نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
«سایکو» پر از زندگی و سوءتفاهم‌ها / نمایشی روان‌شناسی که در تماشاگر امید و باور می‌کارد
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۳

علی‌اصغر راسخ‌راد از اجرای نمایش جدید خود به نام «سایکو» خبر داد و گفت: سایکو سایبرنتیک علم نوپایی به معنای کنترل مغز است و این نمایش از این منظر روان‌شناسی نگاهی به زندگی‌های امروز، سوتفاهم‌ها و آنچه بین خانواده‌های جوان می‌گذرد، دارد.

 
نحوه ثبت خاطرات در مغز چگونه است؟
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲

دانشمندان برای اولین بار موفق به کشف مکانیزمی شدند که امواج ریتمیک مغز را تنظیم می‌کند. این امواج نقشی کلیدی در تثبیت خاطرات در حافظه دارند

 
مشهورترین اثر بنیانگذار روانکاوی روانه بازار شد
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱

فروید در کتاب «تاویل رویا» دنیای پنهان و پیچیده ناخودآگاه را می‌کاود.

 
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

اعضای هیئت علمی گروه روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی نامه ای به وزیر بهداشت حمایت خود را از تولیت وزارت بهداشت در صدور مجوز و نظارت در فرایند پذیرش و آموزش دانشجویان این رشته اعلام کردند.

 
انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم هزینه‌بر است
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه جدا کردن رشته روانشناسی بالینی از بدنه وزارت علوم ضربه سنگینی به این رشته خواهد زد، گفت: در تصمیم‌گیری‌ها همواره باید به جامعیت علم و سیاست‌گذاری هر دو به یک اندازه اهمیت داده شود. قربانی کردن یکی از این موارد به صلاح جامعه علمی کشور نیست.

 
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳

برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با موضوع مشكلات سلامت روان با حضور احمد حاجبي مديركل سلامت اجتماعي روان و اعتياد وزارت بهداشت و مهدي ميرمحمدصادقي مديركل دفتر مشاوره و امور روان شناسي سازمان بهزيستي به روي آنتن رفت.

 
ضرورت تجدیدنظر در انتقال رشته «روانشناسی ورزشی» به وزارت بهداشت
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹

عضو پیشین کمیسیون روانشناسی کمیته ملی المپیک در پایان تصریح کرد: در دانشگاه‌های استرالیا، آمریکا، استرالیا، کانادا و انگلیس، روانشناسی ورزشی جزو رشته‌های کاربردی و مورد نیاز در سطح قهرمانی و حتی در زمینه سلامت روانی و ارتقاء عملکردی است. ورزشکاری که از نظر تکنیکی و تاکتیکی آماده است، باید از نظر روانی ...

 
تکذیب انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت از سوي دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقال رشته "روانشناسی بالینی" به وزارت بهداشت را تکذیب کرد و گفت: هنوز درخصوص هیچ‌کدام از رشته‌های مشترک بین وزارت بهداشت و علوم تصمیم‌گیری نهایی انجام نشده و در صورت مصلحت، شورا به این موضوع ورود خواهد کرد.

 
علت اختلاف شما با همسرتان چیست؟
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰

بخش زیادی از مشکلات زوج ها به دلیل اختلالات اضطرابی و افسردگی است که علت آن، اختلافات روانشناختی از یکدیگر است.

 
نقش کلیدی رسانه ها در شناخت بیماری های اعصاب و روان به مردم/درمان،کار تیمی است
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۸

مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: مردم به واسطه ی رسانه ها می توانند با انواع بیماری های اعصاب و روان آشنا شوند و با رنج بیماری تنها نمانند و به سراغ درمان بروند.

 
تنهایی به اندازه سیگار کشنده است
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۰

محققان دانشگاه هاروارد پس از کشف ارتباط بین تنهایی و سطح پروتئین لخته کننده خون دریافتند که تنهایی و انزوای اجتماعی به اندازه سیگار کشنده است.

 
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور پیامدهای علمی، حقوقی، اجرایی و اجتماعی انتقال رشته های روان شناسی بالینی و سلامت به وزارت بهداشت را تشریح کرد.

 
شعار سازمان جهانی بهداشت در سال 2017 + پوستر
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

افسردگی همه سنین، همه سطوح زندگی وهمه کشورها را در برمی‌گیرد. این امر باعث اضطراب روانی وتاثیر برتوانایی مردم حتی درانجام ساده‌ترین کارهای روزمره دارد و گاهی اوقات باعث پیامدهای مخربی در روابط خانوادگی و ناتوانایی در ادامه زندگی می‌شود. در بدترین حالت، افسردگی می‌تواند منجر به خودکشی شود که در حال ...

 
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳

با همکاری واحد مشاوره دانشگاه پیام نور شازند، کارگاه آموزشی سه روزه درمان‌های شناختی ـ رفتاری در این دانشگاه آغاز به کار کرد.

 
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

دانشجويان رشته روان شناسي دانشگاه شهيد بهشتي در يك برنامه تلويزيوني در مخالفت با انتقال روان شناسي باليني به وزارت بهداشت صحبت كردند/

 
خدمات روان درمانی مراجعان را روانی می‌کند
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵

در واقع وقتی یک مراجعه کننده پولی برای درمان می‌دهد خودش را موظف می‌داند که جدی‌تر به درمان فکر کند و اگر کم پرداخت کند شاید به این فکر بیفتد که لابد طرف درمانگر خوبی نیست که ارزان حساب می‌کند و اگر رقم بالا باشد هم شاید از مراجعه یا بازگشت برای جلسه بعدی پشیمان شود.

 
رابطه سلفی گرفتن با برخي اختلالات روانی
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۹

از نظر روان شناسی آنهایی که دائما سلفی می اندازند، دچار یک نوع بیماری روانی هستند به نام خود زشت انگاری. عده ای دیگر هم به دلیل خودشیفتگی شان دائما جلوی دوربین های گوشی های همراهشان قرار میگیرند و تصاویرشان را در شبکه های اجتماعی می گذارند تا جلب توجه کنند.

 
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۳

اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش بیمار توجه نشود ، درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیاد آور می شود.

 
مراقب سرما خوردگی روانی باشید
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷

یک متخصص روانشناسی بالینی، گفت: افسردگی بالینی یکی از شایع ترین تشخیص‌های روانپزشکی است که از آن به عنوان «سرما خوردگی روانی» یاد می‌شود.

 
عواقب سوء انتقال روانشناسی ورزشی به وزارت بهداشت
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴

رییس انجمن تخصصی روانشناسی ورزشی ایران با انتقاد نسبت به حذف رشته روانشناسی ورزشی از کنکور ارشد سال 96 – 95 گفت: حذف این رشته از کنکور ارشد و انتقال آن از وزارت علوم به وزارت بهداشت و درمان، عواقب بدی به دنبال دارد و موجب سردرگمی دانشجویان این رشته در آینده خواهد شد.