نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
فواید روزه داری از دیدگاه روانشناسی مدرن
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۷

یکی از را­ه­های موثر برای افزایش فضای ذهنی از طریق تجربه احساسات ناخوشایند، روزه داری است.

 
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸

امروزه به مدد تبليغات اغواكننده محيطي و مجازي عده اي روانشناس نما در قبال سكوت نهادهاي متولي و نظارتي به خود جسارت داده اند كه فارغ البال بدون اينكه هيچ مدرك و تحصيلات دانشگاهي مرتبط با علم روانشناسي داشته باشند، دكان هاي زيادي را در سطح شهر به نام برگزاري كلاس ها،كارگاهها و سمينارهاي گوناگون باز كنند ...

 
به دو دلیل نباید با بیمارمان همدردی کنیم!
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸

بیماری و بیمار شدن به خودی خود ناراحت‌کننده است و بدتر از آن بیمار گشتن افرادی که ارتباط عاطفی قوی با آن‌ها داریم یکی از سخت‌ترین اتفاقات زندگی خواهد بود.همگی تمایل داریم اطرافیانمان را بدون هیچ گونه ناراحتی در صحت و سلامتی ببنیم و قادر به تحمل کوچکترین درد و رنج آن‌ها نخواهیم بود.بنابراین با توجه به ...

 
مرد همسرکُش: زنم داخل شکم من GPS کار گذاشته بود!
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳

از زمانیکه با همسرم ازدواج کردم او داخل شکم من «g.p.s» کار گذاشته و هر جایی که می‌روم رد مرا می‌زند، به همین دلیل از دست او نارحت و با وی درگیر شدم، دعوای ما از داخل اتاق پذیرایی آغاز و به داخل حمام کشیده شد و ...

 
بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت فراموش شده اند
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از نبود سیاست های لازم برای حمایت از بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت انتقاد کرد.

 
فضای مجازی ابزاری مناسب برای اجتماعی شدن کودکان کم‌شنوا
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۷

باید بدانیم که فضای مجازی جهت آموزش و یادگیری در افراد دچار نقص شنوایی یک ضرورت است.

 
راهی برای خروج از افسردگی
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱

افسردگی حالتی است كه در موقعیت ها و شرایط متفاوت در زندگی مان با آن مواجه می شویم و آثار آن را می بینیم.

 
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹

درمان هاي دارويي اختلال دوقطبي حداقل يك تا 2 سال پس از بهبودي براي پيشگيري از عود بايد ادامه يابد و اين مسئله بايد جدي گرفته شود.

 
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲

چند سالی می شود که برنامه ای با مخاطب نه چندان کم در تلویزیون رسمی مملکت روی آنتن می رود. مجری جوانی با جذابیت های بصری خاص و لحن و صدای مخملی و دکوراسیون و تنظیمات و میزانسنی که همگی به درستی کنار هم قرار گرفته اند تا کارکرد مشخصی داشته باشند.

 
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹

رییس نظام روانشناسی و مشاوره استان زنجان، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات امروزه دانش آموزان زیر 16سال، گرایش شدید آنها به فضای مجازی است.

 
انتصاب معاون مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه مشاوره +عکس
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸

مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکمی معاون مدیر کل دانشجویی در حوزه مشاوره رامنصوب کرد.

 
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

تعدادی روان‌پزشک نامه‌ای نوشتند و به صورت سرگشاده خطاب به همکاران خود منتشر كردند. این‌ کار در ماهیت و شکل، در صنف روان‌پزشکی نادر و کمیاب است.

 
اثرات روانشناختی روزه  بر روان
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۵

به نظر می رسد معنای روزه داری برای کسی که درها را می گشاید و پُشت آن علت با ارزشی را پیدا می کند با کسی که روزه برایش معنایی جز جبر و محدودیت ندارد، متفاوت خواهد بود.

 
مراجعه به روانشناس دلیل بیمار بودن نیست
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴

گرچه مدتی است که به سلامت روان بها داده شده و دیگر چون سابق افراد نسبت به آن موضع نمی‌گیرند، اما هنوز به‌طور کلی فقر سواد سلامت روان در جامعه برطرف نشده است. بر همین اساس حتی به شوخی هم شاهد انگ زدن به شهروندانی هستیم که به روانشناس و روانپزشک مراجعه می‌کنند.

 
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷

سلامت رواني در واقع مانند سلامت جسمي، صرفا به معناي نبودن مشكلات يا بيماري نيست. سلامت رواني هم حالات عاطفي و هم شرايط ذهني يعني هم احساسات و هم افكار افراد را در بر مي‌گيرد. سلامت عاطفي معمولا به احساسات و زير و بم‌هاي روحيه افراد اشاره مي‌كند.

 
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور نرخ یک جلسه مشاوره 45 دقیقه ای با مدرک تحصیلی فوق لیسانس را در پایتخت حداقل 50 هزار تومان و با مدرک دکتری را حداکثر 115هزار تومان تعیین کرد

 
مشاوره پيش از ازدواج، ضرورت ناشناخته
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

يک مشاور پيش از ازدواج خوب، علاوه بر تحصيلاتي که مرتبط با حوزه روان‌شناسي و خانواده دارد، بايد ويژگي‌هاي شخصيتي مناسب را نيز داشته باشد. ويژگي‌هاي مثل صبور‌بودن و عجله‌نکردن در امر تصميم‌گيري، حافظه خوب، گوش‌دادن مؤثر و فعال، يک مشاور اين حوزه را براي تصميم‌گيري بهتر ياري مي‌رساند.

 
چه غذاهایی بخورید که افسرده نشوید/ برنامه غذایی برای روان سالم!
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۷

تغذیه ناسالم می تواند خطر ابتلا به بیماری افسردگی و یا شدت آن را به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های اختلال روان افزایش دهد.

 
نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک برگزار می شود
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰

نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک، یادبود دکتر مهدی خانبانی طی روزهای 21 و 22 آذر ماهدر دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد

 
آیا افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی قادرند روزه بگیرند؟
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

پرسش از توان روزه گرفتن سؤالی است که روانپزشکان هر ساله در ابتدای ماه مبارک رمضان به کرات با آن مواجه می‌شوند. هرچند پژوهش‌هایی در حواشی این موضوع انجام شده، هنوز در بسیاری از موارد پاسخ روشنی به این پرسش نمی‌توان داد. واقعیت آن است که پاسخ بسیار وابسته به فرد است و در هر مورد بهترین کسی که می‌تواند ...