نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵

آمارهای رسمی در آمریکا حاکی از آن است که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از بزرگسالان این کشور دچار بیماری روانی جدی هستند.

 
وقتی ذهن، جسم را بیمار می‌کند
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵

یک متخصص اعصاب و روان در همدان به معرفی اختلال روان‌تنی یا اختلال سایکوسوماتیک پرداخت و گفت: این نوع اختلال در شدیدترین حالت توسط ذهن ایجاد می‌شود به طوریکه بسیاری از دردهای جسمی به خاطر مشکلات روانی ایجاد و یا تشدید می‌شوند.

 
دانشمندان می‌گویند این ۵خصوصیت با کیفیت‌زندگی بهتر ارتباط دارند/ با وجدان باشید، بیشتر عمر می‌کنید!
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۸

تصورات درباره افراد موفق _حتی آن عده که موفقیت‌ها و موقعیت‌ مناسب خود را ارث می‌برند_اینطور است که آنها از خصوصیاتی بهره‌مند هستند که آنها را از حین تولد و به طور ذاتی داشته‌اند و خب همین مسئله باعث می‌شود ایشان با استفاده از چنین خصوصیاتی در آینده به افرادی موفق تبدیل شوند.

 
نظارت بر فرزندان برای جلوگیری از بزهکاری
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷

علت بزهکاری نوجوانان به عواملی متعدد بستگی دارد. خانواده، جامعه، اقتصاد، گروه همسالان و مدرسه از جمله عواملی است که باعث بزهکاری نوجوان می‌شود و در هربخشی نوجوان ضعف داشته ‌باشد، ممکن است به سمت بزهکاری برود.

 
اصول مذاکره سالم از بُعد روانشناسی
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷

یک روانشناس بالینی معتقد است:هر مذاکره­ دارای اصولی است که بهتر است آنها را رعایت کنیم، ابتدا باید بدانیم که در هر مذاکره ­ای احتمال وجود اختلاف نظر هست، پس ناامید نشوید و به جای ناامید شدن بهتر است مواردی را رعایت کنیم که دامنه­ این اختلاف را کمتر کند. در طی مذاکره باید با علایق مهم و مشروع اما متضاد ...

 
تلگرام همسرتان را چک نکنید!
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳

یک کارشناس ارشد روانشناسی به زوجین توصیه کرد، از چک کردن حریم‌های خصوصی یکدیگر از جمله تلگرام، ایمیل و پیامک خودداری کنند.

 
۳ مرحله عبور جامعه از بحران روانی در حوادث تروریستی
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی سه مرحله عبور جامعه از شوک روانی درپی حوادث تروریستی تهران را تشریح و از توزیع گسترده فیلم‌های این حادثه در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد.

 
حال ناخوش مراکز مشاوره
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷

آموزش روان شناسان به صورت تئوری و جای خالی دوره های کارورزی یکی دیگر از اشکالات موجود در سیستم آموزشی است که در رشته روانشناسی مشاهده می شود.

 
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲

اسکیزوفرنی یکی از بیماری های روانی بسیار خطرناک بوده که از زمان های قدیم نیز گزارش هایی در رابطه با بروز این بیماری در افراد داده شده است.

 
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷

در پي حادثه تروريستي در تهران، دکتر عباسعلي اللهیاری رئيس سازمان نظام روانشناسي و مشاوره براي خانواده های شهدای ترور در حریم خانه ملت و حرم امام امت پيام تسليتي صادر كرد.

 
امروز و فردای روانشناسی بالینی ایران؛ بیم‌ها و امیدها
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲

به نظرم بهتر است فعالان روانشناسی بالینی این سوالات را از خود بپرسند: «الگوهای کارآمد آموزش متناسب با شرایط کنونی کدام هستند؟ چه نوع خدماتی و به چه شیوه‌ای ارائه شوند تا با شرایط کنونی و فرهنگ کشور سازگار باشد؟ برای پیشگیری از بروز مشکلات روانی در جامعه چه اقداماتی توسط روانشناسان بالینی صورت می‌گیرد؟...

 
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول آخرین وضعیت رشته هایی که در این کارگروه ایجاد شده است را تشریح کرد.

 
قهر باعث ایجاد احساس پرخاشگری در رفتار می‌شود
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴

یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: قهر مداوم باعث ایجاد فاصله عاطفی بین افراد و ایجاد احساس‌های خصومت و پرخاشگری در رفتار می‌شود

 
توضیح روان شناختی سندرم روده تحریک پذیر
۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵

تعریف پزشکی: سندرم روده تحریک پذیر (Irritable Bowel Syndrome) که اختصارا ً IBS گفته می شود با درد مزمن شکمی و تغییرات در اجابت مزاج در غیاب هرگونه علت ارگانیک مشخص می شود. این بیماری در زنان شایع تر از مردان بوده و ماهیتی مزمن دارد .

 
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱

یک روانشناس گفت: بهره گیری از ظرفیت مردم در حادثه تروریستی و سایر حوادث بهترین راهکار کاهش آسیب‌های روانی جامعه است.

 
اختلالات روانی پنهان در خودتان را بشناسید
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳

اختلالات روانی شامل طیف گسترده‌ای از نشانه‌های رفتاری و روان شناختی می‌باشد که توانایی فرد را در کنار آمدن با مشکلات روزمره زندگی کاهش می‌دهد.

 
شخصیت اسکیزوتایپال در مسیر روان پریشی
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶

افراد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوتایپال حتی به نظر اشخاص غیر متخصص هم بسیار عجیب و غریب به نظر می‌آیند که تفکر جادویی، عقاید منحصر به فرد، خطاهای ادراکی و مسخ واقعیت همگی جزء زندگی هر روزه فرد اسکیزوتایپی است.

 
حملات تروریستی و آنچه لازم است روانشناسان بر آن تمرکز کنند
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴

اگرچه خوشبختانه ایران از جمله کشورهایی محسوب می شود که حملات تروریستی در آن بندرت رخ می دهد، با این وجود، حتی وقوع یک مورد حمله تروریستی از بار روانی – اجتماعی در خور توجهی برخوردار است و همین امر ضرورت توجه روانشناسان به این امر را دوچندان می کند.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶

یک روانشناس بالینی با اشاره به دو حادثه تروریستی امروز در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) عنوان کرد: به پایتخت‌نشینان توصیه می‌شود برای حفظ آرامش خود و جامعه، از اشاعه اخبار غیررسمی و تحلیل آن به شدت خودداری کنند.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۷

درتاج گفت: ما به دنبال ایجاد یک تفاهم‌نامه بین موسسه امام رضا(ع) و انجمن روانشناسی ایران هستیم تا از این طریق با علوم قرآنی و روانشاسی بیماری افسردگی را درمان کنیم.