نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
افسردگی در سالمندان
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۷

افسردگی شایع‌ ترین اختلال روان ‌پزشکی در سالمندان است، به طوری که بیش از 15درصد سالمندان از آن رنج می ‌برند.

 
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹

مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از ۷ خردادماه خبر داد و گفت: داوطلبان به مدت یک هفته فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

 
بیماری خانمان براندازی به نام وسواس
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۸

موضوع مشکلات بهداشت روان و بیماری‌های روانپزشکی اخیرا با همت متخصصان این حوزه و حمایت وزیر محترم بهداشت مورد توجه قرار گرفته است.

 
این نشانه‌های هشداردهنده از «فرسودگی شغلی» شما خبر می‌دهند
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸

فرسودگی شغلی می‌تواند در هر سنی و برای هر شخصی حتی یک کارآفرین رخ دهد، به همین دلیل باید نشانه‌های آن را شناسایی کرد تا اقدامات لازم را انجام داد.

 
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی گفت: توهم ذهنی علامت بارز بیماری اسکیزوفرنی یا جنون جوانی است.

 
بی‌اشتهایی عصبی بیماری نوظهوری که در کمین زنان و دختران جوان است
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳

داشتن بدنی لاغر ارزشی است که افراد بویژه زنان برای داشتن آن الگوهای غلطی را در پیش می‌گیرند و همین امر سبب شیوع بی‌اشتهایی عصبی در جامعه شده است.

 
در فضاي مجازي با همسرتان اينگونه باشيد
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶

فرض کنید صبح از خواب بیدار می‌شوید و متاسفانه چشم‌هایتان را هنوز درست و حسابی باز نکرده دستتان را به سمت گوشی می‌برید. از آن طرف همسرتان بی‌صبرانه منتظر پیام صبح بخیر شماست. وارد هزار تا شبکه اجتماعی می‌شوید و برای ۵۰ نفر کامنت و بوس و قلب می‌گذارید اما به او پیام نمی‌دهید. شما جای همسرتان باشید چه ...

 
آنچه باید درباره واریکوسل بدانید
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰

بسیاری بر این باورند واریکوسل شبیه بیماری واریس در ساق پاهاست؛ اما در تعریف علمی عبارت است از اتساع وریدهایی (سیاهرگ) که خون را از بیضه‌ها خارج می‌کنند.

 
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸

تحقیفات جدید نشان می دهد در افرادی که بیش از اندازه نسبت به وضعیت آینده و رخ دادن رویدادهای ناخوشایند دو دل هستند، احتمالا اندازه 'استریاتوم'، ناحیه ای از مغز آنها که با اختلال اضطراب فراگیر ارتباط دارد، بیش از اندازه بزرگ است.

 
روحانی رئیس‌جمهور ماند+نتايج انتخابات
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸

وزیر کشور گفت: حجت الاسلام حسن روحانی با کسب 23 میلیون و 546 هزار و 616 رای منتخب مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

 
رفتار شناسی انتخابات از دلبستگی روانشناختی تا گرایش سیاسی
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱

مشارکت سیاسی از مولفه‌های مهم در انتخابات به شمار می رود که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، از شاخصه‎های توسعه سیاسی محسوب می شود.در واقع مشارکت، نوعی تعهد و قبول مسئولیت فردی و اجتماعی است که به حضور مردم در عرصه های مختلف تداوم می بخشد.

 
چه کار کنیم که از ایست قلبی نمیریم؟
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷

ایست قلی یکی از پرکاربردترین ترکیبات در ادبیات رسانه ای است. روزی نیست که خبر مرگ چهره سرشناسی با ایست قلبی منتشر نشود. هادی نوروزی، عارف لرستانی و علی معلم از معروف ترین آدم هایی بودند که در یکی دو سال گذشته روزنامه روزنامه نگارها با ترکیب اسمشان و ایست قلبی تیتر زدند.

 
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

وزیر بهداشت با لباس جراحی در یکی از مراکز درمانی تهران رأی داد.

 
حکم شرعی تقلب در امتحانات چیست؟
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۸

با توجه به آغاز امتحانات مدارس واحد استفتائات دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی به پرسش عمده دانش آموزان و خانواده‌ها در خصوص مشکل شرعی تقلب پاسخ داد.

 
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۴

ششمین دوره آزمون صلاحیت بالینی ۴ خرداد ۹۶ برگزار می شود و داوطلبان دستیاری که تاکنون موفق به کسب گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی نشده اند، می توانند در این آزمون شرکت کنند.

 
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۰

مدیر پژوهشی و فناوری دانشگاه تفرش گفت: بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ۱۰ دانشگاه اول کشور معرفی شدند و دانشگاه تهران رتبه اول را به خود اختصاص داد.

 
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷

-----------------

 
چگونه بر استرس انتخابات غلبه کنیم !
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹

نتایج یکی از نظرسنجی‌های انجمن روانشناسی آمریکا (APA) درباره استرس نشان می‌دهد که بدون درنظر گرفتن گرایش سیاسی، بیش از نیمی از مردم به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای برای انتخابات استرس دارند. این نخستین بار نیست که درباره استرس انتخابات صحبت می‌شود. پیش از این هم یکی از روانشناسان اختلال جدیدی را به نام اختلال ...

 
اعلام ساعات وقوع بیشترین تصادفات داخل شهر‌ها و جاده‌ها
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا در گفت و گو با سایت راهور در پاسخ به این سوال گفت:" در طول سال ٩٥، در معابر درون شهری، ساعت ١٠ و ١١ صبح، بیشترین ساعت وقوع تخلفات بوده است. "

 
ضوابط نقل و انتقال فرهنگیان ابلاغ شد
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضوابط نقل و انتقال فرهنگیان را ابلاغ کرد.