نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵

در ذهن هر انسان باورهایی هستند که با هیچ منطق علمی همخوانی ندارند و اعتقاد به آنها با هیچ توجیه منطقی قابل درک نیست؛ اما وجود دارند و گاهی در زندگی کارکردهایی می یابند که می تواند مسیر زندگی فرد را تغییر دهد. کم و زیاد این باورها در هر فرد بسته به شخصیت و دیدگاه های فرد متفاوت است.

 
بحران بهداشت روان در بین دانش آموزان/ آموزش و پرورش کجای پازل سلامت روان قرار دارد؟
۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۲

بحران دوره نوجوانی و آسیب های اجتماعی در کمین این گروه سنی نیازمند آموزش‌هایی صحیح است تا از بروز انحرافات در این افراد جلوگیری شده و هویت واقعی‌شان به خطر نیفتد.

 
فعالیت تعدادی از مشاوران مدارس با رشته های تحصیلی‌ غیر مرتبط
۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۰

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به میزان کمبود مشاور در مدارس گفت: ۳۰ درصد افراد فعال در این پست تناسب بین رشته و عملکرد ندارند.

 
بیماری نادر «کیمیا علیزاده»
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳

فیزیوتراپ کیمیا علیزاده درباره آخرین وضعیت او بعد از بازگشت از مسابقات جهانی کره جنوبی، گفت:علیزاده دچار نوعی سندرم (گیلن باره) است که به نوعی سیستم عصبی و عضلات محیطی وی را درگیر می‌کند و سبب عدم تعادل و فلجی موقت می‌شود. البته درمان این بیماری تا سه هفته‌ طول می کشد.

 
مجوز ۱۵۴۱ رشته محل دانشگاه آزاد تایید شد
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰

معاون آموزشی وزارت علوم از تایید مجوز تعداد ۱۵۴۱ رشته محل دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: صحت اطلاعات اولیه این رشته محل‌ها ظرف ۴۵ روز آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم متوجه اشتباه و یا خطا در اطلاعات انعکاس داده شده از سوی دانشگاه آزاد شود، مجوز این رشته محل‌ها باطل ...

 
پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳

آموزش وپرورش گسترده‌ترین دستگاه فرهنگی کشور است که به طور مستقیم جمعیتی بزرگ را تحت پوشش قرار داده است. موسسات آموزشی نقش موثری در بهداشت روانی و فراهم آوردن محیطی سالم در جهت رشد فکری و شکوفایی اندیشه‌ها دارند که برای ایفای چنین نقشی معلمان و مسئولان مدارس باید از سلامت روانی کافی برخوردار باشند.

 
۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس آخرین شیوع شناسی اعتیاد به طور کلی 4 میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت 15 تا 64 سال کشور یک بار تجربه مصرف مواد مخدر را داشته‌اند که از این تعداد 2 میلیون و 808 هزار نفر مصرف کننده مستمر مواد هستند و این اعداد با واقعیت فاصله زیادی ندارد.

 
۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷

جوان‌ترین داوطلب کنکور گفت: کنکوری‌ها در مسیر پیشرفت باید از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

 
تصاویر پسران در کنکور۹۶+حاشیه ها
۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

آزمون سراسری ۹۶ از صبح روز پنجشنبه با شرکت بیش از ۹۳۰ هزار داوطلب در سراسر کشور آغاز شد.

 
۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷

مرجان فلاح که صبح روز پنجشنبه از شهر بهار برای شرکت در کنکور سراسری رشته ریاضی عازم همدان بود در تصادف وانت بار با کمباین در دم جان باخت.

 
۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد با تشریح جزئیات جلسه این دانشگاه با وزارت علوم، گفت: مهلت انتخاب رشته این دانشگاه تا ۲۷ تیرماه تمدید شد.

 
خطرناک‌ترین آسیب اجتماعی
۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲

بیشتر آسیب‌های اجتماعی در جامعه ایران و نیز بیشتر جرایم زندانیان، به نوعی به موادمخدر و اعتیاد ارتباط دارند.

 
۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴

«ایران در دو دهه آینده با سونامی سالمندی مواجه می‌شود» این خبر سوژه کارتون روزنامه شهروند شده است.

 
«مردانه شدن» بازار اشتغال/خروج سالانه ۶۰۰هزار زن از بازار کار
۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸

با افزایش ۱۱.۱ درصدی شاغلان مرد در سال۹۴ نسبت به سال۸۴، تعداد شاغلان زن با کاهش ۱۲.۶ درصدی مواجه بوده؛ بدین ترتیب می‌توان گفت با پدیده مردانه شدن اشتغال و زنانه شدن بیکاری مواجه هستیم.

 
سهم خشونت خانگی در اعتیاد و تن‌فروشی زنان
۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

در پژوهش‌های متعدد، خشونت شوهر نسبت به همسر در هر سه بُعد جسمی، روانی و جنسی گزارش شده است.

 
تصادفات و خطاهای انسانی!/ لزوم اخذ تست سلامت روان از متقاضیان گواهینامه رانندگي
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۹

بررسی تصادفات مختلف نشان داده که اکثر تصادفات ناشی از خطاهای انسانی است؛ به همین صورت، بررسی تصادفات در ایران نیز نشان می‌دهد که مهمترین عامل بروز تصادفات رانندگی عامل انسانی است.

 
استاد مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس درگذشت+عكس
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۷

منصور اعتصامی عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس پس از تحمل یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

 
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵

به گفته رییس سازمان بهزیستی کشور در حال حاضر 10 هزار کودک بدسرپرست در کشور به صورت امین موقت تحت سرپرستی خانواده‌های جایگزین قرار دارند و چون بهترین جایی که کودک می‌تواند رشد کند، کنار مادر است، به همین خاطر خانواده‌های جایگزین، به صورت موقت و تا زمانی‌که پدر و مادر کودک با تشخیص قوه قضاییه به شرایط ...

 
«گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

«اعتیاد آور نیست» این جمله‌ایست که این روزها بیشتر از همه درباره مخدر «گل» به گوش می‌رسد

 
29 درصد جامعه دارای سواد سلامت هستند
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تحقیقات بیانگر آن است که سطح سواد سلامت در جامعه 29 درصد است و حدود 70 درصد جامعه در معرض خطر تهدید سلامتی ناشی از آگاهی اندک از شاخص های زیست سالم هستند.