نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
رابطه پدر‌ها باید با دختر‌ها چگونه باشد؟
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰

تاثیرگذارترین افراد در زندگی و سرنوشت هر کودکی، والدین او هستند. معمولا بیشتر از نقش، مسئولیت و اهمیت مادر در تربیت کودک سخن گفته می‌شود و کم تر پیش می‌ آید اهمیت پدر و تاثیر او در زندگی فرزندان بررسی شود.

 
بازخوانی گفتگوی گاردین با «مریم میرزاخانی»
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۶

دکتر مریم میرزاخانی نابغه ایرانی ریاضی جهان پیش از ظهر امروز ۲۴ تیر ۱۳۹۶ در سن ۴۰ سالگی و پس از یک دوره چهارساله ابتلا به سرطان سینه دار فانی را وداع گفت. وی چند سال پیش مصاحبه ای با «گاردین» داشته که بازخوانی آن پرداخته‌ایم.

 
تغذیه‌ای که علت افسردگی شماست / ارتباط آهن با اشتها !
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳

عضو انجمن تغذیه ایران گفت: ویتامین های گروه ب بخصوص ب1، ب6 و یا نیاسین، اسیدفولیک، اسیدهای چرب امگا-3 و ویتامین گروه ب 12 از مهم ترین ویتامینهای مفید و تاثیر گذار روی سیستم اعصاب و روان هستند.

 
علت تمايل كمتر مردان به دريافت خدمات مشاوره و روان‌درمانی
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱

ما ایرانیان به دلیل تفکر خودمدارانه باور داریم که کلید حل مشکلات دیگران در اختیار ماست و راه‌حل بسیار آسان‌تر از آن چیزی است که علم روانشناسی با تحقیقات فراوان به آن رسیده است. این اندیشه محوری خودمدارانه که برخاسته از زندگی عملی روزمره است بینش شهودی روزمره می‌نامند.

 
عواملی که سبب تجاوز به کودکان می‌شود
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷

متخصص روانشناسی سلامت با اشاره به حادثه ناگوار قتل آتنا اصلانی و ابعاد روانشناختی این موضوع گفت: ایجاد نظام غربالگری سلامت روان در جامعه ضرورت دارد.

 
هشدار به بروز برخي بداخلاقي هاي کمپین هاي روان شناسان و مشاوران در فضای مجازی
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

قابل توجه کمپین های جامعه روان شناسان و مشاوران در فضای مجازی

 
واکاوی نزاع های خیابانی/ صد آه و هزار افسوس از جانی که برفت
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

در کوچه یک طرفه شاخ به شاخ شدند، هر یک از آن ها، خود را مستحق عبور از عرض خیابانی باریک می دانند، هیچیک از آن ها حاضر نشدند، دنده عقب رفته تا آن دیگری رد شود، لجبازی ها ادامه داشت تا اینکه کار به جاهای باریک کشید تا در نهایت راننده پژو با ضربات چاقو از پای درآمد و چندین نفر مجروح شدند.

 
خانواده‌ها کودک آزاری جنسی را پنهان نکنند
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از خانواده ها خواست تا کودک آزاری جنسی کودکان خود را پنهان نکنند و گفت: متاسفانه برخی موارد کودک آزاری جنسی در خانواده ها پنهان می ماند.

 
«مریم میرزاخانی» نابغه ریاضی ایران و جهان درگذشت
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹

مریم میرزاخانی، نابغه ایرانی ریاضی بعد از دست و پنجه نرم کردن با سرطان امروز درگذشت.

 
تأثیر چشمگیر فاکتورهای روان‌شناختی بر سلامت سالمندان
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸

مطالعات جدید تاکید دارد که عوامل و فاکتورهای روانی چون اضطراب و افسردگی بیش از بیماری‌های جسمی بر وضعیت آرامش و آسایش سالمندان تأثیرگذارند

 
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳

تعدادی از انجمن های علمی روانشناسی در مورد تجمیع و تلفیق رشته روانشناسی و مشاوره در مقطع کارشناسی نامه ای به دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول و ارتقا علوم انسانی نوشتند.

 
۱۰ نکته حیاتی در مورد سکته قلبی
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۰

سکته قلبی (انفارکتوس) یکی از مهم‌ترین اورژانس‌های سلامت است. انفارکتوس وضعیتی است که در آن خونرسانی به بخشی از عضله قلب متوقف و بافت آن ناحیه دچار مرگ می‌شود.

 
شایع‌ترین شکایت روانی در بیماران دیالیزی
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱

اعصاب سروتونینی، به‌وسیله ورزش تغییر می‌یابند. ورزش، میزان دسترسی به سروتونین را افزایش و خواب عمیق ولی كم اثر را كاهش می‌دهند.

 
نگاه وزیر بهداشت به مرگ دلخراش «آتنا»/ نیازمند توجه به سلامت روان و آموزش هستیم
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱

وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی به قتل بیرحمانه آتنا، دختر بچه معصوم پارس آبادی واکنش نشان داد و بر لزوم برخودهای قاطع قضایی و توجه به سلامت روان در جامعه و ترویج آموزش‌های لازم از طریق والدین، نظام آموزشی و رسانه‌ها تاکید کرد.

 
چگونه با یک فرد خودشیفته زندگی کنیم؟
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۰

خود شیفتگی یک بیماری خیالی در فیلم و داستان ها نیست، بلکه یک اختلال جدی دردسته بیماری های اعصاب و روان است و نیاز به درمان جدی دارد.

 
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

یک روانشناس گفت: مهم‌ترین مشکل بر سر راه هدایت تحصیلی را همراهی نکردن والدین با مدرسه است.

 
تشریح روند برگزاری الکترونیکی انتخابات نظام پزشکی
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، جزئیات برگزاری انتخابات نظام پزشکی به شیوه الکترونیکی را تشریح کرد.

 
نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی «آتنا اصلانی» اعلام شد
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: پس از بررسی‌های انجام یافته سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی «آتنا اصلانی» مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تائید کرد.

 
مرجعیت سازمان نظام پزشکی از دست رفته است
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰

مدیرعامل انجمن علمی جراحان عمومی ایران، معتقد است که مرجعیت سازمان نظام پزشکی کشور از دست رفته و اعتراضات جامعه پزشکی به کف خیابان آمده است.

 
خودکشی را تاب بیاوریم!
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸

روانشناسان می گویند که خودکشی همینطور اتفاق نمی افتد. اینگونه نیست که کسی شب بخوابد و بی هیچ پیش زمینه و نشانه ای صبح از خواب بیدار شود و خودش را حلق آویز کند. خودکشی نشانه دارد و بعضا نشانه هایش خیلی هم آشکار و واضح است.