نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نسخه وسواس را با این ترفندها بپیچید
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲

فرد وسواسی برای درمان نیاز به حمایت اطرافیان دارد.

 
احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی/ خالی بودن ۱۷هزار پست مشاور در مدارس دولتی
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی خبر داد و اظهار کرد: این رشته چند سالی از دوره کارشناسی حذف شده بود و امسال طبق مصوبه کمیسیون نیروی انسانی وزارت علوم در دفترچه انتخاب رشته ارائه می‌شود و دانشگاه های مرتبط و مطرح کشور این رشته را ارائه می دهد.

 
«سرماخوردگی روانشناختی» را جدی بگیرید!
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱

عضو هیئت علمی گروه روان‌شناسی دانشگاه زنجان گفت: هر فردی در طول زندگی خود نشانه‌های خلق پایین و حتی افسردگی مرضی را تجربه می‌کند و به‌ قدری افسردگی شایع است که به آن سرماخوردگی روان‌شناختی می‌گویند.

 
اختلالات روانی ارمغان تلخ مصرف دارو‌های تجویز شده در فضای مجازی
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶

یک متخصص اعصاب و روان گفت: مصرف دارو‌هایی که در فضای مجازی تجویز می‌شوند، سلامت افراد را در معرض خطر قرار می‌دهند.

 
بازخوانی اختلالات روان‌پزشکی در فیلم‌های سینمایی
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱

در فيلم مامي(مادر) اِستیو، نوجوانی ناهنجار و بی‌ادب، آزاردهنده، خودمخرب و بعضا خطرناک است که یک مادر بیوه مبتلا به اختلال شخصیت مرزی دارد که به‌تنهایی پسر خشنش را بزرگ می‌کند.

 
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۱

نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که "اختلال دو قطبی" روند پیری (سالخوردگی بیولوژیک) را تسریع می‌کند.

 
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷

آزمایش‌ها نشان می‌دهد مصرف زیاد نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های حاوی مواد قندی به سلامت روانی مردان آسیب می‌زند

 
نوروفیدبک را بیشتر بشناسید
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

نوروفیدبک شیوه درمانی بر مبنای تغییر در امواج مغز است این شیوه جزو پیشرفته ترین روشهای پزشکی نوین است که هنوز در مرحله پژوهش و آزمایش قرار دارد .

 
اخذ مجوز اولین مرکز تحقیقاتی روانشناسي در دانشگاه آزاد ارومیه
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵

اولین مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به عنوان مرکز تحقیقاتی روانشناسی، موفق به اخذ مجوز از سازمان مرکزی شد.

 
کاهش اضطراب با آموزش مدیریت زمان به دانشجویان شب امتحانی
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۵

تحقیقات روی دانشجویان نشان می دهد آموزش راهبردهای مدیریت زمان توانسته است در کاهش اضطراب امتحان تاثیر مثبت و معناداری داشته باشد.

 
چگونه بعد از نه گفتن عذاب وجدان نگیریم؟
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۰

نه گفتن به درخواست یا چیزی که خودتان بهتر از بقیه می دانید امکان پذیرفتن آن را ندارید یکی از دشواری های روابط اجتماعی است. یک واژه دو حرفی که گاهی گفتن یا نگفتنش برای افراد دردسرساز می شود.

 
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

اينكه ما چقدر آگاه هستيم به اينكه چه خطراتي مي‌تواند متوجه فرزندان كوچك ما و خود ما و خانواده ما و به‌طور جدي‌تر جامعه ما باشد ناشي از رفتارهاي ما در قالب يك مسووليت اجتماعي و انساني است.

 
علت گرایش به موادمخدر از زبان یک متخصص اعصاب و روان
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

یک متخصص اعصاب و روان با بیان اینکه اعتیاد مولتی فاکتوریال بوده و در به وجود آمدن آن عوامل مختلفی نقش دارند، گفت: یکی از ویژگی‌های موادمخدر ترشح ماده‌ای به نام دوپامین (عامل لذت) از مغز افراد است.

 
انجمن روانکاوی آمریکا تحلیل سلامت رواني ترامپ را مجاز دانست
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

انجمن روانکاوی آمریکا به اعضای خود اعلام کرد که با توجه به بی‌سابقه بودن رفتار دونالد ترامپ می‌توانند قانون ممنوعیت معاینه روانی چهره‌های سرشناس از راه دور را نادیده گرفته و درباره سلامت روان او بحث کنند

 
يادداشت يك روانشناس مطرح براي برنامه دورهمي
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸

تاملی برای مهران مدیری و دیگر طنزپزدازان عزیز کشور؛ ما ز یاران چشم یاری داشتیم و داریم

 
وقت یا پول؛ مسئله این است!
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳

این تحقیق می‌تواند برای کسانی مفید باشد که بعد از برگشت از کار روزانه، خود را ملزم به «شیفت دوم»کار یعنی کارهای خانه می‌کنند.

 
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۳

لازم به ذکر است که برای ارائه خدمات بهتر به مراجعان، ارتباط و تعامل مشاوره و مشاوران با گروه های روانشناسی و روانپزشکی، با حفظ اصول و چارچوب ها در سطح دانشگاه ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

 
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۹

در آخرین شب تابستانی تیرماه مردم و خانواده‌های ایرانی پای برنامه دورهمی مهران مدیری نشستند تا احتمالا لختی بیاسایند و پای نمایش‌های طنز برنامه لبخندی به لبانشان بنشیند.

 
به هیچ وجه کودکتان را در خانه تنها نگذارید
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

يك روانشناس بالینی با بیان اینکه به والدین توصیه می‌شود تحت هیچ شرایطی کودکان زیر ۷ سال را در منزل تنها نگذارند، گفت: والدین در چنین شرایطی باید به بیماری‌های زمینه‌ای فرزندشان توجه کنند، زیرا تاکید می‌شود کودکانی که دارای زمینه بیش فعالی، آسم، صرع و ... هستند نباید در منزل تن‌ها بمانند.

 
خیانت به همسر مغز را پیر می‌کند
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰

مطالعات جدید محققان دانشگاه ویسکانسین نشان می‌دهد که زندگی در شرایط سخت خانوادگی و تحمل استرس‌های طولانی‌مدت در سرعت گرفتن فرایند فرسودگی مغز موثر است.