نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
اساتید و دانشجویان روان شناسی دانشگاه الزهرا تجمع کردند
۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵

جمعی از اساتید و دانشجویان روان شناسی دانشگاه الزهرا در اعتراض به تفکیک و انتقال رشته های روان شناسی بالینی، سلامت و خانواده به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تجمع کردند.

 
۲۷ درصد دانشجویان پزشکی جهان افسرده هستند
۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

پژوهشگران معتقدند که بسیاری از دانشجویان پزشکی در سراسر جهان به خاطر استرس‌های درسی با افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. پژوهشگران که نتایج ۲۰۰ مطالعه از ۱۲۹ هزار دانشجوی پزشکی در ۴۷ کشور را آنالیز کردند، نرخ افسردگی یا مشاهده علائم آن را در میان دانشجویان پزشکی ۲۷ درصد اعلام کردند و بر این باورند که تنها ...

 
خطر انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت
۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷

مدیرگروه روانشناسی بالینی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: روانشناسی بالینی باید در وزارت علوم به فعالیت خود ادامه دهد زیرا با انتقال این رشته به وزارت بهداشت این خطر وجود دارد که دانشجویان به‌جای دیدگاه اجتماعی و فرهنگی نسبت به بیماری‌ها و اختلالات روانشناسی یک نگاه زیستی و دارویی پیدا کنند.

 
۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۳

دکتر فریبرز درتاج رئیس انجمن روان شناسی تربیتی ایران با صدور بیانیه ای نسبت به تصمیم غیرمنطقی وزارت بهداشت مبنی بر انتزاع رشته های روان شناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم به وزارت بهداشت اعتراض کرد.

 
همسرم افسرده است
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۹

به وقت مشاجره، هرگز مسأله را کش ندهید و اصرار به تأیید و اثبات درستی فکر و رفتار خود نداشته باشید؛ سعی کنید اتاق را ترک کرده و دلخوری تان را به نحوی بروز دهید که او متوجه ناراحتی و سکوت ناشی از عدم رضایت شما شود، به خاطر داشته باشید در این شرایط فعلی روحی همسرتان اگر شما هم درصدد ابراز وجود و تأیید ...

 
نشانه‌های اوتیسم را بهتر بشناسیم
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱

استاد و روانپزشک دانشگاه علوم‌پزشکی ایران با اشاره به سه علامت هشدار بیماری اوتیسم از امکان تشخیص و درمان به موقع آن خبر داد.

 
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۳

دکتر محمدعلی بشارت استاد دانشگاه تهران و عضو هیات رئیسه سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در مخالفت با این انتقال برای دانشجویان معترض سخنرانی کرد و گفت: در صورت انجام این انتقال وزیر علوم باید استعفاء دهد.

 
وقتی فهمیدید فرزندتان ماریجوانا مصرف می‌کند، چه باید بکنید
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰

قبل از اینکه وحشت کنید، این متن را تا آخر بخوانید و از انجام کاری که ممکن است در آینده موجب پشیمانی‌تان شود خودداری کنید. در زیر به ۵ کاری اشاره می‌کنیم که در چنین مواقعی می‌توانید انجام دهید.

 
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷

نتایج تحقیقات و آمارگیری های جدید در خصوص شرایط روحی خلبانان‎ نگران‌کننده است.

 
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۱

بازگشت روان‌شناسی بالینی به وزارت بهداشت همانند بسیاری از کشورهای پیشرو در راستای وظیفه‌ ذاتی و تولیت وزارت بهداشت در امر سلامت است

 
بهبود اعتماد به نفس با دستکاری مغز
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۴

محققان ژاپنی فناوری جدیدی را ابداع کردند که امکان تقویت اعتماد به نفس را از طریق دستکاری مغز فراهم می کند.

 
یک ششم آمریکایی ها داروهای روانپزشکی مصرف می کند
۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۴

مطالعه جدید محققان نشان می دهد از هر ۶ فرد بزرگسال در آمریکا یک نفر برای مقابله با مشکلاتی نظیر افسردگی، اضطراب و بیخوابی داروی روانپزشکی مصرف می کند.

 
افزایش اختلالات روانی بر اثر گرایش به مواد مخدر صنعتی
۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹

یک روانپزشک گفت: متأسفانه با افزایش گرایش به مواد مخدر صنعتی بروز اختلالات اعصاب و روان بیشتر شده است.

 
۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲

عضو بُرد تخصصی روانشناسی بالینی بهداشت با تاکید بر این‌که انتقال رشته روانشناسی بالینی به این وزارتخانه قطعی است، گفت: حدود 90 درصد مخالفین انتقال رشته روانشناسی بالینی در این رشته تحصیل نکرده‌اند و اعتراض آنها تاثیری در تصمیم‌گیری اتخاذشده نخواهد داشت.

 
وظایف مشاوران در مدارس؛ از هدایت تحصیلی تا ارتقای علمی/ لزوم تغییر نگرش نسبت به نقش مشاوران
۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۱

یک مشاور مهمترین مانع مشاوره در مدارس را نگرش اجتماع بیان و خاطر نشان کرد: جامعه از مشاوره انتظارات بالا و غیر واقع گرایانه دارد. مثلا توقع دارند که یک مشاور در ظرف یک ساعت، یک فرد بی انگیزه و بی علاقه به تحصیل را به درس خواندن وادارد یا دانش آموز پرخاشگر را با نیم ساعت مشاوره به یک دانش آموز مطیع و ...

 
دلایل و راهکارهای پیشگیری از مرگ خود خواسته در بهار جوانی
۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶

مرگ خودخواسته و خاتمه دادن به حیات خویش (خودکشی)،از معضلات تلخ و ناگواری است که بعضا اخباری از آن در جراید و فضای مجازی منتشر و منعکس می شود،پدیده تاسف آوری که گاه، قربانیان آن افراد جوان یا نوجوانی هستند که که تیشه بر ریشه نهال زندگی خویش می زنند.

 
چگونه می توان تیک های عصبی را درمان کرد؟
۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴

تیک یا پرش ناگهانی، سریع، غیرارادی، متناوب و تکراری یک عضله، مشکلی با ریشه‌های عصبی است. البته تیک ممکن است در یک یا چند دسته از عضلات یا یک عضو بدن ظاهر شود.

 
بلاتکلیفی روانشناسی بالینی در گیر و دار دو وزارتخانه
۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره تعیین تکلیف رشته های مشترک بین 2 وزارتخانه علوم و بهداشت توضیح داد.

 
خطر انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۵

روانشناسی بالینی باید در وزارت علوم به فعالیت خود ادامه دهد زیرا با انتقال این رشته به وزارت بهداشت این خطر وجود دارد که دانشجویان به‌جای دیدگاه اجتماعی و فرهنگی نسبت به بیماری‌ها و اختلالات روانشناسی یک نگاه زیستی و دارویی پیدا کنند

 
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۲

دکتر علیرضا مرادی، استاد روانشناسی بالینی دانشگاه خوارزمی برگزیده گروه علوم انسانی معرفی شد. وی دارای 12 طرح پژوهشی و ترجمه و تالیف پنج کتاب بوده است.