نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
زندگی با شکاک ها
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹

وقتی کنارش نیستید، تمام فکر و ذکرش این است که کجایید و چه می کنید و حتی وقتی کنارش نشسته اید، دوست دارد به مغزتان راه پیدا کند و فکر و خیال های تان را بخواند.

 
مشکلات بینایی از علائم اولیه پارکینسون است
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹

طبق گزارش جدید محققان، تغییرات بینایی ممکن است از علائم اولیه بیماری پارکینسون باشند.

 
هشدار کارشناسان نسبت به آسیب‌های تعطیلات تابستانی
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

کارشناسان هشدار می‌دهند که تعطیلات تابستانی در درازمدت می‌تواند تأثیر شدیدی بر سلامتی داشته باشد و خطر چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی را در کودکان افزایش دهد.

 
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳

مرکز برنامه‌‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: امکان چاپ فرم‌های هدایت تحصیلی فراهم شد.

 
تاثیر افسردگی بر مغز زنان و مردان متفاوت است
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷

مطالعات اخیر محققان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد افسردگی بر مغز زنان و مردان اثر متفاوتی دارد و با آگاهی از این واقعیت می‌توان راهکارهای درمانی موثری به کار بست.

 
علل گرایش به مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان و راههای پیشگیری
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱

نتایج اغلب پژوهش‌ها در سطح کشورهای مختلف حاکی از آن است که میزان مصرف مواد در جوامع مختلف به ویژه در میان نوجوانان و جوانان در حال افزایش است. سوءمصرف مواد در میان جوانان مشکلاتی نظیر خطر آسیب و مرگ از طریق خشونت بین فردی، تصادفات جاده‌ای، رفتارهای پرخطر جنسی، ابتلا به بیماری‌هایی چون ایدز و مشکلات ...

 
درمان انواع ترس‌های مرضی با فناوری واقعیت مجازی در کشور
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶

محققان کلینیک مغز و شناخت وابسته به پژوهشکده علوم شناختی و دانشگاه علوم پزشکی ایران، با استفاده از واقعیت مجازی برای درمان اختلالات روانپزشکی و عصبی نظیر انواع ترس‌های مرضی و توانبخشی شناختی و حرکتی راهکار جدیدی ارائه کردند.

 
سازمان نظام پزشکی مکانی برای تنبیه پزشکان نباشد
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲

رئیس سابق انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران گفت: نباید ارتباط مستقیم مالی بین پزشک و بیمار باشد زیرا به‌همین علت وقتی پزشکی حق ویزیت زیاد دریافت می‌کند نسبت به پرداخت هر مبلغی مردم معترض می‌شوند و این مسئله باعث می‌شود تا اعتماد و اطمینان پزشکان شکسته شود.

 
نشست هم‌اندیشی روسای انجمن‌های علمی برگزار شد
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹

نشست هم‌‌اندیشی رؤسای انجمن‌های علمی ایران در راستای مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر در تصمیم‌سازی‌ها و مدیریت کشور با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم و جمعی از رؤسای انجمن‌های علمی ایران در محل این ...

 
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

مدیر مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه های علمیه از آموزش و هم افزایی بیش از ۳۰۰ استاد حوزه علمیه سراسرکشور در دوره تکمیلی مشاوره در قم طی دو هفته اخیر در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) خبر داد.

 
روش ساده کاهش استرس
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵

این گونه به نظر می رسد که یادآوری خاطراتی خوب می تواند نقش چشمگیری در کاهش پاسخ استرس روانی داشته باشد.

 
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی علوم پزشکی تهران ظرف مدت ۱۰ روز آینده رسما شروع به کار خواهد کرد.

 
بیماری تلخی که با خوردن بستنی به سراغتان می‌آید!
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی در مورد زیاده روی در مصرف مواد غذایی سرد مانند بستنی هشدار داد.

 
توموری که صورت مرد جوان را به نابودی کشاند+عکس
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰

نیمی از صورت یک مرد که توسط سرطان از بین رفته بود با کمک جراحان برتر با موفقیت بازسازی شد.

 
زنان خانه‌دار رکورددار فضای‌مجازی!
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵

در کل دنیا بانوان، از فضای‌مجازی بیشتر برای سرگرمی و فعالیت‌های اجتماعی و مردان بیشتر برای فعالیت‌های اقتصادی استفاده می‌کنند اما جالب است بدانید رکورددار این حضور؛ بانوان هستند.

 
تعيين شرط سنی برای متقاضیان جذب هیات‌ علمی دانشگاهها
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵

در جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای متقاضیان جذب شرط سنی تعیین شد.

 
«وسواس» و راه‌های درمان
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳

وسواس در علم پزشکی یک اختلال اضطرابی مزمن است. این اختلال ذهن فرد را به طور مفرط اشغال می‌کند و این اشتغال در مورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی است. اما داستان به اینجا ختم نمی‌شود، بیماری وسواس شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که می‌تواند زندگی افراد را تحت شعاع خود قرار دهد.

 
حذف و اضافه به سبک وزارت علوم
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵

«گسترش بی‌رویه دانشگاه پیام‌نور و موسسات غیرانتفاعی وابسته به مدیران وزارت علوم نیز بخشی از اقدامات وزارت علوم است که نیاز به بررسی بیشتر دارد زیرا بررسی کیفیت آموزشی این‌گونه موسسات دلایل جفا به دانشگاه آزاد اسلامی را معنی می‌کنند.

 
ائتلاف خانه و مدرسه علیه بچه ها / زمان تغییر فرا نرسیده است؟!
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷

به غیر از ضعف سیستم آموزش و پرورش، نگرش و فرهنگ نازل والدین هم بی تاثیر نیست. والدین به صورتی بیهوده و کلیشه ای تلاش می کنند که فرزندانشان را در قالب باورهای رسوب شده در ذهنیات خود جاسازی کنند و رشد دهند.

 
لیست اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات نظام پزشکی شهر تهران
۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷

اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در شهر تهران اعلام شد. معین،ظفرقندی،نوربخش و حافظی تایید صلاحیت شدند.