نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روان‌درمانگری و فرمول بندی موردی
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۷

آنچه به یک مراجع کمک می‌کند می‌تواند به دیگری آسیب برساند، حتی اگر مشکلات بیان شده هر دو نفر ظاهراً با هم شبیه باشند، و حتی اگر در یک نمونه مناسب و دقیق از سوژه‌های دارای مشکلات مشابه یک استراتژی خاص توانسته باشد نشانه‌های هدف‌گیری شده را در تعداد معناداری به لحاظ آماری از افراد کاهش دهد.

 
ارائه خدمات روان‌شناختی، مهمترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳

معاون فرهنگی،اجتماعی دانشجویی دانشگاه پیام نور ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را یکی از اولویت های مهم مرکز مشاوره دانشگاه اعلام کرد.

 
چرا کودکان دروغ می‌گویند؟
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵

به گفته لاورنس کوتنر از روانشناسان آمریکایی، عناصر ضروری برای گفتن ساده‌ترین دروغ‌ها رشد احساسی، هوشی، اجتماعی و عصب شناختی است.

 
سلفی‌های غمگین نشانه افسردگی است
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷

میان تصاویری که فرد در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می‌گذارد و نشانه‌های افسردگی ارتباط وجود دارد.

 
روان شناساني كه روان خودشان دستمايه بی‌برنامگی وزراي علمي شده است!
۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۹

سير دنباله‌دار تغييرات سيستم آموزشي، از ابتدايي تا تحصيلات تكميلي، ظاهراً محدود به برهه خاصي نيست.

 
شیوه های درمانی وسواس در کودکان
۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۳

بهترین نوع درمان اختلال وسواس در کودکان استفاده از روش های رفتاردرماني است. من توصیه جدی دارم حتما فرزندتان را چند جلسه نزد روان شناس کودک و نوجوان ببرید چرا که درمان کودکان دارای روشهای خاص خود است.

 
۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۰

مراسم بزرگداشت روز دانشجو با عنوان «آرمان سرخ» در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی و از سوی انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شد

 
راهکارهایی برای تقویت اعتماد به نفس کودکان
۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۵

اعتماد به نفس یکی از بزرگترین هدایایی است که پدر و مادرها می توانند به کودکان خود بدهند در این خصوص روانشناسان به راهکارهایی برای تقویت اعتماد به نفس کودکان اشاره کرده اند که از آن جمله قدردانی از تلاش کودک و تشویق آنها به انجام کارهای مورد علاقه است.

 
هميشه دانشجو بمانیم!
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰

سوال اینجاست چرا نقش و القاب درمانگر،استاد، فارغ التحصیل، دکتر بر نقش دانشجو ماندن غلبه می کند و افراد دیگر خود را دانشجو نمی انگارند حال آنکه دنیای علم آنقدر پهناور است که اگر تمام عمر را صرف آن کرد کوزه ای بیشتر را نمی توان از آب آن برداشت گرچه نگاه کمالگرایانه آفت ذهن محسوب می شود اما خودبزرگ بینی ...

 
چطور از شر افکار منفی نجات پیدا کنیم؟
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۴

بارها پیش می‌آید که با افکار منفی و بی‌ارزش، روزهای خوب و عالی‌مان را خراب می‌کنیم و وجود خود و گاه اطرافیان‌مان را پر از اضطراب بی‌معنا می‌نماییم. چه باید کرد؟

 
مجله روان شناسي باليني دانشگاه سمنان به عنوان یکی از برترین نشریات کشور معرفی شد
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹

با بررسی وضعیت ضریب تاثیر نشریات کشور ازسوی پایگاه ISC شش مجله علمی پژوهشی دانشگاه سمنان توانستند در زمره با کیفیت ترین مجلات کشور قرارگیرند .

 
ارجحیت روان درمانی بر دارودرمانی افسردگی نوجوانان
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۷

افسردگی در مورد نوجوانان، بیشتر از آنکه روابط اجتماعی و خانوادگی و نیز وضعیت تحصیلی آنها را تحت‌تاثیر قرار دهد، تصویری که آنها از آینده خود دارند را مختل خواهد کرد.

 
اختلال بیش فعالی یا «ADHD»؛ وقتی فکرتان بال درمیاورد!
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰

اختلال بیش فعالی یا «ADHD»، یکی از اختلال های شایع است که مبتلایانش را دچار کمبود تمرکز می کند و خود را با بیش از اندازه فعال بودنشان نشان می دهد.

 
در مشاوره، کلیدی ترین کلمه کمک است
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱

دکتر شکوه نوابی نژاد در يك برنامه راديويي گفت: در مشاوره، کلیدی ترین کلمه کمک است و از اینکه یک رشته علمی وجود دارد که قابلیت دارد که به انسان ها کمک کند تا آنها در آرامش بیشتری باشند، من را به وجد آورد و این جزو خصوصیات شخصیتم بود.

 
اوتیسم بی خانمان نیست!
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸

با مرور این پیشنه می توان گفت که بی انصافی است این انجمن خود را خانه اوتیسم معرفی کند در حالی که در تاریخ پرسنگلاخ این حوزه حضور نداشته و تنها 2 سال از عمر آن می گذرد.

 
بازگردانی حافظه به کمک آهن‌ربا!
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که با استفاده از آهن ربا می‌توان برخی از خاطرات فراموش شده را مجددا بازگرداند!

 
مردم اختلالات روانی را به رسميت نمي‌شناسند
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷

نتايج تحقيقات مختلف نشان مي‌دهد كه حدود يك نفر از هر چهار نفر از ما، از هر گروه و طبقه و صنفي كه باشيم طي يك سال يكي از مشكلات و اختلالات روان را تجربه مي‌كنيم. آماري كه نشان‌دهنده گستردگي اختلالات روان در جامعه است و ضرورت رسيدگي همه‌جانبه به مباحث سلامت روان را گوشزد مي‌كند.

 
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹

انجمن علمی دانشجویی مشاوره ۱۵ دانشگاه سراسری در نامه ای به رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی خواستار احیای مجدد رشته کارشناسی مشاوره شدند.

 
۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۳

چند روزی است که خبر انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در رسانه‌ها مطرح شده است و شاهد فعالیت‌های گسترده دانشجویان و اساتید روانشناسی در شبکه‌های مجازی هستیم که گاه به صورت هیجانی و ناپخته و حتی غیرمحترمانه حمله و محکوم می‌کنند و تاب شنیدن نظرات مخالف خود را هم ندارند. خود این نوع واکنش‌ها ...

 
12آذر، سالروز درگذشت دکتر حیدر علی هومن  پدر علم روان سنجی ایران
۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱

حیدرعلی هومن(2مهر 1311 در شیراز - ۱۲ آذر ۱۳۹۱ در تهران) روان‌شناس و روان‌سنج ایرانی بود. او را پدر روان‌سنجی ایران و پیش‌کسوت برجسته آمار می‌دانند.