نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
خودکشی دانشجویان و علامت های هشدار در مورد آن
۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰

خودکشی دانشجویان به چه دلایلی رخ می دهد؟ دانشگاه و دوران دانشجویی، اغلب به عنوان بهترین سالهای زندگی معرفی شده است.

 
پیشنهاد دکتر افروز به رئیس جمهور برای تاسیس «وزارت خانواده»
۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۸

استاد ممتاز دانشگاه تهران و رییس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روان‌درمانی در نامه‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور، پیشنهاد ایجاد «وزارت خانواده» را مطرح کرد.

 
چگونه از افسردگی پیشگیری کنیم؟
۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۷

مهارت‌های زندگی به مجموعه‌ای از توانایی‌ها گفته می‌شود که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را در افراد بالا می‌برد و در بهبود عملکرد، کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی، مسئولیت پذیری، موفقیت، اعتماد به نفس و در نهایت لذت از زندگی مؤثر است.

 
تحليلي بر رواج عصبانیت و میزان استرس در جامعه تا عامل بی‌انگیزگی دختر و پسر به ازدواج
۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با تحلیل آمار موسسه گالوپ در خصوص میزان عصبانیت مردم ایران گفت: متاسفانه ما مشکلات را بزرگ‌تر از آنچه هست و توانایی خود رابرای حل آن کوچک می‌پنداریم.

 
استرس برای کنکوری‌ها خوب است یا بد؟
۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

یک روانشناس بالینی گفت: نظام آموزش عالی کشور می‌تواند منشأ اضطراب برای داوطلبان کنکور باشد، زیرا فضای رقابتی را به‌وسیله کنکور ایجاد می‌کند که افراد احساس می‌کنند، عملکرد آنان طی سه ساعت در قالب کنکور می‌تواند آینده و سرنوشت آنان را رقم بزند

 
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۳

طی حکمی از سوی دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز راه‌اندازی نشریه «روان‌شناسی فرهنگی» برای پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت» صادر شد.

 
اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸

تعلل و پشت‌گوش اندازی می‌تواند علامتی از وسواس باشد. اگر شدت وسواس متوسط و به سمت پایین باشد، با روان‌درمانی‌ها از جمله هیپنوتراپی قابل درمان است.

 
چگونه با یک فرد عصبانی برخورد کنیم؟
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵

عصبانیت و خشم یک عکس العمل کاملا طبیعی یک انسان سالم است اما اگر کنترل نشود می تواند منجر به ایجاد مشکلات اساسی و جدی شود.

 
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴

سازمان نظام روانشناسي و مشاوره طي اطلاعيه اي تاكيد كرد، متقاضيان اشتغال برای تشکیل پرونده نیازي به ارائه مدرک کارورزی ندارند اما براي حضور در کمیسیون مربوطه جهت انجام مصاحبه علمي و تخصصي ، ضرورت دارد داوطلبان پس از اخذ مدرك کارشناسی ارشد يا دکتری مرتبط، حداقل یک سال بعد از فارغ التحصيلي، با گذراندن ...

 
«خودت را بشناس»، یک شعار متزلزل و مبتذل!
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸

هم‌زمان با پیر‌شدن، تقریباً تمام سلول‌های بدن ما جایگزین می‌شوند و این جایگزینی بارهاوبارها تکرار می‌شود. باوجوداین، آیا هویت ما همچنان دست‌نخورده باقی مانده است؟ آیا هویت با ویژگی‌های مادی‌ گره خورده است یا اینکه بخش‌هایی از ذهن برای هویت‌بخشی به ما ضروری‌تر هستند؟

 
باید همه طرح ها در کشور پیوست سلامت روان داشته باشد
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۱

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: امروز از سند سلامت روان صحبت می‌کنیم و همه طرح‌ها در کشور باید پیوست سلامت روان داشته باشد.

 
۶ روش برای افزایش سریع اعتماد به نفس
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

به سختی می‌توان در شرایط سخت و بحرانی اعتماد به نفس خود را حفظ کرد. اما از طرفی اعتماد به نفس می‌تواند نقش پناهگاه یا مامن را برای شما داشته باشد. قایقی محکم و پابرجا که حتی در توفانی‌ترین دریاها هم آرامشش به هم نمی‌ریزد.

 
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴

وحشت زدگی نوعی بیماری روانی از گروه اختلالات اضطرابی است که با هجوم ناگهانی وحشت به بیمار و ترس از وقوع مجدد آن‌ها مشخص می‌شود.

 
ارتباط اختلال وسواس با التهاب مغز
۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲

محققان دریافتند افراد مبتلا به اختلال وسواس دارای میزان بالای التهاب در مغزشان هستند که تشخیص این موضوع می تواند منجر به درمان های جدیدی در این مورد شود.

 
همسرآزاری از بعدی دیگر
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۷

یک روان‌شناس گفت: پژوهش‌ها نشان می‌دهد که از هر ۱۰ زن، پنج نفر و از هر ۱۰ مرد، سه نفر يا بيشتر مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند.

 
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸

یک روانشناس بالینی معتقد است:لجبازی یک رفتار و واکنش نامطلوب است که در آن فرد منظور، هدف و نیازش را به شیوه کَل کَل، خشم، قهر و به طور کلی به شیوه ناسالم، غیرطبیعی و غلط بیان می کند. در کودکانی که لجباز به شمار می آیند این لجبازی خود را به شکل بروز خشونت، کل کل کردن، ساز مخالف زدن، تکروی و حرف اول و ...

 
اعلام فراخوان جذب مشاور در رشته های روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴

فرهنگسرای پرسش اصفهان در رشته های روانشناسی،مشاوره و علوم تربیتی با اعلام یک فراخوان به جذب مشاور می پردازد.

 
دانستنی‌های عجیب از روانپزشکی قرن نوزدهم
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹

با آغاز قرن نوزدهم تعداد جمعیت کره زمین به شکل قابل توجهی بیشتر شد و شهرها مملوء از جمعیت شدند و به تدریج بیماری روانی از یک مجازات خداوند به یک "مسئله اجتماعی" تغییر ماهیت داد. جوامع در پاسخ به چنین شرایط ویژه ای به ساخت بیشتر مؤسسات درمانی روی آوردند.

 
مشاور يا رمال؛ کدام يک به صرفه تر است!
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸

فردي که دچار آسيب رواني است به شدت مستعد بزه و رفتار ضد اجتماعي است . متاسفانه برخورد ما با يک بيمار و آسيب ديده روحي – رواني ، حتي در حد يک فرد مبتلا به آنفلوآنزا هم نيست.

 
بررسي وضعيت ارائه خدمات مشاوره در دستگاهها و نهادهاي حاكميتي كشور
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷

نشست تخصصی انجمن مشاوره ایران باعنوان «بررسی مسائل پیش روی مشاوره وروانشناسی» با حضور مديران مشاوره دستگاههاي حاكميتي و رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مسئولان این حوزه برگزار شد.