نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱

عضو پژوهشكده خانواده با تاکید بر اینکه خیانت همیشه ویرانگر زندگی هاست، اظهار داشت: مطالعات نشان داده که در داخل کشور ما نوعا رابطه های مثلثی موفق نیستند و توام با تنش و مشکلات روحی و روانی حداقل برای یک طرف هستند.

 
سبک زندگی دانشجویان در خوابگاه
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

این روزها که نتایج قبولی دانشگاه ها اعلام می شود، عده‌ای باید از شهر خود کوچ کنند و کم‌کم زندگی دانشجویی خود را به عنوان یک «خوابگاهی» آغاز کنند. زندگی خوابگاهی اگر یکی از بهترین قسمت های زندگی آدم‌ها نباشد، حتما یکی از خاطره‌انگیزترین هاست.

 
کم استرس‌ترین شهرهای جهان ‏+ رتبه تهران
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است اما معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را بیشتر کند و به سلامت روحی و روانی افراد تاثیر بگذارد.

 
چه تعداد دانش‌آموز در مدارس تهران تحصیل می‌کنند؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در شهر تهران داریم که ۹۰۰ هزار نفر در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

 
لطفا در محل کار، پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

شاید هرگز ندانید که همکاران سابق شما حتی کسانی که در دل از آن‌ها نفرت دارید ممکن است روزی ارجاع کور شما باشند و به اصطلاح زیر آبتان را بزنند. بله، این اتفاق می‌افتد. پس سعی کنید روی زبان و رفتارتان کنترل داشته باشید و مراقب باشید که هرگز پل‌های پشت سر خود را خراب نکنید.

 
۱۲ عادت روزانه که شما را پیر می‌کند!
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

آیا احساس می‌کنید به سرعت پیر می‌شوید؟ با ما همراه باشید تا نکات و ترفندهای متخصصان را در مورد اشتباهات رایج بدانید و سپس یاد بگیرید که چگونه این فرآیند را معکوس نمایید.

 
علائم هشدار دهنده سرطان روده بزرگ
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰

یک فوق تخصص خون گفت: آزمایش های غربالگری در تشخیص به موقع سرطان روده از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

 
بحرانی بودن وضعیت خانواده‌ها در کشور
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

معـاون رییس‌جمهور در امـور زنان و خـانـواده گفت: خانواده‌‌های ایرانی در حال از دست دادن کارکردهای خود هستند و آنها را یکی یکی از دست می‌دهند.

 
هم‌کفو نبودن باعث تنهایی و بعضا به «خیانت» منجر می‌شود
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰

یک روانشناس و مشاور خانواده به لزوم تعیین مهریه منطقی به عنوان پشتوانه اقتصادی یک زن اشاره و اظهار کرد: بخشیدن مهریه یا بیش از حد پایین گرفتن مهریه، تضییع حقی است که خداوند برای زن تعیین کرده است. مهریه تعیین پشتوانه اقتصادی برای یک زن است که به مجرد احساس نیاز، بتواند خودش را از این جهت غنی اعلام کند ...

 
هر 15 نفر دانش‌آموز، یک ساعت مشاوره
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

معاون مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیازمند تزریق 30 هزار مشاور به مدارس هستیم گفت: در حال حاضر به ازای هر 15 دانش آموز یک ساعت نیروی مشاور به مدارس تعلق می گیرد

 
تعداد هسته ها و مراکز مشاوره فعال در آموزش و پرورش
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 720 هسته و مرکز مشاوره در آموزش و پرورش فعال هستند، گفت: 2700 مشاور امسال به دلیل کمبود آموزگار به مدارس ابتدایی رفتند.

 
تنها 15 درصد مدارس متوسطه دوم «مشاور» دارند
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در تهران به ازای هر 20 دانش‌آموز، یک معلم وجود دارد و در برخی شهرها این نسبت 9 به یک است، گفت: تنها در 15 درصد مدارس متوسطه دوم، مشاور داریم.

 
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶

نشست هم‌اندیشی و آشنایی با مشکلات مشاوره در آموزش و پرورش، با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد.

 
ضرورت آگاهی معلمان از وضعیت اعتیاد به مواد مخدر در جامعه
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

روانشناس بالینی با بیان اینکه آگاهی کارکنان و معلمان از وضعیت اعتیاد، انواع مواد مخدر و میزان شیوع آن در کشور و حساس بودن نسبت به این آسیب اجتماعی، یکی از عوامل مهم پیشگیری از اعتیاد در مدارس است، گفت: معلمان باید دانش‌های لازم در زمینه اعتیاد، مثل شناسایی مواد مخدر، نحوه مصرف آنها و علائم جسمی و روانی ...

 
بعد از ازدواج بدن شما چه تغییراتی می‌کند؟
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

ازدواج یکی از مهمترین بخش های زندگی است که نه تنها از نظر روحی بلکه از نظر فیزیکی نیز بر ما تاثیر می گذارد. بنابراین زمانی که شما به شریک زندگی تان جواب «بله» می دهید، باید منتظر تغییراتی باشید که در ادامه مطلب به آنها اشاره کرده ایم.

 
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹

اضطراب به دانش‌آموزان منتقل می‌کنیم تا منافع عده‌ای «کنکورچی» تأمین شود

 
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵

رئیس انجمن رادیولوژی استان البرز، گفت: وزارت بهداشت در اجرای راهنمایی بالینی کوتاهی کرده و تکالیف قانونی خود را انجام نداده است.

 
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷

محققان می گویند با یک برنامه ۱۰ هفته ای دویدن می توانید سیگار را ترک کنید.

 
اختلال حافظه کوتاه مدت را جدی بگیرید
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران با اشاره به اینکه هر ۳ ثانیه یک نفر در جهان به آلزایمر(دمانس) مبتلا می شود، گفت: یک سال تشخیص زودتر، ۵ سال معلولیت ناشی از آلزایمر را کاهش می دهد.

 
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴

بنیاد حامیان دانشگاه تهران دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه را بورسیه می کند.