نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
خوشبختی را می توان آموخت
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

محققان آلمانی به تازگی ثابت کرده اند که با به ‌کارگیری روش هایی می‌توان خوشبخت‌ زندگی کردن را آموخت.

 
برخی آسیب های استرس بر سلامتی
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۵

استرس آسیب زیادی به بدن انسان وارد می کند و موجب ابتلا به بیماری ها و عارضه هایی مانند سندرم روده تحریک پذیر، تعریق بیش از حد، دندان قروچه و ریزش مو می شود.

 
چگونه از سلامت روانی دخترمان محافظت کنیم
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۷

دوران ترسناکی برای بزرگ‌کردن دختران است. براساس تحقیقی جدید در سرویس سلامت همگانی انگلستان، از هر چهار زن ۱۶ تا ۲۴ ساله بیش از یک زن به بیماری‌های روانی مبتلاست.

 
فوبیا را در کودکی درمان کنید
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱

ترس واکنشی طبیعی درکودکان است که در هر مرحله از کودکی به شکلی بروز می‌یابد. آنچه حائز اهمیت است واکنش صحیح والدین دربرخورد با این رخداد طبیعی است

 
درگذشت دكتر باقر حجازي استاد مشاوره دانشگاه تهران
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳

دكتر باقر حجازي عضو هيات علمي گروه مشاوره دانشگاه تهران بر اثر بيماري درگذشت.

 
6 عاملی که دشمن شادی هستند
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۱

همه ما گاهی دچار افکار منفی می شویم. روش برخورد هرکس با این افکار عامل تفاوت او با دیگران است و باعث می شود که فردی با اعتماد به نفس یا ترسو، امیدوار یا سرخورده و برنده یا مغلوب به نظر آید. واضح است که افکار منفی مزمن می تواند روی سلامت روح و روان و شادی افراد اثر بد بگذارد.

 
چهار كلمه‌اي كه شما را جوانتر يا پيرتر مي‌كند؟
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۹

در تحقیق اول نشان داده شد که ذهنیت بر رفتار تاثیرگذار است و مورد دوم نشان دهنده تجربه رفتاری بر ادراک ذهنی موثر است.

 
تکیه خانواده بر فرهنگ مذهبی، مقابله با چالش ها را آسان می کند
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳

مدرس دانشگاه هاروارد گفت: به هر میزان که سرمایه های خانوادگی با فرهنگ مذهبی و ارزش های اصیل همراه باشد قابلیت انسان برای مقابله با فضاهای چالشی بیشتر است.

 
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰

با حضور استادانی از دانشگاه‌های داخلی و خارجی و اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، کنگره دو روزه بین‌المللی روان شناسی خانواده در این دانشگاه آغاز به کارکرد.

 
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵

رئیس اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، گفت: دولت باید وزارتخانه‌ای محکم،‌ قوی و مقتدر به نام وزارتخانه خانواده تشکیل دهد که پاسخگوی اصل ۱۰ و ۲۱ قانون اساسی باشد تا متولی امر ازدواج و خانواده برای ازدواج به هنگام، دقیق و ازدواج با تشریفات آسان باشد.

 
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴

پیش نویس اولیه نشست هم اندیشی روسای دانشکده ها و مدیران گروههای روان شناسی و مشاوره دانشگاههای وزارت علوم، اعضای شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و نمایندگان انجمن های علمی روان شناسی و مشاوره کشور که در مخالفت با واگذاري رشته هاي روان شناسي بالینی و سلامت به وزارت بهداشت در دانشگاه تهران ...

 
نقش روان‌شناسان در صحنه فجایع انسانی
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹

5دي ماه سالروز زلزله ویرانگر بم بود که در سال ۸۲، ایران را عزادار کرد. به اين بهانه به نقشی می‌پردازیم که روان‌شناسان در کمک‌رسانی‌های بعد از فاجعه‌های این چنینی می‌توانند ایفا کنند؛ نقشی که از همان اولین لحظات و در همان صحنه وقوع حادثه شروع می‌شود.

 
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱

داستان جدایی رشته روان‌شناسی بالینی از وزارت علوم و رفتن به زیرشاخه وزارت بهداشت بالاخره اتفاق افتاد؛ ماجرایی که بحث‌ها و اعتراضات روان‌شناسان بالینی را در پي داشت. روان‌شناسی بالینی و روان‌شناسی سلامت جزء رشته‌هایی هستند که قابلیت تشخیصی و درمانی دارند، فرقشان با روان‌پزشکان در عدم تجویز دارویی است ...

 
۳۴ درصد ایرانیان اختلالات روانی دارند
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۳

مدتی است هر از چندی یکی از مسوولان سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت در خصوص وضعیت سلامت روانی افراد جامعه اظهار نظر‌ و آماری را عنوان می‌کنند.

 
روانشناسی بالینی، مربوط به حوزه پزشکی است!
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: اعتقاد داریم که این رشته مربوط به حوزه پزشکی است و باید در حوزه پزشکی و در دانشگاه های علوم پزشکی قرار داشته باشد.

 
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳

روان شناسان باليني مجاز به صدور گواهي حضور مراجعين، در جلسات روان درماني و نيز گواهي حضور جهت ارائه به كمسيون هاي پزشكي با ذكر تشخيص مي باشد.

 
ارتباط بیماری‌های روانی با شخصیت
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳

پژوهشگران ارتباط ژنتیکی بین صفات شخصیتی و بیماری‌های روانی کشف کردند.

 
روزبه: خاستگاه روان شناسی بالینی ایران
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

«... رشته روانشناسی بالینی در ایران در حقیقت هنگامی رسمیت یافت که در اوایل دهه 1350 شمسی در گروه روانپزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران واقع در بیماستان روزبه برنامه¬ای برای فوق لیسانس روانشناسی بالینی ایجاد شد.»

 
۷۵۰ هزار اسکیزوفرن در کشور و 3 مشکل عمده آنها
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱

رییس انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا ضمن تشریح سه مشکل اساسی بیماران مبتلا به این بیماری، گفت: با توجه به جمعیت و بر اساس آمار شیوع این بیماری، باید ۷۵۰ هزار بیمار اسکیزوفرنی در کشور داشته باشیم.

 
وزير بهداشت واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت را تكذيب كرد
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

وزیر بهداشت واگذاری روانشناسی بالینی به این وزارتخانه را تکذیب کرد و گفت: گروهی به دستور رئیس جمهور برای مشخص کردن رشته مشترک دو وزارتخانه مشخص شده اند،تصمیمی هم اخذ شده ولی ابلاغ نشده است.