نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲

اختلال های روانی، تعریفی برای توصیف بیماری های روحی روانی است که توانایی فرد را در زمینه های مختلف از جمله تفکر، احساس و رفتار صحیحی در امور روزمره زندگی مختل می کند.

 
زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می‌کنند؟
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰

یک روان‌شناس گفت: زنان برخوردار از اعتماد به نفس و خودباوری، ارزشی واقعی توانایی‌ها، افکار و عقاید خود را می دانند و کمتر دچار سرخوردگی می‌شوند

 
ویتامین بی، علائم اسکیزوفرنی را کاهش می دهد!
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۹

پژوهشها نشان می دهد مصرف مقادیر زیاد ویتامین های گروه بی شامل ویتامین های بی شش، بی هشت و بی 12 به کاهش علائم اختلال اسکیزوفرنی می انجامد.

 
۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه هنوز در جامعه ما، چکاپ مغز مرسوم نیست به شهروندان توصیه کرد همانطور که به آزمایش های سلامت دیگر اعضای بدن خود توجه می کنند سالانه مغز خود را نیز چکاپ کنند.

 
روان شناسان مداخله نکنند، طلاق موضوعی اجتماعی است!
۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

طلاق رو به افزایش است و براساس آمار ثبت احوال کشور در 9 ماهه اول سال 95، در مقابل هر 9 / 3 ازدواج ثبت شده ، یک طلاق به ثبت رسیده است و این موضوع باعث نگرانی مسئولان، کارشناسان، صاحب نظران و خانواده ها شده است و آن را نوعی آسیب اجتماعی تلقی می کنند.

 
چرا زوج ها از مشاوره می ترسند؟/ الزامی شدن مشاوره آمار طلاق را کاهش می دهد
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳

موضوع الزامی شدن مشاوره پیش از ازدواج مدت هاست که میان مسئولان این امر گفته می شود، طرح ابتدایی این موضوع چند سال پیش با همکاری سازمان ملی جوانان و نظام روانشناسی و مشاوره آماده شد تا چند روز پیش وزیر ورزش و جوانان از الزامی شدن این طرح رونمایی کند.

 
آخرین وضعیت بیماران مبتلا به اختلال هویت جنسی در کشور
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱

در کشور ما آمار رسمی و دقیقی از تعداد مبتلایان به اختلال هویت جنسی وجود ندارد اما براساس یکی از آمارها از سال 82 تا سال 90، سازمان پزشكي قانوني بيش از هفتصد مورد بيمار T.S را پذيرش كرده بود كه 75 تا 80 درصد آن‌ها را مردان تشكيل داده‌اند. به گفته فرزانه یعقوب؛ رییس اداره مددکاری وزارت بهداشت نیز براساس ...

 
تصویر ذهنی جامعه به خانواده روانشناسی منفی است
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تصویر ذهنی جامعه ایران در مورد خانواده روان شناسی و مشاوره متاسفانه به دلایلی منفی است و شاید دلیل این امر مسایلی همچون عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای، میزان توانمندی مشاوران و روان‌شناسان در حل مشکلات مردم، سوء استفاده‌هایی که از نام روان‌شناسان و مشاوران ...

 
اختلالات خلقی، وزنه‌های سنگینی که بر سلامت عمومی کشور تحمیل‌ می‌شود
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸

اولین کنگره اختلالات خلقی(کاخ) از دیروز در سالن همایش‌‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، آغاز شد و سه روز به طول می‌انجامد. به این بهانه مطالبی در ارتباط با موضوع این کنگره که عمدتا به یکی از مهم‌ترین دشواری‌های جامعه امروز و یکی از سنگین‌ترین وزنه‌های تحمیل‌شده بر سلامت عمومی مردم ایران و جهان (افسردگی) ...

 
زنان 2 برابر مردان افسرده می‌شوند
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۴

یک روانشناس در همدان گفت: شیوع افسردگی در زنان دو برابر مردان است.

 
کنگره بین المللی روان تنی(سايكوسوماتيك) 2017 برگزار مي شود
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰

ششمین کنگره بین المللی روان تنی 2017، ترومای روانی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود.

 
گزارش تصويري برگزاري سومین همایش ملی روان شناسی مدرسه
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷

سومین همایش ملی «روانشناسی، مدرسه با تاکید بر آسیب های روانی اجتماعی» برگزار شد.

 
هشدار 35 روان شناس درباره وضع سلامت روانی ترامپ!
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷

سی و پنج نفر از متخصصان سلامت روان گفتند:رفتار ترامپ نشان می دهد وی ناتوانی عمیق در درک مسائل دارد و سخنرانی و اقدامات اش نشان می دهد وی نمی تواند دیدگاههایی را که با نظراتش فرق دارد تحمل کند.

 
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸

دكترغلامعلی افروز گفت: اگر سرمایه کشور در آموزش‌وپرورش هزینه نشود باید آن را در زندان‌ها و دادرسی‌ها هزینه کنیم.

 
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۴

در جریان برگزاری سومین همایش ملی روان شناسی مدرسه در دانشگاه الزهرا، تفاهم نامه همکاری علمی،پژوهشی و آموزشی مابین دکتر دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش و دکتر اللهیاری رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به امضاء رسید.

 
سه سئوال وزیر از شرکت کنندگان در همایش ملی روان شناسی مدرسه
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲

وزیر آموزش و پرورش گفت: تا وقتی معلمان ماموریت تربیتی در کلاس های درس نداشته باشند، نمی توان به اهداف تربیتی به عنوان چالش بزرگ در نظام آموزش و پرورش، دست یافت.

 
انتقال رشته روان شناسی بالینی را تکذیب می‌کنم
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱

معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت را تکذیب می کنم،‌گفت: در حال حاضر وضعیت این رشته توسط کارگروه ویژه با حضور کارشناسان مختلف در دست بررسی است و هنوز هیچ جمع‌بندی‌ای درخصوص آینده آن صورت نگرفته است.

 
وزرای علوم و بهداشت توافقی برای رشته روان شناسی امضا نکرده اند
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کمیته بررسی رشته روان شناسی به نتیجه ای نرسیده است و وزرای علوم و بهداشت توافقی را در این زمینه امضا نکرده اند.

 
لزوم شکل‌گیری نظام آموزشی یکپارچه در کشور
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

رئیس همایش ملی روانشناسی مدرسه با اشاره به اینکه حجم بالای کتاب‌های درسی امکان پژوهش و روش‌های خلاقانه را گرفته است، گفت: در ایران پایین ترین ساعت آموزشی را داریم اما حجم کتاب‌های درسی در مقایسه با سایر کشورها دو برابر است.

 
پیش‌نویس قانون استخدام روان‌پزشک در کاخ سفید برای درمان ترامپ!
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳

تد لیو، نمایندۀ دموکرات کنگره، اعلام کرد به دلیل «نگرانی دربارۀ سلامت عقلی ترامپ» پیش نویس قانونی را به کنگره ارائه خواهد کرد که بر اساس آن کاخ سفید ملزم می شود یک روان پزشک استخدام کند.