نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳

این سوال دیگر برای همه کاملا آشناست؛ «با این همه فارغ التحصیل پزشکی چه کنیم؟» و این باور که در کشور بیش از حد نیاز به پزشک داریم در حال نهادینه شدن است. اما واقعیت چیز دیگری می گوید.

 
افراد معتاد به شیشه همواره توهم خیانت همسر را در ذهن دارند!
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰

یک روانپزشک گفت: فرد معتاد به شیشه به هیچکس اعتماد ندارد و حتی به خانواده و همسر خود شک دارد و همواره توهم خیانت همسر را در ذهن دارد که در خیلی موارد منجر به کارهای خطرناک و خشنونت‌بار می شود.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲

دبیر اجرایی چهارمین همایش نقشه برداری مغز ایران با اشاره به اهمیت نقش بیماری آپنه خواب در ابتلا به آلزایمر گفت: بررسی های علمی در پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی نشان می دهد احتمال ابتلای بیماران آپنه خواب به آلزایمر 5 برابر بیشتر از افراد عادی است.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰

با گذشت زمان و دست‌یابی بشر به افق‌های جدیدی از علوم، هرروز اعتبار علمی تعداد بیشتری از احادیث طبی صحیح‌السند ائمه اطهار(ع) در منابع روایی شیعی به اثبات می‌رسد به‌گونه‌ای که تحقیقات جدید در آمریکا بر اهمیت نمک در تأمین سلامتی انسان تأکید دارد.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳

محققان دریافتند که خواب کودکان با بی‌خوابی مادر مرتبط است.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹

رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت، گفت: تا اول فروردین امسال ۳۴ هزار و ۹۴۹ بیمار مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شدند.

 
اثرات روانی ناباروری چیست؟
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴

یشترین میزان رضایت و حس خوشبختی میان زوج های جوانی که فرزند ندارند، دیده شده است، اما این تا چند سال اول زندگی است و پس از آن با ناباروری افسردگی و تنش در خانواده رو به فزونی می‌نهد.

 
غلبه بر دایه گری دیجیتالی به کاهش عوارض اتیسم می انجامد
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶

رئیس مرکز تهران اتیسم (ساماندهی درمان و توانبخشی اختلالات اتیستیک) گفت: مطالعات مشترک این مرکز با دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی نشان می دهد که غلبه بر دایه گری دیجیتالی از شدت عوارض اتیسم در کودکان می کاهد و شرایط را برای نوپروری و بهبودی آنان فراهم می آورد‌.

 
ویژگی های نسل دهه هشتاد
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹

شکاف نسلی چقدر در جامعه ما جدی است؟ ویژگی های نسل جدید در جامعه ایرانی چیست؟ اگر بخواهیم به این سوالات جواب بدهیم باید ویژگی های این نسل را بشناسیم.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳

یک روانشناس فشارهای اجتماعی و روانی را عامل اصلی گرایش افراد به انجام عمل‌های زیبایی عنوان کرد و افزود: در این بین مجردها بیشترین تمایل را به انجام عمل جراحی زیبایی دارند.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۰

رئیس اداره ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت جزییات خدمات پیشگیری از شیوع ایدز در میان گروه‌های هدف و پرخطر را اعلام کرد.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳

مغز ما با سرعتی باورنکردنی، خاطرات مربوط به غذایی که توجه ما را جلب کرده است بررسی می‌کند و هر چه خاطرات خوشمزه‌ی بیش‌تری به نفع خوردن آن غذا پیدا کند، احتمال بیش‌تری دارد که شما با ولع بیش‌تری به سراغ آن غذا بروید.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰

متخصص طب سنتی با اشاره به یافته‌های اخیر دانشمندان درباره خاصیت ضد افسردگی خاک گفت: دانشمندان دریافته‌اند که خاک تاثیر قابل توجهی بر روی سلامتی جسم و روان همچنین افزایش حس خوشحالی در انسان و درمان افسردگی دارد.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

رئیس سازمان اموردانشجویان گفت: 80 کانون همیار مشاور با هدف رفع مشکلات روحی دانشجویان و کمک به مشاوران تشکیل شده است.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶

وزیر بهداشت در احکام جداگانه‌ای، دکتر زالی، دکتر ضیایی، دکتر ظفرقندی، دکتر جعفریان و دکتر ایمانیه را به عنوان نمایندگان خود در شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب کرد.

 
بالاترین آمار خودکشی دانش‌آموزان در ژاپن
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۴

بر اساس ‌آمار موجود، سالانه حدود 20 هزار نفر در کشور ژاپن خودکشی می‌کنند که بخش عمده‌ای از آنها کودکان و دانش‌آموزان هستند.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹

وزیر بهداشت با اشاره به نظر مثبت تیم ارزیاب سازمان بهداشت جهانی درباره اجرای طرح «ایراپن» در کشور تاکید کرد: دولت دوازدهم برای ادامه طرح تحول و پوشش بیشتر خدمات همگانی سلامت متعهد است.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت, مصوبه شصت‌وپنجمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی مبنی بر ارائه ۲ واحد درسی «آشنایی با مبانی طب سنتی و مکمل» به رشته‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد.

 
حمله عصبی را با ۱۰ راهکار از خود دور کنید!
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴

حمله های عصبی بسیار دردناک و خطرناک هستند که با راه حل درست قابل کنترل‌اند و برخی از این راه حل‌ها کمک زیادی به حفظ سلامتی شما می‌کند.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲

نماینده سازمان بهداشت جهانی‌ از سوی این سازمان از ایران به دلیل اجرای گسترده‌ برنامه استفاده همه اقشار‌ از خدمات بیمه‌ ارزان‌ قیمت‌ تقدیر کرد.