نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰

در علم روان شناسی و روان درمانی، شاخه‌ای به نام هنر درمانی (Art therapy) وجود دارد که روان شناسان با استفاده از شاخه‌های هنری، دیداری و شنیداری اقدام به درمان یا بهبود حال بیماران می‌کنند.

 
چگونه با همسر "یک‌دنده" خود کنار بیایم؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۷

زندگی با یک فرد خودخواه شرایط چالش‌برانگیزی را ایجاد می‌کند اما می‌توان با رعایت نکاتی این موقعیت‌های سخت را مهار کرد.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸

آموزش و پرورش برای اسکان سفرهای نوروزی فرهنگیان خدماتی را در نظر گرفته که آدرس این مراکز را در مطلب زیر مشاهده می‌کنید.

 
حمایت استانداری فارس از احداث پارک سلامت روان شیراز قابل‌ تقدیر است
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹

مشاور عالی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور حمایت مجموعه استانداری فارس از احداث پارک سلامت روان شیراز را قابل‌ تقدیر دانست.

 
آینده مبهم؛ در سایه بی‌توجهی به مشاوره قبل از ازدواج
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱

‌لازمه موفقیت و به ثمر نشستن ازدواج نیز مشورت با مشاور و افراد با تجربه است که نادیده گرفتن ضرورت مشاوره در ازدواج مساوی با نادیده گرفتن آینده خود است

 
عدم پوشش بيمه درماني براي بيماران رواني در ايران
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹

يکي از مشکلات اساسي بيماران رواني از هر نوع اختلالي، اين است که بيمه پوششي براي حمايت از آنها وجود ندارد و به همين دليل بخش عمده‌ای از مردم به روان‌پزشک مراجعه نمي‌کنند.

 
روایت زندگی دختران فراری در ترمینال غرب
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲

مددکاران از تجربه‌های کاملاً متفاوت در پایانه غرب می‌گویند؛ مثلا فرار دختری که خانواده بسیار مرفهی داشته. او در مسیر مدرسه با یک کارگر جوشکار آشنا می‌شود و باهم تصمیم به فرار می‌گیرند. پدر و مادر تحصیلکرده دختر برای پی‌گیری به مرکز مداخله بحران مراجعه می‌کنند و کمک می‌خواهند. آنها به مددکاران می‌گویند ...

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳

طرح ملی تربیت مربی مهارت های ازدواج یک گفتمان مشترک میان روانشناسان و مشاوران کشور ایجاد کرده است

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷

وزیر بهداشت گفت: اکنون ۱۰۰ هزار نیروی پرستار و بهیار، همچنین در بخش‌های الکترونیکی کردن پرونده‌ها و آزمایشگاهی، کمبود نیروی انسانی داریم که ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای ما فاقد ردیف حقوقی هستند و به عنوان قراردادی کار می‌کنند و هزینه‌های آنها را ما پرداخت می‌کنیم.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱

مدیر گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی با ابراز گلایه از تصمیم وزارت علام برای حذف رشته مشاوره، گفت: استادان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور به حذف رشته مشاوره در مقطع کارشناسی اعتراض جدی دارند.

 
یک روانپزشک: بیماری روانی با سنبل الطیب و قرص خواب رفع نمی شود
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

همان‌طور که جسم به مشکل برمي‌خورد، روح و روان هم ممکن است دچار مشکل شود. روح و روان اگر سالم باشد، به‌تبع بسياري از مشکلات روان‌تني از بين مي‌رود.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳

طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کاشان منصوب شد.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بررسی رشته روان شناسی بالینی و اینکه باید در کدام دو وزارتخانه (علوم ،بهداشت) قرار گیرد ، هنوز در دستور کار شورا قرار نگرفته است.

 
فواید و مضرات خوردن ماکارونی
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱

همانطور که همه ما می دانیم مواد غذایی طی فرآیند پخت و پز یا طبخ دستخوش تغییرات بسیار زیادی می شوند ، هر چقدر مواد غذایی به صورت طبیعی تری مصرف شوند نمایه گلایسمی شان کمتر است و هرچقدر عمل فرآوری در آنها بیشتر انجام شود نمایه گلایسمی شان افزایش پیدا می کند.

 
بیشترین طلاق‌ها ۳ تا ۵ سال بعد از ازدواج رخ می‌دهد
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از طرح تغییر حداقل سن ازدواج دختران حمایت می‌کنیم، گفت: ۱۳ سالگی سن نارس و کمی برای ازدواج است.

 
شغل پدر و تحصیلات مادر عاملی برای بی اشتهایی و پُراشتهایی پسران
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۲

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بی اشتهایی و کم اشتهایی در بین پسران 6 تا 18 سال شایع است و برخی عوامل اقتصادی – اجتماعی با آن در ارتباط است.

 
ارتباط اختلالات روانی و ریسک بروز سکته
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۹

تحقیق جدید نشان می دهد بستری شدن در بیمارستان به دلیل اختلالات روانپزشکی ممکن است با ریسک بالای سکته در هفته ها و ماه های بعد مرتبط باشد.

 
فیسبوک و هوش مصنوعی به کمک کاربران در معرض خطر می‌آیند
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۹

شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرده است که در تغییراتی جدید با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، سعی دارد آن دسته از کاربران خود را که ممکن است قصد خودکشی داشته باشند، شناسایی کرده و شرایط را برای ارائه خدمات مشاوره به آنها فراهم کند.

 
ثبت‌نام آزمون ورودی «مدارس نمونه دولتی» از فردا
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی 97-1396 از فردا (شنبه چهاردهم اسفند ماه) آغاز می‌شود.

 
دلجویی وزیر بهداشت از فرماندار بدره ایلام
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی تماس تلفنی با فرماندار بدره استان ایلام از وی دلجویی کرد.