نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
جذب 500 عضو هیات علمی علوم پزشکی در دانشگاه آزاد
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از جذب 500 عضو هیات علمی در فراخوان جدید این حوزه خبر داد.

 
«فارسی» چهاردهمین زبان علم دنیا شد
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲

بررسی پایگاه استنادی اسکوپوس در سال 2016 میلادی نشان می‌دهد که زبان فارسی جایگاه 14 دنیا از لحاظ تولید علم دنیا را کسب کرده است که در مقایسه با سال 2012 میلادی هفت پله ارتقا و 54 درصد رشد را نشان می‌دهد.

 
اختلالات روانی و دردهای بی درمان
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲

چرا خيلي وقت ها به سهولت بدنمان را به تيغ جراحان مي سپاريم اما براي سپردن بخش کوچکي از ذهن و روحمان به روان شناسان و روانپزشکان مقاومت مي کنيم؟ چرا حتي زماني که به هر دليل، اندکي عقب نشيني مي کنيم و رو در روي روان شناس، روانپزشک يا مشاور مي نشينيم، تلاش مي کنيم واقعيت را طور ديگري نشان دهيم؟

 
شرایط جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت اعلام شد
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با تشریح جزئیات و شرایط جذب اعضای هیات علمی در این وزارتخانه گفت: داوطلبان از 13 بهمن‌ماه به مدت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی این مرکز به نشانی http://aac.behdasht.gov.ir در چهاردهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی ثبت‌نام کنند.

 
آثار ناخوشایند سفر هوایی بر سلامت بدن انسان
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴

هنگامی که نشسته اید، نیروی گرانش موجب جمع شدن مایعات در پاها می شود. این شرایط به طور معمول یک مشکل محسوب نمی شود زیرا هنگامی که بر می خیزید و راه می روید، عضلات پاها مایع اضافی را به نقاط دیگر بدن پمپ می کنند. اما هنگامی که برای ساعت ها روی صندلی هواپیما نشسته اید، تجمع مایع در پاها موجب تورم آنها ...

 
سرگذشت یک دانش آموخته موفق رشته روان شناسی بالینی که هرگز به مدرسه نرفت!
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۴

داستان زندگي دكتر اعظم مرادي پر است از عبرت، اراده و موفقيت كه شايد براي زندگي امروز ما به‌كار بيايد.

 
اگر در فضا بمیرید، چه بر سر بدنتان خواهد آمد؟
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰

در آینده‌ای نزدیک به مریخ سفر خواهد کرد و این سفر خطرات بسیاری به ‌همراه خواهد داشت.

 
مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان علوم پزشکی
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۳

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: ۶ آسیب‌ اجتماعی مهم در محیط‌ دانشگاه های علوم پزشکی شناسایی شده که «افت تحصیلی»، «شکست عاطفی» و «اعتیاد» فراگیرترین آسیب‌ها است.

 
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۴

مشاور وزیر علوم در امور بانوان گفت: شاید شعار ما در سال ۹۶ توسعه شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری زنان باشد.

 
درگذشت مصطفی سهراب پور، استاد دانشگاه صنعتی شریف
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۴

دکتر مصطفی سهراب پور استاد فرهیخته دانشکده مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف و مدیر مرکز تابش گاما سازمان انرژِی اتمی در سن 74 سالگی به رحمت ایزدی پیوست.

 
با تکنیک «معرفی به استاد»، سنواتی نشوید
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۳

مشکلی که گاها دانشجویان ترم‌های پایانی با آن مواجه می‌شوند فقط یک راه چاره دارد و آن هم، اتخاذ واحد درسی مورد نظر از راه «معرفی به استاد» است. راهی که یک میانبر خوب و کاربردی برای دانشجویانی است که می‌خواهند گرفتار سختی‌های روزهای آخر تحصیلشان نشوند.

 
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴

مردم تهران با حضور تاریخ‌ساز در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش‌نشان با قهرمانان خود خداحافظی کردند.

 
روانکاو مشهور بیماری بدخیم ترامپ را تشخیص داد
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸

آنچه وضعیت کنونی را نگران‌کننده‌تر می‌کند این است که ترامپ حالا در کاخ سفید در محاصره دستیاران و استراتژیست‌هایی است که در آتش اختلالات او هیزم می‌ریزند و او را به‌طور فزاینده‌ای حتی متوهم‌تر و روان‌پریش‌تر می‌کنند.

 
۱۳ دانشگاه و موسسه علوم پزشکی در جمع برترین های جهان
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۱

۱۳ دانشگاه علوم پزشکی و مرکز تحقیقاتی در جدیدترین رتبه بندی نظام ESI رتبه جهانی را به خود اختصاص دادند و دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار در این نظام رتبه بندی حائز رتبه شد.

 
ثبت نام آزمون ph.d پزشکی به تعویق افتاد!
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳

رئیس مرکز آموزش پزشکی وزارت بهداشت از تعویق ثبت‌نام آزمون Ph.d پزشکی سال آینده خبر داد و گفت: داوطلبان از تاریخ 20 تا 30 بهمن می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

 
پرستاران ایرانی «سندرم مرگ» گرفتند!
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۱

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با هشدار نسبت به اینکه پرستاران ایرانی به دلیل کار بسیار و شیفت‌های متعدد شبانه دچار «سندرم مرگ» شدند، نسبت به عدم حضور رئیس دولت یازدهم در مراسم پرستاران انتقاد کرد و گفت: این عدم حضور در هیچ دولتی سابقه ندارد.

 
محققان می‌توانند ارتباط بین خاطرات‌تان را قطع کنند!
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹

محققان دانشگاه تویاما در ژاپن دریافتند که امکان قطع ارتباط بین خاطرات مختلف در مغز وجود دارد.

 
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری توضیحاتی پیرامون محدودیت‌هایی که برای دانشجویان ایرانی در آمریکا ایجاد شده، ارائه کرد و گفت: به دانشجویان دارای فرصت مطالعاتی مهلت جابجایی می دهیم.

 
آخرین تغییرات آزمون ph.d پزشکی وزارت بهداشت اعلام شد/آغاز ثبت نام از 12 بهمن
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۱

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اعلام اینکه ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی (ph.d) وزارت بهداشت در سال 96 از هفته جاری آغاز می‌شود، گفت: داوطلبان از روز سه‌شنبه 12 بهمن‌ماه به مدت 10 روز فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

 
چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۱

یک ارتباط اجباری بدون عشق، دلبستگی و حمایت را ادامه می‌دهید بدون آنکه بتوانید رهایش کنید.