نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
هم خانواده آتنا و هم خانواده قاتل نیاز به حمایت روانی دارند/ مرگ تدریجی دو خانواده
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹

اين اطلاع‌رساني بايد طوري باشد که مردم بدانند اگر شخصي مثل قاتل آتنا گناهي مرتکب شده، اين گناه دامنگير زن و بچه و خانواده‌اش نيست. در اين حادثه هم خانواده آتنا و هم خانواده قاتل آتنا نيازمند دريافت حمايت‌هاي رواني و عاطفي هستند.»

 
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰

رييس سازمان بهزيستي كشور در پاسخ به «اعتماد» با تاكيد بر مخالفت سازمان بهزيستني كشور با هرگونه ايجاد شهرك و مركز اردوگاهي براي نگهداري گروهي زنان آسيب ديده، تاكيد كرد كه سازمان بهزيستي طبق قانون برنامه ششم توسعه، تنها مرجع صدور مجوز و تشخيص تخصصي ايجاد مراكز بازتواني زنان آسيب ديده و ساير آسيب ديدگان ...

 
تابوی الکل و فانتزی های ذهنی دوران جوانی
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴

«اعتراف می کنم منابع، ساختار و امکانات مناسب و کافی برای مبارزه با اعتیاد الکل را در کشور در اختیار نداریم. نباید غفلت کنیم و بگوییم وضعیت، خوب است بلکه باید برای مقابله واقدام به موقع، ساختاری قوی ایجاد کنیم.»این بخشی از گفته های علیرضا نوروزی،رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت ...

 
کودکانی که فرصت کودکی ندارند!
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱

کودکی دوره‌ای از شور و نشاط و سرزندگی و آرزوهای کوتاه و محدود برای انسان است که اگر با دیدی اسطوره‌ای به آن نگاه شود، فرصتی برای انسان‌شدن ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر کودکی دوره‌ای از زندگی است که فرد اگر بتواند تمام ابعاد آن را طی کند، قادر است تصویری درست برای آینده تعریف کند.

 
اختلالات اضطرابی در کودکان
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶

روانشناسان معمولا اختلالات روانی کودکان را به دو گروه عمده اختلالات برونی‌سازی و درونی‌سازی تقسیم می‌کنند.

 
آموزش خودمراقبتی به کودکان درکشور تابو است
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱

رئیس انجمن مددکاری ایران در خصوص حادثه تلخ مرگ «آتنا» با بیان آنکه آتنا اولین قربانی چنین حوادثی نبوده و آخرین آن هم نیست گفت: به بهانه وقوع چنین حوادثی در کشور باید ارائه آموزش‌های خودمراقبتی و همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه ارائه آموزش‌های سلامت جنسی در دستور کار قرار گیرد زیرا با عدم اطلاع رسانی در این ...

 
خوشبختی خود را به دیگران گره نزنید
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴

یک دکترای روان شناسی تنها توجه به داشته های دیگران را از عواملی دانست که سبب می‌شود افراد احساس خوشبختی و رضایت از زندگی نداشته باشند.

 
پروتئین از حمله قلبی محافظت می کند
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷

پروتئین DDK۳ می تواند به عنوان درمان جدیدی برای توقف تشکیل چربی در درون رگ ها استفاده شود.

 
بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت درگذشت میرزاخانی
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۹

در بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت درگذشت پرو فسور میرزاخانی بر لزوم شناخت پیشینه درخشان تمدن اسلامی در پیشرفت علم و دانش تاکید شد.

 
فرهاد رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد معرفی شد
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴

فرهاد رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شد.

 
نامه روانشناسان مطرح آمریکایی برای عزل ترامپ
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

چندین تن از روانشناسان برتر دانشگاه‌های مهم آمریکا در نامه‌ای سرگشاده‌ به کنگره خواستار عزل قانونی رئیس‌جمهوری آمریکا شدند.

 
جایگاه سلامت اجتماعی در بهزیستی
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸

هفته بهزیستی فرصت بی‌بدیلی است برای ارج نهادن بر تلاش همکاران سازمان در جای جای میهن وقدردانی و تشکر از این عزیزان و آرزوی بهروزی برای آنان و خانواده هایشان

 
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم امسال در حالی انجام می شود که وزارت آموزش و پرورش تجربه یک دوره اجرای این طرح در سال تحصیلی 96- 95 را در کارنامه خود به ثبت رسانده است و اکنون با آسیب شناسی تجربه نخست، در آستانه دومین تجربه قرار دارد.

 
برگزاری آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته روانشناسی بالینی
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

برگزاری آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته روانشناسی بالینی در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان

 
لطفا مراقب کودکانمان باشیم و آنها را مجهز به سلاح خود مراقبتی کنیم
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

اینجا ایران است، مهد شیران، مهد دلاوران، مهد فرهنگ و هنر و ادبیات و ...

 
چگونه سلیس و روان صحبت کنیم؟
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶

عوامل گوناگونی ازجمله اضطراب، اعتماد به نفس پایین، و ترس از صحبت کردن در مقابل جمع موجب ناموفق بودن افراد در صحبت‌ کردن هستند. اما باید بدانیم فصاحت گفتار امری ذاتی نیست، بلکه هرکسی در هر سنی می‌تواند آن‌ را بیاموزد. اگر ما نگران روان بودن گفتار خود هستیم، با مطالعه‌ بیشتر، تمرین و تکرار یاد می‌گیریم ...

 
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷

همیشه از مسیر زندگی اش در آینده مطمئن نبود. در دوران کودکی اش در ایران بسیار خلاق و باهوش و در عین حال پرانرژی بود، به حدی که نمی‌دانست این انرژی را چگونه تخلیه کند. در دوران کودکی که مصادف بود با اوایل دهه 80 میلادی، قصد داشت نویسنده شود. شیفته رمان خواندن بود و زیاد کتاب می‌خرید. با این حال تاثیر ...

 
«نمی‌توانم بنویسم مریم میرزاخانی مُرد»
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۲

«مریم میرزاخانی ایستاد. در جایی از زمان در لحظه‌ای از لحظه‌های یکی از آخرین روزهای تیر ماه ایرانی. نمی‌توانم بنویسم مریم میرزاخانی مُرد نمی‌توانم مرگش را باور کنم هر چند که مرگ تنها حقیقت انکارناپذیر زندگی باشد.»

 
۲۵۰ هزار نفر در انتخابات نظام پزشکی می توانند به ۵۱۷۰ کاندیدا رای دهند
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: انتخابات هفتمین دوره نظام پزشکی از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۸ شب روز جمعه ۳۰ تیر ۹۶ در ۱۹۹ حوزه انتخابیه سراسر کشور برگزار می شود.

 
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۲

وزیر بهداشت، با اشاره به مشکلات عدم تجمیع بیمه ها، گفت: در برنامه پنجم توسعه تجمیع صندوق بیمه ها پیش بینی شد، اما این اتفاق نیفتاد و دلیلش نیز رودربایستی ها و اما و اگرها است.