نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نداشتن توان و استطاعت مالی برای روان درمانی!
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲

گسترش پوشش بیمه‌های درمان به روانشناسان بالینی و مشاوران کمک خواهد کرد که افرادی که دچار بیماری‌های روانی هستند از طریق صحیح مورد درمان قرار گیرند و به موقع درمان شوند تا مشکلاتشان حالت مزمن به خود نگیرد.

 
آیا می دانستید داشتن دوستان کمتر به معنای باهوش بودن شماست؟!
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که حلقه دوستان بسیار معدودی دارید و سعی می کنید تا جایی که امکان دارد زمان کمتری را با این دوستان محدود بگذرانید؟

 
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱

یک استاد دانشگاه مطرح کرد: در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۲۸هزار نفر از مردمان ساکن در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی خودکشی کرده اند که نسبت به ۲۵ سال گذشته افزایش ۱۰۰درصدی را نشان می دهد.

 
کشف رابطه بین اختلالات خوردن و سابقه دزدی
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵

اختلالات خوردن، دسته‌ای از اختلالات روان‌شناختی است که در آنها به نوعی مساله‌ خوردن مطرح می‌شود؛ زیادخوردن، کم‌خوردن، کنترل‌نکردن و....

 
به کودکان وابسته چگونه کمک کنیم؟
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹

تصویر کودکی که موقع آشپزی به پیراهن مادرش چسبیده یا هنگام بیرون رفتن پدر و مادر از خانه به آنها آویزان است، برای بسیاری از والدین یک تصویر خیالی نیست، این یک واقعیت زندگی روزمره است و باید گفت بچه ها از نظر سرشتی و ذاتی با هم متفاوت هستند.

 
افت عملکرد در فعالیت‌های روزمره از نشانه‌های افسردگی است
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

کارگاه‌های آموزشی «استرس، مقابله و پیشگیری» و «افسردگی، تشخیص و درمان» ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار شد.

 
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱

پاسخ «ستاد هماهنگی گروه فوریتی طرح محب»به مصاحبه رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص تولی گری حمایت های روانی اجتماعی در بلایای طبیعی و حوادث اضطراری

 
۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹

اختلال عصبی کندن موی سر دریک کودک نوپا باعث شده تا مادر نگران او مجبور به استفاده از تمامی روش‌های ممکن برای کمک و جلوگیری از طاسی سر او شود.

 
اختلال «هراس بی موبایلی» را جدی بگیرید
۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۴

کارشناسان هشدار می دهند استفاده و وابستگی بیش از حد به تلفن همراه می تواند اثر منفی بر سلامت روانی افراد بگذارد.

 
خدمات روانی و اجتماعی در سوانح و بلایا، متولی ندارد
۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹

هر سال بلایا و سوانح زیادی در کشور رخ می دهد که شماری از هم میهنان قربانی آن می شوند؛ در این میان گروهی از بازماندگان و حتی نیروهای امدادگر دچار آسیب های روانی می شوند که با توجه به پیامدهای این آسیب ها، لازم است به وضعیت آنها توجه جدی شود.

 
شمار همیار مشاوران در مدارس افزایش می یابد
۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی 95-96 حدود 30 هزار همیار مشاور در سطح کشور وجود داشت که در سال تحصیلی آینده این تعداد به حدود 40 هزار نفر خواهد رسید.

 
افزایش 363 درصدی خودکشی با داشتن بیماری‌های مزمن
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

بر اساس یک‌سری مطالعات جهانی مشخص شد، افرادی که مبتلا به بیماری‌های مزمن آسم، دیابت و کرون هستند تا 363 درصد بیش از دیگران ممکن است به خودکشی دست بزنند.

 
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

برای قبل از 15 سالگی باید یک‌سری مهارت‌های خویشتنداری را به شیوه آموزشی در مدارس گسترش دهیم و حتی از کارشناسان و اساتید درخواست کنیم که جزوه‌ها و کتب آموزشی مدونی را در این خصوص تدوین کنند و فضا را برای توانمندی افراد ایجاد کنیم تا این‌که در این ارتباطات آزاد به آسانی درگیر روابط ناسالم نشوند.

 
استرس منجر به کاهش شیرمادر می شود
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

استرس روانی و جسمی تاثیر مستقیم بر تولید شیر سینه دارد.

 
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

یک روانشناس گفت: معمولا بسیاری از زندانیان و محکومان به قتل مهمترین عامل وقوع جرم خود را کنترل نکردن لحظه‌ای خشم دانسته و آن را عامل اصلی تباهی زندگی خود و دیگران میدانند.

 
کدام ازدواج‌ ها آسیب‌ پذیرتر هستند؟
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱

یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: اگر جوانان آمادگی مواجهه با تعارضات را نداشته باشند، زندگی مشترک موفقی را تجربه نمی‌کنند و در معرض آسیب‌های بعدی و طلاق قرار می‌گیرند.‌

 
امیدی تازه برای درمان کودکان مبتلا به اوتیسم
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰

دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه حس لامسه در اختلال طیف اوتیسم مهمترین نقش را دارد، گفت: این یافته‌ها می‌تواند دیدگاه هدفمند برای بهینه‌سازی درمان اوتیسم فراهم‌ کند.

 
تاثیر مطالعه بر سلامت روان و احساسات
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

مطالعه فعالیتی است بسیار مفید که بر توانائی های ذهنی، روحیات و احساسات تاثیرات شگفت انگیزی دارد.

 
یاد بگیریم بدون احساس گناه نه بگوئیم
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰

ملاحظه‌کاری و توجه به دیگران از ویژگی‌های مثبت و ارزشمند در فرهنگ ایرانیان است که موجب شده تا حد زیادی از صراحت کلام از جمله "نه" گفتن در برخورد‌های روزمره و تعاملات اجتماعی کاسته شود.

 
آموزش و مدیریت راهکارهای کنترل خشم
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳

خشم یکی از هیجان‌های غریزی و پاسخی به احساس ناکامی و ترس در انسان است که در صورت افسارگسیختگی، به رفتارهای انفجاری، پرخاشگری و آسیب به دیگران تبدیل می‌شود، شناخت عوامل شکل‌گیری و ریشه‌های اصلی آن بهترین مسیر برای کنترل خشم و جلوگیری از پرخاشگری است.