دارد.

 
نظام حقوقی معلمان باید از کارکنان دولت جدا شود
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۱

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه باید شرایطی را فراهم کنیم تا مسئله آموزش و پرورش به مسئله اصلی کشور تبدیل شود، گفت: نظام حقوقی معلمان باید از روال کارکنان دولت جدا شود .

 
اعلام تغییرات هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به تشریح تغییراتی که در خصوص هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم در سال جاری اعمال می‌شود، پرداخت و زمان انجام هدایت تحصیلی را پس از اعلام نتایج امتحانات خردادماه عنوان کرد.

 
«کاغذهاي اخبار» ديگر خواننده ندارند
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴

طرح آمارگيري مرکز آمار ايران به بررسي الگوى فعاليت‌هاى فرهنگى افراد 18 ساله و بيشتر پرداخته است

 
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1396 که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد، گفت: ایجاد نظام ملی مهارت برای تسریع دسترسی فارغ التحصیلان به بازار کار مهمترین محور برای تحقق بند فوق بود که اعضای شورا به آن اشاره کردند

 
روایت‌ هولناک دخترمدرسه‌ای‌های ژاپنی از آزار و اذیت / هر کودک، یک قربانی جنسی
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵

آزار و اذیت جنسی دختران مدرسه‌ای ژاپنی در وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور امری عادی تلقی می‌شود اما در حال حاضر این دختران بیشتر درباره چنین اتفاقی حرف می‌زنند.

 
زیر پوست بی‌تربیتی در مدارس
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷

وقتی می‌گوییم آموزش، ناخودآگاه پرورش هم در ذهنمان کنارش می‌نشیند. با این‌حال به نظر می‌رسد این واژه حلقه مفقوده این روزهاست. همان گم‌شده‌ای که قرار بود بُعدِ دوم مدارس باشد، اما نیست. دیده‌ها و شنیده‌ها می‌گویند دانش‌آموزان ما در مدارس "تربیت" نمی‌شوند؛ چه بسا بی‌تربیت شوند.

 
تغییرات هدایت تحصیلی دانش‌آموزان
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در دستورالعمل هدایت تحصیلی ۱۲ اولویت تعیین شده که تجویزی نیست و دانش‌‌‌آموز اقدام به انتخاب می‌کند.

 
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵

سال تحصیلی ۹۶-۹۵ با تغییرات زیاد در چهره رشته های دانشگاهی آغاز شد با تغییراتی از جمله حذف چند رشته مشهور و اضافه شدن برخی رشته ها و تغییر گسترده در عناوین و گرایش رشته های تحصیلی همراه بود.

 
آیا نصب دوربین مداربسته جرم است؟
۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹

اینکه آیا نصب دوربین های مداربسته جرم است یا نه، موضوع مهمی است که باید آن را بررسی کرد.