نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳

محققان دریافتند که خواب کودکان با بی‌خوابی مادر مرتبط است.

 
اثرات روانی ناباروری چیست؟
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴

یشترین میزان رضایت و حس خوشبختی میان زوج های جوانی که فرزند ندارند، دیده شده است، اما این تا چند سال اول زندگی است و پس از آن با ناباروری افسردگی و تنش در خانواده رو به فزونی می‌نهد.

 
غلبه بر دایه گری دیجیتالی به کاهش عوارض اتیسم می انجامد
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶

رئیس مرکز تهران اتیسم (ساماندهی درمان و توانبخشی اختلالات اتیستیک) گفت: مطالعات مشترک این مرکز با دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی نشان می دهد که غلبه بر دایه گری دیجیتالی از شدت عوارض اتیسم در کودکان می کاهد و شرایط را برای نوپروری و بهبودی آنان فراهم می آورد‌.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳

یک روانشناس فشارهای اجتماعی و روانی را عامل اصلی گرایش افراد به انجام عمل‌های زیبایی عنوان کرد و افزود: در این بین مجردها بیشترین تمایل را به انجام عمل جراحی زیبایی دارند.

 
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳

مغز ما با سرعتی باورنکردنی، خاطرات مربوط به غذایی که توجه ما را جلب کرده است بررسی می‌کند و هر چه خاطرات خوشمزه‌ی بیش‌تری به نفع خوردن آن غذا پیدا کند، احتمال بیش‌تری دارد که شما با ولع بیش‌تری به سراغ آن غذا بروید.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

رئیس سازمان اموردانشجویان گفت: 80 کانون همیار مشاور با هدف رفع مشکلات روحی دانشجویان و کمک به مشاوران تشکیل شده است.

 
بالاترین آمار خودکشی دانش‌آموزان در ژاپن
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۴

بر اساس ‌آمار موجود، سالانه حدود 20 هزار نفر در کشور ژاپن خودکشی می‌کنند که بخش عمده‌ای از آنها کودکان و دانش‌آموزان هستند.

 
در این ساعت خلق و خوی آقایان تغییر می‌کند!
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷

براساس جدیدترین پژوهش‌ها مغز آقایان درساعت ۱۰ صبح و ۷ بعد از ظهر بسیار فعال است، اما در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر با افت شدیدی مواجه می‌شود.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳

این پژوهش با هدف تعیین میزان کارآمدی شناخت درمانی مذهب محور بر کاهش نشانه های روان شناختی بیماران مبتلا به سرطان اجرا شد.

 
نشانه های نگران کننده آزار جنسی کودک
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹

متأسفانه اغلب پدر و مادرها فکر می‌کنند کودک آنها گزینه قربانی تجاوز جنسی نیست. از این رو بهتر است پیش از آنکه وارد مداخلات درمانی شویم بگویید چرا متجاوز موفق می‌شود کودکان را مورد آزار جنسی قرار دهد؟

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۸

رئیس سازمان نظام روانشناسی نامنی روانی را از عوامل کاهش گرایش جوانان به ازدواج خواند و گفت: وقتی جوان احساس می‌کند در تأمین نیازهای اولیه خود دچار مشکل است گرایشش به ازدواج کم می شود.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰

پاپ گفته جلسات هفتگی او با روانکاوش بیشتر شبیه به یک گفت و گوی معنوی بوده است تا جلسه روانکاوی و درمانی.

 
5 عادت رو به رو شدن و پذیرش پاسخ منفی
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰

آیا گاهی از شدت ترس احساس می کنید فلج شده اید؟ خوب است. بسیاری از کارآفرینان، مالکان کسب و کار و فروشندگان از فکر اینکه ممکن است پاسخ منفی بشنوند، احساس وحشت می کنند. من دلیلش را می دانم.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۷

تحقیقات روانشناسی کسانی که دچار روان پریشی هستند، در فضای مجازی نشان داده است.

 
گاهی، نگاهی ...
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹

روانکاوی را تازه شروع کرده بودم و با همه بی تجربگی و بی سوادیم مراجعی داشتم که هر هفته می آمد! یادم هست یکی از جلساتی که با هم داشتیم درست وقتی جلسه اش تمام شد، بسته زیبایی را مقابلم گرفت و گفت برای شما آورده‌ام! مانده بودم چه واکنشی نشان دهم! همین قدر سواد داشتم که نباید از مراجعم هدیه بگیرم و ...

 
دومين کنگره نماز، سلامت روان و تعالی خانواده برگزار می‌شود
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۹

دومين کنگره نماز، سلامت روان و تعالی خانواده به منظور توسعه و ترویج و پژوهش مبانی علمی روانشناسی مبتنی بر نماز برگزار می‌شود.

 
سهم ۳۲درصدی ژنتیک در ابتلا به اوتیسم
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰

رئیس مرکز درمان و اختلالات اوتیسم با اشاره به بیماری اوتیسم، تشخیص، تاثیر ژنتیک و ارتباط آن با سایر بیماری‌ها را شرح داد.

 
بهره برداري از 3 مرکز خدمات مشاوره اي در کاشان
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴

سه مرکز خدمات مشاوره با حضور معاون مدیرکل بهزیستی استان اصفهان شامل مرکز مشاوره باور نو، مرکز مشاوره ذهن آگاه و جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی بهار قائم در شهرستان کاشان به بهره‌برداری رسید.

 
عصبانی‌ها شادترند!
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷

از خواندن این تیتر تعجب کرده‌اید؟ باورتان نمی‌شود که برای خوشحال بودن، باید اجازه عصبانی شدن را هم به خود بدهید؟ تعجب نکنید! محققان این ادعای عجیب را در بررسی تازه‌شان ثابت کرده‌اند.

 
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸

دانشمندان معتقدند تأثیر احساس شادمانی در ژن‌ها مشهود است و می‌توان حتی نوع شادی‌ها را در تأثیری که روی ژن‌ها می‌گذارند، مشاهده کرد. شادی نوعی از احساس است که رابطه مستقیم با سلامت انسان دارد.