نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷

اتیسم بیماری عصر جدید که گریبان گیر کودکان است با حمایت و یاری وزارت بهداشت قابلیت کنترل شدن در جامعه را دارد.

 
۱۶ درصد بیماری‌ها با افسردگی ارتباط دارند
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸

رییس اسبق انجمن روانپزشکی ایران با بیان این که فقط سه درصد از بودجه سلامت به حوزه روانشناسی اختصاص دارد،‌ گفت: در ایران بیش از 16 درصد بیماری‌ها با افسردگی مرتبط است.

 
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲

آمارها نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از جمعیت کشورمان رو به کهنسالی گذاشته است. رهاورد کهنه شدن سن و سال فرسودگی و از کار افتادگی و در مواردی فرسودگی بیمار گونه توان و کارکرد مغزی است.

 
جلوی انتقال رشته روانشناسی بالینی را گرفته‌ایم
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ادامه داد: خوشبختانه جلوی انتقال رشته روانشناسی بالینی از زیرمجموعه وزارت علوم به وزارت بهداشت را گرفته‌ایم، این انتقال نیاز به مصوبه مجلس یا نظر هیات وزیران و شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت، اما مصوبه‌ای در این زمینه مطرح نشد و در نهادهای مختلف مورد تایید قرار نگرفت...

 
پرهیز از برچسب روانی نیازمند معرفی جایگاه روانشناسی و مشاوره
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲

شاد زیستن رمز سلامتی است و جامعه ای که افراد سالم بیشتری داشته باشد، به رشد و تعالی می رسد، راز زندگی شاد داشتن دغدغه و کمک برای رفع موانع سلامتی است که برای دستیابی به آن مشاوره افراد متخصص جایگاه کلیدی دارد.

 
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۳

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره با اشاره به اینکه بهزیستی و هیچ دستگاه دیگری حق صدور مجوز و نظارت حرفه‌ای بر مراکز مشاوره ندارد، گفت: حمایت هر چه بیشتر سازمان‌های بیمه‌گر از خدمات روانشناسی و مشاوره ضرورت دارد.

 
سایکو آنکولوژی چیست؟
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

والدين از همان لحظه‌اي كه كودكان خود را براي درمان مي‌آورند، نگران سلامتی فرزندشان هستند. به همین خاطر روانشناس علاوه بر حمایت از بیمار، باید در کنار خانواده او نیز باشد تا بتواند عوارض ناشی از درمان، همچنین مداخله در سایر مشکلات خانواده، مسائل روانی، بحران سوگ و... را کنترل کند.

 
سالروز تولد سازمان نظام روانشناسي و مشاوره كشور مبارك باد
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

نهم ارديبهشت ماه، سالروز تصويب قانون سازمان نظام روان شناسي و مشاوره است كه در نزد شوراي مركزي سازمان و جامعه روان شناسي و مشاوره كشور به عنوان "روز روان شناس" ناميده مي شود.

 
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۲

نهم ارديبهشت ماه، روز تصويب قانون سازمان نظام روان شناسي و مشاوره كه از بدو تأسيس سازمان توسط اولين شوراي مركزي سازمان به عنوان "روز روان شناس" ناميده شد بر شما مبارك باد.

 
بازهم صورت مساله پاک شد!
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴

یادداشت دکتر شهرام وزیری - روانشناس بالینی و استاد دانشگاه درباره حذف کارورزی از متقاضیان فعالیت حرفه ای در حیطه روان شناسی

 
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴

بیمارانی که دارای فعالیت فیزیکی سبکی بودند ۳۲ درصد بیش از افراد دارای زندگی بی تحرک بعد از حمله قلبی نجات می‌یابند.

 
بازار مکاره کارورزی تعطیل شد!
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹

اکنون که با همت و درایت اعضای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، مصوبه کارورزی جهت اخذ پروانه نظام در جلسه مورخ چهارم اردیبهشت 1396 به اتفاق آراء ملغی شد، داوطلبان پروانه را دیگر نه اجباری هست و نه عذری که به کسب و کار اهل این بازار رونق دهند.

 
نقش روانشناسان مراکز جامع سلامت در کاهش افسردگی غیر قابل انکار است
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس انجمن سایکوسوماتیک کشور گفت: نقش روانشناسان مراکز جامع سلامت در کاهش افسردگی و سلامت روان غیر قابل انکار است.

 
خانم‌ها عاشق چه تیپ شخصیتی ازمردان می‌شوند؟
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۸

مرد‌ها نیز مانند زن‌ها از تیپ‌های شخصیتی متفاوتی برخوردار هستند که این باعث می‌شود برخی از آن‌ها در کار وازدواج موفق‌تر ازسایرین باشند، تیپ شخصیتی هر مرد به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و بر کیفیت زندگی او اثر می‌گذارد.

 
میزان افسردگی در مدارس جهان در آستانه مرز هشدار
۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷

بر اساس آمارهای منتشر شده، افسردگی در مدارس جهان به خط هشدار نزدیک شده است و این زنگ خطری برای همۀ کشورهاست تا در رویکردهای خود نسبت به بهداشت و سلامت روانی تجدید نظر کنند

 
میزان پایین هورمون ضد اضطراب عامل بروز افسردگی بعد از زایمان
۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

زنان بارداری که دارای میزان پایین هورمون ضداسترس هستند در معرض ابتلا به افسردگی بعد از زایمان قرار دارند.

 
وقتي صحبت با دوستان جاي مشاوره‌هاي درماني را مي‌گيرد
۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲

بتل مي‌گويد: يکي از بزرگ‌ترين موانعي است که باعث مي‌شود افراد به مشاور مراجعه نکنند و به جاي آن به صحبت با دوستان نزديک خود ترغيب شوند، ترس از تغيير است. آنها با علم به اينکه ممکن است مشاور يا روان‌درمان با بسياري از شيوه‌هاي برخوردي‌شان مخالفت کند و آنها را در مسير تغيير رفتار هدايت کند، ترجيح مي‌دهند ...

 
الزامی نبودن گواهی کارورزی؛ تبعات احتمالی این تصمیم
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱

یاسر مدنی- دکترای تخصصی تربیت مشاور از آمریکا و عضو هیات علمی دانشگاه تهران طي يادداشتي در رابطه با لغو كارورزي متقاضيان دريافت پروانه فعاليت حرفه اي نوشت:

 
کارورزی،کارگاه و مصاحبه در یک قاب
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

دكتر عليرضا آقايوسفي- روانشناس و بازرس سازمان نظام طي يادداشتي مهمترين مشكلات پش روي دانش آموختگان رشته هاي روانشناسي و مشاوره را براي انجام فعاليت هاي حرفه اي در سه حيطه بررسي كرده است:

 
دردهایی که با نمایش درمان می‌شوند!
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱

نمایش درمانی از شیوه‌های درمانی غیردارویی است که در جهان برای رفع مشکلات روحی و روانی افراد مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران هم گام‌هایی برای اجرای آن برداشته شده است.