نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
انزوا و افسردگی در جوانی نتیجه تنبیه نادرست در کودکی
۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

تنبیه به موقع و سازنده،یکی از مولفه های تاثیرگذار در تربیت و رشد و پرورش اصولی افراد به شمار می رود، موضوعی که اِعمالِ نادرست و معیوب آن نیز با آسیب های جدی و خُسران آوری همراه خواهد بود.

 
راهكارهايي برای افزایش انگیزه و اراده
۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷

اراده و انگیزه نقش مهمی در موفقیت افراد ایفا می‌کند و با استفاده از شگردهایی می‌توان آن را تقویت کرد.

 
۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد که یک نوع افسردگی افرادی را که از لحاظ ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به اسکیزوفرنی قرار دارند، تحت تاثیر قرار می دهد.

 
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۳

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وظایف دولت را برای تعالی خانواده و تقویت و تحکیم جامعه ای خانواده محور مشخص کردند.

 
دیدار روانشناسان با آيت الله هاشمی رفسنجانی + عكس
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اهمیت بهداشت روح و روان در جامعه گفته بود: اگر به سلامت روانی جامعه توجهی نکنیم، بهداشت جامعه ناقص خواهد ماند.

 
حمايت دکتر عبدالله امیدی از انتقال رشته روان شناسي باليني به وزارت بهداشت
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷

جمعی از روانشناسان بالینی در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت از انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت حمایت کرده اند و آن را بازگشت به ماوای اصلی خود برشمرده اند.

 
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۷

در حمایت از این تصمیم بحث برانگیز، دانشجویان و دانش آموختگان رشته روان شناسی بالینی و دست اندرکاران تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور با ارسال نامه هایی جداگانه از تصمیم وزیر بهداشت مبنی بر انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت حمایت کردند:

 
وقتی هراس حمله می کند!
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱

اگرچه حملات هراس بی ضرر هستند، اما می توانند این احساس که در حال مرگ هستید را در شما ایجاد کنند.

 
این کلمات را انتخاب نکنید/ هورمون استرس را افزایش می‌دهند
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹

خیلی مراقب باشید! خیلی زیاد... چون کلمه بعدی که شما به زبان می‌آورید می‌تواند تعیین کننده بقیه روز شما باشد.

 
افسرده‌خویی چه علائمی دارد؟
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲

در صورتی که احساس افسردگی طولانی‌مدت می‌کنید اما علائم آن به اندازه اختلال "افسردگی اساسی" شدید نیست، دچار نوعی عارضه سلامت روان موسوم به "افسرده‌خویی" هستید.

 
هر 15 دانش آموز، فقط یک ساعت مشاوره
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۰

هنوز برای خیلی از دانش‌آموزان و مسئولان آموزش و پرورش بحث مشاوره و بهداشت روانی کم اهمیت است. آن‌طورکه کارشناسان تعلیم و تربیت می‌گویند، دلیل اغلب خشونت‌هایی که از سوی دانش‌آموزان در مدارس کشور اتفاق می‌افتد، افت تحصیلی و ناکامی در واحدهای درسی، افسردگی و آسیب‌های اجتماعی که برای دانش‌آموزان اتفاق می‌افتد ...

 
افسانه های رایج درباره افسردگی
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۹

اگرچه افسردگی بیش از 10 درصد جمعیت عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد اما هنوز تصورات و اسطوره ها در مورد این بیماری ادامه دارند. به منظور تسخیر افسردگی، این مهم است که در مورد آن حقایق درست به جمعیت عمومی، آموزش داده شود.

 
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۱

از دیدگاه درون پارادایمی و از منظر" زمینه ای و ایجابی" این سوال مطرح است که: آیا فعالان، متولیان و متخصصان علمی، اجرایی و سیاسی حوزه روان شناسی در طرح موضوع "انتقال" توسط وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی نقش داشته اند؟

 
شرایط کار فشار روانی بیشتری بر زنان وارد می کند
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲

روانشناسان براساس آمار رسمی انگلیس می گویند که زنان شاغل به واسطه شرایط محیط کار و مسوولیت های خانوادگی به ویژه در صورت مواجه شدن با تبعیض در دریافت دستمزد و نبود حمایت، فشار روانی بیشتری را تحمل می کنند.

 
جایگاه روان شناسی بالینی در وزارت علوم است
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه رشته "روان شناسی بالینی" باید در دانشگاه‌های وزارت علوم و به شیوه گذشته تدریس شود، گفت: این رشته مبنای شناختی و علوم انسانی دارد و نمی‌توان آن را با فضاهای پزشکی درآمیخت.

 
انتقاد رییس انجمن علمی رفتار حرکتی از انتقال رشته روان شناسی ورزشی به وزارت بهداشت
۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰

رییس انجمن علمی رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی معتقد است: واگذاری روان شناسی ورزشی از وزارت علوم به وزارت بهداشت، همانند درختی می‌ماند که با زدن شاخه‌های آن موجب رکود و کج‌روی آن می‌شویم.

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشرفت و رشد این رشته با مشکل مواجه می کند.

 
معاشرت با بستگان ،موثر در کاهش استرس
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

استرس یا فشار روانی که بسیاری از عوامل آن بیرونی است، به یکی از معضلات فراگیر زندگی صنعتی بدل شده است؛ پزشکان قرار گرفتن در اجتماعات دوستانه و شرکت در ورزش های دسته جمعی را راه حلی موثر برای کاهش استرس می دانند.

 
دوران طلایی روانپزشکی خیلی زود به پایان رسید
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

امروزه بیش از هر زمانی افراد دچار مشکلات روانی درمان دریافت می‌کنند و دارو مصرف می‌کنند، پس چه قضیه‌ای در کار است؟ به نظر من نبود دقت و عینیت در تشخیص و درمان بیماری روانی پیشرفت در این زمینه را متوقف کرده است.

 
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۶

زرشناس با بیان اینکه حرص و اضطراب، محصول منطق سودانگار جامعه مدرن است، گفت: دانش باید ما را با حقیقت آشنا کند نه اینکه بر توهمات ما بیفزاید ولی روان شناسی مدرن حقیقت بشر را فراموش کرده است.