نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
پروانه روان شناساني که اقدام به تجویز دارو نمایند لغو می شود
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶

برحسب جلسه مشترک معاونت نظارت حرفه ای و معاونت انتظامی و اعضاء کمیسیون بالینی درخصوص روان شناسان و مشاورانی که احتمالا اقدام به تجویز دارو می نمایند پروانه فعاليت خاطيان لغو می گردد.

 
دلايل مراجعه نکردن بعضي از افراد به روان شناس و علت نياز به مشاور در مراحل زندگي
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸

روان‌شناسي مطالعه رفتار و فرآيندهاي ذهني است. عمر اين رشته نسبتا كوتاه است (كمي بيش از يك قرن) اما رشد بسيار چشم‌گيري داشته است؛ به حدي كه بيش از 20 رشته تخصصي را شامل مي‌شود.

 
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷

پس از فاجعه پلاسكو، سازمان نظام روان شناسي و مشاوره كشور اقدام به ايجاد ستاد دایمی مداخله هاي روان شناختي در بحران (حوادث و بلايا) براي ساماندهي روان شناسان و مشاوران داوطلب براي كمك و خدمت به هموطنان كرد .

 
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹

نمایش «افسانه دشت بی باران» توسط اولین گروه تئاتر خیابانی با افراد سندرم داون در جهان، در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

 
بازسازی روان حادثه دیدگان ۶ ماه زمان می‌‌برد
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸

روانشناس بالینی با اشاره به لزوم رسیدگی سریع به واکنش‌های روانی ‌افراد آسیب دیده پس از حوادث گفت: حدود 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد تا آسیب‌دیدگان حادثه شروع به بازسازی روانی کنند و زندگی عادی و روزمره خود را از سر گیرند.

 
عکاسی زیاد مردم را از زندگی در زمان حال دور کرده است
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

روان شناسان هشدار دادند: استفاده از فناوری های هوشمند برای عکس گرفتن از محیط و به اشتراک گذاشتن این تصاویر انسان را از زندگی در زمان حال دور کرده است.

 
عملکرد هورمون ها در هنگام استرس، شادی و عاشق شدن+ تصاویر
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۹

سه نوع هورمون در بدن مهمترین عواطف و احساسات را تحت تاثیر قرار می‌دهند که در این مطلب هر کدام با تصویر تشریح شده است.

 
چرا از ظاهر خود ناراضي هستيم؟
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۴

افرادي كه به سندروم خودزشت‌پنداري دچار هستند، وقتي خود را در آيينه نگاه مي‌كنند، اصلاً از ظاهر، چهره و اندام خودشان راضي نيستند و با ديده‌اي بسيار بد به خود مي‌نگرند.

 
آمادگی اعزام تیم روانپزشک و روان شناس به محل حادثه پلاسکو
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳

معاون دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، آمادگی ارائه خدمات پزشکی و توانبخشی به آسیب دیدگان از حادثه ساختمان پلاسکو، خبر داد.

 
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲

مؤسسه آموزش عالی مدت، تنها مؤسسه آموزش عالی روانشناسی حرفه ای در کشور با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري و با هدف آموزش مهارت ها و ارتقاي دانش حرفه اي روان شناسی و نيز بهبود سلامت افراد جامعه و ارتقاء احساس بهزیستی عمومي تاسيس شده است.

 
استقرار 10 تیم سلامت روان برای کاهش استرس حادثه پلاسکو
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

معاون مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 10 تیم سلامت روان برای مدیریت استرس و کاهش آلام ماموران آتش نشانی، اورژانس و کسبه ساختمان پلاسکو و خانواده های مفقودان این حادثه در محدوده این منطقه مستقر شده است.

 
آمادگی روانپزشکان برای همکاری در حادثه پلاسکو
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به حادثه ساختمان «پلاسکو»، گفت: جامعه روانپزشکی کشور آمادگی خود را جهت هر نوع همکاری در شرایط حاد و بلند مدت اعلام می دارد.

 
نیازمندان به «دیده شدن»!/ سلفی با فجایع منشا روانشناختی دارد
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴

یک جامعه‌شناس معتقد است نبود امکان‌های مناسب و کافی برای ارضا نیاز به دیده شدن موجب می‌شود برخی به دنبال ارضا این احساس حتی در بحران‌هایی مانند فروریختن ساختمان پلاسکو باشند.

 
۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۷

معاون فنی اداره کل سلامت و روان وزارت بهداشت از حضور تیم سلامت روان وزارت بهداشت در محل حادثه پلاسکو برای ارائه خدمات روانشناختی به خانواده‌های آتش نشانان خبر داد.

 
در ستایش شجاعت آتش‌نشانانی که به دل پلاسکو زدند
۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶

ماجرای تأسف‌بار ریزش ساختمان پلاسکو در نتیجه آتش‌سوزی اولیه، روایت‌های مختلفی را در دل خود جای داد. روایت اول، اما، برای آتش‌نشانانی بود که بی‌باکانه به دل آتش زدند و برخی از آن‌ها در زیر آوار این ساختمان ماندند. شاید زنده، شاید... . اما چه چیز این آتش‌نشانان را به دل حادثه‌ای که خبر نمی‌کند، می‌اندازد؟...

 
حضور تیم سلامت روان در محل حادثه پلاسکو
۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸

معاون فنی اداره کل سلامت و روان وزارت بهداشت، از حضور تیم سلامت روان در محل حادثه ساختمان پلاسکو خبر داد.

 
کمبود 6 ماده مغذی که باعث ابتلا به افسردگی می شود
۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

افسردگی در بسیاری از جوامع به یک مشکل در حوزه سلامت بدل شده است، اما زندگی پرتلاطم تنها عامل بروز و یا وخامت این مشکل نیست و کمبود برخی مواد مغذی هم نیز در این زمینه نقش دارد.

 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۱

متخصص روان شناسی بالینی با اشاره به تأثیر تفکر بر افسردگى، گفت: فرد افسرده اغلب بر کمبودها تمرکز دارد و در آن اغراق می‌کند.

 
آیا ترس از مرگ می‌تواند باعث بروز افسردگی در فرد سالمند شود؟
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹

ترس از مرگ، ترسی طبیعی است بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که ترس از مرگ فقط در سالمندان بروز می‌کند، اما با افزایش سن ممکن است این نوع ترس افزایش پیدا کند و در دوران سالمندی و کهنسالی به بیشترین حد ممکن برسد و حتی تا جایی پیش برود که گاهی به یک اختلال روانی تبدیل شود.

 
هزینه مراجعه به یک روانشناس خبره چقدر تمام می شود؟
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴

طبق تعرفه های رسمی سال 95، هزینه یک جلسه خدمات روان شناسی و مشاوره 45 دقیقه ای باید چیزی بین 30 تا 100 هزار تومان باشد.