نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
بررسی «اعتیاد زنان»/ اعتیاد در ایران «زنانه‌تر» از میانگین جهانی نیست
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵

یک پژوهشگر اعتیاد وضعیت اعتیاد زنان در ایران و راهکارهای مدیریت آن را بررسی کرده و راهکارهایی را برای مواجهه با این پدیده پیشنهاد داده است.

 
کمبود بیش از200 نيروي مشاور درمدارس تهران
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به کمبود نیروی مشاور در مدارس تهران گفت: این مدارس نیازمند بیش از 200 نیروی مشاور است.

 
اعتراضات برخی پزشکان مورد تایید جامعه پزشکی نیست
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳

معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین گروه های مختلف در قبال اجرای قوانین وجود ندارد، گفت: هنجارشکنی در هیچ بخشی از جامعه پسندیده نیست.

 
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معتقد به غنی سازی محیط یادگیری دانش آموزان به جای جداسازی آنها هستیم گفت: با برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در انتهای پایه ششم مخالف هستیم و آن را در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کردیم تا مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد

 
نشخوار فکری و هيجان
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰

درمان کارآمدی هیجان : ماندانا شعبان - دکتری روان شناسی دانشگاه الزهرا

 
باید همه طرح ها در کشور پیوست سلامت روان داشته باشد
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۱

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: امروز از سند سلامت روان صحبت می‌کنیم و همه طرح‌ها در کشور باید پیوست سلامت روان داشته باشد.

 
۶ روش برای افزایش سریع اعتماد به نفس
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

به سختی می‌توان در شرایط سخت و بحرانی اعتماد به نفس خود را حفظ کرد. اما از طرفی اعتماد به نفس می‌تواند نقش پناهگاه یا مامن را برای شما داشته باشد. قایقی محکم و پابرجا که حتی در توفانی‌ترین دریاها هم آرامشش به هم نمی‌ریزد.

 
تشخیص زودهنگام سرطان با صدای بدن
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲

دانشمندان اعلام کردند با استفاده از یک تکنولوژی جدید به زودی امکان تشخیص زودهنگام تومور از طریق صدای خود بدن امکان پذیر می شود.

 
هیپنوتیزم؛ از درمان تا کارآفرینی
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷

معنای لغوی و مصطلح هیپنوتیزم، خواب است. «هیپنو» در زبان یونانی به معنی خواب است اما چون به شکل طبیعی حادث نمی شود و فرد دیگری آن را ایجاد می کند، به آن «خواب مصنوعی» یا «خواب مغناطیسی» اطلاق می شود که مبنای علمی ندارد.

 
سکته مغزی در کمین نوجوانان چاق
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳

میزان سکته مغزی در میان بزرگسالان جوان افزایش یافته است و تنها علت آن شیوع چاقی در نوجوانان و جوانان است.

 
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹

اهدای عضو دانش‌آموزان مرگ مغزی امروز در حال تبدیل به یک فرهنگ ارزشمند در میان خانواده‌ها شده است؛ گرچه خانواده‌های آنها داغدار فرزندان خود می‌شوند، اما شنیدن ضربان قلب جگر گوشه‌هایشان در بدن دیگران، مایه تسلی خاطرشان می‌شود.

 
جزئیات پوشش تحصیلی دانش‌آموزان در دوره‌های متوسطه
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزش از جمله اهداف است، گفت:‌ در دوره متوسطه بر اساس هدف‌گذاری که کرده‌ایم، گفتیم استان‌‌ها با انجام فعالیت‌های آموزشی و مشاوره‌ای دانش‌آموزان را جذب کنند و در این خصوص رشد خوبی به دست آورده‌ایم

 
سازمان سنجش خبر تایید رشته های دانشگاه آزاد را تکذیب کرد
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲

سازمان سنجش آموزش کشور بیانیه سرپرست دانشگاه آزاد درباره خبر مبنی بر تأیید ۲۵۰۱ رشته محل دانشگاه آزاد اسلامی در کارشناسی ارشد را تکذیب کرد.

 
درمان افسردگی با مصرف مکمل منیزیم
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵

یافته های گروهی از محققان نشان می دهد مصرف مکمل منیزیم می تواند به کاهش علایم افسردگی و اضطراب در بیماران مبتلا به این بیماری ها کمک کند.

 
مصرف الکل عمر را کاهش می‌دهد
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰

مطالعات محققان ژاپنی نشان می‌دهد مصرف الکل طول تلومرها را کاهش می‌دهد و منجر به پیری سلولی می‌شود.

 
مسواک برقی یا معمولی!
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳

مطالعات نشان می دهد که مسواک برقی نسبت به نوع معمولی آن برتری در زمینه برداشت پلاک و حفظ بهداشت دندان نداشته مگر برای افرادی مانند بیماران ذهنی یا حرکتی، کودکان زیر 6 سال و برخی سالمندان که در شرایط خاص قرار دارند.

 
تست/ شما اگر جای این مرد بودید،صندلی را به کدامیک می دادید؟؟؟
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸

سئوال: شما اگر جای این مرد بودید، صندلی خود را به کدامیک از افراد میدهید و چرا؟! (A)زن بچه دار (B)پیرزن سالخورده (C)پسر با پای شکسته (D)مرد فقیر - پاسخ تست - جواب تست شخصیت شناسی: ﮔﺰﯾﻨﻪ : A  ﺩﻭﺳﺘﺪﺍﺭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻭ ﻋﺸﻖ ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺗﺎﻥ، ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺩﻭﺳﺖ. ﻓﺮﺩﯼ ﻣﺪﺭﻥ . ﺍﻣﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺍﯼ ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﮔﺰﯾﻨﻪ ...

 
62 درصد داوطلبان کنکور در رشته‌های علوم تجربی ثبت‌نام کردند
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۳

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات آماری کنکور ۹۶ از پیشتازی پسران در گروه ریاضی و دختران در گروه علوم انسانی خبر داد و گفت: آزمون در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه برگزار می شود.

 
حمله بیمار روانی با چاقو به یک روانپزشک در تبریز
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۶

یک بیمار روانی، پزشک معالج خودش را با چاقو مورد حمله قرار داد و او را مجروح کرد.

 
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴

وحشت زدگی نوعی بیماری روانی از گروه اختلالات اضطرابی است که با هجوم ناگهانی وحشت به بیمار و ترس از وقوع مجدد آن‌ها مشخص می‌شود.