نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷

عضو سازمان نظام روانشناسي فارس گفت: اهميت آموزش مهارتهاي زندگي به كودكان جزو بديهيات است و در نحوه گذراندن بقيه عمر كودك آن قدر تاثيرگذار است كه تمامي متخصصان مربوطه در مورد آن اتفاق نظر دارند.

 
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴

یک روانشناس با اشاره به اینکه منظومه عاطفی کودکان در خانواده‌های تک فرزند دچار آسیب می‌شود گفت: حدود ۳۴ درصد خانواده‌های ایرانی تک فرزند و ۱۴درصد بدون فرزند هستند.

 
توجه به آسیب‌های روانی حوادث در كشور مغفول مانده است
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹

رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت‌ها گفت: آسیب‌های روانی به فرد حادثه دیده کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

 
دلیل اول «طلاق» در ایران
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۲

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نتایج یک تحقیق گفت: مشخص شد علت اول طلاق، فقر و بیکاری نیست، بلکه نداشتن سواد زندگی و سواد ارتباطی است. فقر و بیکاری علت چهارم و «سواد جنسی» علت دوم یا سوم است.

 
۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶

در جامعه‌اي که به زنان مطلقه برچسب‌هاي مختلفي زده مي‌شود، طبيعي است که عده‌اي از زناني که يک ازدواج نافرجام داشته‌اند، ترجيح بدهند نام همسر سابقشان از صفحات شناسنامه آنها پاک شود.

 
۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳

حبيب‌الله مسعودي‌فريد، معاون اجتماعي سازمان بهزيستي مي‌گويد: «سال گذشته 700 هزار تماس با اورژانس اجتماعي داشتيم، بيشترين گزارش‌ها درباره کودک‌آزاري بوده و بعد از آن، همسرآزاري.»

 
۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

دبير ستاد مرکزي اطلاع‌رساني داروها و سموم با اشاره به مهم‌ترين دلايل مسموميت‌هاي الکلي مي‌گويد: خوردن بيش از حد الکل حتي اگر دست‌ساز نباشد، اثرات مخربي به دنبال خواهد داشت و مي‌تواند منجر به عدم هوشياري و حتي کما و در نهايت مرگ شود.

 
۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

یک روانشناس آشنایی پیش از ازدواج را یک مرحله نیازمند هوشیاری و کنترل توسط زن و مرد دانست و گفت: این آشنایی به معنای ایجاد روابط عاشقانه نیست و با آن تفاوت عمده دارد.

 
چرا اینقدر نگاه‌مان به زنان مطلقه بد است؟
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱

سعی می‌کند خودش را خوشحال نشان دهد، کافی است چند دقیقه پای درد دلش بنشینی، آن وقت معلوم می‌شود که این خوشحالی فقط یک ظاهرسازی است.

 
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۸

در ایران برخلاف نقاط مختلف دنیا، جوانان 70‌درصد نسبت به سالمندان بیشتر خودکشی می‌کنند.

 
تحصیل در رشته روانشناسی را خدا در مسيرم قرار داده است
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸

هم به رشته روانشناسي علاقه دارم هم به زمینه های بعدی آن مانند مشاوره و علوم تربیتی علاقه دارم و هم با شخصیتم متناسب است. کارهای تربیتی نیاز امروز جامعه است و برای همین این رشته را انتخاب کردم.

 
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران روسای ۸ دانشکده این دانشگاه که به تازگی با تجمیع واحدهای سابق پزشکی، دندانپزشکی و دارویی راه‌اندازی شده‌ است را منصوب کرد.

 
ویژگی های نسل دهه هشتاد
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹

شکاف نسلی چقدر در جامعه ما جدی است؟ ویژگی های نسل جدید در جامعه ایرانی چیست؟ اگر بخواهیم به این سوالات جواب بدهیم باید ویژگی های این نسل را بشناسیم.

 
خانه بخت دختران پرورشگاهی سیاه است
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲

پرورشگاه قرار بوده پناهگاهي باشد براي كودكاني كه خانواده آن‌ها را نپذيرفته يا خود به پاي خود از آزار نزديكان گريخته‌اند تا در فضايي امن بزرگ شوند اما بزرگ شدن پايان تلخي زندگي همه آنها نيست.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

یک کارشناس ارشد روان شناسی با اشاره به علائم ابتلا به اختلال «اضطراب جدایی کودکان» گفت: چسبندگی کودک به والدین یا فردی که وابستگی عاطفی زیادی به او دارد، گریه کردن، مقاومت در برابر جدا شدن، شکایتهای جسمانی مانند تهوع، دل درد، سردرد و ... در زمان جدا شدن از والدین از جمله این علائم هستند.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵

اینفوگرافی زیر به سراغ ایرانی‌ها رفته و شادی را در میان ساکنین شهرهای مختلف کشور به تفکیک مورد بررسی قرار داده است.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، توصیه ای به وزیر جدید آموزش و پرورش داشته است.

 
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶

بامداد امروز جمعه، اتوبوس حامل دانش‌آموزان هرمزگانی که به قصد شرکت در اردوی فرزانگان به سمت داراب در حرکت بود، در محدوده روستای قلعه بیابان داراب، واژگون شد . در این حادثه هفت دانش‌آموز جان خود را از دست داده‌اند.

 
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از نحوه اجرای طرح "شهاب" انتقاد کرد.

 
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳

معاون آموزشی وزیر علوم از تایید مجوز ۴۰۰ رشته محل جدید دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت : تعامل خوبی بین دانشگاه آزاد و وزارت علوم وجود دارد.