نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
دو تکلیف مجلس برای وزارت بهداشت: اولویت پیشگیری بر درمان
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

نمایندگان مردم در خانه ملت، وزارت بهداشت را مکلف به اجرای نظام خدمات جامع و همگانی سلامت با اولویت پیشگیری بر درمان کردند.

 
اندازه دور بازوهای تان به شما چه می گوید؟!
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

مطالعات جدید محققان نشان می دهد بین اندازه دور بازو و طول عمر ارتباط مستقیم و معناداری وجود دارد.

 
کارنامه دانش آموزان الکترونیکی شد
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱

خانواده ها می توانند از اول بهمن با مراجعه به پایگاه اینترنتی eservice.medu.ir کارنامه تحصیلی دانش آموزان خود را مشاهده کنند.

 
تشخیص اصلی اوتیسم با یک پزشک است
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: وزارت بهداشت به مسئولیت خود در زمینه غربالگری بیماران و ایجاد مراکز درمانی عمل نکرده است.

 
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۱

مصرف دارو به عنوان یکی از مراحل درمان نقش مهمی در مداوای بیماری ایفا می‌کند، در حالی که استفاده خودسرانه آن نه تنها باعث بهبودی نمی‌شود بلکه درمان را نیز مختل خواهد کرد.

 
شرایط کار فشار روانی بیشتری بر زنان وارد می کند
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲

روانشناسان براساس آمار رسمی انگلیس می گویند که زنان شاغل به واسطه شرایط محیط کار و مسوولیت های خانوادگی به ویژه در صورت مواجه شدن با تبعیض در دریافت دستمزد و نبود حمایت، فشار روانی بیشتری را تحمل می کنند.

 
حق تعرفه گذاری به صورت غیر منصفانه از سازمان نظام پزشکی سلب شد!
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰

رییس سازمان نظام پزشکی بیان کرد:حق بسیار مترقی که قانونگذار به سازمان نظام پزشکی در خصوص تعیین تعرفه ها واگذار کرده بود، به صورت غیر منصفانه از این سازمان گرفته شد.

 
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

برخی گوشی های هوشمند با وجود اتصال به اینترنت سایت های مختلف را بازنمی‌کنند.

 
جایگاه روان شناسی بالینی در وزارت علوم است
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه رشته "روان شناسی بالینی" باید در دانشگاه‌های وزارت علوم و به شیوه گذشته تدریس شود، گفت: این رشته مبنای شناختی و علوم انسانی دارد و نمی‌توان آن را با فضاهای پزشکی درآمیخت.

 
انتقاد رییس انجمن علمی رفتار حرکتی از انتقال رشته روان شناسی ورزشی به وزارت بهداشت
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰

رییس انجمن علمی رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی معتقد است: واگذاری روان شناسی ورزشی از وزارت علوم به وزارت بهداشت، همانند درختی می‌ماند که با زدن شاخه‌های آن موجب رکود و کج‌روی آن می‌شویم.

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشرفت و رشد این رشته با مشکل مواجه می کند.

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳

کمبود خواب شدید در ایام امتحانات عوارض جبران ناپذیری برای بدن به همراه دارد.

 
چرا دختران و پسران ایرانی ازدواج نمی کنند؟
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶

سن یک میلیون و 300 هزار مجرد در کشور از حد متعارف ازدواج گذشته است. این آمار در حالی است که تنها 320 هزار نفر از مجردان را مردان مابقی یعنی 980 هزار نفر را زنان مجرد تشکیل می دهند. بنابراین تعداد زنان هرگز ازدواج‌ نکرده بالای سن متعارف و قبل از تجرد قطعی سه برابر مردان است

 
پازل ناتمام وزارت بهداشت
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

دیروز برای وزارت بهداشت، روز سرنوشت سازی بود، نمایندگان مجلس شورای اسلامی گرد هم آمده بودند تا در جریان بررسی جزییات لایحه برنامه ششم، ماده ٨٧ این لایحه را تصویب کنند؛ قرار بر تایید یا رد پیشنهاد انتقال سازمان بیمه سلامت و شورایعالی بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت بود....

 
معاشرت با بستگان ،موثر در کاهش استرس
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

استرس یا فشار روانی که بسیاری از عوامل آن بیرونی است، به یکی از معضلات فراگیر زندگی صنعتی بدل شده است؛ پزشکان قرار گرفتن در اجتماعات دوستانه و شرکت در ورزش های دسته جمعی را راه حلی موثر برای کاهش استرس می دانند.

 
دوران طلایی روانپزشکی خیلی زود به پایان رسید
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

امروزه بیش از هر زمانی افراد دچار مشکلات روانی درمان دریافت می‌کنند و دارو مصرف می‌کنند، پس چه قضیه‌ای در کار است؟ به نظر من نبود دقت و عینیت در تشخیص و درمان بیماری روانی پیشرفت در این زمینه را متوقف کرده است.

 
می خواهم راز بیماری‌ام را بدانم! چرا پزشکان حقیقت را به بیماران نمی‌گویند؟
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۴

مرز پنهان کاری پزشک برای درمیان گذاشتن حقیقت با بیمار تا کجاست؟

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۶

زرشناس با بیان اینکه حرص و اضطراب، محصول منطق سودانگار جامعه مدرن است، گفت: دانش باید ما را با حقیقت آشنا کند نه اینکه بر توهمات ما بیفزاید ولی روان شناسی مدرن حقیقت بشر را فراموش کرده است.

 
«سایکو» پر از زندگی و سوءتفاهم‌ها / نمایشی روان‌شناسی که در تماشاگر امید و باور می‌کارد
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۳

علی‌اصغر راسخ‌راد از اجرای نمایش جدید خود به نام «سایکو» خبر داد و گفت: سایکو سایبرنتیک علم نوپایی به معنای کنترل مغز است و این نمایش از این منظر روان‌شناسی نگاهی به زندگی‌های امروز، سوتفاهم‌ها و آنچه بین خانواده‌های جوان می‌گذرد، دارد.

 
نحوه ثبت خاطرات در مغز چگونه است؟
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲

دانشمندان برای اولین بار موفق به کشف مکانیزمی شدند که امواج ریتمیک مغز را تنظیم می‌کند. این امواج نقشی کلیدی در تثبیت خاطرات در حافظه دارند