نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
انتقال رشته روان شناسی بالینی را تکذیب می‌کنم
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱

معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت را تکذیب می کنم،‌گفت: در حال حاضر وضعیت این رشته توسط کارگروه ویژه با حضور کارشناسان مختلف در دست بررسی است و هنوز هیچ جمع‌بندی‌ای درخصوص آینده آن صورت نگرفته است.

 
وزرای علوم و بهداشت توافقی برای رشته روان شناسی امضا نکرده اند
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کمیته بررسی رشته روان شناسی به نتیجه ای نرسیده است و وزرای علوم و بهداشت توافقی را در این زمینه امضا نکرده اند.

 
لزوم شکل‌گیری نظام آموزشی یکپارچه در کشور
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

رئیس همایش ملی روانشناسی مدرسه با اشاره به اینکه حجم بالای کتاب‌های درسی امکان پژوهش و روش‌های خلاقانه را گرفته است، گفت: در ایران پایین ترین ساعت آموزشی را داریم اما حجم کتاب‌های درسی در مقایسه با سایر کشورها دو برابر است.

 
پیش‌نویس قانون استخدام روان‌پزشک در کاخ سفید برای درمان ترامپ!
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳

تد لیو، نمایندۀ دموکرات کنگره، اعلام کرد به دلیل «نگرانی دربارۀ سلامت عقلی ترامپ» پیش نویس قانونی را به کنگره ارائه خواهد کرد که بر اساس آن کاخ سفید ملزم می شود یک روان پزشک استخدام کند.

 
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی و تثبیت امنیت روانی جامعه تصمیم به تقویت همکاری مجلس با نظام روان شناسی و مشاوره کشور گرفته شد.

 
پاي سوداگري به حوزه روان‌شناسي باز شد!
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

چند ساليست بازار همایش‌ها و سمینارهایی با محور موفقیت شغلي و تحصيلي، خلاقیت، شادی، سالم زیستن، خودشناسي، ارتباط موثر با دیگران، رضايت از زندگي زناشويي داغ است و همواره مشتری‌های پروپاقرص خودش را دارد.

 
افزایش شدید درخواست مشاوره روحی و روانی در دانشگاه‌های آمریکا
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹

درخواست برگزاری جلسات مشاوره روحی و روانی به صورت انفرادی‌ در بین دانشجویان آمریکایی افزایش یافته است.

 
علت شیوع بیشتر اوتیسم در بین مردان
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹

طبق نتایج یک تحقیق جدید، تفاوت های ساختاری در مغز مردان ممکن است توضیح دهنده علت شیوع بیشتر بیماری اوتیسم در مردان بیش از زنان باشد.

 
تماشای فیلم‌های ترسناک برای مغز مفید است
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳

محققان دریافتند تماشای فیلم‌های ترسناک به شناسایی پردازش مغز در اضطراب و ترس کمک می‌کند.

 
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

شب‌ادراری در کودکان ارتباط قابل توجهی با نوزاد تازه متولد شده در خانواده دارد.

 
عوارض زایمان کودک را در معرض ریسک ابتلا به اوتیسم قرار می دهد
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲

یافته های محققان نشان می دهد کودکانی که بلافاصله قبل یا در طول زایمان در معرض مشکلات زایمان قرار می گیرند در معرض احتمال بالای ابتلا به اوتیسم قرار دارند.

 
ریشه اختلالات روانی در شکل‌گیری غیر عادی جمجمه
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۸

افرادی که دارای پوسته و قشر جمجمه سخت، حجم مغز و آهیانه های کوچک و نیز آب مغزی کمی بودند، بیشتر دچار رفتارهای پرخاشگرانه، خشونت آمیز و ابتلا به بیماری های اعصاب و روان می‌شدند.

 
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۲

محققان طی یک پژوهش جدید کشف کردند که برای ارتقای مهارت‌های زبانی کودکان، بهتر است اجازه دهیم که آنها چند ساعت در طول روز را به استراحت و خواب بگذرانند.

 
نگهداری 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۹

مدیرکل بهزیستی استان تهران از نگهداری 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه روزی و 110 بیمار روانی مزمن در مراکز روزانه این سازمان در استان تهران خبر داد.

 
درمانگر مشکلات جنسي کيست؟!
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵

اختلالات جنسی امروزه یکی از مشکلات زوج ها و بویژه همسران جوان است که بر اساس آمار عامل نیمی از طلاق ها را نیز تشکیل می دهد . اما برای درمان این اختلالات باید به چه کسی و کجا مراجعه کرد ؟

 
فرار اورژانس از خدمت‌رسانی به بیماران روانی
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یک بیمار روانی برای بستری در بیمارستان باید پارتی داشته باشد و بیمه پوشش نمی‌دهد؛ در وزارت بهداشت و رفاه مقاومت‌هایی می‌شود و حتی اورژانس از خدمت‌رسانی به این افراد طفره می‌رود.

 
برنامه جدید آموزشی رشته روان شناسی بالینی تدوین شد
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

پیش نویس برنامه جدید آموزشی رشته روانشناسی بالینی با اتفاق نظر اعضای کارگروه مشترک در خصوص دروس پیشنهادی، تعداد واحدهای درسی و عملی و با رویکرد آموزشی در فیلد بالینی تهیه و تدوین شد.

 
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از عدم همکاری مناسب وزارت بهداشت با سازمان بهزیستی در حوزه بیماران روانی مزمن انتقاد کرد و گفت: مشکل ما این است که وزارت بهداشت صرفا وزارت بهداشت جسمی است و آنقدر که به دنبال واردات میکروسکوپ‌های خاص جراحی چشم و یا تجهیزات MRI، سی تی اسکن و ... است به فکر بیماران ...

 
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنی می‌گوید: بعد از پلاسکو، نوعی اضطراب عمومی ایجاد شده، مراجعانی داریم که اضطراب شدید پیدا کرده‌اند و می‌گویند فکر می‌کنیم اگر آتش‌سوزی شود باید چه کار کنیم؟

 
روش ایجاد تقویت حس همدردی در اوتیسمی ها!
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱

محققان دانشگاه علوم پزشکی رزالین فرانکلین شیکاگو توانستند از طریق دستکاری مدارهای مغزی افراد مبتلا به اوتیسم، نوعی احساس همدردی در آن‌ها ایجاد کنند.