نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
خصومت بدبینانه زنان با بروز بیماری قلبی ارتباط دارد
۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۵

طبق نتایج یک مطالعه جدید، خصومت و دشمنی با سلامت ضعیف قلب مرتبط است.

 
۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷

در ادامه اظهار نظرهای موافقین و مخالفین انتقال رشته روان شناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت یادداشت دکتر مجید محمود علیلو دکترای روان شناسی بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه تبریز را با هم می خوانیم:

 
نامه دکتر افروز به وزیر علوم درباره انتقال رشته روان شناسی بالینی
۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۷

دکتر غلامعلي افروز استاد ممتاز روان شناسی دانشگاه تهران بابت انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت برای وزیر علوم نامه نوشت.

 
10 دلیل مخالفان و موافقان انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت
۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۸

در خصوص جابجایی روانشناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم به وزارت بهداشت، هر کدام از موافقان و مخالفان ادعاهایی در دفاع از نظر خود مطرح می کنند، اما چون برخی از دانشجویان بیشتر در معرض رسانه های موافقان و برخی دیگر بیشتر در معرض رسانه های مخالفان هستند، این امر باعث می شود که ای بسا قضاوت آنها بر اساس ...

 
تاثیر افسردگی مادران بر فرزندانشان
۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۷

مادران افسرده زمینه بروز مشکلات روحی و جسمی فراوانی از جمله پرخاشگری و گوشه گیری در فرزندانشان را به وجود می آورند.

 
نظر استاد ممتاز دانشگاه تهران درباره انتقال رشته روان شناسی بالینی
۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۴

دکتر غلامعلی افروز در یادداشتی که در کانال خود منتشر کرد نسبت به انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت واکنش نشان داد.

 
دكتر پورحسین: انتقال رشته روان‌شناسی بالینی به وزارت بهداشت غیرعلمی است
۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴

متاسفانه مطلع شدیم که این طرح در وزارت علوم بررسی شده و به انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت موافقت شده است. البته نظرنهایی و دستورانتقال باید توسط ریاست محترم جمهوری صورت بپذیرد.

 
۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۹

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: تاکنون و تا به این مرحله، هیچ تصمیمی در زمینه واگذاری رشته‌های روانشناسی و سلامت به وزارت بهداشت اتخاذ نشده و هیچ ابلاغیه‌ای صادر نشده است.

 
۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰

اصلا وجود کمیته ای تحت عنوان "رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه" چه لزومی داشته، که احیاناً بخاطر بی کار نماندن خود را مجبور به چنین تصمیم های غیر اصولی و مطالعه نشده ای کند؟!

 
واکنش وزارت بهداشت به خبر انتقال رشته روانشناسی بالینی به این وزارتخانه
۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در واکنش به خبر انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم به این وزارتخانه گفت: هنوز هیچ ابلاغیه رسمی در این خصوص به وزارت بهداشت اعلام نشده است اما در صورت انتقال برنامه ریزی های مناسبی در این راستا صورت خواهیم داد.

 
۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی ضمن بیان اینکه انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت غیرمنطقی و نابجا است بر ضرورت جلوگیری از ابلاغ این تصمیم تاکید کرد.

 
معاون وزیر علوم: واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت صحت ندارد!
۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت صحت ندارد.

 
رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتقل شد/ انفعال وزارت علوم
۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در جلسه عصر روز گذشته کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه، رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتقل شد .

 
ایـران در میان صدرنشینان جدول اضطـراب
۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۴

یکی از مشکلات روانشناختی که از شیوع بالایی برخوردار است و علیرغم درگیر کردن روان انسان به جسم او نیز سرایت می‌کند، استرس و اضطراب است.

 
۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: روانشناسان تیم های مداخله روانی اجتماعی، برای حادثه دیدگان سانحه برخورد قطارهای مسافری در بیمارستان های کوثر سمنان و ولایت دامغان فعال بود و به این افراد مشاوره ارایه شد.

 
سن کنجکاوی جنسی کاهش یافته است
۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۱

متاسفانه برخی والدین استدلال می‌کنند که اگر فرزندشان بتواند در دوران نوجوانی با جنس مخالف ارتباط برقرار کند در بزرگسالی می‌تواند زندگی مشترک موفقی داشته باشند، اما این طرز تفکر برعکس اصول روانشناسی است.

 
۳۰ تا ۵۰ درصد بچه ها در سن رشد دچار تنش می شوند
۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۹

رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب با اشاره به اینکه به طور متوسط حدود 30 درصد از مردم ایران دچار اختلالات اضطرابی هستند گفت: طرح اضطراب‌زدایی از جامعه توسط مرکز علوم اعصاب شفا در حال اجرا است.

 
چه کسی بیمار «فضای مجازی» است؟
۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴

«بیماری های مجازی» معضل غیر قابل انکاری است که انسان امروز به آن دچار شده است. بیماری که این روزها در فضای مجازی با شکل و شمایل متفاوت خودش را در رفتار کاربران بروز می دهد.

 
پذیرش در منزل طرحی نو در درمان بیماران اعصاب و روان
۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۶

خدمات روانپزشکی، روان شناسی و مددکاری بیماران اعصاب و روان واجد شرایط ساکن شیراز در منزل به بیماران ارائه می شود.

 
مثل یک روانشناس « شغل خود را روانکاوی کنید»
۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵

روان شناسی کار، مطالعه و کاربرد مفاهیمی است که در آن به « تفاوت های فردی » ، «ساختار سازمانی» ، «پاداش و دستمزد» ، «ساختار گروهی در سازمان » ، « طراحی وسایل کار » ، « انگیزش کارکنان» و نظایر آن توجه می شود.