نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
ضرورت بررسی ملاک‌های کمیته رسیدگی به رشته‌های مشترک
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹

عضو هیات مدیره انجمن روان‌شناسی سلامت ایران با اشاره به موضوع انتقال برخی گرایش‌های روان‌شناسی به وزارت بهداشت گفت: نحوه بررسی «ملاک‌ها و معیارهای 5 گانه جهت تعیین دانشگاه و گروه آموزشی مجری برنامه آموزشی» تعیین شده از سوی کمیته رسیدگی به رشته‌های مشترک دو وزارت‌خانه علوم و بهداشت و امتیازدهی به این ...

 
تاثیر تروماهای دوره کودکی بر طول عمر، روابط اجتماعی و سلامت روان
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹

نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که تروماهای دوران کودکی اعم از خشونت ها، سوء رفتارهای جنسی، جدایی والدین و یا اعتیاد یکی از اعضای خانواده به الکل، بر طول عمر، روابط اجتماعی و سلامت روان در سال های بعدی زندگی تاثیر می گذارد.

 
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۲

دکتر محمد علی مظاهری رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تریبتی دانشگاه شهید بهشتی ضمن انتقاد از انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت، اظهار کرد:کسانی که برای انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت تصمیم گیری کرده‌اند، گویا در خصوص این علم هیچ شناخت و تخصصی ندارند. این در حالی ...

 
ماجرای انتقال روانشناسی بالینی؛ تصمیمی که نباید عجولانه گرفته شود
۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴

عضو پژوهشکده علوم شناختی کشور معتقد است اگرچه روانشناسی و روانپزشکی باید در نظام سلامت در کنار هم کار کنند، اما اینکه به یک‌باره تصمیم گرفته شود تا روانشناسی از وزارت علوم به وزارت بهداشت منتقل شود عجولانه و مشکل‌ساز است.

 
اعتراض دانشگاهیان به انتقال رشته روان شناسی بالینی + تصاوير
۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴

اساتید و دانشجویان گرایش‌های رشته روانشناسی،دانشجویان برخی دانشگاه‌های بزرگ تهران، صبح امروز در اعتراض به انتقال رشته‌ روانشناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت ضمن خودداری از شرکت در کلاس‌ها، در محوطه دانشکده‌های خود تجمع کردند.

 
روانشناسان در کنار پزشکان یک تیم هستند بيمه ها خدمات آنها را پوشش دهند
۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: اگر بخواهیم تنها یک هدف مشخص برای سه دهه آینده در حوزه سلامت روان تعیین کنیم، آن هدف ارتقاء سطح سواد سلامت روان جامعه است.

 
شیوع بیش‌فعالی در میان کودکان ایرانی
۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

روانپزشک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تحقیقات آماری جدید عنوان کرد: از هر 5 نفر در ایران یک فرد دچار اختلالات روانی است.

 
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵

نخستین کنگره ملی دانشجویی پژوهش های نوین در روان شناسی شناختی طي روزهاي دوم و سوم ارديبهشت ماه 96 با همکاری دانشگاه گیلان و دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار خواهد شد.

 
با معتادان یقه سفید آشنا شوید!
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۷

اعتیاد در دوره جدید شکل و شمایل گذشته را ندارد. طوری که مصرفی برخی از مواد جدید حالت لوکس و شیک پیدا کرده است که در اصطلاح روان شناسان، به اعتیاد «یقه سفیدها» معروف شده است.

 
این تست روان شناسی درک شما را از زندگی تان نشان می دهد
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۱

این تست روانشناسی به شما درک و بینش عمیقی از خودتان، ارزش های شخصی و درکتان از زندگی می دهد و کمک می کند بهتر خود واقعی خودتان را کشف کنید.

 
تاثیر روان شناسی مثبت نگر بر به زیستی ذهنی افراد معتاد
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۹

بر اساس روان شناسی مثبت نگر، نگرش درباره اختلالات از چهارچوب پزشکی خارج شده است و درمان باید به دنبال اصلاح و تغییر در کیفیت زندگی و گسترش توانمندی ها و ایجاد رضایت از زندگی و به زیستی در جوامع و افراد صورت پذیرد.

 
بلاتکلیفی رشته‌های مشترک بین 2 وزارتخانه/هنوز نتایج بررسی‌های کمیته مربوطه اعلام نشده است
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص نتایج برگزاری کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه گفت:‌هنوز نتایج قطعی اعلام نشده است.

 
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶

رئيس سازمان نظام روان شناسي و مشاوره كشور طي نامه اي براي رئيس جمهور خواستار توقف انتقال رشته های مرتبط با سلامت به وزارت بهداشت شد.

 
مردان قلدر و زروگو به لحاظ روانی ناسالم هستند
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱

تحقیقات دانشگاه ایندیانا نشان داده، مردانی که گرایشی برتری‌جویانه نسبت به زنان دارند، بیشتر در معرض ناراحتی‌های روانی هستند.

 
وزیر بهداشت: تکلیف برخی رشته‌های مشترک با وزارت علوم مشخص شد
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳

تکلیف برخی رشته‌های مشترک بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشخص شد.

 
فرد خشونت‌طلب عقده‌های حقارت خود را با تخریب نشان می‌دهد
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶

عضو هیات‌علمی دانشکده روان‌پزشکی دانشگاه شیراز گفت: فرد خشونت‌طلب عقده‌های حقارت خود را با تخریب جامعه نشان می‌دهد.

 
آشنایی با برخی از نشانه‌های احتمال ابتلا به اختلالات روانی
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵

برخی از علائم پزشكي نشان می‌دهد که احتمال دارد، فردی در معرض خطر ابتلا به اختلالات روانی باشد.

 
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱

انجمن روان شناسی بالینی ایران فهرست اسامی 119نفر از اعضای جدید خود را برای دریافت کارت عضویت اعلام کرد.

 
این نشانه ها می گویند می‌خواهد خودش را بکشد!
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

خودکشی تنها یک خبر ناراحت کننده در روزنامه یا رسانه های اجتماعی نیست بلکه حتی می تواند برای اطرافیان و نزدیکان افراد نیز رخ دهد به همین دلیل باید نشانه های آن را شناخت تا از بروز آن جلوگیری کرد.