نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نقش بارز مشاوره پيش از ازدواج در پیشگیری از طلاق
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

بازرس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: مشاوره قبل از ازدواج نقش بسیار پررنگی در پیشگیری از افزایش آمار طلاق دارد.

 
تحریک عمقی مغز گزینه مناسب برای درمان افسردگی حاد
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۳

مطالعه جدید نشان می دهد تحریک عمقی مغز ممکن است برای بیماران مبتلا به نوعی افسردگی حاد که به سایر درمان ها واکنش نشان نمی دهند، تسکین بخش باشد.

 
اسکیزوفرنی و خطر عفونت
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶

مطالعات محققان دانشگاه جنوب دانمارک نشان می‌دهد شیوع عفونت های شدید در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی 63 درصد بیشتر از افراد سالم است.

 
یادداشت وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی سلامت
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱

وزیر بهداشت همزمان با فرارسیدن روز جهانی سلامت با انتشار یادداشتی بر مسئله سلامت روان تاکید کرد و نسبت به افزایش افسردگی به عنوان همه‌گیر‌ترین بیماری اعصاب و روان هشدار داد.

 
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

هفتم آوریل برابر با 18 فروردین هر سال به مناسبت سالگرد تاسیس سازمان جهانی بهداشت، روز جهانی بهداشت نام دارد که امسال «افسردگی» به عنوان موضوع و محور اصلی این روز معرفی شده است.

 
کاهش افسردگی اولویت مهم جامعه جهانی
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸

شیوع و گسترش افسردگی در جهان نگرانی جامعه بین المللی را برانگیخته است. بیماری که تهدیدی برای سلامت انسان ها محسوب می شود و می تواند زندگی بشر را با خطرهای فراوانی روبرو سازد. به همین دلیل شعار روز جهانی بهداشت در سال 2017 میلادی «بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم» نام گرفت.

 
بیایید در مورد افسردگی حرف بزنیم!   Depression let
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹

«بیایید با هم حرف بزنیم»، شعاری است که سازمان جهانی بهداشت امسال برای روز جهانی سلامت با موضوع افسردگی برگزیده است تا به این طریق توجه همگان را بیش از پیش به افسردگی به عنوان بیماری قرن حاضر جلب کند.

 
احتمال درمان استرس پس از ضایعه روانی با مصرف آنتی بیوتیک
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنتی بیوتیک ها می توانند به پیشگیری از ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه روانی و درمان این اختلال کمک کنند.

 
آثار منفی کافئین برای نوجوانان
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

کافئین سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند و موجب افزایش هوشیاری می‌شود. بسیاری از مردم کافئین را به واسطه تجربه تقویت موقت انرژی و بهبود خلق و خو مصرف می‌کنند.

 
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

روز 18فروردین برابر با 7 آوریل هر سال به عنوان روز جهانی سلامت نامگذاری شده و شعار امسال این روز هم 'بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم' است، افسردگی بیماری روحی روانی است که متاسفانه از سوی افراد جدی گرفته نمی شود.

 
نشانه‌های ابتلا به اوتیسم در کودکان
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰

یک روانپزشک با اشاره به این که بیماری اوتیسم نوعی بیماری تکاملی سیستم اعصاب است و برای تشخیص آن در کودکان، آزمایشی وجود ندارد، گفت: تشخیص آن به صورت بالینی بوده و از مشاهدات و مقایسه رفتارهای هر کودک با کودکان دیگر، والدین تا حدودی می توانند به وجود این بیماری شک کرده و برای اطمینان از سالم و یا مبتلا ...

 
گزارشي از کلينيک فوق‌تخصصي مغز و شناخت
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

کلينيک فوق‌تخصصي مغز و شناخت که در خيابان زرتشت تهران واقع شده، پذيراي پير، جوان و کودکان است؛ کودکاني که از برخي اختلالات رنج مي‌برند، کهنسالاني که با مشکلات ناتواني و پيري دست‌وپنجه نرم مي‌کنند و حتي جواناني که با برخي مشکلات فردي، شغلي و... روبه‌رو هستند. اين مرکز براي رسيدگي به مشکلات و درمان هرکدام ...

 
هشت علت پنهان افسردگی!
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲

افسردگی در اشکال مختلف ظاهر می شود؛ از طیف خفیف گرفته تا بسیار شدید و ناتوان کننده. افسردگی قادر است هر کسی را درگیر کند و نادیده گرفتن این اختلال آن را برطرف نمی کند.

 
مشکل من كمبود اعتماد به نفس در جمع هست!
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴

اضطراب اجتماعی (social anxiety disorder) یا هراس اجتماعی نوعی فوبیاست که با ترس غیرمنطقی و اضطراب شدید در موقعیت‌های اجتماعی شناخته می‌شود.

 
محیط خانه را چگونه برای کودک اوتیستیک مساعد کنیم
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۳

هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است و کودکان اوتیستیک هم از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین هر کودک اوتیستیک نیازها و شرایط مخصوص خود را دارد و شما باید محیط خانه را با در نظر گرفتن ویژگی‌های خاص کودک خود مساعد کنید.

 
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱

مادران بسیاری از نپذیرفتن کودکان مبتلا به اُتيسم خفیف در مدارس عادی خبر می‌دهند.

 
تفاوت قهر و آشتی در خانم‌ها و آقایان؛ کدام فراموشکارتر هستند؟
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵

سوء تفاهم، قهر و جدایی بخش جدایی‌ناپذیر روابط اجتماعی محسوب می‌شود اما مکانیسم قهر و آشتی در زنان و مردان کاملاً متفاوت است.

 
نوزادان کدام کشور بیشتر گریه می‌کنند؟
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴

بر اساس نتایج به دست آمده از یک تحقیق، 34 درصد از نوزادان کانادایی بیش از سه ساعت در طول روز گریه می‌کنند.

 
تاثیر مخرب تغییرات اقلیمی بر سلامت روان
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰

روند گرمایش زمین و وقوع حوادث مرتبط با آن می تواند تاثیر مخربی بر سلامت روان افراد داشته باشد.

 
چرا در بهار کلینیک‌های روان‌شناسی شلوغ می‌شود؟
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳

باور نمی‌کنید، از مشاورها و روان‌شناس‌ها بپرسید تا برایتان تعریف کنند که برحسب تجربه سال‌هاست فهمیده‌اند، سر زدن مردم به کلینیک‌های روان درمانی، پس از تعطیلات نوروز بیشتر می‌شود و روان درمانگران باید ساعت‌هایی طولانی‌تر پای درددل مراجعانی بنشینند که با چهره‌هایی پوشیده در لفاف غم، به اتاق درمان می‌آیند ...