نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
از بین رفتن پروتئین مغز عامل بروز وسواس
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵

افراد مبتلا به وسواس فکری-عملی (OCD) تحت تاثیر افکار غیرمنطقی، چرخه ای از رفتارهای تکراری را چندین بار انجام می دهند.

 
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۳

"از دو ماه پیش شروع شد؛ وقتی متوجه شدم به سرطان مبتلا شده‌ام و خیلی زنده نمی‌مانم. همین ماجرا شوک بزرگی برایم بود. تصمیم گرفتم راز بیماری‌ را از خانواده‌ام پنهان کنم و درعوض آن‌ها را هم بکشم تا با مرگ من دچار مشکل نشوند. همین شد که نقشه قتل اعضای خانواده‌ام را طراحی کردم".

 
تاثیر شبکه‌های اجتماعی برای سلامت روان کاربران
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳

روان‌شناسان می‌گویند اگر استفاده از شبکه‌های اجتماعی از کنترل انسان‌ها خارج شود، ماهیت اعتیادآور آنها می‌تواند زندگی را مختل و اختلالاتی همچون افسردگی و اضطراب اجتماعی را هم در شخصیت‌های آسیب‌پذیر تقویت کند.

 
روزشمار اختلاف بر سر یک رشته/ ۹۵؛ سال دو راهی روان شناسی بالینی!
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴

اختلاف بر سر متولی رشته روان شناسی بالینی میان وزارتخانه های بهداشت و علوم در سال ۹۵ کلید خورد اما سالی که گذشت نیز تکلیف این رشته را مشخص نکرد. در گزارشی روزشمار این اختلاف را بررسی می کنیم.

 
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶

کودکانی که به طور مزمن دچار اختلال خواب موسوم به آپنه خواب هستند دارای نقایصی در سلول های مغزی شان هستند

 
ازدواج درایران درحال دگرگونی است/برای ازدواج سفید مشاوره نمی‌دهیم
۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱

شکوه نوابی‌نژاد، چهره ماندگار مشاوره و روانشناسی به چالش‌های ازدواج در کشور و تاثیرات متقابل خانواده در شکل‌گیری هویت فردی اشاره کرد و گفت: مشاوره به دنبال تحکیم ازدواج پایدار در کشور است.

 
رفتارهای ممنوعه در شبکه های اجتماعی برای متاهل ها
۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸

شما به عنوان یک فرد متاهل، هر چقدر هم که رابطه محکمی با همسرتان داشته باشید، باز هم ممکن است که با اشتباهی تمام آنچه ساخته بودید، یکباره فرو ریزد. رابطه عاطفی شکننده است به همین دلیل نباید نسبت به آن بی توجه بود.

 
در سال نو، این ۶ لباس را از کمدتان بیرون بیاورید و آتش بزنید!
۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

سال نو، فرصتی است برای پوشیدن لباس های نو و کنار گذاشتن کهنه ها، لباس ها، فقط کت و شلوار و پیراهن نیستند.

 
عید با اعصاب ما چه می‌کند؟
۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۳

تعطیلات فرصتی است تا مردم چندروزی را از مشکلات روزمره زندگی فاصله بگیرند و در واقع با روحیه بهتر و شاداب‌تری زندگی را از سر گیرند.

 
اندر احوالات دید و بازدیدهای نوروزی؛ عیدی یا وای فای؟
۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸

استفاده از ابزارهای ارتباطی در عصر فناوری اطلاعات تا جایی مفید و مطلوب است که ارتباطات انسانی را تحت الشعاع خود قرار نداده و سبب آسیب به روح و روان افراد نشود، اگر می‌خواهید شیرینی ایام نوروز را چندین برابر کنید به توصیه‌های بهداشت روان توجه کافی نشان دهید.

 
سال جدید و تصمیم های نو
۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷

با شروع سال نو بسیاری از افراد تصمیم می گیرند عادات خودشان را تغییر دهند ، مثلاً سیگار را ترک کنند ، بیشتر ورزش کنند ، بهتر با سایر انسانها رفتار کنند و استرس کمتری برای خودشان ایجاد کنند. ولی معمولاً این تصمیم ها فقط بعنوان فکر باقی می مانند بدون اینکه عملی بدنبال داشته باشند.

 
وسواس تبهکاری حتی دزدی در زندان!
۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳

دزدی برایش شده بود عادت. فرقی برایش نمی‌کرد داخل اتوبوس است یا داخل خیابان. حتی وقتی پول هم داخل جیبش بود باز هم سرقت می‌کرد. وقتی هم که به زندان افتاد دو، سه بار سیگارهای هم‌بندی‌هایش را به سرقت برد، هر بار هم کتک مفصلی خورد.عادت به کارهایی که در عرف و قانون وجود ندارد، یکی از بد‌...

 
انواع تیپ‌های شخصیتی را بشناسیم
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴

شخصیت مجموعه‌ای از رفتار، کنش و فعالیت‌های یک فرد است که براساس ژنتیک و عوامل محیطی که در آن مکان متولد و رشد پیدا کرده، تشکیل می‌شود.

 
مراقب «خشم جاده» باشید
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴

یادگیری حفظ آرامش برای موقعیت‌های استرس زا یک نوع هنر محسوب می‌شود و شما می‌توانید با برخی روش‌های ساده در هنگام ترافیک آرامشتان را حفظ کرده و گرفتار خشم جاده نشوید.

 
10 توصیه برای تسکین افسردگی در تعطیلات
۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵

برای آن دسته از افراد جامعه که مستعد غم هستند و در زمره افراد بسیار حساس جامعه محسوب می شوند، تعطیلات می تواند باعث طغیان افسردگی آن ها شود. براساس نتایج یکی از تحقیق های انجمن روانشناسی آمریکا می توان گفت دوسوم از مردم می گویند.

 
تاثیر خواب کافی پیش از ۷ سالگی بر سلامت رفتاری کودکان
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

متخصصان سلامت معتقدند کودکانی که پیش از سن رفتن به مدرسه خواب کافی ندارند بیشتر دچار مشکلات رفتاری می‌شوند.

 
«خاله نخودی» سنگ صبور بیماران شد+ عکس
۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳

یک روانشناس با رفتن کنار بیماران در طی مراحل درمان بیماری ام‌اس، کودکانِ در حالِ دیالیز و بانوان مبتلا به سرطان، ساخت عروسک را به آن‌ها آموزش می‌دهد. او چندی پیش، ساخت عروسک «خاله نخودی» را که روی سبزه‌ی سفره هفت‌سین می‌گذارند، به آن‌ها آموزش داد.

 
رفتار اشتباه، منشاء 67درصد ناهنجاری های اجتماعی است
۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱

یک کارشناس روان شناسی گفت: بیش از 67 درصد آسیب های اجتماعی نتیجه رفتارهای اشتباه افراد است.

 
تسلیت انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برای درگذشت دکتر افشین یداللهی
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲

انجمن علمی روانپزشکان ایران در بیانیه‌ای درگذشت افشین یداللهی، روانپزشک و ترانه‌سرای نامی را به جامعه فرهنگی و روانپزشکی تسلیت گفت.

 
دکتر سیما فردوسی: شادی ملی نیاز امروز ایران
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۶

دکتر سیما فردوسی؛ از چهره‌های دوست‌داشتنی روان شناسی است که تاکنون تعداد زیادی از افراد را مشاوره داده و مشکلات زیادی را برطرف نموده است. در زیر، مصاحبه با سیما فردوسی را می‌خوانید.