نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۱

نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که "اختلال دو قطبی" روند پیری (سالخوردگی بیولوژیک) را تسریع می‌کند.

 
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷

آزمایش‌ها نشان می‌دهد مصرف زیاد نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های حاوی مواد قندی به سلامت روانی مردان آسیب می‌زند

 
نوروفیدبک را بیشتر بشناسید
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

نوروفیدبک شیوه درمانی بر مبنای تغییر در امواج مغز است این شیوه جزو پیشرفته ترین روشهای پزشکی نوین است که هنوز در مرحله پژوهش و آزمایش قرار دارد .

 
اخذ مجوز اولین مرکز تحقیقاتی روانشناسي در دانشگاه آزاد ارومیه
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵

اولین مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به عنوان مرکز تحقیقاتی روانشناسی، موفق به اخذ مجوز از سازمان مرکزی شد.

 
کاهش اضطراب با آموزش مدیریت زمان به دانشجویان شب امتحانی
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۵

تحقیقات روی دانشجویان نشان می دهد آموزش راهبردهای مدیریت زمان توانسته است در کاهش اضطراب امتحان تاثیر مثبت و معناداری داشته باشد.

 
چگونه بعد از نه گفتن عذاب وجدان نگیریم؟
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۰

نه گفتن به درخواست یا چیزی که خودتان بهتر از بقیه می دانید امکان پذیرفتن آن را ندارید یکی از دشواری های روابط اجتماعی است. یک واژه دو حرفی که گاهی گفتن یا نگفتنش برای افراد دردسرساز می شود.

 
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

اينكه ما چقدر آگاه هستيم به اينكه چه خطراتي مي‌تواند متوجه فرزندان كوچك ما و خود ما و خانواده ما و به‌طور جدي‌تر جامعه ما باشد ناشي از رفتارهاي ما در قالب يك مسووليت اجتماعي و انساني است.

 
علت گرایش به موادمخدر از زبان یک متخصص اعصاب و روان
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

یک متخصص اعصاب و روان با بیان اینکه اعتیاد مولتی فاکتوریال بوده و در به وجود آمدن آن عوامل مختلفی نقش دارند، گفت: یکی از ویژگی‌های موادمخدر ترشح ماده‌ای به نام دوپامین (عامل لذت) از مغز افراد است.

 
انجمن روانکاوی آمریکا تحلیل سلامت رواني ترامپ را مجاز دانست
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

انجمن روانکاوی آمریکا به اعضای خود اعلام کرد که با توجه به بی‌سابقه بودن رفتار دونالد ترامپ می‌توانند قانون ممنوعیت معاینه روانی چهره‌های سرشناس از راه دور را نادیده گرفته و درباره سلامت روان او بحث کنند

 
يادداشت يك روانشناس مطرح براي برنامه دورهمي
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸

تاملی برای مهران مدیری و دیگر طنزپزدازان عزیز کشور؛ ما ز یاران چشم یاری داشتیم و داریم

 
وقت یا پول؛ مسئله این است!
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳

این تحقیق می‌تواند برای کسانی مفید باشد که بعد از برگشت از کار روزانه، خود را ملزم به «شیفت دوم»کار یعنی کارهای خانه می‌کنند.

 
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۳

لازم به ذکر است که برای ارائه خدمات بهتر به مراجعان، ارتباط و تعامل مشاوره و مشاوران با گروه های روانشناسی و روانپزشکی، با حفظ اصول و چارچوب ها در سطح دانشگاه ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

 
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۹

در آخرین شب تابستانی تیرماه مردم و خانواده‌های ایرانی پای برنامه دورهمی مهران مدیری نشستند تا احتمالا لختی بیاسایند و پای نمایش‌های طنز برنامه لبخندی به لبانشان بنشیند.

 
به هیچ وجه کودکتان را در خانه تنها نگذارید
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

يك روانشناس بالینی با بیان اینکه به والدین توصیه می‌شود تحت هیچ شرایطی کودکان زیر ۷ سال را در منزل تنها نگذارند، گفت: والدین در چنین شرایطی باید به بیماری‌های زمینه‌ای فرزندشان توجه کنند، زیرا تاکید می‌شود کودکانی که دارای زمینه بیش فعالی، آسم، صرع و ... هستند نباید در منزل تن‌ها بمانند.

 
خیانت به همسر مغز را پیر می‌کند
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

مطالعات جدید محققان دانشگاه ویسکانسین نشان می‌دهد که زندگی در شرایط سخت خانوادگی و تحمل استرس‌های طولانی‌مدت در سرعت گرفتن فرایند فرسودگی مغز موثر است.

 
برنامه درسی رشته مشاوره در کارگروه مستقل بررسی می شود
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با اشاره به مسائل ایجاد شده در زمینه برنامه‌ریزی درسی رشته مشاوره، از تشکیل یک کارگروه مستقل برای بررسی برنامه درسی و سرفصل‌های آموزشی مشاوره خبر داد.

 
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱

خانواده ها به روش های فرزند پروری باید آگاهی داشته باشند و مسائل جنسی را در سنین مختلف به کودکانشان آموزش دهند.

 
تقویت نیروی انسانی مراکز مشاوره، نخستین گام ارتقای سلامت روان دانشجویان
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴

قائم مقام اجرایی و مشاور علمی و پژوهشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر لزوم ارتقای توان شغلی در مراکز مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: اولین گام ما در راستای ارتقای سلامت روان دانشجویان، تقویت نیروهای انسانی و شغلی در مراکز مشاوره سلامت روان دانشگاه‌هاست

 
درمان وسواس مقاوم و بیش‌فعالی با «روش فیزیوتراپی مغز»
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

پژوهشگران مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با استفاده از روش تحریک محرک، روشی درمانی برای ناتوانی حرکتی ناشی از سکته مغزی و وسواس‌های مقاوم به درمان ارائه کردند.

 
با وسواس گرفتن بچه چه کنیم؟
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵

وسواس یکی از شایع ترین و آزار دهنده ترین اختلالات روحی به شمارمی‌آید. دلایل بروز این موضوع متعدد است ، این اختلال برای خانواده و همچنین کودکان بسیار آزار دهنده است.