نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر مهناز ملانظری را به عنوان سرپرست دانشگاه الزهرا منصوب کرد.

 
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴

وزارت ورزش و جوانان در حال پیگیری طرحی است که در صورت به نتیجه رسیدن، یک بند دیگر به شرایط لازم برای ثبت عقد ازدواج اضافه می‌شود.

 
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۵

مدیرکل مددکاری بنیاد شهید گفت: هنگامی‌که انسان دچار فقدان بهداشت روانی از جنس خشم می‌شود، قدرت تشخیص و تصمیم را از دست می‌دهد و در نتیجه قدرت رفتار و کنترل رفتار را از دست خواهد داد.

 
۷۴ درصد دانشجویان نماز می خوانند
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: طبق آمارهای موجود ۷۴ درصد دانشجویان نماز می خوانند.

 
بیش از 50 % معتادان کشورمان متأهل و شاغل هستند
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 50 درصد معتادان کشورمان متأهل و بیش از 55 درصد معتادان شاغل هستند. ضمن اینکه متأسفانه میزان اعتیاد در بین محیط‌ های کاری هم بالا است.

 
23 هزار کودک‌آزاری و همسرآزاری از اول امسال
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تعداد موارد کودک‌آزاری اطلاع داده شده به اورژانس‌اجتماعی حدود ۱۲ هزار مورد و تعداد موارد همسرآزاری ۱۱ هزار مورد بوده است.

 
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴

شیوه‌نامه تغییر شاخه و رشته تحصیلی دانش‌آموزان پایه دهم با امضای وزیرآموزش و پرورش از سوی معاونت آموزش متوسطه به استان‌ها ابلاغ شد.

 
آیات قرآن درباره حجاب
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵

در این پست تعدادی از آیات قرآن را در موضوعات مختلف حجاب و عفاف جمع آوری کردم. همانطور که می دانید بیشتر آیاتی که در قرآن در مورد حجاب و عفاف وجود دارد در سوره های نور و احزاب آمده اند ولیکن در این پست سعی شده مجموعه ای کوتاه و مفید از سوره های دیگر که آیاتی در این باب دارند جمع آوری شود که امیدوارم ...

 
افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در ایران/ 13 میلیون زوج در سن باروری
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲

مدير كل دفتر سلامت جمعيت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه 13 میلیون زوج بارور در کشور وجود دارد از وجود تسهیلاتی برای زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دوستدار مادر خبر داد.

 
جزییات هولناکی از پرونده قتل ستایش
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱

قاتل عاشق دختری بود که ترکش کرده‌بود/ باهوش و معتاد به مشروب است

 
نظر متفاوت یک کارشناس: کار کودکان می تواند مفید باشد!
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴

کودک کار یا کودک خیابانی با فشارها و استرس های ناشی از کار و از بین رفتن حق و حقوقش مواجه می شود و ناکامی و شکست را بیشتر از کودکان عادی تجربه می کند آن هم در سنینی که هنوز از آمادگی روانی کافی برای این شکست ها و تنش ها برخوردار نیست.

 
مقررات جدید دانشگاه آزاد درباره اعمال نمرات مردودی در معدل
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به آخرین تغییرات آیین نامه آموزشی دانشگاه گفت: اگر دانشجویی در درسی بیش از یک نمره مردودی داشته باشد تنها یک نمره مردودی در معدل او لحاظ می شود.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر برخورد کامیون با دانش‌آموزان در محور روستایی لاشار شهرستان نیکشهر چهار دانش آموز جان باختند.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵

پژوهشگر علوم روانشناسی گفت :اگر انسان حتی با یک حیوان ارتباط عاطفی برقرار می کند دل بسته آن می شود چه برسد به اینکه با کسی یک رابطه عمیق عاطفی، روحی، جسمی و ذهنی برقرار کند و بخواهد قطع کند آسیب های بعضا جبران ناپذیری به همراه دارد.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸

آموزش و پرورش برای اسکان سفرهای نوروزی فرهنگیان خدماتی را در نظر گرفته که آدرس این مراکز را در مطلب زیر مشاهده می‌کنید.

 
روایت زندگی دختران فراری در ترمینال غرب
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲

مددکاران از تجربه‌های کاملاً متفاوت در پایانه غرب می‌گویند؛ مثلا فرار دختری که خانواده بسیار مرفهی داشته. او در مسیر مدرسه با یک کارگر جوشکار آشنا می‌شود و باهم تصمیم به فرار می‌گیرند. پدر و مادر تحصیلکرده دختر برای پی‌گیری به مرکز مداخله بحران مراجعه می‌کنند و کمک می‌خواهند. آنها به مددکاران می‌گویند ...

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳

طرح ملی تربیت مربی مهارت های ازدواج یک گفتمان مشترک میان روانشناسان و مشاوران کشور ایجاد کرده است

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷

وزیر بهداشت گفت: اکنون ۱۰۰ هزار نیروی پرستار و بهیار، همچنین در بخش‌های الکترونیکی کردن پرونده‌ها و آزمایشگاهی، کمبود نیروی انسانی داریم که ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای ما فاقد ردیف حقوقی هستند و به عنوان قراردادی کار می‌کنند و هزینه‌های آنها را ما پرداخت می‌کنیم.

 
بیشترین طلاق‌ها ۳ تا ۵ سال بعد از ازدواج رخ می‌دهد
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از طرح تغییر حداقل سن ازدواج دختران حمایت می‌کنیم، گفت: ۱۳ سالگی سن نارس و کمی برای ازدواج است.

 
ثبت‌نام آزمون ورودی «مدارس نمونه دولتی» از فردا
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی 97-1396 از فردا (شنبه چهاردهم اسفند ماه) آغاز می‌شود.