نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
آیا ویژگی‌های شخصیتی مسری است؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

نتایج تحقیقات جدید، به این سوال که آیا ویژگی‌های شخصیتی میان کودکان مسری است یا خیر، پاسخ داده است.

 
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶

تا قبل از این بسیاری مفهوم پوشش خبری بحران را مبحثی در حوزه ارتباطات و رسانه قلمداد می‌کردند اما اگر نگاهی به صاحب‌نظران این حوزه در جهان بیندازیم متوجه خواهیم شد که در کنار ابعاد ارتباطی پوشش خبری بحران، وجوهی همچون تاثیرات جامعه‌شناختی و روانشناختی این حادثه نیز در نظریات مربوط به پوشش خبری بحران ...

 
تأثیر هنر درمانی در آرامش روانی افراد جامعه
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶

از مباحثی بوده که اخیراً در بین جامعه و روان شناسان مطرح‌شده است و به نظر می‌رسد می‌توان با "هنر درمانی" دررسیدن جامعه به آرامش اقدامات مؤثری انجام داد.

 
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۱

نسخه پنجم آزمون هوشی استنفورد بینه به عنوان شناخته شده‌ترین و پرکاربردترین تست معتبر هوشی در سطح کشور استاندارد سازی ملی می‎شود.

 
رشته روان شناسی بالینی در کنکور 96 همچنان تحت پوشش وزارت علوم است
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱

وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: رشته روان شناسی بالینی و سایر رشته‌های مورد بحث این وزارتخانه با وزارت بهداشت همچنان تحت پوشش دانشگاه‌های وزارت علوم قرار دارند.

 
آمار وزیر بهداشت از مبتلایان بیماری های روانی با تخفیف است!
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱

رئیس انجمن علمی روانپز‌شکان ایران می گوید وزیر بهداشت با تخفیف آمار مبتلایان به بیماری های روانی را 23 درصد اعلام کرده است!

 
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

کارشناسان کتابخانه حسینیۀ ارشاد با مراجعه به مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی، کتاب‌های مناسب برای این گروه از بیماران معرفی می‌کنند.

 
لیسانسه ها می توانند پزشکی بخوانند!
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴

معاون وزیر بهداشت همچنین از بازبینی محتوای آموزشی همه رشته های علوم پزشکی و اعتباربخشی همه دانشگاههای علوم پزشکی به صورت درونی تا پایان امسال و انجام اعتباربخشی بیرونی در سال آینده برای رفع مشکلات آموزشی آنها خبر داد.

 
استرس در نوجوانان و راه‌های پیشگیری
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷

یک روانشناس بالینی گفت: دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین و در واقع مهم‌ترین نقطه زندگی هر فردی است.

 
رتبه اولیهای کنکور چه رشته و کدام دانشگاه را انتخاب کردند
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲

رئیس سازمان سنجش گفت: در مجموع پنج گروه آزمایشی ۳۳ درصد دانشگاه تهران، ۲۳ درصد دانشگاه صنعتی شریف و ۱۸ درصد دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کردند.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۷

معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح آخرین وضعیت انتقال رشته‌های مشترک بین دو وزارتخانه (علوم و بهداشت) گفت: وضعیت این رشته‌ها در کمیته مرتبط بررسی می‌شود و هنوز درخصوص انتقال هیچ‌کدام از این رشته‌ها تصمیم‌گیری نهایی اعمال نشده است.

 
آخرین وضعیت انتقال رشته‌های مشترک بین دو وزارتخانه
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱

معاون وزارت بهداشت گفت: شورای منتخب رئیس جمهور برای بررسی رشته های بین رشته ای، نظر خود را به مراجع بالاتر فرستاد و به نظر می رسد نظر شورا، انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت است.

 
اعطای پروانه به 70 مرکز مشاوره ازدواج در ۱۹ بهمن
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: سه شنبه هفته جاری(۱۹ بهمن ماه) با حضور وزیر ورزش و جوانان پروانه فعالیت ۷۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده اعطا می‌شود.

 
جزئیات برگزاری کنکور 96 اعلام شد/آغاز ثبت نام از سه‌شنبه
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری 96 از هفته جاری شروع می‌شود گفت: داوطلبان از 19 تا 28 بهمن ماه جاری فرصت دارند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰

روان شناسي مدرن يک چيز مهم را فراموش کرده و آن، اينکه انسان مدرن موجودي از خود بيگانه است و نياز به اين دارد که بيش از هرچيز به خود برگردد. بايد در مفهوم موفقيت تأمل کنيم، آيا هدف زندگي جمع‌آوري ثروت، پيشبرد پروژه‌ها، انباشت سود و... است؟

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳

جشنواره وب ایران آغاز به کار کرد و سايت ميگنا به به ناچار در آيتم خانواده و كودك جشنواره نهم شركت كرد.

 
تولید جدیدترین داروی «ترک سیگار» در ایران
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵

داروی تولید داخل «وارنیکلین» به عنوان جدیدترین داروی ترک سیگار، با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، معرفی می شود.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۱

سازمان نظام یگانه مرجع انحصاری برای تایید صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران کشور است

 
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۱

«دکتر محمدحسین امید» افزود: سالانه 30 هزار نفر به این آمار اضافه می‌شود، درحالی‌که وزارت علوم تنها می‌تواند در سال دو هزار هیأت علمی را جذب نماید ...

 
افزایش پذیرش دانشجوی دکتری باعث فعالیت ۶۰۰شرکت مقاله نویسی شد
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با انتقاد از افزایش بی رویه تعداد دانشجوی دکتری گفت: آمار این دانشجویان و ضرورت ارائه مقاله باعث شده که ۶۰۰ شرکت در کشور به مقاله نویسی مشغول باشند.