نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
عكس/ فارغ التحصیلی بیمار اوتیسمی از دانشگاه تاوسون آمریکا
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳

یک دانشجوی مبتلا به اوتیسم توانست در رشته ریاضیات از دانشگاه تاوسون آمریکا فارغ‌التحصیل شود.

 
بازتاب روان شناسی در دنیای سینما
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۹

به احتمال قوی همه حداقل یک بار به سینما رفته‌ایم اما این که آن فیلم چه قدر توانسته روی شما تاثیرات پنهان یا تاحدودی آشکار بگذارد مسئله ايست که به شدت حائز اهمیت بوده و می‌تواند زندگی شخصی شما را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 
٢٠٠هزارنفر دچار اختلال روانی مزمن هستند
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶

بیماری روانی، امری اجتماعی است، نه به این دلیل که در شرایط اجتماعی به وجود می‌آید، بلکه باید تأکید کرد ریشه‌های آن در ساختمان جامعه قرار دارد. با این تفاسیر باید گفت سازگاری اجتماعی مهم‌ترین شاخص سلامت روان است. درواقع انسان زمانی از نظر اجتماعی رشد یافته به حساب می‌آید که در این زمینه به سطحی از مهارت ...

 
تجربه یک روان شناس بالینی در بيمارستان روزبه
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳

هدف نوشتار من در جهت تایید یکی از این دو قطب نیست بلکه میخواهم توجه همگان را به وضعیت آموزش رشته روان شناسی بالینی معطوف نمايم

 
چگونه دیگران را بهتر درک کنیم؟
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸

یادگیری و افزایش مهارت ارتباطی با دیگران و فهمیدن آنها از راه های اساسی بالابردن درک و فهم است.

 
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۰

مؤسسه آموزش عالی مدت، تنها مؤسسه آموزش عالی روان شناسی حرفه ای در کشور با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري و با هدف آموزش مهارت ها و ارتقاي دانش حرفه اي روان شناسی و نيز بهبود سلامت افراد جامعه و ارتقاء احساس بهزیستی عمومي تاسيس شده است

 
با سندرم کارشیفتگی آشنا شویم
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳

برای کارشیفتگان هیچ موضوعی غیر از کار مفهوم ندارد. آنها همواره یک ایمیل دیگر برای خواندن دارند، یک تماس تلفنی برای زدن و... . کار آنها تمامی ندارد.

 
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به ضرورت بازگشت رشته روان شناسی بالینی و سلامت به وزارت بهداشت، گفت: در صورتی که دانشجویان مهارت‌های بالینی را فرا نگیرند، نظام سلامت کشور را گرفتار و برای مردم مشکل ایجاد می‌کنند

 
مبتلایان به افسردگی از سربازی معاف می شوند/ حضور 2 هزار روان شناس در نیروی انتظامی
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴

معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی گفت: مشمولانی که مبتلا به افسردگی شدید هستند، با تشخیص به موقع شناسایی و از خدمت معاف می شوند.

 
ایرانیان اتریش پای درس های روان شناسی دكتر سیما فردوسی
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸

سلسله نشست های روان شناسی در تالار بوعلی سینای خانه فرهنگ ایران موضوع بهداشت روان، اضطراب، استرس و افسردگی به بحث گذاشته شد.

 
سه راهکار غیردارویی برای درمان اضطراب اجتماعی
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۷

کارشناسان معتقدند مصرف خوراکی‌های سالم و ورزش کردن می‌تواند علائم مرتبط با اختلال اضطراب اجتماعی را تسکین دهد.

 
ماجرای جنجالی واگذاری رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰

جنجال واگذاری رشته روانشناسی هفته‌هاست اساتید و دانشجویان را دچار نگرانی کرده است. از انتقاد رئیس دانشکده روان‌شناسی و علوم تریبتی دانشگاه شهید بهشتی نسبت به این تصمیم گرفته که می‌گوید؛ این اقدام به نوعی تجزیه علم روانشناسی است تا گله و شکایت مدیرگروه روان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس که این تصمیم را اشتباه ...

 
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۶

رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت گفت: طرح پایش سلامت روان دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی الکترونیکی می شود.

 
چرا هنگام خوشحالی، زمان سریع می‌گذرد؟
۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰

زمان می‌گذرد، زمان می‌دود و زمان می‌ایستد. اینها اصطلاحاتی است که نشان می‌دهد درک ما از زمان، با توجه به عوامل مختلف، چقدر می‌تواند متفاوت باشد.

 
کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت بازنگری می شود
۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

دبیر شورای آموزشی علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی از تشکیل کمیته بازنگری دوره کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی خبر داد.

 
۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹

تحقیقات نشان می دهد بارداری بر شیوه کارکرد مغز زنان تاثیر می گذارد و به آنان از لحاظ روانشناختی کمک می کند نیازهای کودک خود را درک کنند.

 
آنچه درباره "حملات پانیک" باید بدانیم
۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۱

حمله هراس نوعی اختلال روان‌شناختی است که در صورت تشدید علائم و کنترل نکردن بیماری ممکن است مرگبار ظاهر شود.

 
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۴

روان شناسان بالینی با انتقال این رشته از وزارت علوم به وزارت بهداشت مخالفند و معتقدند وزارت بهداشت باید به دنبال به کارگیری بهترین دانش آموختگان این رشته باشد نه انتقال رشته به وزارت خانه دیگر.

 
چرا وزارت بهداشت به جای تصاحب روان شناسی بالینی از فارغ‌التحصیلان این رشته استفاده نمي کند؟
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰

استاد ممتاز روان شناسي دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه تصمیم انتقال رشته روانشناسی بالینی و سلامت به وزارت بهداشت کاملا غیرعلمی و غیردانشگاهی است، گفت: وزارت بهداشت می‌تواند به جای تصاحب رشته روانشناسی بالینی و سلامت می‌تواند از دانش فارغ‌التحصیلان این رشته استفاده کند.

 
فرد معتاد برای ترک اعتیاد به خدمات مددکاری، روانشناختی و دارو احتیاج دارد
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: سم زدایی به تنهایی اعتیاد را درمان نمی کند بلکه فقط مقدمه کار است و فرد معتاد برای ترک اعتیاد به خدمات مددکاری و روانشناختی و همچنین دارو نیاز دارد.