نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
پزشکان به‌جای درمان به پشگیری اهتمام کنند
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: توجه به عوامل اجتماعی سلامت مانند درآمد و آموزش بیشتر عدالت در سلامت را محقق می‌کند و از پزشکان انتظار است که بیشتر به پیشگیری از بیماری‌ها اهتمام داشته باشند.

 
مشهورترین اثر بنیانگذار روانکاوی روانه بازار شد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱

فروید در کتاب «تاویل رویا» دنیای پنهان و پیچیده ناخودآگاه را می‌کاود.

 
۱۰ تلاش آرایشی خانم‌ها که هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲

از این ۱۰ کار که نتیجه آن هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد، خودداری کنید.

 
کلید درمان کبد چرب در دستان آنتی اکسیدان ها
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

نتایج مطالعات جدید نشان می دهد مصرف آنتی اکسیدان ها در درمان کبد چرب غیرالکلی موثر است.

 
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

اعضای هیئت علمی گروه روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی نامه ای به وزیر بهداشت حمایت خود را از تولیت وزارت بهداشت در صدور مجوز و نظارت در فرایند پذیرش و آموزش دانشجویان این رشته اعلام کردند.

 
تولیت نظام سلامت در وزارت بهداشت متمرکز شد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند سازمان فوریت‌های پیش بیمارستانی اورژانس کشور وابسته به وزارت بهداشت تشکیل شود.

 
بیماران روانی در طول سال فقط ۵۶ روز حق بستری با بیمه دارند
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴

مدیرکل دفتر سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: بیماران روانی شدید در طول سال فقط می توانند از ۵۶ روز بیمه استفاده کنند و مجبور می شویم آنها را ترخیص کنیم.

 
انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت منتقل شد.

 
در مغز افراد چاق چه می‌گذرد؟
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

چاق بودن علاوه برتمایل به پر خوری می تواند اثرات فیزیکی مخربی را نیز بر بدن بگذارد و باعث بی تحرکی و کندی در حرکت و سرعت عمل شود.

 
انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم هزینه‌بر است
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه جدا کردن رشته روانشناسی بالینی از بدنه وزارت علوم ضربه سنگینی به این رشته خواهد زد، گفت: در تصمیم‌گیری‌ها همواره باید به جامعیت علم و سیاست‌گذاری هر دو به یک اندازه اهمیت داده شود. قربانی کردن یکی از این موارد به صلاح جامعه علمی کشور نیست.

 
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳

برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با موضوع مشكلات سلامت روان با حضور احمد حاجبي مديركل سلامت اجتماعي روان و اعتياد وزارت بهداشت و مهدي ميرمحمدصادقي مديركل دفتر مشاوره و امور روان شناسي سازمان بهزيستي به روي آنتن رفت.

 
کشف یک اندام جدید در بدن!
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۰

محققان موفق به کشف یک عضو جدید در داخل بدن انسان شدند.

 
آسیب‌شناسی نظام انتشار مقالات علمی - پژوهشی
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱

وضعیت اسف‌بار دانشگاه‌ها در ابتدای دهه ۱۳۹۰ به ما نشان می‌دهد چگونه سیاست‌گذاری نادرست وزارت علوم، به جای آن که دانشگاه‌ها را تبدیل به پیشرانه‌های پژوهش در کشور کند، تبدیل به موتور محرکه «مقالات علمی-پژوهشی» کرده است و این مقالات تبدیل به بارزترین نمودهای فساد سازمان‌یافته و تباهی فرهنگی کشور ایران ...

 
آزاد گذاشتن نوجوانان در استفاده از شبکه های اجتماعی درست یا غلط؟
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۱

امروزه نگرانی اغلب خانواده ها است که فرزندان آنها چطور از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و چه میزان از زمان خود را به آن اختصاص می دهند با چه کسانی معاشرت می کنند و چه چیزهایی را جستجو و یا به اشتراک می گذارند.

 
افزایش ۵۰هزار نفری داوطلبان دکتری/ متقاضیان کنکور ارشد کم شدند
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش آمار داوطلبان دکتری و کاهش آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ نسبت به سالهای گذشته خبر داد.

 
رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج منصوب شد
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

وزیر بهداشت طی حکمی دکتر اورنگ ایلامی را به ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج منصوب و از زحمات و تلاش های دکتر رضا چمن تقدیر کرد.

 
حال کبدتان را خوب کنید!
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۹

کبد چرب در اثر تجمع چربی در سلول های کبد به وجود می آید و در افرادی که دچار اختلال در متابولیسم بدن هستند و چربی و قند خونشان بالاست، بیشتر دیده می شود. البته فردی که به آن مبتلا می شود، زمینه ژنتیکی هم دارد.

 
گریه کردن طولانی نوزاد خطرناک است؟
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۲

با وجود اینکه چین های صوتی نوزادان برای گریه سازگار شده است،اما گریه ی طولانی می تواند با ایجاد گره های کوچک (ندول) ،منجر به سوزش و درد در چین های صوتی شده و از این طریق به نوزاد آسیب برساند.

 
دهه 90 افزایش تنهازیستی در ایران
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷

در کوچه های تهران و دیگر شهرهای کشور خانه هایی هست که چراغ آنها تنها برای یک نفر می سوزد، دختران یا پسرانی که در میانه دهه های 30 و 40 عمرشان هستند اما خانواده ای ندارند.

 
پیش بینی افکار خودکشی بر اساس مولفه های شخصیت مرزی
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰

در بین سه خوشه­ اختلال شخصیت، اختلال شخصیت اسکیزوتایپی و اختلال شخصیت مرزی از مهم­ترین اختلالاتی هستند که به نظر می­رسد در فکر کردن به خودکشی، اقدام به خودکشی و خودکشی کامل نقش دارند.