نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
راههای رهایی از افسردگی
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷

پایگاه خبری الف نوشت: حدود یک ماه پیش احمد حاجبی، مدیر کل سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی گفت که 7/12 درصد از جمعیت بزرگسالان ایران دچار افسردگی هستند که نسبت زنان در آن بیش از مردان است.

 
کاسبی با کودکان بیش‌فعال/ تفاوت درمان بيش فعالي در فرانسه و آمريكا
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا گزارش داده در سال ٢٠١١، تقریبا ١١ درصد از کودکان این کشور بین سنین ٤ تا ١٧ سال دچار کمبود توجه اختلال بیش‌فعالی هستند.

 
روانشناس ها فال‌گیر، طالع بین و معجزه‌گر نیستند
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸

روانشناسان بخاطر دروس تئوری ارائه شده در دوره لیسانس و توجه کم به جنبه‌های کاربردی، پس از دریافت لیسانس روانشناسی کار خاصی برای انجام دادن ندارند.

 
وقتی مردها به دروغ ابراز عشق می کنند
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

گاهی با وجود این همه ابراز عشق همسران، باز هم حادثه تلخ جدایی به وقوع می‌پیوندد. در این زمان فرد متوجه می‌شود که این فرد عاشق،‌ دروغگویی بیش نبوده است.

 
کنگره سراسری «روانشناسی خانواده» در کرمانشاه برگزار شد
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۸

با حضور دکتر غلامعلی افروز کنگره سراسری روانشناسی خانواده در دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

 
چرا افسردگی در ایران افزایش یافته است؟
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹

وزیر بهداشت نگران افسردگی ایرانی‌هاست. او معتقد است در این سال‌ها اقدامی اساسی برای مبارزه با این بیماری انجام نشده. نگاهی به کلینیک‌های روان‌شناسی و خلق‌وخوی مردم نگرانی او را تایید می‌کند. در این شرایط چه بر سر سلامتِ روان ایرانی‌ها آمده‌است؟

 
از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟ + تست
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۷

یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده در خصوص تصویری که ما در ذهن دیگران از خود ساخته‌ایم تا چه حد با شخصیت واقعی‌مان مطابقت دارد، توضیحاتی را ارائه داد.

 
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۱

تاثیر شادی بر ما برخلاف غم است. وقتی غمگین هستیم احساس بی‌حالی و کناره گیری می‌کنیم، اما وقتی شادیم احساس علاقه و معاشرتی بودن خواهیم داشت و در بیشتر موقعیت‌ها خوش‌بین می‌شویم.

 
افسردگی منجر به سرطان می شود؟
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۹

نتایج آخرین بررسی ها نشان می دهد افرادی که دچار علائم افسردگی به مدت طولانی هستند بیشتر در معرض مرگ و میر ناشی از سرطان قرار می گیرند.

 
۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۲

به مناسبت فرارسیدن روز جهانی اسکیزوفرنی، نشست بررسی ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی بیماری اسکیزوفرنی، عصر روز دوشنبه اول خرداد، در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی استان تهران و با حضور علاقه مندان و مخاطبان زیادی برگزار شد.

 
روز جهانی اسکیزوفرنی
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷

۲۴ می (سوم خرداد) در تقویم جهانی روز «اسکیزوفرنی» که برخی آن را شدیدترین اختلال روانی می نامند، نام گذاری شده است تا به این طریق توجه جوامع مختلف به این بیماری و حمایت بیشتر از بیماران مبتلا به آن جلب شود. روان‌گسیختگی، اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی یک اختلال روانی است که مشخصهٔ آن ازکارافتادگی فرایندهای ...

 
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در پیامی با اشاره به برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری گفت: تداوم شادی انتخاباتی در جامعه، نیازمند رفع مشکلات مردم است.

 
اوتیسمی‌ها 3 برابر خیال‌پردازتر از افراد عادی هستند
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱

آیا شده صداهایی را بشنوید که هیچ منشا خارجی نداشته‌اند؟ یا حس کردید یک نفر کنار شماست در حالی که کاملا تنهایید و کسی آن دور و بر نیست؟ برخی افراد تجربه‌های زیادی از این دست دارند. برخی دیگر تقریبا هیچ وقت چنین وهم و خیالاتی را تجربه نمی‌کنند. شرایط ذهنی خاصی همچون شیزوفرنی می‌تواند باعث بروز این حالات ...

 
پرکاری سیستم ایمنی بدن می‌تواند دلیل افسردگی باشد
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶

افسردگی در حال حاضر عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها در جهان بوده و دانشمندان در حال آزمایش روش‌های جدیدی برای درمان این بیماری هستند

 
احتمال افسردگی کودکان چاق در بزرگسالی بیشتر است
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲

مطالعه جدید نشان می دهد کودک دارای اضافه وزن با مشکلات بلندمدت سلامت روان مواجه است.

 
روانشناسی علل عادتی به نام «جویدن جداره دهان»!
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده از علل پیدایش رفتارهای وسواسی-اجباری از جمله جویدن جداره دهان و عوارض ناشی از آن خبر داد.

 
از کجا بفهمیم فرزندمان اوتیسم دارد؟
۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۰

ناتوانی در برقراری ارتباط چشمی، تاخیر در صحبت کردن و اشتیاق فروان برای انجام بازی‌های تکراری، تنها بخشی از نشانه‌های بیماری اوتیسم است.

 
افسردگی در سالمندان
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۷

افسردگی شایع‌ ترین اختلال روان ‌پزشکی در سالمندان است، به طوری که بیش از 15درصد سالمندان از آن رنج می ‌برند.

 
بیماری خانمان براندازی به نام وسواس
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۸

موضوع مشکلات بهداشت روان و بیماری‌های روانپزشکی اخیرا با همت متخصصان این حوزه و حمایت وزیر محترم بهداشت مورد توجه قرار گرفته است.

 
این نشانه‌های هشداردهنده از «فرسودگی شغلی» شما خبر می‌دهند
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸

فرسودگی شغلی می‌تواند در هر سنی و برای هر شخصی حتی یک کارآفرین رخ دهد، به همین دلیل باید نشانه‌های آن را شناسایی کرد تا اقدامات لازم را انجام داد.