نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روش های عجیب برای رهایی از استرس!
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸

برای بدست آوردن آرامش و کنترل هیجان و استرس لازم نیست به دنبال مصرف دارو باشید، شما می‌توانید تنها با انجام یک کار ساده و به ظاهر کودکانه آرامش را به خود هدیه دهید.

 
چند راهنمای مفید برای رفع مشکل دیر بیدار شدن از خواب
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳

اعتقاد بسیاری از قدیم بر این بوده که زود بخواب و زود بیدار شو تا سالم و ثروتمند و عاقل باشی؛ بر همین اساس، ضرب‌المثل سحرخیز باش تا کامروا شوی معروفیت زیادی دارد. با این حال بسیارند کسانی که با مشکل دیر بیدار شدن از خواب صبحگاهی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 
پزشکان و دغدغه معیشت در دوران تحصیل
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱

چند نفر را می‌شناسید که در شغلی مغایر با مدرک تحصیلی‌شان اشتغال دارند؟ به احتمال زیاد خیلی‌ها؛ مهندسانی که حسابداری می‌کنند، کتابدارانی که مهندسی می‌کنند، گرافیست‌هایی که فروشندگی می‌کنند، ریاضی‌خوانده‌هایی که روان شناسی درس می‌دهند، کشاورزانی که دستفروشی می‌کنند و... شاید خیلی هم عجیب و غریب نباشد.

 
مراسم اعطای پروانه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده+عكس
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: امید داریم که دکتر سلطانی فر به عنوان رئیس وزارتخانه‌ای که بیشترین خدمات مشاوره و روانشناسی برای خانواده‌ها و جوانان را دارد متولی سازمان روانشناسی در دولت باشد و اگر دستگاهی خارج از قانون عمل کرد مراقبت و همکاری از جانب ایشان صورت گیرد.

 
آیا ویژگی‌های شخصیتی مسری است؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

نتایج تحقیقات جدید، به این سوال که آیا ویژگی‌های شخصیتی میان کودکان مسری است یا خیر، پاسخ داده است.

 
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶

تا قبل از این بسیاری مفهوم پوشش خبری بحران را مبحثی در حوزه ارتباطات و رسانه قلمداد می‌کردند اما اگر نگاهی به صاحب‌نظران این حوزه در جهان بیندازیم متوجه خواهیم شد که در کنار ابعاد ارتباطی پوشش خبری بحران، وجوهی همچون تاثیرات جامعه‌شناختی و روانشناختی این حادثه نیز در نظریات مربوط به پوشش خبری بحران ...

 
تأثیر هنر درمانی در آرامش روانی افراد جامعه
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶

از مباحثی بوده که اخیراً در بین جامعه و روان شناسان مطرح‌شده است و به نظر می‌رسد می‌توان با "هنر درمانی" دررسیدن جامعه به آرامش اقدامات مؤثری انجام داد.

 
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۱

نسخه پنجم آزمون هوشی استنفورد بینه به عنوان شناخته شده‌ترین و پرکاربردترین تست معتبر هوشی در سطح کشور استاندارد سازی ملی می‎شود.

 
رشته روان شناسی بالینی در کنکور 96 همچنان تحت پوشش وزارت علوم است
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱

وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: رشته روان شناسی بالینی و سایر رشته‌های مورد بحث این وزارتخانه با وزارت بهداشت همچنان تحت پوشش دانشگاه‌های وزارت علوم قرار دارند.

 
بخشش در روابط انسانی
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸

انسانهای بخشنده پارادایم ذهنی متفاوتی دارند. آنها بصورت صریح یا تلویحا می دانند که با بخشش به آنها افزوده می شود. می دانند که با بخشش خود را دگرباره می آفرینند.

 
آمار وزیر بهداشت از مبتلایان بیماری های روانی با تخفیف است!
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱

رئیس انجمن علمی روانپز‌شکان ایران می گوید وزیر بهداشت با تخفیف آمار مبتلایان به بیماری های روانی را 23 درصد اعلام کرده است!

 
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

کارشناسان کتابخانه حسینیۀ ارشاد با مراجعه به مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی، کتاب‌های مناسب برای این گروه از بیماران معرفی می‌کنند.

 
استرس در نوجوانان و راه‌های پیشگیری
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷

یک روانشناس بالینی گفت: دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین و در واقع مهم‌ترین نقطه زندگی هر فردی است.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۷

معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح آخرین وضعیت انتقال رشته‌های مشترک بین دو وزارتخانه (علوم و بهداشت) گفت: وضعیت این رشته‌ها در کمیته مرتبط بررسی می‌شود و هنوز درخصوص انتقال هیچ‌کدام از این رشته‌ها تصمیم‌گیری نهایی اعمال نشده است.

 
آخرین وضعیت انتقال رشته‌های مشترک بین دو وزارتخانه
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱

معاون وزارت بهداشت گفت: شورای منتخب رئیس جمهور برای بررسی رشته های بین رشته ای، نظر خود را به مراجع بالاتر فرستاد و به نظر می رسد نظر شورا، انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت است.

 
اعطای پروانه به 70 مرکز مشاوره ازدواج در ۱۹ بهمن
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: سه شنبه هفته جاری(۱۹ بهمن ماه) با حضور وزیر ورزش و جوانان پروانه فعالیت ۷۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده اعطا می‌شود.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰

روان شناسي مدرن يک چيز مهم را فراموش کرده و آن، اينکه انسان مدرن موجودي از خود بيگانه است و نياز به اين دارد که بيش از هرچيز به خود برگردد. بايد در مفهوم موفقيت تأمل کنيم، آيا هدف زندگي جمع‌آوري ثروت، پيشبرد پروژه‌ها، انباشت سود و... است؟

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳

جشنواره وب ایران آغاز به کار کرد و سايت ميگنا به به ناچار در آيتم خانواده و كودك جشنواره نهم شركت كرد.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۱

سازمان نظام یگانه مرجع انحصاری برای تایید صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران کشور است

 
باید بیشتر به خودتون برسید!
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۳

به این دقت کردید که از نظر بیشتر آدمهای دور و برمون فقط ظاهرشونه که احتیاج به رسیدگی و مواظبت داره؟