نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰

مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان طی اطلاعیه ای اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مرحله اول المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور را اعلام کرد.

 
ابتلا به افسردگی در پی گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۴

افرادی که روزانه بیش از دو ساعت در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، سه برابر بیشتر از دیگران در معرض احساس تنهایی، انزوا و ابتلا به افسردگی قرار دارند.

 
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۹

رضایی‌دهنوی گفت: قرآن و روان‌شناسی بر تاثیر متقابل شناخت و هیجان تصریح می‌کنند.

 
افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در ایران/ 13 میلیون زوج در سن باروری
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲

مدير كل دفتر سلامت جمعيت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه 13 میلیون زوج بارور در کشور وجود دارد از وجود تسهیلاتی برای زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دوستدار مادر خبر داد.

 
«لذت» حلقه اصلی مازوخیسم و سادیسم
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸

هر گونه آزار و اذیت نسبت به خود را که جنبه لذت داشته باشد مازوخیسم و هر گونه آزار و اذیت دیگران به قصد لذت بردن را سادیسم تعریف می‌کنیم.

 
تسکین دردهای مزمن با مطالعه گروهی
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷

محققان موفق به ارائه یک روش درمانی جدید برای تسکین دردهای مزمن شده‌اند.

 
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳

رییس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه مجلس مصوب کرد که خدمات مشاوره و روان درمانی برای خانواده ها تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند گفت:وزارت ورزش و جوانان هم قول دادند در دو مرحله در سال از این مراکز حمایت تسهیلاتی کنند.

 
جزییات هولناکی از پرونده قتل ستایش
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱

قاتل عاشق دختری بود که ترکش کرده‌بود/ باهوش و معتاد به مشروب است

 
چیزهايي که همین حالا باید از اینستاگرام خود پاک کنید!
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱

کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت‌ها و تنظیمات مهم اینستاگرام می‌تواند قدم خوبی در جهت تامین امنیت بیشتر در این شبکه‌ی اجتماعی محبوب در ایران باشد.

 
نظر متفاوت یک کارشناس: کار کودکان می تواند مفید باشد!
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴

کودک کار یا کودک خیابانی با فشارها و استرس های ناشی از کار و از بین رفتن حق و حقوقش مواجه می شود و ناکامی و شکست را بیشتر از کودکان عادی تجربه می کند آن هم در سنینی که هنوز از آمادگی روانی کافی برای این شکست ها و تنش ها برخوردار نیست.

 
مقررات جدید دانشگاه آزاد درباره اعمال نمرات مردودی در معدل
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به آخرین تغییرات آیین نامه آموزشی دانشگاه گفت: اگر دانشجویی در درسی بیش از یک نمره مردودی داشته باشد تنها یک نمره مردودی در معدل او لحاظ می شود.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر برخورد کامیون با دانش‌آموزان در محور روستایی لاشار شهرستان نیکشهر چهار دانش آموز جان باختند.

 
داشته‌های «کنکوری» را از دست ندهید
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱

کمتر از سه ماه به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 96 مانده است و داوطلبین به شدت مشغول مطالعه و جمعبندی برای شرکت در کنکور هستند.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم گفت: یکی از مسائلی که این روزها مطرح است موضوع تنظیم یا آموزش روانشناسان برای مداخله موثر در شکست‌های عاطفی دانشجویان است که با توجه به فضای دانشگاهی که وارد می شوند و سنی که در آن قرار دارند، در تعامل با جنس مخالف قرار می گیرند و در این مسیر ممکن ...

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه برای برخی از افراد خاطی در تدوین 58 مقاله ردشده از سوی "نیچر" رای نهایی صادر شده است، گفت: تنزیل مرتبه و تعلیق از فعالیت از جمله مجازات‌هایی است که برای این افراد در نظر گرفته شد.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه اندازی رشته های روان شناسی اعتیاد، آسیب های اجتماعی با گرایش های اعتیاد در برخی از دانشگاه های مادر خبر داد.

 
صرف حضور در جلسات روان درمانی متضمن تغییر فرد نیست
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

ابراهیمی مقدم گفت: اینکه بگوییم چون فرد به جلسات روان درمانی می‌رود، پس لزوما تغییر می‌کند، این سخن درستی نیست.اگر فرد واقعا باور داشته باشد که رفتارهایش اشکال داشته و برای برطرف کردن رفتارهای اشکال‌دار واقعا تلاش کند، احتمال اینکه در آن تغییر به وجود بیاید، هست.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از تهیه برنامه عملیاتی پیشگیری از خودکشی در محیط های دانشجویی خبر داد.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵

پژوهشگر علوم روانشناسی گفت :اگر انسان حتی با یک حیوان ارتباط عاطفی برقرار می کند دل بسته آن می شود چه برسد به اینکه با کسی یک رابطه عمیق عاطفی، روحی، جسمی و ذهنی برقرار کند و بخواهد قطع کند آسیب های بعضا جبران ناپذیری به همراه دارد.

 
روان شناسی کشور در حال خروج از پیله است
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸

محمدباقر حبی معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور گفت: آنچه مسلم است علم روان شناسی کشور در حال خروج از پیله و گسترش کاربردی است.