نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
الزامی نبودن گواهی کارورزی؛ تبعات احتمالی این تصمیم
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱

یاسر مدنی- دکترای تخصصی تربیت مشاور از آمریکا و عضو هیات علمی دانشگاه تهران طي يادداشتي در رابطه با لغو كارورزي متقاضيان دريافت پروانه فعاليت حرفه اي نوشت:

 
کارورزی،کارگاه و مصاحبه در یک قاب
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

دكتر عليرضا آقايوسفي- روانشناس و بازرس سازمان نظام طي يادداشتي مهمترين مشكلات پش روي دانش آموختگان رشته هاي روانشناسي و مشاوره را براي انجام فعاليت هاي حرفه اي در سه حيطه بررسي كرده است:

 
دردهایی که با نمایش درمان می‌شوند!
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱

نمایش درمانی از شیوه‌های درمانی غیردارویی است که در جهان برای رفع مشکلات روحی و روانی افراد مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران هم گام‌هایی برای اجرای آن برداشته شده است.

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸

سازمان نظام روانشناسي در اطلاعيه اي اعلام كرد: از اين پس كارورزي شرط لازم براي روانشناسان و مشاوران متقاضي دريافت پروانه تخصصي فعاليت بصورت حرفه اي نخواهد بود.

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶

مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم افسردگی را سومین عامل مراجعه دانشجویان به مراکز مشاوره دانشگاه‌ها دانست و گفت: براساس آمارهای اعلام شده حدود 12 درصد مردم ایران افسرده هستند. بنابراین لازم است راهکارهای تشخیص این بیماری به جامعه بخصوص دانشجویان آموزش داده شود تا افراد به راحتی و ...

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳

استادیار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مشاورهای مدارس باید اطلاعات خود را به روز کنند.

 
لطفا اسکیزوفرن نباشید...
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸

نويسنده: دریا محیط - دانشجوی کارشناسی ارشد روان شناسی

 
مهمترین علت اختلال حافظه را بشناسید
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴

متخصص مغز و اعصاب با اشاره به مهم‌ترین علت اختلال حافظه گفت: مصرف امگا ۳ در تقویت حافظه مؤثر است.

 
از هر ٥ نفر، ٤ نفر به ترس دورماندن از تلفن‌همراه دچارند
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰

نوموفوبیا می‌تواند علامتی از یک اعتیاد بالقوه باشد. کاربران وقتی گوشی را به همراه دارند، شادند و زمان خوبی را سپری می‌کنند و بدون گوشی با استرس شدید و نگرانی مواجه می‌شوند و این زمانی است که یک اعتیاد به تهدید مبدل می‌شود.

 
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲

مطابق سنت سال های گذشته، دیدار نوروزی اعضای انجمن روانشناسی ایران، صبح روز پنجشنبه 31 فروردین ماه، در خانه اندیشمندان (سالن حافظ ) برگزار شد.

 
ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای یکی از اولویت‌های بهزیستی
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نخستین جشنواره روز روانشناسی و مشاوره ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای را از اولویت‌های بهزیستی عنوان کرد و گفت: بهزیستی تخصصی‌ترین نهادی است که در رابطه با آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و در حمایت‌های رفاهی و اجتماعی در رفع دغدغه در خانواده‌ها و آحاد ...

 
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : بحث اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی به اندازه خود با اهمیت است . اینها موضوعاتی هستند که هیچ کس نمی تواند بگوید که من از این مساله متاثر نیستم.

 
گزارش تصویری برگزاری نخستین جشنواره روان‌شناسی و مشاوره
۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

همزمان با دهمین سال بزرگداشت روز روان‌شناسی در سازمان ملل متحد(سایکولوژی دی)،نخستین جشنواره روان‌شناسی و مشاوره در ایران با حضور علی ربیعی وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی و با همکاری سازمان بهزیستی کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

 
معلمان کودکان را از امتحان نترسانند
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰

برخی از کودکان به دلیل عوامل محیطی ممکن است دچار اختلالاتی شوند که باید با راهکار‌های درمان آن آشنا شد.

 
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰

در این ویدئو این کودک معصوم با خیال اینکه چیزی عجیب و ترسناک در تعقیبش است مدام از سایه اش فرار می کند.

 
وقتی همه خواب‌اند، بیدار و سرحال‌اید؟ شاید ژن «جغد شب» دارید!
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۱

«شب‌ها مثل جغد بیدارم»؛ شاید این جمله را از خیلی‌ها که شب‌ها بر خلاف صبح کاملا سرحال و پرانرژی هستند شنیده باشید. تحقیقات جدید حالا‌ نشان داده که این مسئله می‌تواند به خاطر یک نوع جهش ژنتیکی باشد!

 
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱

ارتقاي بهزيستي در قرن21، مشاركت روانشناختي براي چالش ها و آسيب هاي اجتماعي،اقتصادي و محيطي

 
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴

عليرغم مخالفت شوراي فرهنگ عمومي با نامگذاري نهم ارديبهشت ماه به عنوان روز ملي روانشناس و مشاور در تقويم رسمي كشور، سازمان نظام روانشناسي و مشاوره كشور در اطلاعيه اي اعلام كرد بعلت تقارن روز نهم ارديبهشت ماه با آغاز تبليغات رسمي انتخابات رياست جمهوري و شوراها،امسال مراسمي در روز نهم ارديبهشت ماه در تهران ...

 
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۷

رییس مرکز تحقیقات پیشگیری سوءمصرف مواد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به عوارض و بیماری‌های جسمی و روانی بسیار ناشی از مصرف مشروبات الکلی، گفت: مصرف این نوع مشروبات در ایران به دلیل وجود فراوانی تقلب در آن و دست ساز بودن، به مراتب با خطرات بیشتری همراه است.

 
آغاز ثبت‌نام در همایش بین‌المللی علوم شناختی
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۷

ثبت نام برای شرکت در هفتمین همایش بین‌المللی علوم شناختی (ICCS 2017) که به همت پژوهشکده علوم شناختی برگزار می‌شود، آغاز شد.