نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
بیشتر جوانان توانایی «نه» گفتن را در گروه همسالان و دوستان خود ندارند
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵

یک متخصص اعصاب و روان کشور با اشاره به نتایج یک تحقیق با موضوع مصرف موادمخدر و الکل در بین جوانان گفت: این تحقیق در میان 8000 دختر و پسر تهرانی در رده سنی 15 تا 35 سال تهرانی صورت گرفت و پرسشنامه‌ها نیز در اماکن مختلف همچون ورزشگاه‌ها، دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها دانشجویی که جمعیت آماری حضور ...

 
عامل بروز افسردگی افراد از نظر محققان ایرلندی
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد میکروب‌های روده نقش مهمی در ابتلای فرد به افسردگی دارند.

 
اپیدمی تنهایی و خطر مرگ زودرس
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۱

محققان هشدار می‌دهند تأثیر گوشه‌گیری اجتماعی، تنهایی و زندگی مجردی بر روی خطر مرگ زودرس از ریسک موضوعات شناخته شده‌ای مانند چاقی هم بیشتر است.

 
زمان طلایی برای تشخیص اختلال یادگیری
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳

یک کارشناس ارشد روان شناسی بالینی گفت: اختلال یادگیری با شناسایی کودکان در معرض خطر ابتلا به این اختلال در دوران پیش از دبستان درمان‌پذیر است.

 
ایرانی‌ها توهم باهوشی دارند!
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱

اینکه «ایرانیان باهوش‌ترین مردم جهان هستند» در سال‌های گذشته تقریبا تبدیل به ضرب‌المثلی معروف میان ایرانیان شده است، اما این در حالی است که اگر نتایج تحقیقات انجام شده در این باره توسط دانشمندان انجام شده، مطالعه شود ابطال این گزاره ثابت می‌شود.

 
نداشتن توان و استطاعت مالی برای روان درمانی!
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲

گسترش پوشش بیمه‌های درمان به روانشناسان بالینی و مشاوران کمک خواهد کرد که افرادی که دچار بیماری‌های روانی هستند از طریق صحیح مورد درمان قرار گیرند و به موقع درمان شوند تا مشکلاتشان حالت مزمن به خود نگیرد.

 
آیا می دانستید داشتن دوستان کمتر به معنای باهوش بودن شماست؟!
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که حلقه دوستان بسیار معدودی دارید و سعی می کنید تا جایی که امکان دارد زمان کمتری را با این دوستان محدود بگذرانید؟

 
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱

یک استاد دانشگاه مطرح کرد: در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۲۸هزار نفر از مردمان ساکن در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی خودکشی کرده اند که نسبت به ۲۵ سال گذشته افزایش ۱۰۰درصدی را نشان می دهد.

 
کشف رابطه بین اختلالات خوردن و سابقه دزدی
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵

اختلالات خوردن، دسته‌ای از اختلالات روان‌شناختی است که در آنها به نوعی مساله‌ خوردن مطرح می‌شود؛ زیادخوردن، کم‌خوردن، کنترل‌نکردن و....

 
به کودکان وابسته چگونه کمک کنیم؟
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹

تصویر کودکی که موقع آشپزی به پیراهن مادرش چسبیده یا هنگام بیرون رفتن پدر و مادر از خانه به آنها آویزان است، برای بسیاری از والدین یک تصویر خیالی نیست، این یک واقعیت زندگی روزمره است و باید گفت بچه ها از نظر سرشتی و ذاتی با هم متفاوت هستند.

 
افت عملکرد در فعالیت‌های روزمره از نشانه‌های افسردگی است
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

کارگاه‌های آموزشی «استرس، مقابله و پیشگیری» و «افسردگی، تشخیص و درمان» ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار شد.

 
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱

پاسخ «ستاد هماهنگی گروه فوریتی طرح محب»به مصاحبه رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص تولی گری حمایت های روانی اجتماعی در بلایای طبیعی و حوادث اضطراری

 
۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹

اختلال عصبی کندن موی سر دریک کودک نوپا باعث شده تا مادر نگران او مجبور به استفاده از تمامی روش‌های ممکن برای کمک و جلوگیری از طاسی سر او شود.

 
اختلال «هراس بی موبایلی» را جدی بگیرید
۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۴

کارشناسان هشدار می دهند استفاده و وابستگی بیش از حد به تلفن همراه می تواند اثر منفی بر سلامت روانی افراد بگذارد.

 
خدمات روانی و اجتماعی در سوانح و بلایا، متولی ندارد
۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹

هر سال بلایا و سوانح زیادی در کشور رخ می دهد که شماری از هم میهنان قربانی آن می شوند؛ در این میان گروهی از بازماندگان و حتی نیروهای امدادگر دچار آسیب های روانی می شوند که با توجه به پیامدهای این آسیب ها، لازم است به وضعیت آنها توجه جدی شود.

 
شمار همیار مشاوران در مدارس افزایش می یابد
۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی 95-96 حدود 30 هزار همیار مشاور در سطح کشور وجود داشت که در سال تحصیلی آینده این تعداد به حدود 40 هزار نفر خواهد رسید.

 
افزایش 363 درصدی خودکشی با داشتن بیماری‌های مزمن
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

بر اساس یک‌سری مطالعات جهانی مشخص شد، افرادی که مبتلا به بیماری‌های مزمن آسم، دیابت و کرون هستند تا 363 درصد بیش از دیگران ممکن است به خودکشی دست بزنند.

 
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

برای قبل از 15 سالگی باید یک‌سری مهارت‌های خویشتنداری را به شیوه آموزشی در مدارس گسترش دهیم و حتی از کارشناسان و اساتید درخواست کنیم که جزوه‌ها و کتب آموزشی مدونی را در این خصوص تدوین کنند و فضا را برای توانمندی افراد ایجاد کنیم تا این‌که در این ارتباطات آزاد به آسانی درگیر روابط ناسالم نشوند.

 
استرس منجر به کاهش شیرمادر می شود
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

استرس روانی و جسمی تاثیر مستقیم بر تولید شیر سینه دارد.

 
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

یک روانشناس گفت: معمولا بسیاری از زندانیان و محکومان به قتل مهمترین عامل وقوع جرم خود را کنترل نکردن لحظه‌ای خشم دانسته و آن را عامل اصلی تباهی زندگی خود و دیگران میدانند.