نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم گفت: یکی از مسائلی که این روزها مطرح است موضوع تنظیم یا آموزش روانشناسان برای مداخله موثر در شکست‌های عاطفی دانشجویان است که با توجه به فضای دانشگاهی که وارد می شوند و سنی که در آن قرار دارند، در تعامل با جنس مخالف قرار می گیرند و در این مسیر ممکن ...

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه اندازی رشته های روان شناسی اعتیاد، آسیب های اجتماعی با گرایش های اعتیاد در برخی از دانشگاه های مادر خبر داد.

 
صرف حضور در جلسات روان درمانی متضمن تغییر فرد نیست
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

ابراهیمی مقدم گفت: اینکه بگوییم چون فرد به جلسات روان درمانی می‌رود، پس لزوما تغییر می‌کند، این سخن درستی نیست.اگر فرد واقعا باور داشته باشد که رفتارهایش اشکال داشته و برای برطرف کردن رفتارهای اشکال‌دار واقعا تلاش کند، احتمال اینکه در آن تغییر به وجود بیاید، هست.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از تهیه برنامه عملیاتی پیشگیری از خودکشی در محیط های دانشجویی خبر داد.

 
روان شناسی کشور در حال خروج از پیله است
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸

محمدباقر حبی معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور گفت: آنچه مسلم است علم روان شناسی کشور در حال خروج از پیله و گسترش کاربردی است.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰

در علم روان شناسی و روان درمانی، شاخه‌ای به نام هنر درمانی (Art therapy) وجود دارد که روان شناسان با استفاده از شاخه‌های هنری، دیداری و شنیداری اقدام به درمان یا بهبود حال بیماران می‌کنند.

 
چگونه با همسر "یک‌دنده" خود کنار بیایم؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۷

زندگی با یک فرد خودخواه شرایط چالش‌برانگیزی را ایجاد می‌کند اما می‌توان با رعایت نکاتی این موقعیت‌های سخت را مهار کرد.

 
حمایت استانداری فارس از احداث پارک سلامت روان شیراز قابل‌ تقدیر است
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹

مشاور عالی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور حمایت مجموعه استانداری فارس از احداث پارک سلامت روان شیراز را قابل‌ تقدیر دانست.

 
آینده مبهم؛ در سایه بی‌توجهی به مشاوره قبل از ازدواج
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱

‌لازمه موفقیت و به ثمر نشستن ازدواج نیز مشورت با مشاور و افراد با تجربه است که نادیده گرفتن ضرورت مشاوره در ازدواج مساوی با نادیده گرفتن آینده خود است

 
عدم پوشش بيمه درماني براي بيماران رواني در ايران
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹

يکي از مشکلات اساسي بيماران رواني از هر نوع اختلالي، اين است که بيمه پوششي براي حمايت از آنها وجود ندارد و به همين دليل بخش عمده‌ای از مردم به روان‌پزشک مراجعه نمي‌کنند.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱

مدیر گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی با ابراز گلایه از تصمیم وزارت علام برای حذف رشته مشاوره، گفت: استادان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور به حذف رشته مشاوره در مقطع کارشناسی اعتراض جدی دارند.

 
یک روانپزشک: بیماری روانی با سنبل الطیب و قرص خواب رفع نمی شود
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

همان‌طور که جسم به مشکل برمي‌خورد، روح و روان هم ممکن است دچار مشکل شود. روح و روان اگر سالم باشد، به‌تبع بسياري از مشکلات روان‌تني از بين مي‌رود.

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بررسی رشته روان شناسی بالینی و اینکه باید در کدام دو وزارتخانه (علوم ،بهداشت) قرار گیرد ، هنوز در دستور کار شورا قرار نگرفته است.

 
حضور حیوانات عروسکی در کتابخانه ها بچه ها را به مطالعه دلگرم می کند
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵

براساس مطالعات میدانی که صورت گرفته است وجود حیوانات عروسکی اعم از خرس، زرافه، خرگوش و... در کتابخانه ها از نظر روحی و روانی محیط مطالعه کودکان و حتی نوجوانان را گرم و دلپذیر می کند.

 
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳

دکتر حمیرا آزاد منش با بیان اینکه برای ازدواج آسان باید آگاهی ایجاد کنیم، گفت: اسطوره سازی در عشق اشتباه محض است. خیلی ها می گویند من نیمه گمشده ام را پیدا کردم در حالیکه اینها افسانه است .

 
محققان یک گام به تعیین علت اسکیزوفرنی نزدیک شدند
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴

محققان پس از کشف یک فرآیند ژنتیکی غیرطبیعی مرتبط با اسکیزوفرنی که در رحم مادر شروع می‌شود، یک گام به تعیین علت این بیماری نزدیک‌تر شدند.

 
شروع اسکیزوفرنی از رحم مادر!
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸

نتایج مطالعات نشان داده است، مسیر ژنومی معیوب مرتبط با اسکیزوفرنی از رحم مادر آغاز می‌شود.

 
خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه پایه وتکمیلی قرار گرفت
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷

رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت گفت: خدمات مشاوره و روان درمانی برای کارکنان حوزه ستادی وزارت بهداشت و فوریت‌های پزشکی استان تهران و خانواده‌هایشان تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار گرفت.

 
گام عملیاتی وزارت بهداشت در اجرای برنامه جامع بهداشت روان
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۲

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: فعال کردن شورای سلامت روان دانشگاهها ضروری است و برنامه جامع بهداشت روان عملیاتی آماده شده است

 
مرکز جدید مشاوره دانشجویی در دانشگاه علوم بهزیستی ایجاد می شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴

مرکز جدید بهداشت، سلامت روان و مشاوره دانشجویی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی راه اندازی می شود.