نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸

یک موسسه معروف آمریکایی در گزارش سالانه خود مدعی شده است که ایرانی ها جزو خشمگین ترین جوامع به حساب می آیند، دیدگاه تحقیقاتی که باعث شد برخی از شناخته شده ترین محققان علم روانپزشکی ایران به آن واکنش نشان دهند.

 
فراموشی برای حافظه مفید است!
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۲

شاید ناامیدکننده باشد، اما فراموش کردن مسائل مختلف نقش مهمی در حافظه انسان بازی می‌کند.

 
نسخه افسردگی پس از زایمان را با این ترفندها بپیچید
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۱

افسردگی پس از زایمان یک مشکل شایع در برخی از نومادران است که در صورت عدم درمان می‌تواند به یک مشکل مزمن و مقاوم به درمان تبدیل شود و برای جلوگیری از ایجاد این اختلال نومادران می‌توانند از یک راهکار ساده و موثر استفاده کنند.

 
نشست تخصصی «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزار شد
۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

سلسله نشست‌های تخصصی انجمن مشاوره ایران با حضور مشاوران و روان‌شناسان کشور با عنوان «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزارشد.

 
ویژگی‌های افراد «خودآگاه»/ عواطفی که نمی دانستید دارید
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

یک کارشناس ارشد روان شناسی بالینی گفت: مهارت خود آگاهی موجب می‌شود تا افراد از توانایی و عواطف خود آگاهی کسب کنند.

 
کدام حساسیت­ ها نشانه وسواس است؟
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵

باید لیوان را در جای دقیق و خاصی از میز بگذارید؟ وقتی از خانه بیرون می­روید دائم ذهن­تان مشغول این است که در را بستید یا نه؟ بخشی از زمان خود را در طول روز به شست­وشوی دست­های­تان اختصاص می­دهید اما باز هم احساس می­کنید تمیز نیست؟ اگر کتاب­های­تان اندکی جا به جا شوند و در یک خط نباشند عصبی می­شوید؟

 
چهاردهمین آزمون علمی - حرفه ای ویژه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال با کارشناسی غیرمرتبط شهريورماه برگزار مي شود
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷

سازمان نظام روانشناسي و مشاوره كشور در اطلاعیه شماره يك خود جزيياتي از برگزاري چهاردهمین آزمون علمی - حرفه ای ویژه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال با کارشناسی غیرمرتبط (غیر از روان‌ شناسی و مشاوره) را اعلام كرد.

 
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳

مدیر گروه کودکان استثنایی دانشگاه تهران از ماندگاری رشته روانشناسی بالینی در وزارت علوم خبر داد و گفت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده‌ای نزدیک این خبر را به طور رسمی اعلام خواهد کرد.

 
شرایط برگزاری کارگاههای معتبر روانشناسی از نظر سازمان نظام
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۶

هر گونه آموزش مهارتي و کاربردي در حيطه روان شناسي و مشاوره که توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي،انجمن هاي علمي روان شناسي و مشاوره مصوب وزارتين علوم و بهداشت،مراکز خدمات روان شناسي و مشاوره مورد تاييد سازمان و ساير مراکز و موسسات مرتبط منوط به تاييد معاونت آموزشي سازمان که قرار است بصورت کارگاههای ...

 
روانشناسی نوزادان شش ماهه، فریبکارهای کوچک
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

جدید‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان از شش‌ماهگی، فریب دادن دیگران را یاد می‌گیرند. روانشناسان تاکنون بر این باور بودند که با توجه به سیر رشد مغز، کودکان تا سن چهار سالگی قادر نیستند این مهارت دشوار را یاد بگیرند.

 
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی، اتفاق دلچسب و مسرت بخشی بود که بعد از روزهای تلخ هفته گذشته(حادثه تروريستي) به آن محتاج بودیم و باعث بازیابی امنیت روانی، دلگرمی و شادی در میان آحاد مردم شد.

 
تصویر/ چرا اکثر آدما احساس خوشبختی نمی کنند؟!
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۳

سعی نکنید فقط به دنبال عناصر ایده‌آل و بی‌نقص بگردید. دنیای واقعی به افراد ایده‌آل‌گرا جایزه نمی‌دهد، بلکه به کسانی پاداش می‌دهد که کار انجام دهند.

 
تعامل دو نیمکره مغز برای درک احساسات ضروری است
۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴

تعامل دو نيمکره مغز براي درک احساسات ضروري است و اختلالات رشته هاي شبکه عصبي مانع از درک احساسات مي شود.

 
اغلب بیماران روانی توانایی مالی برای درمان ندارند
۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴

رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود ۶ الی ۷ هزار تخت بیمارستانی مواجه هستیم، گفت: متاسفانه بسیاری از بیماران توانایی مالی برای بستری شدن در بیمارستان و ادامه درمان‌ را ندارند.

 
تاثیر رژیم غذایی در بروز افسردگی
۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶

متخصصان در یک بررسی جدید دریافتند افسردگی با رژیم غذایی روزانه فرد ارتباط دارد.

 
قضاوت عجولانه حاصل فعال بودن شخصیت کودک درونتان است
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۷

قضاوت در مورد خوب و بد دیگران و نیت اعمالشان در حوزه صلاحیت ما نیست اما چرا بیشتر اوقات آگاهانه یا ناآگاهانه مرتکب آن می‌شویم؟

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹

به علت فشارهای زیاد روانی در طی مدت بارداریم چهار بار خودزنی کرده ام میخواستم تاثیر آن بر جنین چگونه است؟

 
وضعیت سلامت روان دختران دانش‌آموز/ آموزش و پرورش چه برنامه‌هایی دارد؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳

بیشترین مشکل دختران دانش‌آموز عدم تعامل مثبت با خانواده و معلمان است که این موضوع آن‌ها را از نظر روحی، مستعد اضطراب و افسردگی می‌کند.

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱

معاون دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: تیم دو نفره روانشناس هر روز از ساعت ۹ تا ۱۲ در مجلس شورای اسلامی مستقر شده است. همچنین اگر افرادی نیازمند مداخلات روانپزشکی باشند و به دارو نیاز باشد مراحل درمان آنها از طریق انجمن روانپزشکی ایران پیگیری می‌شود.

 
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰

روزنامه شهروند در گزارشی وضعیت سلامتی روانی جامعه را بررسی کرد و نوشت: شاید همه ما بارها برای درمان بیماری ‌های جسمانی به پزشک مراجعه کرده باشیم، اما زمانی که حرف از بیماری‌های روانی می‌شود، از بازگوکردن آن واهمه داریم و اغلب از رفتن نزد روانشناس و روانپزشک طفره می‌رویم.